מה גרם לקפיצת מדרגה של ארסנל העונה ??

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Forza BiancoNero, ‏30/3/04.

1. Gooner Member

בוא נתערב שאם הנרי יעזוב לריאל מדריד,ביתר לא תרד ליגה!

2. Diego Maradona Member

לא הבנתי???
    מה הקשר

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא בדרך עקיפה אומר לך שאתה אומר שטויות(אוהדי ארסנל, צריכים להתרגל כדי להבין).

4. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

לקחת לי, רק שאני דווקא בחרתי את יינס להמן :)
    למה ארסנל קפצה מדרגה?
    ארסנל בעונות האחרונות היא הקבוצה עם כדורגל פשוט מדהים, כמו תמיד בעצם.
    השנה היא משכילה את זה לתאר(ים) עקב אי תחרות בליגה האנגלית, פשוט מאוד, אני לא רואה
    שום קבוצה שיכולה לעצור את ארסנל באנגליה, לצערי.

5. the gunner_14 Member

אם להשוות בין ארסנל של 2002 לזו של השנה הרי שהכדורגל ב02 היה אולי מלהיב יותר ומשכנע יותר אבל אז גם היו הרבה הפסדים וזו נקודה חשובה.
    ארסנל של השנה בלתי מנוצחת בליגה,לדעתי זה נובע גם מעליית מדרגה בפיסיות ובאגרסיביות במשחק, שאולי באה על חשבון הברק והיוםי שהיו ב2002.
    ארסנל נראית גם כקבוצה בוגרת יותר שיודעת לצאת ממצבים קשים ברגעים קריטיים(אני קורא לזה אופי,אבל ארסנלפאן לא אוהב את המינוח אז לא נאמר את זה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx )
    כפי שהוכיחה זאת העונה,אבל עד שארסנל לא תעבור את צ'לסי אי אפשר לקבוע שהעונה ארסנל קפצה מדרגה כי זה בעצם המבחן ב-ה' הידיעה שלה, להגיע לפחות ל-4 האחרונות באירופה, אחר כך כולנו נגיד פה אחד שארסנל הגיעה לעילית של אירופה באמת.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארסנל לא הפסידה העונה כי הליגה נחלשה.
    אין סיבה אחרת למה היוניטד בעונה בינונית צוברת בשלב זה של העונה יותר נקודות משהיה לה בעונה הקודמת כשהיא רצה בלי להסתכל ימינה או שמאלה.
    שנה שעברה היה לך את ניוקסאל שלא היה אפשר להוציא ממנה נקודות בבית, את בלקבורן, את אברטון.
    השנה צ'לסי, ארסנל והיוניטד בכמה רמות מעל הליגה.
    השנה ההפרש בין המקום השלישי לרביעי הוא 16 נקודות, והוא עוד יגדל, שנה שעברה ההפרש בין ה2 ל3 היה רק 9.
    הפערים בין השלוש הראשונות לשאר הקבוצות גדל, ועם המצב ישאר ככה(ניוקסאל לא תמצא יציבות, ליברפול תמשיך עם הויה)הפער רק יגדל.
    הפחד שהליגה האנגלית תהפוך לליגה סטייל הליגה הסקוטית נראה מאיים מתמיד.

7. Diego Maradona Member

וזה ייקרה זה כבר בתהליכים

אבל תמיד אפשר לקוות אבל מה שאני רואה שייקרה כבר עוד שנתיים ככה

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרבה הפלא אני מסכים עם משה. הפריימר ליג נחלשה למרות שהיתה דווקא מגמת התחזקות מסוימת בשנים האחרונות, בהן הקבוצות ניסו לקרוא תיגר על יונייטד וארסנל. קבוצות כמו בורו, אברטון ובלקבורן שנאבקו על המקום בגביע אופ"א היום נלחמות על הירידה, העולות מדיוויז'ן וואן פשוט בדיחה ולידס התפרקה, כמו גם היחלשות של ניוקאסל וליברפול.

מה שמסמל את היחלשות הליגה הוא הצלחתה של צ'רלטון - קבוצה בינונית מאד שהצליחה לפרקים להציג כדורגל טוב מאד. עכשיו הם קורסים לאחר עזיבת פארקר.

חבל שבולטון לא ירדה ליגה במקום ווסטהאם. הם שיחקו טוב יותר, אבל הם פשוט קבוצה זקנה ומגעילה ואני מאחל להם טיול נעים במורד הניישן וויד.

נערך לאחרונה ב: ‏31/3/04
  9. Gooner Member

אי אפשר לדעת מה יהיה עם הטרנד הזה של 'אני ביליונר משועמם,אולי אני אקנה קבוצה?'.

