מאמן ערבי בקבוצה ישראלית - מתי?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏27/3/07.

1. תומר22 Member

הנושא הזה עלה רק בגלל הנסיבות הטראגיות. אי אפשר לעשות אפליה מתקנת ולתת למאמן ערבי לאמן בליגת העל, או בקבוצה יהודית, רק בגלל היותו ערבי. כשיהיה מאמן מתאים הוא יקבל את הצ'אנס גם בקבוצות יהודיות, זה לא צריך להיות אחד הקריטריונים של ההנהלות.
    אין כרגע אף מאמן במגזר שהוא ברמה מתאימה לשתי הליגות הראשונות ועובדה שגם הקבוצות הערביות מעדיפות ובוחרות, לא תחת כפייה, במאמן ישראלי. אם זה באמת היה כל כך חשוב להם אז היו ממנים בכל הקבוצות הערביות מאמנים מקומיים, אבל מכיוון שהצלחת הקבוצה חשובה להם יותר(וטוב שכך) אז הם זונחים את תחושות הקיפוח ומוציאים אותם כשהם בכותרות, כמו עכשיו.

2. John Barnes Member

אאל"ט, רוב המאמנים של הנבחרות הלאומיות בארצות ערב הם זרים. למה הם לא לוקחים מאמן ערבי? פשוט מאוד כי אין כאלה! רוב המאמנים במגזר הם מאמנים גרועים. אם יהיה מאמן ערבי ברמה גבוהה, אין ספק שקבוצה בליגת העל לא תהסס לפנות אליו. אין כאן (ולא היה) שום קיפוח.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש קבוצות בליגת העל, שאני באמת מתקשה לראות איך מאמן ערבי יצליח לאמן בה, לנוכח תגובות הקהל. אך עם זאת, יש קבוצות שגם להנהלה וגם לקהל, לא יפריע שיש מאמן ערבי על הקוים. לכן, אני חושב שזו לא מגמה, אלא שעד היום עוד לא מצאו מאמן ערבי מספיק מוכשר. אני לא חושב שלעניין הלאום יש השפעה, זה פשוט יצא ככה.

עאזמי נאסר היה בן אדם נפלא ומאמן טוב. שמעתי על פטירתו שהייתי בבסיס והייתי בהלם מוחלט. הופתעתי לגלות שבין המון אוהדי כדורגל ישראלי, אני הייתי לגמרי היחידי שידע מיהו האיש. יהי זכרו ברוך.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בעניין דקת הדומייה היא לא תהיה והנה תשובת ההתאחדות:
    "עם כל הכבוד לעזמי נסאר, שאנחנו מכבדים אותו מאוד, כאדם וכספורטאי, הוא עדיין אינו דמות ממלכתית שבגללה יצטרכו 35 אלף צופים לעמוד דקת דומיה", אמר גורם בהתאחדות, "אנחנו כהתאחדות פרסמנו באתר ההתאחדות הודעת ניחומים למשפחתו של עזמי נסאר".

5. Gustavo Boccoli Member

מגעיל. כמו שבליגת העל מעמידים דקת דומייה על רופא של קבוצה וגם אוהדים (ואני לא אומר שלא צריך, להפך), צריך גם פה.

6. a.m Member

מסכים לגבי זה שצריך לעשות דקת דומיה, אבל אני לא חושב בנבחרת.

א. העובדה שהוא ערבי תעורר מחלוקת וקשה לדעת איך האוהדים יקבלו את זה ויהיה חבל מאוד להצטייר ככה באירופה

ב. על מה האסטונים יעמדו דקת דומיה? הם יודעים מי זה בכלל?

ג. שיעשו בכל משחקי המחזור דקת דומיה, למרות שבטדי תהיה קצת בעיה...

7. תומר22 Member

כשרופא של קבוצה או אחד האוהדים נפטר, לא עלינו, דקת הדומייה מתקיימת רק במשחק הספציפי של הקבוצה ולא בכל משחקי המחזור. אין צורך בדקת דומייה במשחקי ליגת העל, אפשר להסתפק במשחק של סכנין נגד אחי נצרת בשבת(אימן בשתיהן) ובמשחקה של הפועל חיפה.
    משחק הנבחרת הוא לא המקום לכבד את זכרו, הרי הוא לא שיחק או עבד בנבחרת ישראל, גם בליגת העל זה יגרור תגובות עוינות(לא רק מצד אוהדי בית"ר) שלא יוסיפו כבוד לכדורגל שלנו.

