לימודי תואר, לימודי תעודה ומקצועות פוטנציאליים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏6/7/15.

1. alexshw Member

בשביל בינתחומי צריך משכנתא. סמי שמעון לדעתי הכי טובה בין מכללות להנדסה(ולא כל כך ברור לי איך אתה תשווה אותה לבינתחומי או מכללה למנהל).
    על כל פנים לא מצטער שלמדתי שם

2. golding מנהלים

בבינתחומי אין מקצועות הנדסה בכלל (כרגע), אבל יש מדעי המחשב.

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

גם באקדמית אין הנדסה אבל יש מדעי המחשב.

4. Drama Guest

דיברתי על מדמ"ח. לא נראה לי שיהיה בבינתחומי הנדסה בקרוב, כרגע בונים בניין של מדעי הרוח והבניין אחריו לפי מה שהבנתי משמועות לא מבוססות יהיה גם של מקצוע ממדעי הרוח.

אחד משלוש בבינתחומי נמצא על מלגה, בתור עתה, הייתי אומר לשלם 25 לשנה בIDC במקום 13/12 באקדמית.

מוסדות שאינני ממליץ עליהם הם כאלו שהבוגרים שלהם שאני מכיר אישית אינם עושים חיל. תברר עם כאלו שגמרו הנדסת מכונות בסמי שמעון כמה מהם מוצאים עבודה בזמן סביר לאחר התואר. מעטים. ומי שמתקבל גם מתפשר על שכר הרבה פעמים (מישהו אמר 30 וקצת לשעה למהנדס?)
    אלקו, אתה למדת מדעי המחשב (או הנדסת תוכנה אינני זוכר), זה שונה מתארים אחרים בתהליך מציאת העבודה, גם אם כי רוב מחלקת הQA במקום שעבדתי היו מסמי שמעון. לא מכליל, אבל זה אומר משהו.

במכללה מומלץ ללמוד מדעי המחשב ממקצועות הנדסה/מדעים מדוייקים/מדעי הטבע.

5. alexshw Member

מדמ"ח שונה מהנדסת תוכנה גם באורך לימודים ואינו נלמד בסמי שמעון.
    תשווה מכללות לפי המקצועות הנלמדים.

QA זה מקצוע לבוגרי תעשיה וניהול ולא משנה מאיזה מוסד לימודים.

6. Drama Guest

יש הרבה בוגרי מדמ'ח שעובדים בQA.

השוואתי בין מוסדות לפי מדעי המחשב. עד כמה שידוע לי כן מלמדים מדמ'ח בסמי, וגם אם לא, אפשר להשוואות בין הנדסת תוכנה למדמ'ח כי רוב המשרות לא מבדילות בין הבוגרים.

7. optimus Member

אני מתכנן ללמוד שנה הבאה ומתלבט בין שני התחומים האלה שלפי הבנתי חופפים בלא מעט נושאים.
    כמה שאלות:מה ההבדל בין מדמ"ח להנדסת תוכנה? מה בוגר של מדמ"ח יכול לעשות שמהנדס תוכנה לא יכול, ולהפך?האם אני יכול להחליף ביניהם לאחר שנת לימודים אחת? עד כמה משנה מוסד הלימודים בו אתה לומד במציאת עבודה, לאיזה מקום יש עדיפות?

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגדול, מבחינת התעשייה אין שום הבדל מלבד זה שקוראים לך "מהנדס" ובילית עוד שנה באקדמיה במקום שוק העבודה.

optimus אוהב/ת את זה.
  9. optimus Member

אוקיי תודה, מבחינה לימודית מה ההבדל? יש מצב להחליף בינהם לאחר שנה או קצת פחות?

10. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

בד"כ שלוש השנים של מדעי המחשב הן שלוש השנים הראשונות של הנדסת תוכנה, כך שהתואר חופף כמעט לחלוטין, ובהנדסת תוכנה יש תוספת של שנה וכנראה גם פרוייקט רציני.
    אז אין שום סיבה שלא תוכל להחליף ביניהם.

11. Drama Guest

מהלך כזה יעלה לך בעוד סמסטר.

לך עד מדעי המחשב.

12. optimus Member

כאחד שמתכנן ללמוד מדעי המחשב/הנדסת תוכנה עם רקע בסיסי במחשב ותו לא, שום ידע בתכנות whatsoever, איך אני משיג קצת רקע לפני התואר? יש תחומים שאני יכול ללמוד אותם כבר עכשיו באינטרנט? אתרים מומלצים?

13. Drama2 הסמל מעל הכל

לך לבן דוד/אחיין/אח של חבר/כו', ותיקח ממנו את הספרים שהוא למד איתם "מבוא למדעי המחשב". זה הקורס היחידי בסמסטר א' שנוגע ב"מחשבים" תכל'ס (השאר זה מתמטיקה ונגזרותיה)

בגדול מה אתה צריך לדעת - סוגי משתנים, השמה, הדפסה, קלט, משפטי תנאי (IF), לולאות WHILE וFOR, עיקרון הרקורסיה, פונקציות, מחלקות, לדעת על קצה המזלג את מבני הנתונים הבסיסים (מחסנית,רשימה מקושרת,נראה לי שכחתי חלק תבדוק בסילבוס של המוסד). דברים כמו יעילות, אקספשנים ואובר פלאו - עדיף עם המרצה כבר.

חלק מלמדים שנה א' בC וחלק בג'אווה, אז תברר במוסד מה אתה תלמד. (בסוף כל השפות +- אותו דבר אבל שתהיה לך "נחיתה רכה" עדיף ללמוד מה שאתה הולך אליו)

@alexshw שכחתי משהו ?

optimus אוהב/ת את זה.
  14. alexshw Member

לא למדתי הנדסת תוכנה אלא הנדסת מעשיה וטיול אבל בכל הנדסה צריך ראש ריאלי. צריך להיות מחובר למספרים, נוסחאות, אלגוריתמים.
    לדעת להבין את החומר ולא לשנן.

הנדסת תוכנה או מדעי מחשב זה המקצוע הכי ריאלי כמובן וצריך את התכונות האלה ביתר שאת.
    מי שמחובר לזה ימצא את הלימודים גם מעניינים.

בכל שפת תכנות לפני הפקודות צריך להבין את האלגוריתם שמאחורי הפונקציונליות שאתה רוצה לפתח.
    וצריך לזכור גם את ההבדל העיקרי בין C ל - C++/JAVA+C # וזה עיקרון האובג'קט אוריינטד.

אני אישית מעדיף את האובג'קט אוריינטד, אלה שפות יותר מתקדמות.

optimus אוהב/ת את זה.
  15. Drama2 הסמל מעל הכל

זה תלוי איזה מוסד אתה לומד, כי יש כאלו שרק בקורס אחד בסמסטר ב' של שנה א' מתחילים לגעת במונחה עצמים (ויש מקומות כאלו שמגדילים ועושים קורס 'מונחה עצמים')
    מה עדיף בשביל מישהו בלי רקע, להתחיל מג'אווה או סי ?

optimus אוהב/ת את זה.