מאמן Vs שחקנים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏8/3/11.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אבירם, אז למה לדעתך הסיבה שגם הקהל, לדעתי גם אתה במשך השנתיים האחרונות, בכל זאת בקטעים מסויימים של העונה רצה לראות מאמן אחר על הקווים? הרי האופציות לא רבות, וכנראה שאלי גוטמן לא יגיע לאמן את נתניה בתקופה הקרובה. תקן אותי אם אני טועה, אבל זוכר שהיו לא מעט פעמים שהגבת ב "הנה התגלה שוב הבלוף של עטר", משהו בסגנון.
    מלבד גוטמן, ולדעתי האישית גם בן שמעון מתגלה כמאמן עם הרבה תביעת יד בקבוצות שאותן הוא מאמן, איזה מאמן טוב יותר יש כיום בשוק שאכן יכול לקחת קבוצה ממוצעת, כמו נתניה של העונה ולהוציא ממנה יותר? יכול להיות שאין אחד כזה?

2. alexshw Member

אלישע דווקא יכול לדעתי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    אם בסכנין כן, למה בנתניה, לא?

נערך לאחרונה ב: ‏8/3/11
  3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

קטע מתוך כתבה בגלובס:
    http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000628663

4. Hapoel_TA_For_Ever Member

לדעתי כל מאמן חייב שחקנים טובים.
    אבל הגדולה של מאמן (למשל גוטמן) זה להפוך שחקנים לטובים:
    עד לפני כמה עונות לאלא וזהבי שיחקו בליגה הלאומית, ברמת השרון ואחי נצרת, פרט לחובבי הליגה הלאומית אף אחד לא שמע או הכיר אותם. תוך כמה עונות הם הפכו לשחקנים חשובים של הפועל.

5. TariboWest Member

למה כשיעקב שחר החליט להוריד פרופיל מכבי חיפה הפכה לסכנין? מדיניות של מועדון יכולה להשתנות מתקופה לתקופה, אבל השם והמעמד נשאר אותו דבר. הלחץ והציפיות מצד האוהדים והתקשורת נשאר והוא גדול בהרבה כשהקבוצה לא מצליחה. זה ההבדל בין מועדון גדול למועדון קטן.
    אלישע לוי שאימן קבוצות קטנות לאורך הקריירה הארוכה שלו, הגיע למכבי חיפה ועד עכשיו הוא מתמודד יפה עם מאוד עם כל הרעש שיש סביב המועדון.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שאלת הדיון היא שאלה שאני בטוח שאין עליה תשובה ברורה. בסופו של דבר הכל זה שאלה של איך זה מתחבר למאמן, ואיך השחקנים מתחברים ביניהם ויותר חשוב- עד כמה הם רוצים.
    לכן דעתי היא שזה קודם כל תלוי בשחקנים, כי לא משנה איזה מאמן יעמוד על הקווים, לא משנה כמה המאמן יהיה כריזמטי, מקצועי, טוב- אם השחקנים לא ירצו, לא יהיו מקצוענים מספיק, לא יתנו את התחת בשביל הקבוצה זה לא ילך, וכמובן שהתיק יפול על המאמן. אם שחקנים יחליטו שהם רוצים ממחר להילחם יותר, לתת יותר, לשרוף את הדשא, אז הקבוצה כן תצליח. וכאן זה די חוזר באופן מעגלי למאמן, כי עדיין יש פה עניין של כמה המאמן יודע להחדיר מוטיבציה ורצון בשחקניו, אבל זה עדיין, תלוי הרבה יותר בשחקנים מאשר במאמן.

בישראל אני לא רואה חשיבות עיקרית למאמן, פרט למקרים מסויימים (כמו למשל גוטמן בהפועל ת"א, שאני בספק אם מאמן אחר היה מצליח להוציא את הכדורגל הזה מהשחקנים האלה).
    לכן אנחנו ראינו ונמשיך לראות מאמנים שנכשלים בקבוצה Y, מקבלים הזדמנות בקבוצה X ומצליחים בה, כי הכל שאלה של חיבור לשחקנים, ועד כמה לשחקנים החובבנים בארץ בא עליך בתור מאמן שלהם.