מה הבעיה של ברזיל?

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י alexshw, ‏6/7/18.

1. alexshw Member

דוגלס קוסטה במקום ויליאן. בעצם ההרכב במחצית השנייה.
    אבל ראיתי פה גישה בעייתית של לשרת את ניימאר ושהוא יציל את המולדת. יותר מדי כדורים הולכים אוטומטית אליו. יותר מדי פוקוס עליו.

טל. אוהב/ת את זה.
  2. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

דבר ראשון הייתי מעיף את מרסלו.
    ואז? קאוטיניו, דאגלאס, וויליאן ופירמיניו.
    ניימאר זועק לשבת על הספסל. איזה שחקן מעייף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

טל. אוהב/ת את זה.
  3. טל. Member

מעל לכל, בטורניר הזה ספציפית: ההשתעבדות והביטול העצמי למען נאיימר פשוט גמרו את הסלסאו.

תוסיפו לזה את החיסרון הנקודתי של קאסימרו... וזהו.

4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Gianzola , מרסלו הוא אחד המגנים התוקפים הטובים בעולם אם לא הטוב שבהם, גם אתמול הנוכחות שלו היוותה איום והרבה מהמשחק של ברזיל עובר דרכו, גם בימים הטובים שלה, בעייני מרסלו לא היה הבעיה של ברזיל אתמול, אבל ניחא.
    פירימנו על ז'סוס? מסכים ב100 אחוז.
    להוריד את ניימאר לספסל? קל לכתוב בפורום בדיעבד. איזה מאמן היה עושה את זה?
    אז בעצם מלבד ז'סוס יש פה שינוי אחד נוסף בהרכב(מרסלו/לואיז)

@alexshw - זה הורגש מאוד וגם אותי זה עיצבן, במיוחד שדגלאס קוסטה היה האיש החם והוא בעיקר חיפש את ניימאר.

לדעתי, אין ספק שהחסרון של קאסמירו הוא המכריע ביותר מבין כל השינויים שהיו. תארו מה יקרה לצרפת בלי קאנטה.

5. Raulito Madridista

ציפיתי ממרסלו לקצת יותר מחויבות הגנתית במעמד כזה, בכל-זאת רבע גמר מונדיאל, היריבה היא בלגיה, בעונה שעברה הוא נתן משחק גדול הגנתית נגד יובה בטורינו ושנה קודם לכן הצטיין מול רובן ובאיירן, ככה שפעם בכמה זמן יש לו את הרגעים האלה למרות שהוא נק' תורפה. רב"ש גם צעק על כך בשידור - מרסלו עדיין צריך מונית לחזור להגנה, או משהו כזה. אבל גם במשחק לא משהו התקפית שלו - הוא יצר הרבה דברים.
    דיברו כאן על ראייה כללית ולא על שחקן כזה או אחר, אבל תגובה שכונה, מה לעשות. ולא נולד המאמן שיספסל את ניימאר, לא מתחילת המשחק ולא במהלכו, גם אם היה הכי גרוע על כר הדשא. הבעיה היא שאני בספק אם המאמן שלו ניסה בכלל לדבר איתו - קח על עצמך פחות, תהיה יותר קבוצתי, תוותר על השואו.

לנבחרת גדולה אסור לאבד את זה בגלל שחקן אחד, אני לא אתפלצן עם הדוגמא של פורטוגל בגמר היורו נגד צרפת - זכתה ללא כריסטיאנו, אבל אתם מבינים את המסר. תראו לבלגיה יש יתרון פסיכי על ברזיל בגובה, והיו מתפרצות שלא נוצלו. רוצה לומר: ההתקפה של ברזיל איכזבה ברגע האמת, לא כבשה מספיק, תקראו לזה איך שאתם רוצים. זה לא היה כזה מופרך שגם עם קאסמירו על המגרש זה היה קורה למרות שיש לו מיקום ויכולת תיקול.

6. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה לא להוציא את ניימאר? למה מי הוא? הארי קיין? גם מה בדיעבד, זה המשחק החמישי של ברזיל בגביע העולם שנאיימר מוביל כדור, וזה נראה פשוט נורא. חוץ מהקרן שהוא הרים לדה סילבה והתנהג כאילו כבש את האולימפוס? מה הוא עשה? למה בברצלונה נתנו לו להוביל כדור ככה? הוכח איפשהו שאם הוא הכוכב הקבוצה דוהרת? זיבי.

מרסלו שחקן שכונה ואין לו מקום בנבחרת היחידה שמחזיקה אשכרה יותר ממגן שמאלי אחד טוב. מנסה להפריע לדה ברויינה עם העקב - וואללה. הוא גם מכוער רצח. אם הנוכחות ההתקפית שלו כלכך חשובה, שחק איתו קיצוני שמאלי. הוא לא יורד לתאקלים, המיקום שלו גרוע, הוא עצלן ואיטי.

