ליגת העל חוזרת! - בית"ר והפועל נפרדות בתיקו מאופס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏21/8/09.

1. Number 8 Member

http://img89.imageshack.us/img89/7905/96666037.Xxx מכבי ת"א - בני סכנין http://img338.imageshack.us/img338/9339/32533049.Xxx

יום שבת ה-22.8.09, 19:30, איצטדיון בלומפילד, שופט אסף קינן.

מכבי ת"א, בלי הרבה ציפיות והצהרות לאליפות בניגוד לעונות קודמות, תארח את בני סכנין של ערן קוליק. אבי נמני רוצה לנצח להמשיך את המומנטום ממשחקי גביע הטוטו שיתן לבחורים הצעירים שלו עוד ביטחון בעוד שקוליק וסכנין יסתפקו לחזור גם עם נקודה הביתה. שתי הקבוצות הספיקו להיפגש פעמיים בתחילת העונה במסגרת גביע הטוטו - במשחק הראשון מכבי ת"א ניצחה 2:3 והמפגש השני, שנערך ביום רביעי האחרון, הסתיים ב-0:0.

מכבי ת"א פותחת עוד עונה, אבל בניגוד לעונות הקודמות, העונה הזו בלי ציפיות, בלי הצהרות מפוצצות על אליפות וכל התארים, בלי "אנחנו הולכים על דאבל" של אייל ברקוביץ הזכור לרעה, והדבר היחיד שאבי נמני רוצה בסך הכל זה שקט במועדון. כל שנה מכבי פותחת את העונה עם הצהרות מפה ועד הודעה חדשה אבל כנראה שבמועדון הבינו שהצהרות כאלה רק גורמות ללחץ שגורם לשחקנים לעשות במכנסיים ולא להצליח, ועל פי משחקי גביע הטוטו בתחילת העונה, זו הנוסחא המנצחת. מכבי הצעירה פתחה עם שלוש נצחונות רצופים ביחס שערים של 2:8. הרצף נעצר ביום רביעי האחרון עם תיקו נגד סכנין אבל חשוב לומר שנמני העלה חצי הרכב מחליף על מנת לתת לשחקנים הפותחים מנוחה לקראת פתיחת הליגה. אבל תעזבו אתכם כרגע גביע הטוטו, מר מתחיל הדבר האמיתי, פתיחת ליגת העל בה מכבי ת"א רוצה להיות סיום העונה בחזרה בצמרת אחרי שנתיים מבישות שהסתיימו באמצע הטבלה. אחרי קיץ מלא שמועות ומעט רכישות בדמותם של רוני גפני, יובל אבידור ולירן שטראובר, הימים האחרונים היו ימים קריטים עבור הסגל של מכבי ת"א. דוד רביבו, שכבר סיכם עקרונית בקריית שלום, חתם בסופו של דבר בהפועל באר שבע, הבלם פאצ'יבצ'יץ ברח ליוון ואפילו אנדריי קומאץ כמעט ברח אבל בסוף חתם רשמית לאחר שהגיע לסיומו פרק המכירה של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב, ובכך רכש גולדהאר 100 אחוזי שליטה במכבי ת"א ויוכל לעשות בקבוצה ככל העולה על רוחו. מ'יצל גולדהאר נחת היום בישראל, ערך סיור בקריית שלום ודירבן את השחקנים לקראת מחר. אין דבר שמכבי ת"א רוצה מאשר ניצחון בפתיחת העונה החדשה לעיניי הבעלים החדש.
    בגזרת ההרכב, אבי נמני ייאלץ להסתדר ללא הרכש ישן-חדש, תמיר כחלון, בגלל סחיבת צהובים מהעונה שעברה ומי שיתפוס את מקומו הוא ריף פרץ הצעיר. כמו כן, הרכש החדש אנדריי קומאץ עדיין לא יכול לעמוד לרשותו של נמני כי לא קיבל את האישור הבינלאומי. בנוסף, ציון צמח הצעיר ייעדר בגלל מתיחה בשריר. מלבד אלו, לא צפויים שינויים בהרכב שניצח 3 פעמים ברציפות בתחילת העונה בגביע הטוטו.

http://img22.imageshack.us/img22/6895/137889.Xxx
    אבי נמני עם הבעלים החדש של מכבי ת"א, מיצ'ל גולדהאר. רוצים לפתוח את העונה עם ניצחון.

