מה יהיה עם הכדורגל שלנו בעוד 20 שנה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏10/9/02.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בקצב הזה לא נראה לי שיהיה פה כדורגל עוד 20 שנה...

2. hav-laz Member

יהיה כדורגל..
    גם בלי שידור , גם בלי כסף , גם בלי ספוסרים..
    הרי אחרי הכל...כדורגל זה אהבה !
    נקודה !
    לפני 30 שנה לא היה כסף ושידרים וכל זה..
    כדורגל תמיד יהיה..השאלה באיזה איכו ת

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם חושבים שככל שהזמן יעבור יהיו יותר ישראלים באירופה או פחות?

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תלוי...
    למשל הדור החדש של ברדה, עובד דגו וכו' אז יש פוטנציאל לכל השחקנים האלו להיות באירופה

5. יוגב אסולין Guest

חביבב אתה צודק... כדור תמיד יהיה.. אבל עם לא יהיה ספונסר לא שידורים לא כסף.. אז לא יהיו זרים לא יהיו ממש משכורת הליגה תיהיה חובבנית לא יהיו כמעט אימונים לא תיהיה רמה. קהל לא יבוא למגרשים כי בשכונה יהיה יותר מעניין.. וניראה כמו הכדורגל במקרונזיה.... כדורגל בטוח יהיה השאלה באיזה רמה הוא יהיה..

בקשר לרימן עם השאלה שלך על מה יהיה עם ישראלים באירופה..

אני חושב שיש לנו בשנים האלה הרבה יותר כישרונו מבשנים קודמות הקבוצות הישראליות מצליחות יותר באירופה וזה מביא למודעות גבוה של הכדורגל הישראלי באירופה. ולכן גם יהיו הרבה יותר שחקנים שיצאו...

6. hav-laz Member

תתפלא יוגב...אבל בשנות השבעים - האצטדיונים בארץ היו כמו באנגליה
    כל משחק מפוצץ

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תלוי איך ישקיעו בשחקנים המקומיים, אם קבוצות ימשיכו להביא 5 זרים כל עונה ולא לתת צ'אנסים לצעירים אז המצב לא יהיה טוב

8. יוגב אסולין Guest

כל מגרש היה מפוצץ יחסית לגודל שלו אז שזה היה 3000 צופים.

בכל מיקרה אני לא חושב שהכדורגל שלנו יכול לחזור לרמות כאלה כי אחרי הכל הכדורגל שלנו ניהיה עק לכל דבר עבור הרבה מאוד אנשים והוא לא יתמוטט ככה.. ונכון לעכשיו הוא דווקא הולך קדימה.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אבל מבחינה כלכלית הוא הולך אחורה

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריכים לעשות משהו דחוף כדי שיהיה הרבה קהל..
    להתחיל בזה שלהוזיל את הכרטיסים...
    לשפר את האיצטדיונים לתת לילדים עד גיל 13 כניסה חינם או ממש בזול ועוד..
    לא מבין למה לא חושבים על כל מיני רעיונות כאלה..

11. יוגב אסולין Guest

מבחינה כלכלית אני לא הולכים אחורה..
    אולי יש הפרשים יותר גדולים אבל לפני 5 שנים.. תקציב ליגת העל כולה היה עומד על 27 מיליון שקל היום ל-4 קבוצות יש תקציב מעל לזה..

