ליגת האלופות 2017/18:: מגיעים לסוף שלב הבתים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏17/10/17.

1. Raulito Madridista

טוטנהאם - ריאל מדריד

טוטנהאם מגיעה למשחק במומנטום 'חצי קלאץ' אבל עם כל הכבוד לשני ההפסדים האחרונים, מה שבעיקר מטריד את מנוחתה הוא מצבו הרפואי של הארי קיין שנכלל בסגל למשחק אך עדיין בספק. לא בטוח שיפתח בהרכב ושהוא מסוגל לשחק 90 דק'. "אני לא יכול לדעת מה קורה עד שנראה מחר", אמר פוצ'טינו, "אני צריך לדבר עם הרופאים ולקחת את ההחלטה הנכונה, ברור שהוא רוצה לשחק וגם הקהל מצפה לו", שהוסיף שהשחקן הראה שיפור משמעותי. בזמן שפרננדו יורנטה נמצא כבר בכוננות ונראה שהקבוצה תשנה את מערך נטול החלוצים שלא עבד באולד-טראפורד(יורנטה נכנס במקום סונג-מין בדקה ה-62), המאמן העביר מסר ברור - "ננסה לנצח את ריאל מדריד גם בלעדיו, ואנחנו מסוגלים לעשות את זה". מנגד, דלה-עלי חוזר בכל הכוח. טוטנהאם שואבת הרבה אמונה מהיכולת שלה העונה וגם מהיכולת של ריאל מדריד, גם אם המאמן לא יודה בכך. ניצחון ייתן לה דחיפה גדולה לקראת המקום הראשון בבית אם כי צריך לזכור שהיא עוד תצא למשחק חוץ בדורטמונד.

לאחר התיקו בברנבאו שלווה באופטימיות גדולה, טוטנהאם עשתה צחוק מליברפול והביסה אותה 4:1 בעוד תצוגה קבוצתית נהדרת כאשר הכוכב הוא כמובן החלוץ האנגלי, שנפצע באותו ערב. ההמשך כבר היה פחות מעודד: היא הובילה 2:0 בבית נגד ווסטהאם בגביע הליגה אך עשתה שטויות והודחה אחרי הפסד 3:2, מאוד לא אופייני למשחק ההגנה שלה, ובמחזור הליגה האחרון רשמה הפסד ראשון בפריימרליג מאז אוגוסט כשנכנעה 1:0 למנצ'סטר יונייטד באולד-טראפורד לאחר שספג שער מאוחר. ריצת ה-11 משחקים ללא הפסד(8 נצ' ו-3 תוצאות תיקו) - תמה לה. פוצ'טינו עלה 'בהרכב מהנדסים' וטוטנהאם הייתה לא רעה במחצית הראשונה בה החזיקה בכדור והתקרבה לשער אך היה חסר מחץ. בהמשך היא נעלמה מכר הדשא. בעקבות ההפסד היא התנתקה מיונייטד השנייה בטבלה ומהמקום הראשון היא רחוקה כבר 8 נק'.

פוצ'טינו סומן כבר בתקשורת כיורש של זידאן והוא לא מהסס לומר דברי חנופה, בין אם במסיבת העיתונאים הרשמית ובין אם עוד קודם בראיון למארקה. הוא מגדיר את ריאל מדריד עדיין כקבוצה הטובה בעולם, ואומר - "אני לא בטוח שכדאי לשחק נגדם אחרי שהפסידו, את זה נוכל לדעת רק אחרי המשחק". פוצ'טינו הוסיף את המתבקש, שלא יהיה שום קשר בין המשחק מחר לבין המשחק של ריאל מדריד ביום ראשון. "אני לא צריך לדבר על ריאל מדריד וברור שליגת האלופות היא אחרת וקשה לנצח בכל משחק". מבחינתו המשחק מחר הוא אתגר גדול שצריך לעמוד בו, שיטת המשחק צריכה כזו - "עלינו לעלות על כר הדשא וליהנות מהמשחק, לשחק משוחרר. תהיה לנו דחיפה גדולה מהקהל והאומץ ישחק תפקיד חשוב. מי שלא משחק עם אומץ - סופו להפסיד". פוצ'טינו מחכה לניצחון הגדול ביותר בקריירה שלו. המגן השמאלי ורטונגן הבלגי היה זה שהתייצב עם המאמן למסיבת העיתונאים ואמר - "המשחק במדריד נתן לנו הרבה ביטחון, אין שום סיבה שלא ננצח אותם".