בני סכנין רוצה שקט, פשוט וקל. לפני שנתיים סכנין נתנה את העונה הכי טובה שלה בליגת העל עד היום כאשר סיימה במקום הרביעי תחת שרביטו של אלישע לוי ועם שחקנים כמו מאור בוזגלו, איליה יבוריאן, ג'ון קולמה וליאוניד קרופניק. בסכנין לקחו בחשבון שההצלחה יכולה לעלות להם ביוקר אבל הם לא חשבו עד כמה... בוזגלו ויבוריאן ברחו למכבי ת"א, כמו גם קולמה וקרופניק והכי חשוב זה עזיבתו של אלישע לוי לעמדת המאמן בקריית אליעזר, ובכך הקבוצה נשארה ללא עמוד שדרה, אם זה בצוות המקצועי או בעבודה על הדשא, והתוצאות לא מיהרו להגיע. סכנין נחלה עונה נוראית שבסיומה כמעט גם ירדה ליגה אבל בעקבות הבאתו של ערן קוליק לעמדת המאמן, הקבוצה הצליחה להישאר בליגה והמשיכה לתת את המפתחות לקוליק אבל הפעם מהתחלת העונה. צריך להגיד את האמת, על הנייר הסגל של בני סכנין הוא לא מבין הטובים בליגה אבל יחד עם זאת גם לא בין הרעים, סוג של אמצע טבלה, והמטרה העיקרית של הקבוצה העונה, אפילו אם האנשים בסכנין יגידו אחרת, היא להשרות שקט בקבוצה, אם אפשר להשתלב בחלק העליון של הטבלה אבל הכי חשוב לא לחזור על אותה עונת תחתית כמו בעונה שעברה. מחר שחקני סכנין מגיעים לבלומפילד למפגש מול מכבי ת"א ואין ספק שהם רוצים לחזור הביתה עם ניצחון אבל יסתפקו גם בנקודה יקרה.
    שחקן המפתח של ערן קוליק, עבאס סואן, נמצא בספק גדול ורק לקראת פתיחת המשחק נדע אם הוא כשיר, אבל מבחינתו אפילו עם זריקה הוא משחק. בנוסף ערן קוליק ייאלץ להסתדר ללא הקפטן שלו מאיר כהן בגלל סחיבת כרטיסים צהובים, כמו גם המגן מהראן אבו ריא, ושני הרכשים החדשים, עראפת גאקו וראובן עובד לא ישחקו בגלל מחלה ועובד בגלל שחוזהו עדיין לא עבר בבקרה, ובסופו של דבר בני סכנין תרשום בטופס המשחק 16 שחקנים בלבד.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/026/262.Xxx
    עבאס סואן. בספק גדול למשחק.

הרכבים משוערים:
    מכבי ת"א: לירן שטראובר, יובל שפונגין, ליאור ז'אן, איגור טומאסיץ', רוני גפני, שרן ייני, גיז'רמו ישראלביץ', ריף פרץ, יוסי שבחון, יובל אבידור, איליה יבוריאן.
    בני סכנין: מחמוד קנדיל, מוחמד זבידאת, פטי יא יא, טל חן, בסאם גנאיים, עלא אבו סאלח (עבאס סואן), חיים בנון, חאלד חלאילה, סרג'יו קאדו, אחמד קסום, ואמיר אבו ערר.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/09
  2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליגת העל עברה שינוי רציני, למרות שהתווספו רק 2 משחקים יהיה מוזר לראות חלק מן המשחקים ואפילו בדיון הזה את אוהדי רעננה ועכו.
    יהיה מעניין זה בטוח.

