מגן הקהילה 2019 - מנצ'סטר סיטי VS. ליברפול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏3/8/19.

1. oranfu Member

ההגנה שלנו היתה אחלה עם מאטיפ.
    מה מעניין, שסטטיסטית, ספגנו פי 2 יותר למשחק כשמאטיפ שיחק מאשר כשגומז.
    שם באור מצחיק את הטענה שההגנה שלנו טובה יותר כשמאטיפ משחק ולא גומז.

אני מניח שזה גומז אשם שסלאח שבר נבדל בגול שלהם, או שרוברטסון וארנולד שברו נבדלים.

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשדה בריינה משחק, גווארדיולה מזיז את ברנארדו לקיצוני מהמרכז.
    דעה לא נפוצה: ברנארדו השחקן הכי טוב של סיטי. צריך לשחק במרכז.
    אם דה בריינה כשיר, זה קצת עושה שם בלאגן. זה לא כזה טריוויאלי שאם דה בריינה כשיר הם משתפרים משמעותית למרות שהוא שחקן פנטסטי.

3. Rushie Member

מאטיפ קורא את המשחק יותר טוב מגומז ומתמקם יותר טוב ממנו ככה שאנחנו בקושי מגיעים למצבים שהנבדל נשבר וצריך לרדוף אחורנית אחרי שחקני ההתקפה כמו שקרה היום הרבה מאוד. וגם אם אני טועה והוא לא עולה עליו בכלום זה לא משנה, עובדתית ההגנה שלנו נראית יותר מאורגנת איתו. הוא ו-ואן דייק עומדים על החצי ומנקים כל כדור שמתקרב מה שמאפשר לנו לחנוק את היריבה ולתת הופעות כמו מחצית 2 של היום, המשחק מול ברצלונה בבית, חלקים גדולים מהמשחק מול ברצלונה בחוץ.
    על גומז כמגן אני לא מתווכח. אני מהמקטרגים הגדולים של העניין הזה.

Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאם נביא לפה קטעים מאוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר עונה שעברה, גומז וואן דייק ניקו המון כדורים כמו שתיארת על החצי.
    בקושי קיבלנו גולים, לפעמים זה נראה שאנחנו לא נספוג גם אם המשחק יימשך 200 דקות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. Rushie Member

אולי. שתהיה בטוח שהתלהבתי מגומז כבלם בעונה שעברה לא פחות ממך או מכל אחד אחר. התגובה שלי כוונה בעיקר להודעות בסגנון "מי שמשווה בינו ובין מאטיפ עושה צחוק".
    אני לא מייחס שום חשיבות למשחקי הידידות שהיו. מסתכל רק על המשחק היום ועל מה שאני זוכר מסוף העונה שעברה, וכשמחשיבים את אלה ברור שיש למאטיפ קייס שהוא לפחות חזק מאוד לקבל את ההרכב בנוריץ'.
    מי שמציג אותו כאיזשהו כלומניק כמו שאמרתי, ממחזר דיסק עם מנטרות של לפני 8 חודשים.

אתה שם פה סטטיסטיקה בלי קונטקסט.
    מאטיפ שיחק הרבה יותר דקות מגומז. גם חלק מהמשחקים האלה שמאטיפ שיחק וספגנו היו כשגומז פתח לידו מגן ימני. אז אתה סופר אותם לחובתו של מאטיפ אבל לא לגומז?

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/19
  6. Ori8 Member

חושב שגומז שחקן משמעותית טוב ממאטיפ אבל בנקודת הזמן הזו אני מסכים עם ראשי ואובייקטיבית אני מרגיש שקשה לי לבוא בטענות לקלופ בהנחה ויעלה עם מאטיפ ליד וירג׳יל בשישי. זה אפילו על גבול המתבקש בהסתמך על סיום העונה שעברה.

גם לדעתי גומז לא נתן היום תחושה שהוא מספיק בעניינים. הוא חיפה על הטעויות של עצמו עם המהירות והסגירות היפות כמו שהזכרתם אבל איבד ריכוז יותר מדי פעמים. הוא וארנולד לא היו טובים.

לחלק הקדמי: ועם כל האהבה לאוריגי על רגעים בלתי נשכחים, שני משחקים שלו בהרכב יספיקו בשביל שאשקול לתלות את עצמי מעצבים. שייצא מהסרט של עצמו ויפנים שהדריבל שלו יותר דומה לשל הסקי ולא לשל רונאלדו. הרגעים האלה שהוא לוקח כדורים לדגל הקרן ומנסה משם להעביר שחקנים עם חיתוך לאמצע.. עצבים.

גיל כתב את זה באחד העמודים, כשהוא מחליט משהו שום דבר לא יזיז אותו. לא אכפת לו מהמשתנים על הדשא. אינטיליגנציית משחק ברמה מאוד מאוד נמוכה ולכן התחושה שהוא לא יהיה יותר ממה שהוא היום. שחקן סביר ולא יותר מזה.