את חסוס אפילו לא הייתי מזמין לנבחרת. לא יודע איך קרה שהוא פותח לפני החלוץ הכי חם באירופה.

7. סמואל אטו Member

מוזר שאף אחד לא מזכיר את המורה לשל"ח שמטייל על המגרש במדים של נבחרת ברזיל. פאוליניו.
    איתו על המגרש זה כמו לשחק עם 10 שחקנים, ועם ניימאר זה כבר כמעט 9.

במשחקים צמודים כמו אתמול התוצאה נקבעת בדברים הקטנים, והחיסרון של קאסמירו היה גדול. הבלגים חגגו באיזורים שבהם הוא מופיע לעצור התקפות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. Footballover Member

זולה, פשוט חורה לקרוא את מה שכתבת על מרסלו. שחקן שכונה? לא יורד לתאקלים? עצלן ואיטי?! רואים שאתה לא מכיר את השחקן. עם כל הכבוד העצום שיש אצלי לפליפה לואיס, מרסלו זה המגן השמאלי הטוב בעולם. גם אם הוא לפעמים משאיר חורים בהגנה, התרומה ההתקפית שלו מפצה על כך ובענק. חוץ מזה, זה לא שבהגנה הוא חסר מושג, וגם יש לו תכונות של מנהיג ממה שיצא לי לראות. הוא באנקר בכל קבוצה שהוא משחק בה. רואים שיש לך איזה אנטי כלפיו, הוא אפילו לא מכוער...

להגיד שלא צריך את ניימאר זו גם סתם הגזמה. שום מאמן לא ישאיר את השחקן הכי טוב שלו על הספסל, זו התאבדות מקצועית ותדמיתית, גם בעיני התקשורת, גם בעיני הקהל וגם בעיני השחקנים האחרים. מה שכן צריך זה מאמן שיתן לו שתי מכות ויאפס את הנוכל הקטן הזה. לא משימה פשוטה, אבל עדיפה על האפשרות של לשחק בלעדיו.

oranfu ו-Captain Canada אוהבים את זה.
  9. Raulito Madridista

פאוליניו היה מושא ללעג כשברצלונה הביאו אותו, בטח כשדיברו רוב הקיץ על וראטי. פאוליניו מצטרף מעולה מהגל השני להתקפה וכבש את השער הראשון של ברזיל נגד סרביה וגם בברצלונה הצליח מעבר למה שציפו. מה שכן, אין לו הגנה והוא לא שחקן מספיק טוב לנבחרת הזו לדעתי. אבל עצם זה שאנחנו מתחילים לדבר על שחקן X זה לצאת מגבולות הדיון או יותר נכון סותם אותו לדעתי - לברזיל אין בעייה אחת ספציפית שהיא גדולה. זה לא היה מופרך שהיא הייתה מסיימת את הטורניר עם זכייה בגביע.
    מנו כאן מעליי את היתרונות והסיפורים של מרסלו וזה מדויק, למרות שהגנתית הוא מתחת לרמה של קבוצה גדולה וחבל שהוא לא חזר להגנה קצת יותר מהר. אני לא ניסיתי אפילו להתחיל להסביר לו למה וכמה, זה היה נראה לי קצת מצחיק.

דיברו על ניימאר, אז טוכל לא יאפס אותו, גם לא לופטגי בריאל מדריד לצורך העניין, גם לא טיטה. אני חושב שלואיס אנריקה היה לא רע בעניין הזה. ניימאר כבש הרבה שערים אשתקד כשישחק אבל האנטי כלפיו גדול, העונה האחרונה עשתה לו רע תדמיתית. הטיעון של 'לא רוצה להיות הצל של מסי', מצד האוהדים שלו - הפך ל-'איזה שחקן מגעיל'.

10. DRORIKO Member

לא חושב שיש בעיה בברזיל. ההדחה אתמול היא בסך הכל צירוף מקרים-כדור שפגע בטעות בפרננדיניו ונכנס+מתפרצת של הבלגים אחרי ששחקני ברזיל באופן טבעי עלו כולם למעלה+מפגן החמצות בדקות האחרונות. להבדיל מה-7:1 הבזיוני במונדיאל או מההדחה בבתים בקופה האחרון כאן קשה להצביע על בעיה מהותית שחייבים לטפל בה, לא במאמן ובטח שלא בסגל השחקנים המרשים.

11. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

על ציון ברוך נסכים שלא להסכים? לוקח את ווין ברידג לפניו. בגול של הג’ינג’י אתמול הוא אפילו לא הפריע. וגם מה אתה צריך אותו כבר התקפית בנבחרת הזאת שניימאר מרים לאמצע רק כאשר הוא תקוע בדגל הקרן?
    אתמול מונייר התמודד בלי בעיה ייתרה גם עם ניימאר וגם עם מרסלו.