10. the gunner_14 Member

גם אם הליגה השנה חלשה יותר זה לא "מצדיק" את זה שארסנל לא הפסידה העונה.
    הלא ההפסדים לרוב הם לקבוצות מרכז טבלה שהרמה שלהן היא פחות או יותר אותו דבר בכל השנים,וגם אם יש ירידה כלשהי ברמתן אין זה אומר שום דבר על העובדה שארסנל השנה חזקה יותר מנטלית.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בטח שזה מצדיק.
    קח לדוגמא את היוניטד, נשארו לה את צ'רלטון, ברמינגהאם, לסטר, פומפי, ליברפול(בבית),בלקבורן, צ'לסי(בבית) והוילה.
    עם המצב בטבלה היה נגיד נקודה לארסנל, אין לי ספק שהיוניטד לא היו מפסידים אף אחד מהמשחקים הנ"ל, ואולי אף מנצחים בכולם.
    זה כמו להגיד שהשליטה של רינג'רס וסלטיק בסקוטלנד היא לא בגלל חולשת הליגה.
    אין ספק שארסנל, צ'לסי והיוניטד קבוצות טובות, אבל הבדלי הרמות בין השנה לשנה שעברה הם ממש לא כמו הבדלי הרמות בין השנה לשנה שעברה מבחינת הנקודות.
    למשל בלקבורן בשנה שעברה.
    היא ניצחה בבית גם את היוניטד(1-0) וגם את ארסנל(2-0).
    או בולטון בשנה שעברה, שנלחמה שנה שעברה על חייה בליגה והצליחה להוציא נקודות בבית גם מארסנל(2-2) וגם מהיוניטד(1-1).
    השנה בלקבורן הפסידה בבית גם לארסנל וגם לצ'לסי(מול יוניטד היא עדיין לא שיחקה, ורוב הסיכוים שעם פומפי ניצחה אותה בחוץ, גם היוניטד ינצחו אותה).
    וגם בולטון, שהפסידה השנה בבית גם ליוניטד וגם לארסנל, בעונה שהיא באמצע טבלה.
    ואנחנו רואים את זה גם אצל לידס, שניצחה שנה שעברה את היוניטד בבית ואת ארסנל בחוץ, והשנה הפסידה לשניהם בבית.
    אז שוב, עם כל הכבוד לשיא של ארסנל, ויש כבוד, באמת שיא יוצא מהכלל, זה כי הליגה נחלשה.
    קבוצות כמו בולטון, בלקבורן ואפילו לידס, שהיו מנצחות בבית את היוניטד וארסנל, השנה מפסידות להם.
    אז כן, בהחלט הרמה בליגה ירדה.

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסדר משה אז אני יכול להביא לך לדוגמא את פולהאם שבעונה שעברה חטפה מהגדולות בראש והעונה היא ניצחה אתכם באולד-טראפורד, עשתה איתכם תיקו בלופטוס רואד ועשתה איתנו תיקו בהייבורי (ואן דר-סאר המקולל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx ). לדעתי עדיין מוקדם להספיד את התחרותיות בליגה האנגלית, ועובדה שעדיין קבוצות קטנות הצליחו לנצח העונה קבוצות גדולות (אפילו וולבס האומללה ניצחה את מנ. יונייטד ובולטון ניצחה בסטמפורד ברידג'), וזה אלמנט שלדעתי לעולם לא ייעלם מהכדורגל האנגלי (הרצון של קבוצות קטנות לבוא ולנצח כל משחק). הפערים העונה כן נובעים מהתחזקות של 3 הגדולות, בעוד שאת מרבית הקבוצות הבינוניות תקפו משברים כלכליים למיניהם שהגבילו אותם בתחום הרכש (למעט ניוקאסל שאני מחשיב אותה לכמעט גדולה). ובקשר לליברפול - אני מאמין שעם החלפת מאמן והבאה של סיסה הם יחזרו להיות בצמרת הגבוהה, ואז תהיה לנו צמרת מרובעת ואולי אפילו מחומשת עם ניוקאסל.

13. ArsenalFan Member

אני חושב שבעבר כבר אמרתי שלדעתי העונה הזו היא עונת מעבר שיצאה ביזארית מאוד. הפערים הללו שהיום אנחנו 30 נקודות מליברפול הם לא ריאליים בעליל, אפילו שז'ראר הוייה שם. בשלב מסוים ליברפול וניוקאסל יחזרו להיות מוטיב בצמרת (בסך הכל בשנה שעברה ניוקאסל לא הייתה רחוקה מאליפות, וכך ליברפול לפני שנתיים), והליגה תהיה יותר צמודה. אני לפחות מקווה שזו תחזית מצידי ולא Wishful thinking, אחרת הפרמייר ליג תזדקק להתערבות פוליטית כפויה כדי לחסום את אברמוביץ' ואת מנצ'סטר יונייטד. אני בספק אם זה יקרה כ"כ מהר.

14. Barcik Member

הפריימר ליג הייתה חלשה תמיד. העונה, לשם שינוי, יש קבוצה נוספת שהפסד לה אינו מהווה 'סנסציה', וזוהי צ'לסי. מה שלא הפריע לארסנל לקחת ממנה 6 נקודות.

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נכון. בעונה שעברה יונייטד וארסנל נחלו 5 ו-6 הפסדים בהתאמה ונתקלו בהרבה מכשולים בדרך לאליפות - חלק מהניסיון של קבוצות הפריימר ליג לקרוא תיגר על יונייטד וארסנל.

ניוקאסל וליברפול לא הצליחו להתחזק כראוי ולכן הן פרשו מהמירוץ לאליפות הרבה, הרבה לפני אמצע העונה. קבוצות כמו בלקבורן הידרדרה לאחר שאברמוביץ' תלש משם את דמיאן דאף ובירמינגהאם לקחה לעצמה את דיוויד דאן. העולות החדשות + לידס הן בדיחה כאמור, וכל השאר קבוצות בינוניות שחודש מוצלח הופך אותן למועמדות על "מקום בצ'מפיונז ליג".