על רכש כבר אין טעם לדבר. ברור שצריך וברור שלא יגיע ועדיף לשכוח מזה ולהתקדם הלאה מאשר להעביר עונה שלמה עכשיו ולבכות על זה, תהיה הסיבה אשר תהיה.

owen11111 ו-Big Virgil אוהבים את זה.
  7. oranfu Member

אם תקראו טוב יותר, תראו שרשמתי שספגנו פי 2 יותר למשחק, ולא פי 2. ככה שכמות הדקות הגבוהה יותר של מאטיפ לא רלוונטית בכלל.

אני מניח שגם לאוריגי יש קייס לפתוח על פני פירמינו כי גם איתו ניצחנו כמה משחקים והוא גם הבקיע שערים קריטיים נגד ברצלונה וטוטנהאם.

משחקי הידידות לא מעניינים אותי. ראיתי את מאטיפ כבר שנתיים, יודע מה הוא שווה.

הבנתי מה הבעיה עם גומז. הוא כל כך מהיר וסוגר חורים ורודף אחרי שחקני התקפה שחושבים שהוא זה שעושה את החורים.
    כי אין שום בעיה בקריאת המשחק שלו.

היתה לו טעות אחת היום, איבד כדור לסטרלינג ממש בדקות הראשונות. חוץ מזה הוא היה אדיר.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אולי מגזים, אבל אולי לא. לדעתי גומז יכול להיות ברמה של ואן דייק אם יקבל עונה כמו שצריך כבלם.
    הוא מצוין.
    מאטיפ לטעמי כרגע אובר רייטד אצל הרבה אוהדים. הוא בתקופת השיא שלו, אני עדיין לא סומך עליו לגמרי במאבקים אוויריים, לדעתי הוא רכרוכי, ואני לא סומך עליו באחד על אחדים, שחקנים זריזים מנפנפים אותו בקלות.
    בכל מקרה, גם אם קלופ רוצה לפתוח את מאטיפ, הייתי שמח אם היינו מפסיקים לחלטר עם גומז כמגן ימני. זה עושה לו עוול.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. oranfu Member

לא יודע אם רמת ואן-דייק כי ואן דייק כמעט בלתי ניתן להכנעה באוויר, אבל אם גומז נשאר כשיר הוא בלם לטופ העולמי, אין לי שום ספק.
    חזק פיזית, מהיר כמו שחקני ההתקפה הכי מהירים, משחק רגל מצוין.
    כח, מהירות ומשחק רגל יש לו ברמות הכי גבוהות. בגובה הוא לא ממש טוב (אבל השתפר) אבל חוץ מזה הוא ענק.

מאטיפ? רכיכה פיזית, איטי, כדורי גובה הוא לוקח בעיקר אם לא נאבקים מולו עליהם ומשחק הרגל שלו מסורבל (אוברייטד ברמה הזויה על ידי האוהדים שלנו).

בשיא שלו הוא בלם לא רע.

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תשכח שגומז בן 22 עם איזה 20-30 משחקים בקריירה בתור בלם...תבדקו אותי.
    לדעתי תן לו 50-100 משחקים תראה שיפור גדול אצלו וכבר היום הוא מצוין בעמדה הזאת.

11. alexshw Member

נראה לי 20-30 משחקים בכלל בקריירה.

12. oranfu Member

לא שוכח כלום. לא רואה סרט שהוא מתקרב בכלל לדומיננטיות האווירית של ההולנדי.
    לא בטוח שהוא גם יכול לארגן הגנה ולהנהיג כמו ההולנדי.

במשחק הרגל הוא לא נופל ממנו ועולה עליו במהירות (שזה מרשים לכשעצמו).

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

נחכה ונראה. אני מאמין גדול בו.
    רק שישמור על כשירות, הוא חשוד כבר עכשיו, עוד עונה של פציעות ואתחיל לכתוב שאי אפשר לבנות עליו.

14. Scouser Member

לצערנו קלופ החליף את הפטיש שלו, אם פעם הוא היה עובר סתם ל3 בלמים כשמובילים ומלחיץ את הקבוצה, אז עכשיו הוא מוציא את ארנולד סתם ככה ומסיט לשם את גומז במהלך המשחק, במקום לשמור על הציוות במרכז ההגנה. מניח שנראה את זה עוד הרבה.

15. oranfu Member

אני גם מאוד מאמין בו. מבחינתי כבר היום הוא בטופ של הליגה.

כן, כשירות זה הדבר הכי חשוב.
    הפציעה האחרונה זה שבר שהחארות פשוט ניסו לפרק אותו, לא יודע כמה זה מצביע על בעיות תדירות.