בקשר לעניין הקהל... הורדת המחירים אולי תביא יותר צופים אבל לא תכסה את ההוצאות ותעלה הכנסות כמו שבעלי הקבוצות רוצים... למשחקים נדג הקבוצות הגדולות זה גם ככה יהיה מלא.. המשחקים נגד קבוצות קטנות כמו. ראשל"צ נגד מכבי פ"ת.. גם עם יהיה כניסה חינם זה נחשב משחק לא יוקרתי בכלל וכבר הרבה שנים שתי הקבוצות האלה נפגשות לכן קשה למשוך את הקהל. קהל למעשה היום בא איפה שיש הצלחה. ויש הצלחה איפה שיש כסף. ויש כסף איפה שיש פירסום ויש פירסום איפה שיש קהל. זה סגירת מעגל כזאת שקשה ליכנס עליה באמצע. אלא עם מביאים משקיעים מבחוץ

12. Don p1 Member

הדבר הזה הפך להיות נזק לכדורגל הישראלי, לא יתכן שיושקעו כל כך הרבה כספים בענף שאין בו בכלל רווח.
    העסקנים שנכנסים לכדורגל רק מפסידים בגלל המשכורות הגבוהות והמוגזמות שמשלמים לשחקנים הישראלים.
    לא הייתי רוצה להכניס את רובי שפירא לנושא אבל הוא היה האחד שקיבל באמת את המכה הגדולה, והבין שאת הפועל חיפה הוא לא יוכל להחזיק שבמשחק בית אין לו אפילו 1000 צופים.
    אני לא חושב שצריל ללכת היום אחורה מבחינה כספית, אבל צריכים להפוך את הכדורגל לנושא רווחי וזה לצומת ליבם של מנהלי הקבוצות.

13. ג'רי בית הלוי Member

אם תשים לב, יש שתי קבוצות בליגת העל שעושות את זה טוב מאוד: מכבי ת"א ואשדוד.
    לעומתם יש את מכבי חיפה, והפועל ת"א, שאומנם מצליחות באירופה, אבל עושות את זה עם 5 זרים בהרכב(זאת אומרת, 50% משחקני השדה שלהם הם לא ישראלים!) משמע- לא מייצגים את ישראל

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בדיוק 50 קצת פחות כי יש עוד 6 אחרים ולא 5

דבר שני במכבי חיפה יש את ג'ובאני רוסו שלדעתי מייצג את ישראל הרבה יותר ממה שאחרים מייצגים אותה..

15. AFC Member

ולמה לא בעצם?
    האצטדיון הגדול בארץ הוא אצטדיון רמת גן ומונה כ-50 אלף מקומות.
    זה בהחלט איצטדיון שקבוצות מהדרג הגבוה ביותר יכולות לשחק בו.
    שנה שעברה בגמר הגביע כל האצטדיון הזה היה מלא. זה מראה על הרעב לכדורגל.

האצטדיון הגדול ביותר שמשחקים בו הוא טדי שמונה 22 אלף מקומות. כשבית"ר מצליחה או שיש משחק חשוב, אוזלים הכרטיסים.
    קבוצה מצליחה יכולה למלות את המרקאנה ויוקוהומה, גם ישראלית. אולי לא צריך אצטדיון של 60 אלף מקומות, אבל צריך שיהיה לקבוצה גדולה אצטדיון של 30-40 אלף מקומות.
    לבית"ר יש הכי הרבה קהל בארץ, מכבי ת"א והפועל ת"א יכולות להתחלק באצטדיון (למרות שאני לא תומך בדברים כאלה, באירופה לכל קבוצה יש מגרש משלה ולא מתחלקים), ומכבי חיפה כרגע מגיעה להישגים ויכולה למלות אצטדיון באוהדי הצלחות.

יעקב שחר כבר הבין זאת ויש אישור לבניית סופר אצטדיון בשביל מכבי חיפה. אם יהיו אצטדיונים גדולים זה ימשוך קהל, יגביר את האווירה והמשחק יהפוך לאטרקטיבי יותר, גם בעלי הקבוצות יהיו הרבה יותר הכנסות מכרטיסים ומנויים והאצטדיונים שאני מדבר עליהם יכולים להביא את ישראל לעמדות גבוהות שלא הכרנו בעבר.
    אז במקום להגיד "למה להשקיע בזה, אנחנו לא צריכים את זה" אולי דווקא נשקיע באצטדיונים, כי זה יעשה רק טוב.