למה רק אצלנו זה ככה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Andrei Kanchelskis, ‏23/4/11.

1. Andrei Kanchelskis Member

צריך לעשות עבור כל אותם עילויים צבא נפרד בו יגוייסו באופן שונה ונבדל מכל שאר בני הנוער הרגילים במדינה,צבא שיהיה חלק מצה''ל אבל יתפקד באופן שונה ויוכל להקל על אותם כשרונות שיוכלו לפתח לעצמם את הקריירה וככה המדינה רק תרוויח מכך.

אם חרדים בטלים שרשומים בכוללים אבל בפועל יושבים יום שלם בביתם ללא כל מעש ולא משרתים בצה''ל(דבר שמרגיז אותי מאוד אבל אין מקום לדבר על כך בפורום העוסק בכדורגל) צריך שיתחשבו גם בספורטאים מצטיינים שהקריירה שלהם עלולה להינזק מהשירות הצבאי אותם ספורטאים יגוייסו לצבא כאמור במסגרת נפרדת.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אולי כי לא הולכים לשם מספיק? אולי יש סיבות נוספות? אולי דווקא השחקנים הכי טובים לא הולכים בגלל הצבא והרצון לשחק בנבחרת? אולי באמת המצב באירופה לא יותר טוב מישראל בתחום הזה? הכל אפשרי.

יש הרבה משתנים נוספים מעבר למקום של השחקן (חו"ל או ישראל) כמו אלו שציינת בהמשך התגובה ועוד, אבל ההקש ההגיוני מטענתך שמחלקות הנוער בישראל לא טובות ביחס לאחרות בעולם (שאני נוטה להסכים איתך פה), הוא שעדיף לשחקן ישראלי לצמוח איפה שיש מחלקות טובות יותר גם אם לאחר שלא יצליח שם יחזור לישראל. דבר שהצבא, אולי פחות היום, לא תמיד מאפשר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/4/11
  3. alexshw Member

לשחקן ישראלי עדיף לצמוח במקום בו היו יוכל לקבל דקות משחק משמעותיות בקבוצה הבוגרת.
    גם בשחקים ממדינות אחרות שמגיעים לארץ זרה ולא משחקים, הולכים לאיבוד.
    אין תחליף למשחק בקבוצת הבוגרים. אין דבר כזה" אבל הוא מתאמן עם הגדולים ביותר". מתאמנים בשביל לשחק, לא בשביל להגיד התאמנו.

ובקשר לשירות כדורגלנים בצה"ל, אם אתם שואלים אותי, אז הרבה יותר מועיל לחברה שהם יעשו שירות לאומי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/4/11
  4. Andrei Kanchelskis Member

תרומה לקהילה במסגרת שירות לאומי בהחלט עדיפה על שירות צבאי חסר משמעות
    שחקנים מצויינים כמו יגאל אנטבי וליאור אסולין לא קיבלו תנאים מקלים מצה''ל, לא עשו צבא והנבחרת הפסידה שני שחקנים מעולים שיכלו לעזור לה מאוד.

היום לא מעט כדורגלנים שמבינים כבר מהצו הראשון שצה''ל לא ילך לקראתם יוצאים מהצבא עוד בטרם גוייסו אליו, ובכך השחקנים מפסידים והנבחרת מפסידה,חבל.

5. LIVERPOOL87 Member

צהל לא מחסל שום קריירה של שום שחקן.
    יש בארץ חוק גיוס חובה ועל כולם להתגייס.
    רק דוגמא את הסמרטוט בן סבר שקוראים לו ליום צבאי אחרי שנה שלמה והוא כועס שזה פוגע לו באימונים.
    אז מה? שיתאמן בהפועל תל אביב ( אחלה מועדון אולי לא צ'לסי אבל עדיין) ישחק 3 שנים במועדון צמרת ישראלי ויצא בגיל 21. מה קרה? מישהו ימות מזה?
    גם אני שירתתי 3 שנים בשיריון במלחמת לבנון ורציתי ללמוד אולי גם בחול, אז מה אני אאשים את הצבא?
    שכל אותם "עילויים" יבינו שאם הם כאלה עילויי אז כל מועדון צמרת בארץ ייקח אותם וישחקו בארץ.
    לא אמרו להם לקחת M16 אפוד ויאללה לקרב, בסך הכל לעשות את המוטל עליהם כישראלים ולהמשיך לשחק כדורגל ברמה הכי גבוהה בארץ.

