מודדים את הכרס:: מה שלום הבטן?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏1/7/10.

1. cazzo Il Capocuoco

אם ככה, עדיף שסוקוליני ישחק במקום פאלאסיו כחלוץ מתוך השלישיה הקדמית. גאספריני משחק מאוד התקפי, אבל את הקישור שלו הוא בונה על 3 קשרים באמצע. סוקוליני ממש לא בולאטי, אין סיכוי. והוא גם לא נראה לי יהפוך לכזה.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אין סיכוי שסוקו ישחק כקיצוני, לטעמי הוא בכלל לא מתאים לשחק על הקו גם כקשר ימני "רגיל" של הלוך חזור, אבל למקם אותו בעמדה של פאלאסיו זה אפילו יותר הזוי מלשים את החלוץ ההולנדי של מילאן כקיצוני ימני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

תלוי במערך כמובן, אבל סוקוליני מתאים למרכז הקישור וטיפה ימינה - במערך של שני קשרים מרכזיים הוא שיחק לרוב כקשר הטיפה יותר קדמי מהצמד (בראסינג), במערך של שלישיית קישור הוא שיחק כקשר מרכז-ימין (הופנהיים) ולעתים שיחק גם כקשר ימני במערך של רביעיית קישור (ראסינג). יש לי הרגשה שמרבית המאמנים יעדיפו להמר עליו בצד ימין (או מרכז-ימין בשלישיית קישור), אבל לטעמי הוא לא מתאים לשחק על הקו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/7/10
  3. cazzo Il Capocuoco

לא אמרתי שיש סיכוי, אמרתי שאולי עדיף ככה. בכל אופן, עושה רושם ממה שאתה אומר, שהוא מתאים למערך של 4 קשרים ולא של 3.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כך אני מאמין, לפחות עד ש"יתבגר" מבחינת סגנון המשחק וילמד להרגע ולנהל את המשחק, אז יוכל לשחק כקשר אחורי בודד.

5. אסף ראסינג Member

אני לא חושב שהוא חייב לשחק כקשר אחורי.
    זה שהוא קשוח ונלחם, לא אומר שהוא חייב להיות הגנתי.
    הוא דיי מהיר יחסית לקשר באמצע, ויש לו גם טכניקה, או במילים אחרות שליטה בכדור, ככה שאני פוסל אותו כסוג של מסצ'רנו (הגנה נטו).

אם לעשות איזושהי הדמייה, אז ניקח את הקישור של בארסה בעונה שעברה, כשטורה הוא ההגנתי, צ'אבי הוא האמצע, ואינייסטה הוא הטיפה קדמי יותר (נא להתעלם מעובדה ששיחק לפעמים כקיצוני שמאלי), הייתי דווקא מעדיף לשים אותו על משבצת ה"צ'אבי", ולא על ה"טורה".
    בשביל משבצת ה"אינייסטה" אני לא חושב שהוא מספיק מוכשר התקפית, אבל זו אפשרות לא רעה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/10
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה נכון, ולכן (פלוס העובדה שהוא לא יודע לנהל משחק) מאמנים נוטים להציב אותו עם נטייה לאגף כדי שיפרוץ קדימה וינצל את התכונות הנ"ל, עד כה זה לא מצליח {כקשר ימני קלאסי (8) בראסינג זה נראה רע, כימני במערך של שלושה קשרים בהופנהיים זה גם לא נראה טוב - עד היום העמדה בה הוא הצטיין הייתה כקשר מרכזי לצידו של קשר אחורי שמנהל את המשחק (משמע, מערך של 4 קשרים לרוב). במערך של שלושה קשרים הוא ימוקם בצד ימין ולדעתי שוב לא יצליח להסתדר באגף (או חצי אגף אם רוצים)}. לצערי אני מאמין שעד שלא ילמד לנהל משחק ולא רק לרוץ קדימה, המאמנים באירופה ימשיכו להציב אותו קרוב לקו, מכיוון שזה לא נראה טוב עד כה אני מעדיף בשבילו שיתפוס כיוון אחר. שהשינוי הזה יגיע, אני מקווה לפחות, וסוקוליני ילמד לנהל משחק וירגע קצת על המגרש, הילד יוכל לשחק בעמדה של צ'אבי (כמו שהצגת) או כאחורי יותר.

אגב, מה שהתכוונתי לומר בתגובות האחרונות, כתגובה לשאלה של בן והתשובה של יותם, הוא שאני לא מאמין שג'נואה הביאו את סוקו על תקן של קשר אחורי... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. Joel Gion Member

גאספריני משחק ב3-4-3 כששחקני הקו בקישור הם בעצם חצי מגנים (קרישיטו ומסטו רוב הזמן). לפי מה שאני קורא פה על התכונות של סוקוליני, הוא מתאים להיות הקשר הפחות הגנתי במרכז הקישור, ליד ה"גרזן", שיהיה כנראה מיגל ולוסו.
    נראה לי שבתחילת העונה הוא יתחרה עם חארג'ה ורוסי על התפקיד הזה, כשולוסו (שוב, אם וכאשר יגיע) ומילאנטו יהיו ההגנתיים יותר. למרות שעם הרוטציות של גאספריני קשה לדעת, לא פעם העונה ראינו את מסטו וחארג'ה מוצבים בשלישייה הקדמית ואת רוסי בצד ימין של הקישור. בקיצור, הכל פתוח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תודה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

מבחינתי המערך הזה הוא בשורות טובות בשביל הילד וסיכויי ההשתלבות שלו.

