מדיניות הטרור של ישראל

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י spurs229, ‏22/6/06.

1. George Best Member

בטח שזה לא ממש נחמד לחסל אזרחים חפים מפשע, אבל כל האחריות כאן היא של החמאס.
    הם משתמשים באזרחים הללו בתור מגן, אז שלא יבואו בטענות.
    יש ידיעה על חוליה של מחבלים שעומדים לירות קסאמים, אין שום פיתרון אחר חוץ מלנסות ולהוריד את המכונית, אין שום ברירה אחרת.ברור שצה"ל שואף לפגיעה מינימלית באזרחים תמימים, אבל זה מה שקורה, וגם mta צדק כאשר אמר שהערבים הם טיפשים, הם טיפשים בלי שום קשר, אבל הם רצים כמו מפגרים למקום שבו נורה טיל, ואז חוטפים עוד אחד.שיעשו 1+1 ופשוט לא יתקרבו למקום במשך 2 דקות.
    קראתי היום בעיתון שעד כה, היחס היה אזרח אחד הרוג על כל קצת יותר מ30 מחבלים, בחודש האחרון זה 1ל 5..אין מה לעשות, זו מלחמה, ובמלחמה מתים גם חפים מפשע.
    יותר טוב לבוא לערב חג ולפוצץ מלון?הם חיות, אין להם לב, אנחנו גם לא ממש בסדר, אבל אנחנו עושים הכל כדי לא לפגוע בחפים מפשע, הם פשוט שטניים.

ודי כבר עם"אנחנו היינו פה קודם" "הערבים היו פה קודם.."
    לפני 3000 שנה הפרסים שלטו פה, אז מה?

2. FelaKaT Member

נו באמת, אז בוא נשב בשקט וניתן להם לעשות בדיוק מה שהם רוצים לציונות, הרי לנו אסור לפעול בגלל שאנחנו תלויים בארצות אחרות(בדיוק כמו הכור האטומי של עיראק, נכון?).
    זאת מלחמה-אתה ועוד אלפים יכולים להמשיך לבכות על אלפי חפים מפשע שנהרגים אבל אין שום ברירה אחרת וזאת תוצאתה של כל מלחמה, אם הם ימשיכו לפגוע הם ימשיכו גם להיפגע.

נכון, רק שאנחנו לא התפוצצנו בבתי הקפה בגרמניה ובאוטובוסים שלהם, היהודים של אותה תקופה תרמו לא מעט להתפתחותה של גרמניה.

אין שום סיבה שגם תשמע.

לא בחרתי להתעלם מכלום, אני לא צריך להרגיש שום רגשות אשמה בגלל שהורים מסויימים מוכנים להקריב את חיי ילדיהם והם נחשבים בשבילהם כמו עפר.

גם אם לא נלך רגע לפי אותו "סיפרוןן" ונפסיק להיות בניו של "יהווה"-המדינה הזאת שייכת לנו בזכות ולא בחסד, אם הם רוצים אותה שילחמו כמו שצריך ולא "ישלחו מסרים" ולא יבכו אחרי כל מוות בשטחים.
    ישראל ניסתה ללכת עם הבהמות הללו יותר מפעם אחת בהיגיון-, אבל ההיגיון של הבהמות רקוב ואי אפשר כנראה ללכת איתם עם שכל-אתה זוכר מה היו התוצאות של הסכם אוסלו, נכון?

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם ככה, אז להם מותר להרוג ילדים של מתנחלים אני מבין?

4. FelaKaT Member

בגלל שהמתנחלים הרגו ערבים והתפוצצו בבתי קפה בעזה?

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מת על זה שאתה משווה בינינו לבין הנאצים,פשוט אותו דבר ואל תגיד שאתה לא משווה עצם זה
    שאתה מזכיר את היטלר בדיון הזה אתה נותן מקום להשוואה,יש לך בכלל ספק שאם המצב היה הפוך
    הם לא היו כמו היטלר?

דבר שני היטלר היה חולה נפש שאישתו הייתה יהודייה ואמא שלו הייתה מנקה בבית של יהודים וזה
    עשה לו תיסבוך בחיים.
    אולמרט לא נשוי לערבייה ואמא שלו לא ניקתה בבית של ערבים לפי מה שאני יודע..כל ניסיון אפילו להשוואה
    בין המצב הזה לבין המצב שהיה בגרמניה הוא הגזמה מאוד מאוד מאוד מטורפת.