בעוד לגבי שיתופו של קיין קיים ספק, גם אם ההנחה היא שיפתח ב-11, לגבי דלה-עלי, שחקן נפלא שנוטה לוויכוחים מיותרים והתחממות מיותרת, הכל ברור - הוא רק מחכה להיות ב-11 לאחר שחזר מהשעייה ארוכה בת שלושה משחקים. "אנחנו שמחים לקבל אותו בחזרה אבל הגענו לעמדה יפה בצ'מפיונס גם בלי עזרתו", אמר פוצ'טינו."אנחנו זקוקים לכדורגל הנפלא ולרוח המנצחת שלו, הוא ללא ספק אחד מהשחקנים שיעזרו לנו להגיע ליעד שלנו - להיות בשלב הבא בליגת האלופות". דלה-עלי היה לא רע נגד מנצ'סטר יונייטד, והקבוצה תקווה לקבל יותר גם מכריסטיאן אריקסן ששיחק רחוק מהשער. טוטנהאם מרגישה שזה הזמן האידיאלי להשיג ניצחון בכורה בבית על יריבה ספרדית ועד עכשיו יש לה 2 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים. פוצ'טינו עשוי להמשיך לתת אמון בסיסוקו שמוסיף עוצמה במרכז השדה אבל עשוי להפתיע. דמבלה שחוזר לאט-לאט לכשירות וכושר משחק, ועלי, מתמודדים על המקום הנוסף בהרכב. במשחק בברנבאו פוצ'טינו עלה לפתע עם שני חלוצים והוא בטח ירצה שוב לשלוף שפן מהכובע.

https://img.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/Comp_Matches/02/51/48/36/2514836_w1.Xxx

טוטנהאם - הרכב משוער: לוריס| אורייר, אלדרוויד, סאנצ'ז, ורטונגן| סיסוקו, דייר, וינקס, דלה-עלי, כריסטיאן אריקסן| הארי קיין(יורנטה)

ריאל מדריד מגיעה למשחק בוומבלי כשאף-אחד לא יודע על מקום הימצאה. וברצינות: אם בחודש אוגוסט היינו 'במצב הנפה' ובאוקטובר גילינו אופטימיות שהקבוצה עולה על המסלול ולאט-לאט מנצחת - כרגע אנחנו בייאוש נובמבר. אחרי ההפסד 2:1 בג'ירונה, בהרכב מלא, כשהיא כבר מובילה משער מזליקי של איסקו - ריאל מדריד בעצם 'נפרדה מהליגה'(ולא ממניעים פוליטיים), ועם כל הכבוד לאופטימיות שהפגין הקפטן ראמוס בראיונות השונים(אולי הוא לא יודע שהקבוצה מעולם לא מחקה פיגור של 8 נק') או לדירבון של איסקו("היום יותר מאיי-פעם, אנחנו צריכים להוכיח שאנחנו קבוצה" - המצב בקאנטים. ואפילו הנשיא פרס שתמיד שומר על ג'נטלמניות ולא חוסך בפרגונים - ירד לחדר ההלבשה בסיום המשחק והביע את אכזבתו המרה.

אין ספק שזידאן נמצא כעת ברגע הקשה ביותר שלו כמאמן ריאל מדריד והוא לא מוצא פיתרונות. בתקשורת כבר החלו בהשוואות הבלתי-נמנעות לעונה האחרונה של מוריניו, ואפילו המספרים דומים - ותחושת הדז'ה-וו הקשה לא נותנת מנוח. "אני אוהב כשהמצב קשה ויש אתגר", אמר זידאן, "אני הייתי יכול לומר שהקבוצה מבואסת בגלל ההפסד אבל זה מאחורינו וכולנו במשחק מחר", אמר המאמן. כבר ראינו את ריאל אומללה בליגה ומפרקת את דורטמונד בחוץ למי שזוכר, אבל כמה אפשר להשתמש ב-'תרפיית הצ'מפיונס' - פניה של ריאל מדריד כפניו של כריסטיאנו רונאלדו שבליגה כבש רק שער אחד בלבד ולא מוצא את עצמו. האמת שגם אם זידאן רוצה לשנות - אין לו כל-כך כיצד. שחקני הספסל בכושר גרוע, תשאלו את לוקאס ואסנסיו, קובא עדיין פצוע וכך גם גארת' בייל שלא ישחק נגד האקסית, ודני קרבחאל רק חזר להתאמן. בתקשורת דיברו שוב ושוב על הבעיות בכנפיים ועל ה-'30 גולים' של קרבחאל ומרסלו מהעונה שעברה שהיו חסרים מאוד. אם לא די בכך, גם ואראן נפצע ויחמיץ את המשחק מחר.