מכבי חיפה - הפועל עכו
    מכבי חיפה פתחה את העונה ברגל ימין, הניצחונות על זלצבורג, אקטובה וגלנטורן שכללו ניצחונות גדולים ומהפך, הוסיפו לביטחון של מכבי חיפה שמול עכו שמציגה הרכב מאוד חלש חייבת לנצח ואף אחד לא יתפלא אם נראה ניצחון של 3 שערים ומעלה.

מכבי נתניה - הפועל חיפה

נתניה שרובנו חשבנו שתלך לעונה קשה בתחתית נראית לא רע לפני תחילת הליגה אבל אני עדיין בדעה שנתניה לא תסיים מעל המקום ה-10, ההגנה של נתניה מסתמנת כחולייה החלשה והתקפה של אוקוצ'ה, סבע וימפולסקי לא תרתיע אף קבוצה.
    הפועל חיפה מנגד היא סימן שאלה, יש לה סיכוי לסיים כהפתעת העונה אבל אני לא יופתע אם שלומי דורה לא יגיע לדרבי כמאמן הפועל חיפה, יהיה שמח.

הפועל ב"ש - הפועל רעננה

אם אני מתבקש לבחור הפתעה מחר זה המשחק, למרות שבאותה נשימה אני לא יופתע אם ב"ש תנצח ניצחון מוחץ.
    הפועל ב"ש חוזרת לליגת העל עם מאמן חדש וצעיר, סגל מרשים ו6,000 אוהדים ביציעים אבל הפועל ב"ש נראית לי קבוצה עם סף שבירה נמוך, שער מוקדם של רעננה יעלה את מפלס הלחץ ונראה שריקות בוז מהיציעים.
    אבל רעננה היא קבוצה חלשה וברגע שבאר-שבע תמצא את השער הראשון היא תוכל לדלג לניצחון.

3. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אידיאלי לפתוח את העונה עם כזה מחסור בשחקנים ובעיות בהרכב, אבל אני קונה מחר תיקו...בבלומפילד מול מכבי עם כל ההתלהבות של פתיחת העונה תיקו תהיה תוצאה טובה...מקווה להיות במשחק ושתהיה עונה טובה והכי חשוב שקטה!

4. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

דווקא דיי ההפך. ההגנה נראית יציבה מאוד כרגע עם קאלה, הרוש ומוריירה בראש. הבלם הנוסף שהיה מאוד טוב נפצע (דנילו מוריירה) ובגלל שראיין אדלי (שהרשים מאוד במשחק נגד מכבי פ"ת בשלישי) עוד לא נחשב כישראלי הוא לא יוכל לפתוח. החוליות החלשות הם כמובן אביתר אילוז והבלם שיהיה כנראה נדב קידר. ההגנה עמדה לא רע בכלל במשחק נגד פ"ת, טעות אחת של (איך לא) נדב קידר ופ"ת גנבו גול אחד ב2 התקפות במחצית. שמעתי שיוסי אופיר יכול לשחק גם כמגן ימני וזה יהיה טוב אם הוא יחליף את אילוז אבל לא נראה שזה קורה. במקרה כזה נשאר עם 0 "סורוקאים" בקבוצה אבל כל עוד הקבוצה מצליחה זה לא ממש מעניין. שחקן צריך להוכיח את מקומו, לא ייתכן שייתנו לשחקן לא טוב את חולצת ההרכב כי הוא שחקן בית ומביע הזדהות.