אתה רשמת או מישהו רשם פה בפורום שצה"ל אף פעם לא מתנצל...ענו לך.

נהיה עם הגיוני,אחלה...ומה זה יעזור?נוכל עדיין לנסוע באוטובוס בלי לפחד שזה שיושב לידנו נראה
    כמו ערבי וכל שנייה יתפוצץ?נוכל לאכול במסעדה בשקט?נוכל להיכנס לעזה לאכול עם הילדים התרבותיים
    והפשושים ארוחה טובה ולדבר עם הבורסה שנפלה?באמת..תהיה הגיוני אתה...אתה מתעסק עם אנשים
    לא הגיונים...

דרך אגב ניסית להיות הגיוני ולתת להם משטרה אבל המשטרה שלהם גם תוקפת חיילים ואזרחים ישראלים.

תסביר את זה שיותר מ-70 אחוז מהמלחמות והבעיות שיש בעולם בזמן האחרון מעורבים
    בהם מוסלמים.

אין מה לעשות יש משהו מאוד דפוק באנשים ששולחים ילדים בני 6 לזרוק אבנים על חיילים/אזרחים
    של מדינה אחרת או מלמדים אותם להיות שאהידים בעתיד?
    ראית פעם במערכת החינוך שלנו כתוב שאם תרצח ערבי תקבל את יעל בר זוהר בגן עדן?

6. burning soil Member

איך אתה רוצה ליצור רצועת ביטחון מהשטח של מצרים בדיוק? את השאר ישראל
    כבר עושה מהים ומהיבשה בגבולות שלה אם אתה לא יודע(ע"י חיל הים,כוחות החי"ר,השיריון,והתותחנים).

ראה כותרת הדיון.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, בגלל שאתה קבעת שאין מה להצטער "בגלל שהורים מסויימים מוכנים להקריב את חיי ילדיהם והם נחשבים בשבילהם כמו עפר".

שטויות על גבי שטויות עם עוד שטויות בסוף. ההשוואה להיטלר באה אחרי המשפט "להסיר את הגידול הזה", אני עדיין רוצה לחשוב שזו לא דעתם של כולם פה. מה גם שהשוואה חלקית עם היטלר עדיין לא אומרת שהבנאדם שאיתו אני משווה את היטלר הוא היטלר.

דבר שני, זה שקל מאוד לקרוא לבנאדם חולה נפש או מטורף, היטלר לא היה אף אחד מאלה, לזה בדיוק התכוונתי שצריך להפסיק להפוך את הצד השני לחיות ומטורפים כי רוב הזמן זה פשוט לא ככה. ואגב, השוואות בין אידאולוגיה נאצית למדינה לאומנית בלתי נמנעות, יש הבדלים (המון, אני חס וחלילה לא מנסה לומר שאנחנו מתקרבים לזה אפילו) אבל יש גם דמיון.

תסביר לי בדיוק את הקשר. אם נהיה "עם הגיוני" נוכל קודם כל להבין עד כמה זה מצחיק לחשוב ש-100% מהאוכלוסייה המוסלמית בעולם הם מחבלים.

תסביר את זה שישראל או ארה"ב מעורבים ב-100% של הצד השני.

אז אתה חושב שהם כולם מאמינים שלהרוג יהודי יביא להם בתולות בגן עדן? אתה פשוט מלא סטריאוטיפים והכללות, לפי איך שאתה מדבר לא פגשת אפילו ערבי אחד בחייך (ואני לא מדבר על "עברתי פעם ליד אבולעפיה" בתור דוגמא ל"פגשת").

8. Juanito Member

שמאלנים די! עד כאן הגעתם!

אין שלום ולא יהיה! הבאנו והבאנו והם מכריזים מלחמות ומסיטים.
    אולי הם הפסיקו לתקופה קצרה טרור אבל באותו זמן הם לא חינכו לשאהדה?
    הם לא תכננו פיגועים?
    הם לא קנו נשקים?
    מה הסוף?-מה השתנה מההתנתקות?
    כלום חוץ מזה שהם רוצים עוד הערבים הם כן גידול הייתה לכם את ההזדמנות ופספסתם אותה בתכנית החלוקה כמעט פי שנים ארץ קיבלתם אבל הם- תמיד רוצים עוד.