אם ברוב העונה הבעייה של ריאל מדריד הייתה בהתקפה, במשחק נגד ג'ירונה ראינו את הקישור קורס במחצית השנייה, ובהמשך ריאל כבר הפקירה את העורף והלכה על כל הקופה מה שלא עזר. זה הרגיש כמו 'איסקו ושום דבר מעבר', עם קריצה להמנון הדסימה וכמו שכתבו בתקשורת. למזלו של זיזו, השחקן שסיים את המשחק נגד ג'ירונה עם פציעה קלה - נכלל ברשימת המוזמנים ויעמוד לרשותו. קשר אחר, לוקה מודריץ', שמגלה סימני אכפתיות למה שקורה לקבוצה ואף העיר למרסלו על המשחק הרע שלו - כן ישחק נגד האקסית וירשום את משחקו ה-227 במדי ריאל מדריד - בדיוק כמו המאמן שלו זידאן. ריאל מדריד זקוקה לשניים האלה יותר מתמיד, ובתקווה שתשלוט בקצב המשחק ואולי ההתקפה תעשה את שלה סוף-סוף.

את הכאפה הייתה צריכה ריאל מדריד לקבל עוד בתיקו נגד לבאנטה בברנבאו, שגרם לפער משמעותי מול בארסה כבר אחרי שלושה מחזורי ליגה, אבל זה פשוט לא קרה. בינתיים מה שנותר לה הוא לשנות אווירה ולהיכנס ל-'מוד-צ'מפיונס'. ניצחון על טוטנהאם יהיה אמירה שהקבוצה הזו מסוגלת לשחק כדורגל ולהתעלות לפחות 'אחת ל...', ושלא הכל שחור כמו שנראה כרגע. ריאל לא הפסידה בחמשת משחקיה האחרונים על אדמת אנגליה(הרקורד המלא - 6 נצ', 4 תוצאות תיקו ו-5 הפס') כשהיא מביסה את ליברפול באנפילד(3:0 ב-2015), מדיחה את יונייטד בגומלין שמינית הגמר(2:1 ב-2013) ומנצחת גם את טוטנהאם לפני שבע שנים, מרסלו היה זה שהגיע עם זיזו למסיבת העיתונאים ואמר - "אנחנו נעשה הכל כדי שריאל מדריד תהיה שוב טובה".

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/10/29/15093060722479.Xxx

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיקו קאסייה| אשרף, ראמוס(C), נאצ'ו, מרסלו| קאסמירו, קרוס, מודריץ', איסקו| כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

2. Raulito Madridista

הקבוצה הזו כל-כך מתישה אותי שלא בטוח שיהיה לי כוח לתרגם את דבר התקשורת לקראת המשחק, אתם תיאלצו להסתפק במשנתי לקראת וומבלי. במארקה כתבו: “truco o trato” - טריק או טיפול, אם הבנתי נכון. הלאה:

למזלינו יש משחק חשוב היום בשלב הבתים, גם יריבה מעניינת, משהו שדומה לסדר הגודל של הסופר-קופה(באוגוסט היה כיף - וביוני עוד יותר), וגם קרב על המקום הראשון.
    1. הליגה הספרדית זה לא הצ’מפיונס. זה לא פוטר את הקבוצה ממה שהיה אבל ריאל מדריד ידועה בזה.
    2. מניח שטוטנהאם תשחק התקפי ואולי זה יקל עלינו
    3. המנטאליות והגישה יהיו שונים, שחקנים יוותרו על כדור אבוד בדקה ה-70 ולא כמו הביזיון ביום ראשון.
    אין ספק שהארי קיין יישחק וטוטנהאם תהיה מאוד מסוכנת, כמו שההגנה שלנו נראית אז קל מאוד לערער אותה, האמת שבמשחק כזה חד וחלק עדיף את ואראן אבל הוא פצוע וגם קיקו לא משרה שקט, אבל מעט מאוד משחקים ריאל ניצחה בזכות ההגנה שלה. הקישור צריך לחזור לתת את הטון. אני משוכנע שנראה את מודריץ’ הרבה יותר טוב הערב והמטרה היא שאיסקו יקבל את הכדורים קרוב יותר לשער. בנזמה לא רע כשמבודדים אותו בכנף וזה מה שיש לנו כרגע. אנחנו לא נייצר הרבה הזדמנויות, טוטנהאם לא תהיה נאיבית כמו דורטמונד, והרגל המסיימת חשובה. גם אם אני כבר לא משוכנע שכריסטיאנו יחזור לטרוף ושזה מובן מאליו שתהיה עונה של 40 גולים שזה קצת בסטנדרטים שלו - אני בספק כמה זמן הוא יוכל להיות כל-כך גרוע. ואמוס, האללה מדריד.

