לי בויר-רישמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ScouserAndy, ‏6/1/03.

1. ScouserAndy Member

האתר הרשמי של לידס מאשר שבויר חתם בווסטהאם.
    בויר יתבזבז בווסטהאם שבשלושים השנים האחרונות לא מצליחה להתרומם מעבר למרכז הטבלה- חבל עליו.

2. ScouserAndy Member

למנהלי הפורום- סליחה. הכוונה לא הייתה להוסיף הודעה חדשה אלא לצרף את ההודעה לדביק של ההעברות- קורה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. Julian Joachim Member

סקוזר יקר, זה בסדר גמור.

אמנם בעקרון עדיף שתוסיף את ההודעה לדיון העברות, אך מכיוון שמדובר בהעברה די גדולה ומשמעותית, מן הראוי שיהיה לה דיון משלה.

ההעברה אמנם אינה סופית, אך לפי מה שהבנתי כל מה שמפריד בין בוייאר לבין ווסטהאם זה כמה פאונדים, ככה שאני מניח שעד מחרתיים גג ההעברה תושלם.

אני שמח מאוד, כאחד ששונא את בוייאר שהוא הולך. אני מקווה שההרכב הנוכחי ימשיך לרוץ, וגם ככה יש מספיק שחקנים מחליפים טובים, וטוב לרענן את השורות, ואם הליכתו של בוייאר תסמן את בואו של קלברסון/אמרטון - מה טוב.

4. ScouserAndy Member

אישית אני מכיר כמה ירוקשראיים שרופים שיצטערו לראות את בוייר הולך, אבל הם שייכים ל"אסכולה הישנה" של אוהדי לידס. "האוהדים החדשים" לא יבכו יותר מדי, למרות יכולותיו של בוייר כשחקן (בעיני דווקא יש לו עוד הרבה מה להוכיח, אבל זה דיון נפרד)-ל"אוהדים החדשים" האלה קצת נמאס לראות את לידס סופגת כ"קבוצת הפרמיירליג הגזענית האחרונה" ומבחינתם המעבר של בוייר הגיע ממש בזמן, שלא לדבר על הכסף שזה ישחרר לונבלס שחייב לחזק את הקבוצה אם הוא רוצה להוציא משהו מעונה הזאת. הסגל הנוכחי אולי התייצב קצת מאז שהוא הגיע אבל הוא בטח לא מספיק טוב בשביל לרוץ עד סוף העונה למקום רביעי או שלישי- השאיפות המוגדרות של האוהדים שלה.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

לי בוייר מבחינתי מסמל את לידס. לידס תמיד קבוצה כסאחיסטית אפורה, וגם הוא כזה. העזיבה שלו היא הצהרה ברורה של שינוי סטרואטיפ.
    לגבי לידס: אין ספק שהיא חייבת להתחזק, אחרי שבוייר ודאקורט לא יהיו יותר.
    לגבי ווסט-האם: רק עוזר במאבקי התחתית.

6. ScouserAndy Member

7. the_secand Member

לי הוא שחקן ענקקקקקק
    שהכישרון שלו הולך לאיבוד
    תמיד חיבבתי את לידס בגלל הקהל והשחקנים אבל לאט לאט הם הולכים רובי קין ועכשיו לי הולך גם ולידס מתחילה לאבד את הקסם שלה !
    אני לא מאמין שהוא הולך לאיבוד בווסטאהם!
    אבל אני מאמין שהוא ישאיר אותה בליגה ויעזוב אולי לבארסה שפעם היו דיברוים על זה

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לי בוייר ספג עונש של הרחקה מ-6 משחקים במפעלים אירופאים.

העונש הכבד הזה בא מכיוון שמצלמות הטלויזיה קלטו את בוייר הטיפש דורך על ראשו של ג'רארדו שחקנה של מלאגה בגביע אופ"א, מעשה שנעלם מעיניהם של רביעיית השופטים.

9. Hammers Fan Member

אני לא כותב כאן אך כשקראתי את מה שכתבתם בדיון זה, לא התאפקתי והייתי חייב להגיב.

תגיד לי, מה אתה יודע על ווסטהאם? לפני שכתבת את המשפט הדבילי הזה בכלל חקרת, בדקת? כנראה שלא... פשוט העפת מבט חטוף בטבלה וראית שווסטהאם במקום האחרון והנחת שזו קבוצה אפורה שהשיא שלה הוא מרכז טבלה.

אתה יודע שווסטהאם היא אמפריה בכל הנוגע לנוער וקידום צעירים? אתם מודע לכך שווסטהאם הייתה אלופת אירופה בעבר? אתה מודע לכך שרק בעונה שעברה ווסטהאם סיימה במקום השביעי, ממש מקום אחד מתחת ל6 הגדולות (ארסנל, מנצ'סטר, ליברפול, ניוקאסל, צ'לסי ולידס)?

אתה מודע שב99' הקבוצה סיימה במקום החמישי?

כל כך ברור ושקוף שאינכם מודעים לפרטים שנוגעים לקבוצות שאינן 6 הגדולות, אתם מניחים שהן קבוצות תחתית עם מנטליות דומה.

