מהעונה הבאה: 4 זרים בלבד בליגת העל, 2 בלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Gianluigi Buffon, ‏13/2/08.

1. אלי מתחן Member

מצחיק שאתה אומר את זה בהנחה שמכבי חיפה שיחררה השנה כבר 2 שחקנים שהיא הביאה בקיץ ובית"ר עד עכשיו פגעה בול בכל הזרים מהקיץ.

2. Emil Member

חבל שמכל מה שאמרתי על זה תתפס במקום להתייחס לעיקרון של הדברים

נערך לאחרונה ב: ‏13/2/08
  3. אלי מתחן Member

זה שמה שרשמת יכול להיות נכון לא אומר שאתה יכול לבסס את זה על עובדות לא נכונות.

4. Emil Member

ביססתי את מה שכתבתי על העובדה שרוב הזרים שמגיעים לכאן הם שחקני כדורגל ברמה ירודה
    אבל אם זה יעשה לך סדר בדברים שלי ולא יבלבל אותך ויסיט אותך מהנושא - רק למענך ערכתי את הקטע.

אז בוא אני אעזור לך להגיע למהות:
    עכשיו הנקודה ברורה, אני מקווה

5. סמואל אטו Member

כל הזרים שנתת פה בקושי החזיקו חצי עונה שזה כמות הזמן שדרוש רק כדי להתאקלם לליגה שונה.
    אולי הם לא זרים מדהימים,אבל צ'אנס הם בקושי קיבלו והם בטוח לא פחות טובים משאר השחקנים הישראלים שיש בארץ.

מה גורם לך לחשוב שהשחקנים האלה מבזבזים מקומות לשחקני נוער? הרי אם ללהפועל ת"א יקחו את טלקייסקי הם יחתימו את בן לוז ולא יתנו לשחקן נוער את המשבצת.

בטח שהקבוצות הגדולות יפגעו מהמהלך קבוצות כמו בית"ר,מכבי חיפה ומכבי ת"א(בעתיד) רוצות להצליח באירופה ובשביל זה צריך אפילו יותר מ-5 זרים.
    הורדת משבצת שלז ר תהיה תירוץ לחסוךכ סף ולא להשקיע בטובים יותר או בסקאוטינג.

הכל טוב ונחמד,אבל מי שעשה את ההבדל עבור חיפה היו רוסו,יעקובו וז'וטאוטאס.
    מי שסחב את הפועל לרבע גמר גביע אופ"א היה אוסטרץ' כשביחד איתו שיחקו גם קלשצ'נקו והלמאי.
    ומכבי ת"א עברה את פאוק,בליגת האלופות היא כבר לא בדיוק הרשימה.

הזרים הם אלה שנותנים את הערך המוסף בשביל ההצלחות האלו.

6. Emil Member

נכון, יש זרים שנותנים ערך מוסף
    אבל אני לא רואה פגיעה משמעותית בליגה הישראלית, וגם לא בהצלחות באירופה למען האמת, אם כל קבוצה תיאלץ להתמודד עם זר אחד פחות. בטח לא כשרוב הזרים כאן ברמה נמוכה מאד.
    אם כבר פגיעה, אפשר להאמין שהקבוצות הקטנות יאלצו להפרד מעוד שחקן ישראלי טוב שבשורותיהן, ומרוויחים - עוד קפיצה בשכר השחקן הישראלי, המוגזם גם כך

7. שגיא Guest

ברמה הזאת אני באמת לא חושב שזה יפגע. כפי שכבר ציינו פה, רוב הקבוצות בארץ בכל מקרה לא משחקות עם 5 זרים בהרכב הפותח, וזר שמובא לספסל הוא מיותר.

אם זה טוב או לא? אני חושב שנצטרך לראות את זה לאורך זמן, וזה אומר יותר מעונה אחת.