3. סולשאאאר Member

זה הגרסא הספרדית ל "trick or treat" שהילדים הקטנים אומרים ב Halloween כשהם דופקים לך בדלת...

נראה לי שבעברית זה "ממתק או תעלול".

4. Andrea21 Member

כדורגל מהפנט של נאפולי ברבע שעה הראשונה. השער הגיע דווקא שהמשחק טיפה התאזן

5. Raulito Madridista

שבוע בלהות, פשוט ככה, היום אלופת אירופה נפרדה סופית מהכתר שלה. העונה האחרונה של מוריניו בליגה הייתה ביזיון אבל באמת האמנתי שיש סיכוי לתואר החשוב מכל, היום פשוט הרמתי ידיים. אנחנו לא קבוצת כדורגל כרגע, הכל בכאילו: כאילו תוקפים ובפועל אין רעיונות, רונאלדו בועט לשער ועד שזה מדויק זה תמיד לאמצע, בנזמה כאילו עובר שחקנים אבל הוא לא מסוכן, הקישור כאילו לוחץ, השחקנים כאילו עושים הגנה. המאמן כאילו תורם משהו.
    מאז הגלאקטיקוס VO.2 עם כריסטיאנו ושות’, יצא שהרגשתי מושפל ומובס רק מול ‘ההם’. תבוסה כזו באירופה לא הייתה לנו מאז אנפילד, ב-3:0 כשראיתי חילופים התקפיים אמרתי לעצמי שיאללה, שישרוק כבר הבן-טיבוגה עם המשרוקית, אני רק מקווה שלא נחטוף עוד.

אין ספק שטוטנהאם קבוצה חזקה והיא עשתה עבודה מעולה, ואחרי 5 שנים אפשר להפסיד בבתים. אבל לא ככה, לא בתקופה כזו, לא כמו היום. והכי גרוע שביום ראשון נראה את אותם 11 ליצנים נגד לאס-פלמאס. ראו את פרס ביציע תופס את הראש, הוא וזידאן אשמים. חייבים לשנות מערך ולהתחיל לשחק עם הצעירים, ולא נראה לי הגיוני שבמצב כזה סאביוס הוא שחקן שש-בש בסגל. רגע הנחת היחיד שלי במשחק היה כשהראו את ראול ביציע.

6. סולשאאאר Member

יש עוד חודשיים שלמים עד הנוק אאוט. ויש לכם את הסגל הכי טוב בעולם.

כמו שאי אפשר להכתיר את סיטי כאלופת אנגליה ואירופה, כך גם אי אפשר להגיד שריאל מדריד לא תזכה באלופות כשאנחנו רק בנובמבר.

7. סיונרה Member

עד היום ב21:44 היינו הקבוצה הטובה בעולם והחל מהשעה הזאת העונה נגמרה?
    משחק שבו היינו לא פחות טובים מהיריבה הוא זה שהופך את ריאל לסתם קבוצה? בסוף ליגת האלופות זה מה שמתחיל אחרי הבתים, ובהנחה סבירה שריאל תצליח לעלות, זה כבר עולם אחר.
    ריאל קבוצה לא מספיק טובה ללא קשר למשחק היום. בסוף כדורגל מנצחים על ידי הבקעת שערים, ועם 2 שחקני חוד בהרכב, שערים מאוד קשה להבקיע. ההיבריס של זידאן ופרס הקיץ הוא על גבול הפושע.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסה"כ יהיה טוב לכולם אם ריאל וברצלונה לא יגיעו לשלבים הסופיים. זה שאני לא רוצה לראות את נבחרות הכסף של קטאר זה כבר סיפור אחר, אבל כולי תקווה שלפחות טוטנהאם באמת תוכל להפתיע. נחמד לראות את אריקסן, ורטונגהן, אלדרוויירלד וידידי הטוב החיה. אקס "יהודים" בקבוצת היהודים האנגלית */aaa021

Gass12, AFCA ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  9. DRORIKO Member