ומהצד השני-ההתקפה נראתה רע. מליקסון לא תפס יום טוב, השחקנים של פתח תקווה שמרו עליו והיה ברור שבלי מליקסון אין באר שבע. עכשיו הביאו את דוד רביבו-שחקן שמתאים בדיוק לתפקיד "מליקסון 2" (או לחלופין מליקסון מתאים ל"רביבו 2" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ) וכאשר יהיו שני שחקנים יצירתיים שיוכלו לחלק כדורים אני חושב שזה יעשה טוב לקבוצה. בעמדת החלוצים המצב לא משהו כי אין לנו '9 קלאסי' גבה קומה. בנגורה חזק פיזי אבל יעוף, גם דיבר רע על הקבוצה לאתר 'וואלה' וזה בטח לא הרגיע את עזורי. אסולין וקדוסי צמד ננסים ואותם צריכים להשאיר מול שוער, לא לשחק איתם באגפים. תוסיפו לזה את ארז מסיקה, שחבל מאוד אם לא יפתח, שהוא אגרסיבי מאוד ונלחם על כל כדור, מאוד קשה להאבק על הכדור נגדו. רק צריך להשתפר טיפה בחדות.

אני אופטימי. יהיה מאוד חבל אם עוד 24 שעות אני אהיה מדוכא. ב10 השנים האחרונות ניצחנו רק פעם אחת במחזור פתיחה-זה אומר משהו.
    לגבי כרטיסים. המחירים עלו, אין הפתעה בעניין הזה. על פי הדיבורים האחרונים המנויים לשער 5 אזלו, לפחות אלא של הנוער. מבוגר ישלם 80, נער 40.

גם אני מאוד אהבתי שלא פיצלו את המשחקים כמו בליגה הלאומית. בשירים ושערים ישדרו 5 משחקים שיתחילו בין 19:00 ל19:30, זה גדול. מאמין שלא יעברו 5 דקות בלי איתות ממגרש כלשהוא למרות כל התלונות על רמת הליגה ורק שיהיה לנו הרבה גולים :aa1:

5. Love Is Red Member

יש לי שאלה:

שירים ושערים חוזרים?

אני חייב לדעת, זה יהיה גדול אם כן!

6. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

כן, בדיון התקשורת דיברו על כך, השידור יחל בשעה 19:00

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין כמו המחזור הראשון בליגת העל. אין אוהד שלא מדמיין לו מצב שהקבוצה שלו מנצחת 4-0 כבר על המחזור הראשון ותופסת את הפסגה, גם אם ידוע לכל בר דעת שהיא לא תשאר שם יותר משבוע. תמיד יש התרגשות וציפיה למשהו שאוהבים.
    השנה, יותר מכל שנה אחרת, לא יכולתי לחכות שהעונה תצא לדרך. מכבי נתניה הנוכחית מסקרנת הרבה יותר מקודמותיה בשנים האחרונות ואני כבר מת להיות במגרש, לחבק בישיבה את היושב לידי ולהתחיל לשיר את "הר הגעש עכשיו מתפרץ", בתקווה שזו תהיה התפרצות אדירה.

אנחנו צריכים לנצח את המשחק מול הפועל חיפה, בטח כשהוא משוחק בקופסא ואני אגיד את זה על כל קבוצה שתבוא להתארח אצלנו. הנקודות חייבות להישאר בקופסא. השנה, עם כדורגל חיובי יותר ושחקני בית, המגרש המיתולוגי צריך לחזור להיות המבצר שהיה עד לא מזמן.

מיותר לציין שרצוי מאוד לשמור קרוב את ערן לוי, כי רגע אחד של חוסר תשומת לב והוא מסוגל לקבור את הכדור ברשת שלנו.

אם רק תאמינו! http://www.la-familia.co.il/forum/style_emoticons/default/78716463hv5.Xxx

8. קטלוני Member

זה הרצון של הבעלים בכל אופן.

לדעתי המשחק בין מכבי נתניה והפועל חיפה יהיה משחק טוב וקצבי אבל יסתיים בתיקו אפס או בניצחון מינימלי של נתניה.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש שמועות על למעלה מ-1000 אוהדי הפועל חיפה בקופסא, אני מקווה מאוד שיש בהן אמת, כי לדעתי זו תהיה הצהרת כוונות של אוהדי הפועל חיפה.