ולנושא עצמו,

לי בוייר ו-ווסטהאם עשו עסקה מצויינת, 100,000 ליש"ט זה מה שנקרא "ברגין" באנגלית. בוייר פותח דף חדש בחייו ובקריירה שלו. הוא חוזר לקבוצה שאהד בנעוריו, למשפחתו במזרח לונדון ולחברים הישנים. כל הדברים שחסרו לו בלידס והובילו אותו לגזענות.

אנחנו בסופו של דבר נשאר בליגה אם גם נביא חלוץ טוב. בוייר שיחק מצויין ביום שבת נגד ניוקאסל ואני בטוח שהעתיד שלו איתנו יהיה ורוד.

10. Julian Joachim Member

אני מצטער, אבל אם אתה מתגאה מכך שהקבוצה שלך היא אימפריית נוער, ומתמחת בייצוא שחקנים לקבוצות הגדולות באמת, אני קצת מרחם עלייך.

ובוייאר היה סביר ביום שבת, סביר, לא יותר.

11. ScouserAndy Member

חבר יקר, אין צורך בנימה התוקפנית הזו, ממש ממש לא.
    ווסטהאם הייתה פעם אחת מהאריות של אנגליה, זה היה בשנות השישיםאז היו לה אם אינני טועה, ארבעה שחקנים אלופי עולם, בינהם בובי מור הנפלא.
    מאז-שלושים שנה בקירוב(כמו שכתבתי)-ווסטהאם הנה קבוצת מרכז טבלה.
    מרכז טבלה-המקומות 6-8 הם מרכז!
    אין ויכוח על איכות אקדמיית הנוער שלה שהיא מהטובות בבריטניה, אך מה הקשר?
    לדעתי בוייר יתבזבז בווסטהאם, אתה יכול שלא להסכים על זה, זה כבר עניין של דיעה. לדעתי בוייר גם לא תורם כלום לווסטהאם במוניטין המזעזע שלו ובהתנהגות המחפירה שלו על המגרש ומחוץ למגרש, אבל גם על זה אפשר להתווכח וגם זה עניין של דיעה אובייקטיבית.
    מה שבטוח זה שאין סיבה להתווכח בתוקפנות ולזלזל מייד ברמת הידע של הצד האחר.

12. ScouserAndy Member

דיעה סובייקטיבית כמובן ולא אובייקטיבית :wink:

13. Hammers Fan Member

אתה שוב קובע עובדות לא נכונות...

שנת 86' טוני קוטי, פראנק מק'אבני וטרבור ברוקינג כובשים את המקום השלישי באנגליה.

ווסטהאם הייתה אחת מהאריות עוד בשנות ה80'... בעונת 99' היינו גם אחת מהאריות לטעמי, מקום חמישי בליגה האנגליה הינו אחת הבמות המכובדות באירופה.

אנא סלחו לי אם הבנתם את דבריי כדברים שנאמרו בנימה תוקפנית. זו בטח לא הייתה כוונתי.

LUFC,

בובי מור, ג'ף הרסט, מרטין פיטרס, טוני קוטי, ג'וליאן דיקס וטרבור ברוקינג- כולם נחשבים כאגדות כדורגל באנגליה והם גדלו בווסטהאם ושיחקו את מירב שנותיהם במדי הקבוצה. אנחנו לא מייצרים שחקנים כדי לחמש את הגדולות.

לפני היינו צריכים קצת כסף על מנת לממן את מגרש האימונים החדיש, את הגדלת תכולת האצטדיון ובניית המלון, הסופרסטור והמוזיאון- אז מכרנו שני שחקני נוער מוכשרים (ריו פרדיננד ופראנק לאמפרד).

היינו צריכים קצת כסף אז מכרנו אותם. אתה יכול לסמוך עלינו שלא נמכר את הדור החדש של דה-פו, קול וקאריק...

14. Hammers Fan Member

מה פתאום!

אתה ראית בכלל את המשחק? או שאתה קראת את השטויות מהצהובונים?

אני שמעתי את המשחק במלואו בשידור אינטרנט מהאתר של ווסטהאם. הוא שיחק מצויין, אני יכול להעיד. הוא התחיל את המהלך של הגול השני שלנו.

15. Hammers Fan Member

סליחה על ההצפה...

אבל לגבי התרומה של בוייר,

אני חושב שהוא מתאים לנו כמו כפפה אל יד. כאתה בתחתית המנטליות שונה, אתה מחפש שחקנים שלצד העובדה שהם שחקני כדורגל טובים, אתה רוצה שתהייה בהם תשוקה, רצון ולוחמה. אי אפשר להתווכח עם העובדה שבוייר הוא פייטר. ומלא מוטיבציה בכך שהוא משחק בקבוצה שאהד בנעוריו.

הוא התאקלם מצויין אצלינו, הוא צולם באימון מריץ דאחקות עם כל השחקנים, הוא כבר אחד מהשורה. בבקשה, שימו בצד את מה שכותבים בעיתונים, ונסו לתת לשחקן הזדמנות שנייה. אני יודע שאני יעריץ אותו אם הוא יהיה האחד שישאיר אותנו בפרימיירשיפ.

אם תקחו את לי בוייר, שחקן הכדורגל נטו, אתם תבינו שהמעבר שלו ב100,000 ליש"ט הוא מעבר גאוני של ווסטהאם, אחד הגדולים ביותר שהקבוצה עשתה מאז קניית די קאניו.