9. אסף ראסינג Member

אני חושב אותו דבר.
    ממש שמחתי לקרוא שזה המערך,
    ואני חושב ששילוב בין ולוסו וסוקו יכול להפוך עם הזמן את הקישור של גנואה לאחד האיכותיים באיטליה.
    כבר כמה שנים שאני לא עוקב אחרי הליגה האיטלקית מלבד הצמרת (ומסמפט את סאמפדוריה, כמו כולם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx), אבל לפחות לפי שוקי ההעברות בשנים האחרונות,
    רואים שמשהו יפה מתפתח בגנואה, מקווה שהמועדון הזה יוכל לעשות עוד קפיצה קטנה, ולהיות בטופ 7 לפחות (אירופה).

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/10
  10. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

סקיי יצאה עם הידיעה בלילה, רוב שאר גורמי התקשורת הצטרפו ואישר היום בבוקרו - ולוסו סגור בג'נואה. כנראה תמורת זפאטר+8 מיליון יורו. במידה ואיכשהו העניין יתפוצץ, קווין פרינס בואטנג עדיין נמצא בסטאנד ביי. אתמול גם הוכרז רשמית על החתמתו של הבלם הספרדי הצעיר (23) צ'יקו מאלמריה. אני לא יודע מי זה ואני לא חושב שהספרדים של הפורום קוראים בדיון הזה, אז כדאי שנשלח נציג לפורום הספרדי כדי לשאול ולברר. מי מתנדב?

הידיעה המטרידה מכיוונם של הגריפוני היא שיש לפרציוזי רצון למכור את בוקטי לזניט ושהוא אף מגיע היום למחנה האימונים כדי לשכנע אותו לעזוב(!). בוקטי הבהיר שהוא לא מעוניין במעבר לרוסיה, אבל פרציוזי כנראה אוהב את הכסף שהרוסים מציעים. לדעתי זה טימטום מוחלט, כי מעבר לכישרון שיש לבוקטי, ראנוקיה אמור לעזוב בסיום העונה ואז בשנה הבאה ג'נואה תישאר עם דאיינלי וצ'יקו כששני הבלמים היחידים בקבוצה שמשחקת עם שלישיית בלמים. עוד פעם לפרק את ההגנה ולבנות מחדש? ג'נואה נואשת ליציבות.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לג'נואה יש אופציית רכישה על ראנקויה או שזה רק השאלה?

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

היה לה זכויות על השחקן אבל אינטר רכשה אותו והוא ישחק אצל ג'נואה כמושאל לעונה הקרובה כאשר אחריה הוא יעבור לאינטר.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מאוד לא אוהב את העסקאות האלו של השאלה ללא אופציה, למרות שהסיפור פה קצת שונה בגלל שהוא היה שייך להם קודם לעסקה.

אגב, ראיתי בכמה אתרים שהעסקה של מוניוס לפאלרמו סגורה, כשהאיטלקים ישלמו 4.6 מ' אירו תמורת הבלם הצעיר. דנו בכך רבות כבר, הוא לא הציג במשחקים הרשמיים המעטים ששיחק עד כה דבר שיעיד על יכולת מיוחדת שמצדיקה החתמה כזו, אך המחיר לא בשמיים ומדובר בבחור צעיר שמיעט לשחק ככה שאולי רובנו עוד נאכל את הכובע כשהילד יצליח (אני בספק אבל אולי).

14. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://italy.theoffside.com/files/2010/07/pappagallo.Xxx

תכירו את פאוליוצ'ו התוכי. מי שבעיר נאפולי יקוו שיוכתר בסיום העונה לגירסא הפרוותית יותר של פול התמנון שחזה את זכייתה של ספרד באליפות העולם.

מספר אוהדים הגיעו לאימון הקבוצה שהחלה לא מזמן את ההכנות לעונה הבאה והניחו צעיף של הקבוצה על הרצפה כאשר ארבע מטרות מונחות על הצעיף: סקודטו, העפלה לליגת האלופות, זכייה בליגת אירופה וקופה איטליה. על כל מטרה הונחו גרגירים ואז כולם הצטופפו לקבלת ההחלטה של התוכי. לאחר מספר דקות כאשר הוא התמהמה מעט חששו האוהדים שהקבוצה הולכת לעונה משעממת ונטולת תהילה אבל אז פאוליוצ'ו "בחר" בזכייה בליגת אירופה ובקופה איטליה. ימים יגידו אם הוא יזכה לתהילת עולם בעיר הנמל.

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/10
  15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

זוכרים שבשנה שעברה בערך בזמן הזה דיברנו על העומס בחלק ההתקפי של ג'נואה? מה שהולך עכשיו באמת מדהים. שימו לב: טוני, אקוופרסקה, רודולף, בואקיה, זיגוני, פלאדינו, פלאסיו, סקולי, יאנקוביץ', דסטרו - 10 שחקנים על 3 עמדות. נחמד...