ובקשר להרוגים-זה קשה ועצוב שנהרגים חפים מפשע אבל זאת המציאות ההבדל הוא שאנחנו לא שולחים אנשים לעשות פיגועים ולהרוג חפים מפשע אלא הורגים את מי שגורם להם ואם מתים חפים מפשע פלשתינאים שהמבוקשים לא יסתובבו בינהם אם הם כל כך דואגים לעם שלהם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/6/06
  9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברנינג סויל - אני משוכנע שאפשר להגיע להסדר על המצרים לטובת הביטחון של כולם. רצועת הביטחון למיטב ידיעתי מתקיימת רק בחלק הצפוני של עזה.

וסתם שאלה איך בדיוק המשפחה שצה"ל חיסל (טעות שלי, צה"ל בעצם חקר וקבע שהוא לא עשה זאת) מנעה פיגוע בישראל? האם היא שמרה על איזשהו מחבל? האם הם נשאו חגורות נפץ?

במבינו - בבקשה מספיק עם התגובות של ה"הם מתפוצצים" או "הם התחילו", מבקשים ממך תשובות ענייניות וכאומרים לך נניח על הרג חפים מפשע אתה עונה תשובה בסגנון של "מה, וזה בסדר שהם מתפוצצים?", השאלות הרטוריות האלה לא לעניין.

הנתון על 50% מצביעים לחמאס לא הגיוני כי לפת"ח היו 8% פחות מה שאומר שהחמאס והפת"ח זכו יחד ל92% מהקולות. אני חושב שזה יותר בסביבות ה-40 אחוזים לחמאס אם כבר. וממילא זה לא משנה כי שוב אתם אומרים במשך כל הדיון "הם" כאילו כולם בחרו בחמאס.

זה שפלשתיני לא מסגיר פעיל חמאס ובכך בעצם מסדר לעצמו לינץ' בכיכר, לא אומר שזה בסדר להרוג אותו. מדיניות החיסולים הזו פשוט מיותרת, היא רק יוצרת הסלמה, ברור שיש מקרים מסוימים שזה הכרחי, אבל כיום כל פעיל חמאס מוגדר כבכיר בארגון או פצצה מתקתקת (זו על מנת לקבל אישור לחיסולו כמובן) וצה"ל מוחק את כל הרחוב, למה?

והטיעונים שלך כאילו רק ישראל תרשה לארגון כמו "ארגון נשות וואטש" מוזרים כי אלא אם כן אתה מתייחס בטיעוניך למדינות כמו איראן, לא ברור איזו מדינה דמוקרטית תאסור על ארגון כזה לפעול. ואני לא הבנתי מה אתה מציע בדיוק? למחוק את עזה? לרצוח את כל מי ששם?

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לנוחיותכם, מפתח לקריאה ברורה יותר:

סובייקטיביות גובלת בבורות
    הכללה
    רטוריקה שמקדימה את זמנה
    מילה שהפירוש שלה בכלל אחר לגמרי

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/06
  11. Juanito Member

אתה יכול להשתמש ולהתחכם באמצעים רטוריים כמה שאתה רוצה אבל שזה יגיע אליך לבית, שיהרגו חבר שלך כי הוא נסע לצופים, שחבר שלך ילך לאכול וימות (חס וחלילה) אתה לא תמשיך להיות יפה נפש.

ואם לא שמתה לב ההכללות שלי משתייכות למהיגים הערבים ולא לכל הערבים שהתכוונתי להכליל את הערבים השתמשתי בכינוי הערבים

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/6/06
  12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לזה שום קשר, אחרת זו הייתה צביעות מצידי להאמין במשהו לא בלב מלא.