מצטער אני לא קונה את כל העניין הזה, כמו שנאמר כאן, מה עם דוגמנים, נגנים, תלמידים ושאר מקצועות שיכולים להחשב עילוי?
    כל מי שנחשב וחושב שהו עילוי יכול למצוא את עצמו במקצוע שלו בישראל ולצאת בגיל 21 לחו"ל.

6. TariboWest Member

אנחנו חיים בארץ מוקפת אויבים, הצבא הוא חלק בלתי נפרד מהחיים פה. באותה מידה שהוא מעכב כדורגלנים, הוא מעכב כל לוחם וחייל שנותנים 3 שנים מהחיים בשביל המדינה. 3 שנים שבהם אפשר להתחיל לימודים, להתחיל קריירה, לצבור כסף וכו'. כל גבר או אישה במדינה הזאת (למעט משתמטים) נמצאים בפיגור ביחס לשאר העולם, זה חלק מהמציאות של החיים פה ועם כל הכבוד, מדובר בכדורגל בסופו של דבר. הסדר עדיפויות פה ברור.
    חוץ מזה, צה"ל הוא מה שתוקע כדורגלנים בישראל. זה יותר עניין של אופי ורצון.

7. Andrei Kanchelskis Member

יש משהו שאני לא מבין בנבחרת הנערים והנוער ישנם שחקנים שכן זוכים להיות ספורטאים מצטיינים ויש כאלה שאפילו לא זוכים להיות ספורטאים פעילים בצבא והקריירה שלהם מתפוררת

מה הקריטריון לקבלת ספורטאי מצטיין צריך להיות באמת שחקן טוב כדי לקבל את זה ולקבל המלצות מהמאמנים? או שאולי כמו שקורה כמעט תמיד במדינתנו צריך קומבינות מתחת לשולחן? עומר דמרי למשל הוא אחיין של גבי אשכנזי אולי כולם צריכים להיות כמוהו כדי שבאמת יבינו שיש להם עתיד בכדורגל שלנו?

8. Cup of Tea Liverpool, UK

א. בצבא 97% זה קומבינות. גם ברוב התחומים באזרחות.
    ב. ממה שאני יודע, לכל קבוצה בליגות הבכירות יש תקן לספורטאי מצטיין ולספורטאי 'פעיל' שבתכלס זה חארטה וברוב המקומות בצבא לא ממש יתחשבו בחייל כזה. התקן לספורטאי מצטיין הוא בד"כ שני אנשים בקבוצה, ובקבוצות קטנות בנאדם אחד. מעבר לזה, השחקן/חייל חייב להוכיח רצינות לצבא וללחוץ עליהם מהשנייה הראשונה בטלפון עוד לפני הצו הראשון זו הדרך הכי נכונה. בד"כ לספורטאי מצטיין לא יעשו בעיות אם הוא משחק בנבחרת ישראל (אפילו בכדורמים, אני מכיר מישהו כזה), זה עוזר ואז השירות עובר בסבבה. אם לא מתחשבים בך בתור ספורטאי פעיל, רב הסיכויים שהקריירה שלך לא תנסוק לגבהים מרשימים בעתיד. עד כמה שאני זוכר הספורטאים הפעילים זכאים למשהו כמו שני אימונים בשבוע (אז משחררים אותך מוקדם באיזה שעתיים, ביג דיל.). שווה להיות ספורטאי מצטיין אבל קשה להשיג את זה.

סליחה על ההודעה הטיפה מבולגנת.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/11