למרות הכל, גביע הטוטו יתקיים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏25/7/08.

1. roeiuzan Member

כמו שאמרת הבעיה היא בגישה, מה זאת אומרת בלי גביע הטוטו השחקנים יגיעו לליגה חלודים? בשביל זה יש את הצוות המקצועי שצריך לדאוג שהם לא יגיעו לליגה במצב כזה, שיאריכו את מחנה האימונים או שיערכו אותו סמוך לפתיחת הליגה, שיעשו יותר משחקי אימון, לא פלא שעם גישה כזאת היחס למפעל הוא כזה.
    גם עצם העובדה שהשחקנים הצעירים מקבלים את ההזדמנויות שלהם בטוטו זאת לא מחמאה יותר מדי גדולה בשביל אף קבוצה, בשביל זה יש את הליגה, אם למאמנים היה את האומץ לתת לשחקן צעיר לשחק בליגה אז כולם היו מרוויחים מזה, אבל מה לעשות שלמאמנים שלנו אין אומץ... לתת לשחקן צעיר לשחק ב17:00 בערב של איזה יום רביעי מול הרכב טלאים של קבוצה משופעת בשחקני נוער ונבחנים זה רק כדי להגיד לצעיר, "הנה, נתתי לך לשחק", כשבעצם בליגה רק שחקנים בעלי שם מקבלים את המושכות.

מסכים איתך בעניין של המענקים, יחסר לנו.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/08
  2. King Kenny Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

המפעל במתכונת הנוכחית הוא סתם נטל. אם זה יהיה ככה זה יהווה הכנה מצוינת לעונה עם מעט משחקים ולא הרבה והכי חשוב שהמפעל לא ישווחק על במקביל לליגה.

3. Number 8 Member

3-4 המשחקים לפני תחילת העונה וקצת אחרייה דיי תורמים - מחזירים את האווירה, הקהל מתכונן לעונה ומחדיר מוטיבציה בשחקנים, הקבוצות מתייחסים למשחקים יותר ברצינות כי זו למעשה ההכנה האחרונה שלהם לפני פתיחת הליגה, וכמו שאמרו, השחקנים חוזרים לכושר לקראת משחקי הנבחרת. מלבד מספר המשחקים האלו, אין למפעל יותר מדי יתרונות.

ככל שהעונה מתקדמת, הקבוצות שמות פס על המפעל ומנצלות אותו כדי לתת לשחקנים צעירים לשחק, לשחקני הרכב לנוח, מנצלים עונש הרחקה של שחקנים, ובקיצור לא מתייחסות למפעל הזה ברצינות... הבעיה היא בגישה, אבל אני לא רואה מצב שהקבוצות משנות אותה.

זכור לי משחק רבע הגמר בעונה שעברה מכבי ת"א נגד מכבי חיפה - מכבי ת"א שיחקה רק עם 2-3 שחקני הרכב.

גביע הטוטו יכול להיות מצוין אם כל שלב הבתים עד רבע הגמר היה נערך לפני פתיחת הליגה.

4. beitar4ever Member

בכללית אני חושב שהמפעל הזה ממש מיותר . שחקני ליגת העל לא מייחסים לו שום חשיבות למרות כל הניסיונות של ההתאחדות לשפר אותו.
    זה נכון שהגביע הוא הזדמנות לצעירים לשחק , אך אנו לא רואים אותם עושים שינויים כ"כ גדולים בעקבות הדקות במפעל הזה. אני חושב שגביע הטוטו היה טוב אולי אם היו מקיימים את כל השלבים עד לרבע הגמר לפני פתיחת הליגה , כפי שאמר עידן.

5. AmitHBS Member

טוב ורע..
    טוב-החלק היותר גדול של התשובה,לא קשור,נחוץ או מעניין..כמה עצוב יכול להיות בנאדם שהקבוצה שלו עפה בחצי גמר גביע הטוטו ?? מקסימום כמו שהיא עפה בסיבוב ט' של גביע המדינה ע"י אלופת המשינה בפנדלים..
    רע-שאין משחקים לראות בפגרה של הקבוצה שלך ??

