מגן הקהילה 2015: מוריניו מול ונגר. ארסנל נגד צ"לסי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Raulito, ‏2/8/15.

1. Raulito Madridista

התואר הראשון באנגליה יחולק היום כאשר האלופה צ'לסי תשחק נגד מחזיקת הגביע ארסנל למשחק מגן הקהילה המסורתי. בקיצור, עוד פרק ביריבות ארוכת השנים בין מוריניו ו-ונגר.

מוריניו דיבר על חשיבות המשחק מצידו כשאמר "זה יותר ממשחק ידידות אבל פחות חשוב ממחזור בפריימרליג". ונגר מצידו חולם לנצח לראשונה את יריבו המר. פטר צ'ך שיעמוד בין הקורות של ארסנל - יעמוד גם במרכז העניינים כשיערוך הופעת בכורה בקבוצתו החדשה, דווקא נגד האקסית אצלה רשם 11 עונות אדירות. הוא החידוש העיקרי של התותחנים הקיץ. ארסנל תחסר את אלכסיס סאנצ'ז שזכה עם הנבחרת בקופה אמריקה אך וולקווט שהאריך את חוזהו יפתח בהרכב. בטורניר האימרויות ארסנל נראתה נהדר כשפירקה את ליון. ונגר מצפה מאוזיל שהצטיין להרבה יותר העונה. בשורות צ'לסי, שניצחה בפנדלים את ברצלונה אחרי 2:2 בתום הזמן החוקי, דווח שכשירותו של דייגו קוסטה, כרגיל, מוטלת בספק. ראדמל פלקאו שהצטרף הקיץ כדי להיות "הסופר-סאב" - כבר בכוננות. האזר כרגיל שחקן המפתח, ואם השער שלו באותו משחק נגד בארסה מעיד על התוכניות שלו - אז יש למה לחכות.

אשתקד זכתה ארסנל במגן הקהילה אחרי שגברה בקלילות 3:0 על מנצ'סטר סיטי. לפני עשור שלם נפגשו שתי היריבות הערב. דידייה דרוגבה היה גדול על התותחנים והעניק את התואר לכחולים אחרי צמד נהדר. פברגאס, אז באדום והיום בכחול - כבש לזכות ארסנל(2:1). מנצ'סטר יונייטד היא שיאנית הזכיות עם 16. ליברפול שנייה עם 13 בעוד ארסנל זכתה 11 פעמים.

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/15
    Eric Cantona אוהב/ת את זה.
  2. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתרגש, אין כמו המשחק הרשמי הראשון של העונה. עונה שעברה זה היה סופר מתוק, מקווה שהפעם זה יקרה שוב.
    אני רוצה את הניצחון הזה בשביל וונגר, שתעבור המשוכה הפסיכולוגית הזאת שנקראת מוריניו וצ'לסי, מאמין שזה מקרין ומשפיע על השחקנים, לפחות על הפחות מנוסים מהם.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לונגר וארסנל יש הרבה יותר מה להוכיח מאשר צ׳לסי ומוריניו - אותו ונגר לא ניצח מעולם. כן משחק ידידות משודרג או לא, אני לא חושב שזה ירגיש ככה ברגע שהמשחק יתחיל (כבר עכשיו זה לא מרגיש ככה). לדעתי יש כאן משמעות נוספת, או לפחות צריכה להיות כזו עבורינו.

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/15
  4. golding מנהלים

חשבתי שיגיע יום ראשון והמשחק הזה לא ממש יזיז לי, אבל כמובן שטעיתי. לא היו לנו הרבה משחקי קדם עונה והשחקנים עדיין חלודים, אז אני לא מצפה לכדורגל טוב ואני בונה על כך שהיתרון המנטאלי שיש לנו במפגשים מול ארסנל יביא לנו ניצחון.

קוסטה כשיר וככל הנראה יפתח. לגבי שאר ההרכב, אני מאמין שהזאר, אוסקר ומוזס/רמירז ישחקו עם הצמד הקבוע בקישור. בהגנה, מן הסתם, לא יהיו הפתעות.