8. Ofek7 Member

קודם כל אני כואב את מותו של עזמי נסאר שהיה אחד מהמאמנים היותר צבעוניים בכדורגל הישראלי ואחד, אם לא היחיד ששאף לדו קיום בין ערבים ויהודים. אני לא אשכח את היום בו הוא עלה לליגת העל עם אחי נצרת (בזכות הניצחון על כפר קנא, שגם השאיר את הפועל רמת גן שבה אחי שיחק בליגה הלאומית) ולאחריו אמר את המשפט: "ניצחתי את שרון וערפאת. הצלחתי לאחד בקבוצת כדורגל אחת גם מוסלמים, גם נוצרים וגם דרוזים. רק ככה העולם יהיה שמח". זה היה משפט שפשוט גרם לי לחייך ולהתרגש, זה אובדן גדול לכדורגל בארץ ולמגזר בפרט.

לגבי מאמן ערבי בקבוצה ישראלית זה תלוי. בבית"ר זה לא יקרה קודם כל, אבל אולי בשאר הקבוצות לא היו מתנגדים אם המאמן היה מספיק טוב, אבל כמו שהיהלום הצהוב אמר, זה הרבה תלוי בקהל. אני לא מכיר שום מאמן ערבי שהיה קרוב לאמן קבוצה ישראלית כמו עזמי נסאר. איזה מאמנים ערבים יש לך בליגת העל ו/או הלאומית? רק בארצית ומטה. אם מאמן כלשהו יעשה את ההצלחה מהארצית ועד ללאומית ועד לעל כמו שעזמי נסאר אז אני מאמין שיש לו סיכוי.
    ולדעתי יהיה נכון לעשות היום דקת דומייה לזכרו במשחק של הנבחרת, אבל הפחד שלי שאם זה יקרה יהיו שריקות בוז וזה יהיה ממש לא נעים...

9. reda Member

כמו שאמרו פה מאמן ערבי בקבוצה ישראלית יהיה פה שמאמן ערבי יהיה מספיק טוב לקבוצה ישראלית...

הרי אל תשכחו שאפילו בני סכנין הערבית לאחר שהעלה אותה מאמן ערבי לא רצתה שימשיך לאמן אותה והחליפה מאמן אחרי שהפסיד את המשחקים הראשונים

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאיזה עונה אתה מתכוון?? אם אתה מתכוון לעונה שבה עלינו ליגה, אז מומי זפרן היה מאמנה של בני סכנין.

11. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

היה מאמנה של סכנין, אך אם אני זוכר נכון לאחר מספר הפסדים הוא התפטר/ פוטר מהקבוצה. אני מעריך שזאת הייתה כוונתו של אסף.

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

מומי זעפרן התפטר לבד כי טען שעם התקציב שיש הקבוצה תחזור ללאומית במהרה, אבל מה הקשר? כולנו מבינים שאנחנו לא מתכוונים לקבוצות כמו בני סכנין בנושא הזה.

13. SeRgInHo Member

בהודעת הפתיחה כתוב שנסאר אימן את הפועל נצרת עילית. ממה שידוע לי נצרת עילית זו עיר יהודית.

14. reda Member

הקשר הוא שאם קבוצה ערבית נתנה לאחד המאמנים הערבים הבכירים [שאנחנו מכירים כאילו..] לאמן אצלה והוא לא ממש הביא גדולות אז איך מצפים ששאר המאמנים הערבים יאמנו בליגה הישראלית שזה על אחת כמה וכמה יותר..המממ...יותר חחח...

כאילו אם בני סכנין לא רצה לגרום לו לחזור מההתפטרות ולגרום לאיש להמשיך איך רוצים שקבוצה ישראלית תתן למאמן ערבי את המושכות?

15. הרצליה Member

מומי זעפרן לא ערבי עד כמה שאני יודע.