6. maorsegal Member

זה שמבטלים את מפעל גביע הטוטו זה בסדר גמור (לא אכפת לי אבל שייה מפעל חלופי במקום כמו גביע הליגה). העניין הוא שלפחות יקדימו את הליגה. לא יכול להיות שלפני משחק כל כך חשוב של הנבחרת יהיה מחזור ליגה אחד בלבד!לכן חייבים להקדים את הליגה! כמו כן נמאס כבר שבכל תחילת עונה רואים את הנציגות הישראליות מתלוננות ובצדק שאין להם שום משחק הכנה רישמי לקראת המשחקים באירופה. איך יכול להוית שביתר לא שיחקה משחק רישמי אחד אפילו לפני ויסלה?! על הפועל,וקרית שמונה אין בכלל על מה לדבר שלא היה להן משחק הכנה לפני המשחקים שלהן. להפועל אני בטוח לא אכפת כי הםן משחקים מול קבוצה מסן מרינו,אבל אני בטוח שלשחקני ביתר מאוד אכפת מזה שאין אף משחק הכנה אחד לפני ויסלה!
    בקיצור די עם הביזיון הזה השכונתי הזה שמתחילים פה הכל מאוחר!

7. maor1212 Member

זה רע כי כל הקבוצות מתחילות את העונה בגביע הטוטו והשחקנים מתחברים דרכו
    אי אפשר להתחיל את העונה ככה

8. איגור .פ. Member

אני בעד הביטול אבל גדול יש ,לדעתי צריך לעשות גביע הליגה אך ורק לליגת העל כדי שזה לא יפגע בנבחרת+ הזוכה במפעל עולה לגביע אופ"א

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי עכשיו במקום גביע השוקו אפשר לעשות את ליגת המילואים מחדש.
    ולהשקיע בה קצת יותר.

נראה לי זה יעזור המון לקבוצות,גם הזדמנות לבחון צעירים,גם הזדמנות לבחון זרים,הזדמנות לתת לשחקנים לחזור מפציעות ועוד הרבה..

10. Number 8 Member

11. YANIROSH Member

במקום שגביע הטוטו יהפוך לנטל עבור הקבוצות ויגרר עד לסוף העונה אני הייתי מציע שיעשו טורניר או ישנו את המתכונת הנוכחית ויעשו בתים של 4 קבוצות שישחקו ביניהן פעם אחת[בלי משחק גומלין-בלי בית חוץ] העולות מהמקום הראשון ייפגשו ביניהן בשלב הבא [חצי הגמר או רבע גמר] וישחקו משחק נוקאאוט המנצחת עולה וככה עד לגמר,לדעתי זה יהיה הרבה יותר יעיל ורציני וגם הטורניר יהיה קצר יותר ומעניין יותר ואם ההתאחדות תציע פרס גדול בשילוב מקום באו"פא אז הקבוצות יתייחסו בצורה רצינית למפעל.

12. תומר22 Member

גביע הטוטו טוב רק לשלבים האלה של העונה, כשיש לכולם את הרעב הזה לחזרה של הכדורגל. אחר כך, כשהליגה כבר בעיצומה, המפעל הזה הופך להיות לקוץ בישבן עבור כל הקבוצות, שמנצלות את המשחקים האלה כדי לבחון כל מיני פיסחים או כדי להימנע מהשעיות במשחקי הליגה. בנוסף, בגלל ההתחייבות לטוטו, יש שבתות בהם מתקיימים מחזורי גביע וכך השטף של הליגה נעצר.

לכן, אפשר לבטל את המפעל ולתכנן כמה טורנירים מכובדים לשלבים האלה של העונה, כדי למלא את החסך שנוצר לכולם. אני בכוונה לא מכוון גבוה למפעל כמו גביע הליגה הגרמני שמתקיים בפתיחת העונה, אלא למצב בו קבוצות יארחו טורנירים (אפשר גם בהשתתפות מועדונים זרים) דוגמת אלה שמתקיימים כעת ברחבי העולם ובהם יוכלו להציג את הפנים החדשות ולתת לקהל טעימה ראשונה לקראת העונה החדשה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/08
  13. The best of The best Member

והיום באופן סופי ורשמי הוחלט שגביע הטוטו יתקיים במתכונתו המקורית, מה שאומר שההר הוליד עכבר.
    השינוי היחידי הוא שהטוטו מקציב 9 מליון ש"ח במקום 14 מליון כמו בשנים עברו, את השאר ההתאחדות תממן מכיסה, עוד הוחלט כי גביע הטוטו בארצית גם כן ימשיך באופן רגיל, ככה שבהחלט ההר הוליד עכבר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/drunk.Xxx