לגבי ניימאר ואם צריך לצאת או לא והאם למישהו יש ביצים להוציא אותו - אל תוציא אותו, אבל תן את הכדור למישהו אחר - אולי לשחקן הבאמת הכי טוב של ברזיל - קאוטיניו.

*מצטער, לא רואה בניימאר שום דבר מיוחד, בטוח לא משהו שאמור לשים אותו באותה השורה של רונאלדו ומסי.

יאן קולר אוהב/ת את זה.
  12. טל. Member

Footballover

המגן השמאלי הטוב בעולם זה קולארוב.
    פורצה רומא!

DRORIKO

מאמן שרואה דפוס חוזר של בעיה, והתגובה היחידה שלו היא: לעצום עיניים -> זה לא מאמן.
    לא של נבחרות בכל אופן.
    פה זה לא ליגה. פה אין "מחר".

סגל שחקנים הברזילאי פגז - אבל לא משוריין מכל הכיוונים... היתה נקודת תורפה ושמה קאסימרו, ועל המזל הנאחס שלהם דווקא עליו נפל הפור.
    סה-טו.
    איך שזה קרה: העסק שלהם נגמר, מה לעשות.

נבחרת שרוצה לזכות בתואר חייבת מאמן חד. עם אינסטיקטים משובחים. ועם ביצים.
    כדורגל נבחרות זה לא מועדון. זה לא שחקנים שקנית, זה לא עונה שלמה. פה אין בעיה להיכנס לתאקלים עם הכוכבים שלך ולהעביר אותם סדרות חינוך.
    מאמן נבחרת זה המאמן היחיד שיש לו את הלוקסוס להכנס לתאקל עם הכוכבים שלו.
    אם אין לו ביצים - אז זה בזבוז של הפריבילגיה הזאת.

אם אין לך מאמן טוב - אז לפחות צריך שיהה לך סגל משוריין מכל הכיוונים שיחפה על המאמן הבעייתי הזה. (ככה למשל היה עם גרמניה מונדיאל קודם. ככה זה גם עם צרפת עכשיו).

אם גם זה אין לך - אז לפחות צריך שיהיה לך מזל.

אבל לברזיל הפעם אין מאמן, ולא סגל משוריין, ולא מזל.

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/18
  13. DRORIKO Member

קודם כל בוא לא נשכח שצ'יצ'י לקח את הנבחרת ההרוסה של דונגה ולחלוטין שיקם אותה. אז הוא כן מאמן. לגבי אתמול, אין ספק שההדחה היא כשלון, מצד שני לא ראיתי אתמול איזה עליונות של הבלגים על הברזילאים. כמו שאמרתי ההפסד הזה היה צירוף של מקרים, ואני לא חושב שעל הפסד כזה צריך לשלוח את המאמן הביתה. זה הבעיה במשחקי נוק אאוט, שחקן אחד מושהה, שחקן אחר מבקיע בטעות שער עצמי וסיימת את הטורניר. זה לא ליגה שאתה יכול לתקן, אפילו לא נוק אאוט של שני משחקים.

14. טל. Member

לא יודע מה זה שיקם.

אני יודע איך הוא התנהל בזמן אמת במהלך הטורניר.

קאסימרו זו היתה בעיה חדשה.
    אבל כל שאר הבעיות היו ידועות ומוכרות וחזרו עליהן משחק אחר משחק.
    נאיימר, ז'סוס-פירמינו, ויליאן-דוגלאס קוסטה
    .
    במקום לפתור אותן המאמן הזה החליט לא להחליט.
    והחליט לא לפתור. רק לעצום עיניים ולקוות לטוב.

בעשותו כן - מבחינתי הוא הוכיח שהוא לא מתאים לאימון נבחרות. (שכן אימון נבחרות זו פרקטיקה שבה המדד העיקרי מעל הכל הוא ניהול משחק והיכולת לפתור בעיות בזמן אמת).

אני חוזר שוב: אם היתה לו נבחרת כמו צרפת (או כמו גרמניה מונדיאל קודם) משוריינת מכל הכיוונים שתחפה על הטעויות שלו ומסוגלת בעצמה לפתור בעיות בזמן אמת גם בלי להזדקק לאדם על הקוים: מילא.

אבל לא היתה לו.

ולכן עוד מעט הוא בדרך לשדה התעופה.

אדיוס.
    (או איך אומרים בפורטוגזית בעצם?)

15. DRORIKO Member

שמע מה זה הבעיות המוכרות, ניימאר ו-ויליאן נתנו נגד מקסיקו משחק גדול, אז מה תספסל אותם משחק אחרי?
    אני כן מסכים שפירמינו היה צריך לקבל עדיפות על ז'סוס