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני חייב לציין שאני רחוק מלהיות מרוצה מההחלטה הזאת.
    ההחלטה הזאת מתאימה לקבוצות בינוניות, שאין להם את האמצעים להחתים 5 זרים ברמה גבוהה. קבוצות כדוגמאת, בני יהודה, מכבי פתח תקווה, כפר סבא וכו'. אבל כן, המועדונים הגדולים אכן ייפגעו בכך.
    נורא קל לציין את ג'וניור ולומר כי הישראלים יעשו עבודה טובה ממנו, אך יש כאן חלוצים ברמה של קולאוטי? בלם ברמה של קרוסה? קשר עם יכולות כמו רנאטו? אלו זרים שמשדרגים בצורה ניכרת את המועדון בו הם נמצאים, וסילוקם לא ייגרום לכך שהישראלים יגיעו לרמה הזאת.
    יש לי את התחושה כי החל מהעונה הבאה יהיה רק מקום ל 4 זרים, עונה לאחר מכן 3 וכן הלאה. לוזון רוצה להעביר כאן מגמה שאני לא חושב שהיא כל כך הכרחית כמו הגדלת הליגה.

אגב, לא מפתיע, שלוזון אמר כי כל המועדון הגדולים מתנגדים למהלך הזה, אך הוא בכל זאת יצליח להעביר אותו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/2/08
  9. kfiros Member

לוזון עדיין לא העביר את זה.

ההליך דורש אישור רוב במליאת ההתאחדות בסוף החודש
    בכל מקרה, אני מקווה מאוד שהעסק הזה לא יזכה לרוב לאור הסיבות שפירטתי.

---
    נ.ב עקרונית אין לי שום דבר נגד מכבי פתח תקווה, אבל אתם לא יודעים כמה אני משתוקק לראות את הקבוצה הזאת במאבקים נגד ירידה ללאומית בעונה הבאה. אולי זה מה שיגרום לאבי לוזון להגדיל את הליגה סוף סוף.

10. אלי מתחן Member

זרים לא יותר יקרים מישראלים, הזרים שבאים לארץ לרוב גם יותר זולים.

הנה, נתת 3 זרים, קבוצה יכולה לשחק עם שלושתם. אין נראה לי אף קבוצה שניצלה כמו שצריך את חמשת הזרים והביאה באמת 5 תותחים לליגה. אפילו לבית"ר של פרננדז היה את מיטרסקי שהיה אפשר להביא ישראלים טובים ממנו.

ואת מי כפ"ס יביאו במקום בן לוז? בסופו של דבר הוצאת שחקן הרכב/ראש הספסל מכל קבוצה בליגה תפנה מקום, גם אם לא בקבוצה שהוציאו לה את הזר.

11. Voda_Coda Member

מצויין..מישהו קרא פה את הכתבה בהד הקריות לפני שבועיים ככה שהביאו את רנה לימה...
    שילדים התחילו לעזוב את הנוער של חיפה ועברו להפועל חיפה בגלל שלחיפה יש כבר 7 זרים..
    וזה עוצר את ההתקדמות של הנוער...
    זה מצויין הקיצר...

12. roeiuzan Member

חיפה בלי יעקובו בליגת האלופות גם מצויין? הפועל בלי אוסטרץ?
    אם קרוסה או רנאטו למשל עוזבים העונה את חיפה, איזה שחקן ישראלי יחליף אותם?
    בסה"כ יש שורה תחתונה, הגדולות ייפגעו, הקטנות ירוויחו. הצעירים? איך שהמאמנים שלנו מתנהלים אני בכלל לא בטוח שהם יברכו על המהלך בעוד כמה שנים.

13. אלי מתחן Member

הם לא ייפגעו, חיפה בלי רנה לימה לא פחות טובה מאשר חיפה איתו.
    כנ"ל בית"ר ירושלים בלי ג'וניור ויזה וכנ"ל הפועל בלי ג'וניור שהיה עף בינואר אם היו צריכים לוותר על זר אחד.

14. C.F.C Member

החוק הזה לא יעבור. אני לא רואה איך לוזון מצליח להעביר אותו שכל הגדולות עומדות על הרגליים האחורייות, ועוד כמה קבוצות מצטרפות אליהם.

15. Voda_Coda Member

הכניסה של רנה לימה למכבי חיפה דופקת את ההתקדמות של כיאל ביראם...
    ההבאה שלו הייתה מיותרת...כל קבוצות הצמרת יכולות להסתדר בלי זר אחד לפחות...לכל אחת יש איזה זר אפס או זה מיותר...