כל כך חבל לי שדורטמונד נראית כמו שהיא נראית. כי ריאל בצניחה חופשית, ואם דורטמונד היתה מופיעה לעונה היינו מקבלים את הבית הכי מטורף מזה שנים רבות, עם סיכוי אפילו להדחה סנסציונית של ריאל הגדולה. במקום זה קיבלנו עוד בית מנומנם עם 2 קבוצות שכבר הבטיחו את העליה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/11/17
    de Middenweg אוהב/ת את זה.
  10. yonmu Member

בדיוק.
    מדהים שדווקא פרס הלך על החיזוקים האפורים והנחוצים (אשרף, תיאו, יורנטה, סבאיוס) ולא הביא אף שחקן גדול למרות העזיבות של מוראטה וחאמס.
    מעניין אם בינואר הוא יתעורר עם רכש משוגע (במיוחד לינואר) כמו איקרדי\קיין\אובמיאנג או שהוא יתן למצב להתדרדר עד סוף העונה.

11. alexshw Member

עם כל הכבוד יש מגבלות כוח ברורות בינואר גם לריאל מדריד. אין שום סיבה לקבוצות האלה לשחרר את הכוכב הכי גדול שלהם בינואר. לטרוח צריך בקיץ קודם כל.

12. Ohad_Glr Member

אני אזכיר שוב- אלכסיס סאנצ'ס "פנוי להובלה" בינואר והוא אפילו יכול גם לשחק בצ'מפיונס.

13. Raulito Madridista

אני חושב שיש לך בעיה איתי ועם סגנון הכתיבה שלי, אתה קצת מתקשה לעשות הפרדה בין שני דברים:
    1) אני מנהל את האתר של ריאל בארץ ואוהב מאוד לקרוא במארקה וב-AS ומעדכן את הכותרות שם כמעט על בסיס יומי.
    2) דעותיי האישיות, שהן לא אחד לאחד למה שכתוב שם.

אנחנו לא הקבוצה הטובה בעולם מאז חודש ספטמבר, וההפסד היום הוא לא סתם הפסד. התפרקנו, הובסנו, הושפלנו, רבע השעה האחרונה לא עושה עליי רושם. לא הרגשנו מבוזים ככה באף משחק מאז עידן הכריסטיאנו להוציא את הקלאסיקוס(ואולי הדרבי מול אתלטיקו בקאלדרון עם אנצ'לוטי). זו הקבוצה היחידה בהיסטוריה שיכולה להיות שבעה אחרי אליפות אחת ולא סתם הקפטן שלה הוא סרחיו ראמוס. לא שההפסד נגד ג'ירונה מתקבל על הדעת אבל אם במשחק כזה יוקרתי וחשוב נגד יריבה גדולה כמו טוטנהאם, הקבוצה הזו מציגה גישה מחורבנת כזו ולא עושה הגנה, ואני לא מדבר על זה שרונאלדו ובנזמה לא יכולים לתת גול - זה בעיה.
    אי-אפשר להישאר על האוורסט לאורך זמן אבל הכושר של שחקנים מסוימים גרוע בצורה יוצת דופן, למשל מרסלו, ומודריץ', והספסל שלנו רע מאוד. לגבי ההיבריס של פרס וזידאן, ומעניין מי יותר ומי פחות - אתה צודק. ההיבריס הזה כבר עלה לנו בכמה עונות חלשות בקיץ 2003 עם השחרור של מקאללה בעיקר. אנחנו חייבים עוד שחקן יוצר.

14. yonmu Member

קיין זה נטו שאלה של כסף.
    איקרדי כנראה יהיה בעייתי יותר בהתחשב בזה שאינטר מפתיעה לטובה ושהוא קפטן.
    דורטמונד עשויה לגמור את העונה תוך שבועיים (מלבד ליגת אירופה) ואז אובמיאנג עשוי להיות רכש די קל. אני חושב שהוא נורא ישתלב בריאל, ובכל זאת אפשר לשים אותו על הספסל מדי פעם אם זידאן כל כך מאוהב בבנזמה (ובמשחקים מסוימים אפשר להבין אותו).

גם סאנצ'ז הוא אופציה מצוינת.

15. alexshw Member

לא זכור לי שטוטנהאם שיחררה שחקן מוביל שלה בינואר. אין שום סיבה חוזית ואין סיבה כלכלית שטוטנהאם תמכור אותו בינואר.
    הערך שלו לא רק שלא ירד אלא עוד יותר יעלה אחר כך.