5. zivmay Member

אני לא חושב שרק היתרון המנטלי אמור להשפיע היום.
    כל עוד מטרסקר משחק, יהיה לנו מאוד קשה לתמודד עם המהירות של צלסי בחלק הקדמי. אני באמת לא מבין איך הוא עדיין פותח בהרכב.
    תוסיפו לזה את החיסרון של סאנצ'ז, והיתרון הברור של מוריניו על ונגר - ניצחון של ארסנל זה הפתעה.

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נקודת המפתח, לפחות בפן המקצועי, תיהיה השמירה על הזאר. אני חושב שהדבר הכי נכון מבחינתנו יהיה לעבות את מרכז השדה, קרי, לשחק עם ראמזי בצד ימין בתקווה שהוא יורד לעזור לבלרין (?) כמו שצריך. אחרת אין סיבה שלא נראה את הזאר אונס אותנו שוב.

אני דיי מצפה למשחק שקול כמו במשחק האחרון בין שתי הקבוצות. ההבדל שהפעם לצ׳לסי יהיה חלוץ לנצל את המצבים שלה.

7. alexshw Member

מאז הקמת הפרמייר ליג רק 7 זוכות במגן הקהילה סיימו את העונה עם תואר האליפות
    יונייטד 1993, 1996, 2007, 2008, 2010
    צ'לסי 2005, 2009

Sir Alex Ferguson ו-Eric Cantona אוהבים את זה.
  8. golding מנהלים

אם אני לא טועה בלרין התמודד עם הזאר בקלות מפתיעה בפעם האחרונה. אני חושב שהוא המגן הימני שסגר אותו בצורה האפקטיבית ביותר שנה שעברה, וזה לא כל כך פשוט.

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

שנינו יודעים שהזאר הוא הרבה יותר מקיצוני רגיל שדוהר באגף. הוא בא לקבל כדורים מאחור ולעיתים קרובות הוא גם זה שמתחיל את ההתקפות הטובות של צ׳לסי. במשחק הראשון של העונה שעברה בין שתי הקבוצות הוא לקח את המגרש, רץ לבד לחלוטין עד שקוסייליני הכשיל אותו ברחבה. אומנם גם קוקלאן, בנוסף לבלרין, יהיו היום, אבל שחקן מגוון כ״כ כמו הזאר דורש יותר משחקן אחד שישמור אותו.

אגב, אני לא באמת מצפה מונגר לבצע התאמות הגנתיות, אבל זה בהחלט משהו שהייתי עושה בכל פעם שהייתי פוגש שחקן ברמה של הזאר. חוץ ממסי אני לא באמת חושב שיש שחקן יותר מסוכן ממנו עם הכדור בכל העולם. ולהבדיל ממסי, הוא משחק טוב עם שני הרגליים.

10. golding מנהלים

כמו שאתה אומר, ונגר יציב את ראמזי בצד ימין כדי לנסות לעצור אותו, הוא עשה את זה בעבר והוא יעשה את זה גם היום.

11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביירין* והסיבה לכך היא שהוא אחד המגנים היחידים בפריימר שיכולים להתמודד עם הזאר במהירות ובזריזות.
    תוסיפו לזה את הניסיון שהוא יקבל עם השנים ובהחלט יש כאן פרוספקט אדיר.

12. alexshw Member

פרוספקט לברצלונה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  13. golding מנהלים

טוב, נראה שקוסטה לא בסגל.

Arsenal XI: Cech; Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal; Coquelin, Cazorla; Ramsey, Ozil, Oxlade-Chamberlain; Walcott

Chelsea XI: Courtois; Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Matic, Fabregas; Ramires, Willian, Hazard; Remy

14. Koscielny Member

טעות גדולה אם ראמזי יפתח באגף. השחקן הכי טוב בקבוצה לא צריך לשחק בעמדה כזאת וזה לא משנה מה הן הנסיבות.

מעריכים פה את ביירין בצורה די מוגזמת, הוא די עלוב בלהגן באחד על אחד ולא סתם שחקן די בינוני כמו אשלי יאנג עשה לו בית ספר בOT. האזרד לא עשה הרבה במשחק האחרון באמירויות כי צ'לסי כמעט ולא ניסתה לתקוף.

15. alexshw Member

לא בסגל
    Chelsea subs: Begovic, Zouma, Mikel, Oscar, Cuadrado, Moses, Falcao

Arsenal subs: Martinez, Debuchy, Gibbs, Gabriel, Arteta, Iwobi, Giroud