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני וכנראה עוד הרבה מאוהדי סכנין לא נגיע למשחק היום...היום זה היום הראשון לרמדאן, השעה בה אוכלים היא בסביבות 19:40 וכמסורת ביום הראשון לרוב המשפחות מתקבצות ביחד ודי קשה לצאת מזה ולנסוע למשחק.

חבל גם לשחקנים המוסלמים שבצום שלא יהיו מוכנים פיזית למשחק ויוכלו לשתות רק בשעה עשרים לשמונה מה שאומר דקה 30 משהו כזה....

עם כל הבעיות בהרכב ושזה נופל על היום הראשון של רדמאן שחלק מהשחקנים לא שותים ואוכלים במשך כל היום....מאמין שיהיה טוב

רק חבל על כמות הצופים הדי נמוכה לדעתי שתגיע לבלומפילד היום מהצד של סכנין

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב ששחקני כדורגל לא צריכים לצום, ועוד בחום כזה.

12. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני משחק בנוער של יפו ושם 90% מהשחקנים הם מוסלמים...המשחקים נערכים בין השעות 10:00-14:00 שזה גם שיא החום וזה באמת יתרון עצום ליריבה ופוגע בנו מאוד, אי אפשר שלא לצום וגם אי אפשר לא לשחק 3-4 משחקים בעונה...חבל שההתאחדות לא באה לקראתנו וגם בחגים אנחנו נאלצים לשחק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד אני לא חושב שההתאחדות צריכה לעשות משהו בעניין הזה. אין מה לעשות שחקן שרוצה לצום הוא צריך וחייב להתמודד עם זה, אני יודע שקשה לצום ולשחק ועוד בכזה חום, אבל בסוף הבחירה היא בידי השחקו עצמו.

14. הפועל_23 Member

לצערי הביזיון הראשון יגיע מהאורווה שם מכבי פ"ת תארח את הפועל ר"ג.
    מצב הרוח של אוהדי ר"ג ירוד מאוד אחרי שלושה הפסדים רצופים וחצי הרכב מושבת (סוארז, קובאצ'ביץ', מור גולן, בני חדד, סרג' איילי, אסי דומב),והתחושה של הרבה היא שאין מה לראות.
    כמובן גם היריבה הלא אטרקטיבית במגרש המאוד לא אטרקטיבי במחירים הסופר לא אטרקטיביים של 40-80, יגרמו לאוהדים להישאר בבית ולקוות לטוב.

אבל , אני אהיה שם, יאללה רמת גן!!!!!!

הרכב משוער: רפי כהן, קובי מוסא, גולן חרמון, חיים מלכה, תמיר בן עמי, קרלוס צ'קאנה, שי חדד, בן לוז, קובי חסן, עומר פרץ, ג'ורג' דאטורו.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי תחושה שבמשחק הזה לא נעבור את ה-1000 אוהדים בלחץ.

700 מפ"ת (וואו!) ו-200/300 מרמת גן (נייס). את האמת ה-200/300 של רמת גן זה סבבה למשחק חוץ כי יש קבוצות יותר גדולות ממנה שלא מסוגלות להביא 30 אוהדים, ואם זה יהיה בערך ממוצע שהיא תביא כל פעם למשחק חוץ, דהיינו!

התחזיות שלי להערב מבחינת צופים:

עילוט - 4,000 איש
    אורווה - 1,000 איש
    בלומפילד - 5,000 איש
    קרית אליעזר - 7,000 איש
    וסרמיל - 6,000 איש
    קופסא - 3,000 איש

ביום ראשון באשדוד 2,500 איש
    ביום שני בטדי זה הנחמה, 19,800 מלא קיצר עד אפס מקום.