וגם בפעם ה-100 לא צריך להפוך אותי לשמאלני או יפה נפש, אני לא רוצה להיות מקוטלג באף קבוצה, אני מגיע עם דיעה שלי שלא הושפעה לא ע"י ביילין ולא ע"י מרזל. אני חושב שהדור שלנו, הוא הדור האחרון שכנראה יזכה לראות כדור ארץ נורמלי, אני חושב שאנחנו הדור האחרון שעוד יכול לגרום לעולם לפקוח את העיניים ולהבין שאנחנו סוגרים את הוילון על ההצגה האחרונה של האנושות, אני חושב שבכל צד שנלחם בעולם יש אנשים שלא היו רוצים במלחמה הזאת, אני חושב שכל מדינה שחיה כיום בשלום יודעת להעריך את מה שהיא השיגה ולא מצטערת על ויתורי עבר, אני חושב שהטרור והעם הם שני דברים שמאבדים קשר ברגע שהמטרות שלהם מאבדות אחידות, אני חושב שבכל יום אנחנו מתעסקים בשטויות ושוכחים עד כמה שום דבר בעולם הזה לא תלוי בנו ועד כמה אנחנו נצטער בעוד 100 שנה (במקרה הטוב) כשכולנו נימחק מפני הכוכב הזה שלא ניסינו אפילו לזרוק לרגע את האידאולוגיות בשקל שלא נוגעות באופן ישיר או עקיף לחיים של רובינו ולהתרכז בסכנה שנוגעת לכולם כאחד. ומוות של אף אחד מהחברים או המשפחה שלי לא ישנה את האמונה הזאת.

13. spurs229 Member

אני חושב שהרוב פה, חוץ מאובפמי, לא הבין את הנקודה שלי. אני אומר שבכל פעם שאנחנו הורגים מישהו חף מפשע, אנחנו רק מרחיבים את מעגל הטרור ולמעשה מבקיעים גול עצמי. חוץ מזה, למדינה כמו שלנו התמיכה הבינ"ל מאוד מאוד חשובה לקיום, ואם נמשיך להרוג אזרחים, פשוט מדינתו תיפול.
    אני לא חס וחלילה מצדיק את מעשיהם של הפלסטינים, למרות שאם הייתי בצד שלהם אני חושב שהייתי מצטרף לחמאס כדי להציל את העם.
    אתם צריכים לצאת מהראייה צרת האופקים שלכם, ולהתחיל לחשוב ולהיות בני אדם, אם זה הדור שישלוט במדינה, זה הסוף שלנו.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

היטלר היה חולה נפש,תקרא קצת מאמרים עליו,תלמד קצת היסטוריה,ראיתי את זה לפחות ב-5 מקומות
    שונים,לא מבין למה היית צריך להכניס את היטלר לשיחה,פשוט אל תכניס את השם לשיחה ואז לא תצטרך
    להתגונן אם השוואת או לא השוואת.

גם ההשוואה ביני לבין רונאלדיניו יש בה דברים דומים כי יש לנו שני רגליים,כל השאר שונה לגמרי
    ולא ראיתי מישהו משווה בינינו...גם בין דמוקרטיה ודיקטטורה יש דברים דומים אבל עדיין הם מייצגים
    דברים הפוכים.

בחיים לא אמרתי את זה ואני לא חושב ככה,אם אין לך מה לרשום אל תכניס לי מילים שלא אמרתי...

במה ישראל מעורבת עוד?

ואני מדבר שטויות...תאמין לי שפגשתי מספיק ערבים וגם יש לאח שלי חבר טוב שהוא ערבי,אז באמת
    חבל עם השטויות האלה.
    ומצחיק שבנאדם שמדבר על משפטים שכולם אומרים
    רושם אחרי דקה בטח לא פגשת ערבי אחד בחיים שלך -ומדבר על דברים כמו הכללות וכאלה...
    אז אתה לא ממש מכיר אותי ודווקא פגשתי לא מעט ערבים.

לא דיברתי על כל האנשים אלא דיברתי על מערכת החינוך..עוד פעם עיגלת פינות ככה שכאילו תצא צודק..
    מערכת החינוך משפיעה,מה לעשות על המון אנשים במיוחד שיחד עם החינוך בבתי ספר מגיע חינוך
    דומה מהבתים[עוד פעם..לא מכל הבתים אבל עדיין מספיק]

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיכאל...אתה רוצה לסמן גם פה כמה קלישאות ומשפטים יפים?
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

אני אומר שבכל פעם שאנחנו הורגים מישהו חף מפשע, אנחנו רק מרחיבים את מעגל הטרור ולמעשה מבקיעים גול עצמי

ואם נמשיך להרוג אזרחים, פשוט מדינתו תיפול

שהייתי מצטרף לחמאס כדי להציל את העם

אתם צריכים לצאת מהראייה צרת האופקים שלכם, ולהתחיל לחשוב ולהיות בני אדם, אם זה הדור שישלוט במדינה, זה הסוף שלנו.