מונדיאליטו 2011- ברזיל אלופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏29/7/11.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עמי, עם כל הכבוד זה לא מפתיע כלל. אולי התוצאה מבחינת הפרש, אבל קולומביה בעשור האחרון נחשבת לאחת הנבחרות הטובות וכבר היתה ב-4 מונדיאלים לעומת הצרפתים שלא עלו מאז 2001. ובלי קשר, מדובר באחת הדורות הצעירים הטובים של קולומביה שמראים את זה על הדשא. בלי קשר, צרפת נשארת עדיין אחת הפייבוריטיות לזכייה.

2. Muurad Member

הלחץ של הצרפתים כ"כ מוגזם וטפשי.. קולומביה מפרקת להם את כל המערך ב-2 מסירות פשוטות ופשוט נותנת להם לחסל את עצמם עם ההסתערות הפרימיטיבית הזאת כל פעם שקולומביה עם הכדור.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נגמר, פתיחה פנטסטית לטורניר שרק מבססת עוד יותר את המועמדות של קולומביה ללכת עד הסוף. יום שלישי מאלי, צריך להבטיח עלייה לשמינית. אני ארחיב על המשחק מאוחר יותר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx רק שהשדרים של פיפ"א יפסיקו לקרוא לחאמס ג'יימס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

4. Muurad Member

כל הכבוד לקולומביה על המשחק המצויין.

התוצאה אולי משקרת טיפה לטעמי כי עד להתמוטטות המנטלית של הצרפתים במחצית השנייה הכל נראה דיי שקול ו-2 הקבוצות יכלו להבקיע בקלות ולשנות את מהלך המשחק, אבל עדיין ניצחון צודק לחלוטין לקולומביה.

יופי של כישרון התקפי אפילו בלי קארדונה על המגרש והאמת אני הופתעתי שהחיסרון שלו לא השפיע.. אומנם היה משחק דיי מוזר וסוג של משחק שכנראה לא יחזור על עצמו מבחינת שילוב הסגנונות של הקבוצות והרצון להתקיף כל הזמן, אבל עדיין כל החלק ההתקפי של קולומביה היה מצויין וגם הקישור הצליח לשלוט במרכז השדה בקלילות.

ההגנה חייבת להשתפר והשטחים שהם משאירים מדאיגים כי קבוצות אחרות בהחלט ינצלו את זה יותר טוב ממה שהצרפתים עשו היום כשנראה שהשחקנים שלהם ממש נופלים ומחליקים כמו טירונים ברגעים קריטיים של ההתקפות, אבל החלק הקדמי צריך להשאיר אותך מאוד מרוצה עידן.

בנוגע לצרפת, ההגנה הזאת והגישה כמו שאמרתי הדיי פרימיטיבית של "ללחוץ את כל המגרש בלי מחשבה" לא תביא את צרפת לשום מקום.. קשה להאמין שככה נראה הקישור שלהם לעומת האליפות עד גיל 19, ואני אפילו לא אומר מילה על מרכז ההגנה והמגנים עם ההגנה הגבוהה שהורסת אותם מבפנים וגורמת להם להביך את עצמם. פופאנה היה מאוד מאוד מאכזב מאלה שהיה צריך לצפות מהם משהו.. פשוט לא היה פקטור במהלך כל המשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/11
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

החלק הקדמי ענה על הציפיות שלי, כל החבר'ה עשו את העבודה וגם ואלנסיה, שלאט נכנס לעניינים. החלק האחורי אולי קצת הדאיג היום אבל אני מכיר אותם ומדובר באמת בשחקני הגנה טובים שיהיו טובים ככל שיתקדם הטורניר.

6. האיש והאדום Member

מה הקטע עם הפרגוואי שעדיף את נבחרת ארגטינה? שונא שחקנים כאלה.
    אגב מי הנבחרת הפייבוריטית בטורניר?

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יש כמה פייבוריטיות. לטעמי קולומביה וברזיל מעט מעל השאר. הראשונה בגלל שיש לה נבחרת כישרונית אבל בעיקר בגלל הביתיות שראינו הלילה כמה היא עוזרת וברזיל כי לא צריך לומר כמה כישרונות יש להם גם בלי ניימאר ולוקאס. ארגנטינה, ספרד ואפילו צרפת למרות התבוסה, גם הן ברשימת הפייבוריטיות לדעתי, אבל מה שיפה בטורנירים הללו שיכולה פתאום לבוא איזו ניגריה, לה יש גם נבחרת מוכשרת או מצרים ולעשות הפתעה כמו גאנה לפני שנתיים.

8. Burrito Ortega Member

למה שלא ישחק בארגנטינה?. הוא נולד שם.

9. cazzo Il Capocuoco

ראיתי את המחצית הראשונה של פורטוגל - אורוגוואי ואחר כך נרדמתי לאט לאט איך שהמשחק בבוגוטה התפתח. היה באמת משחק חלש בסך הכל, אך הייתי רוצה לציין שכבר רואים מנהיגות אצל ילד בן 19 שנקרא לאסאנה קאמארה, נכון הוא מספר 10, וכבר מזכיר לי שחקנים גדולים. במשחק הזה ממה שראיתי הוא לא שלח הרבה כדורים מעולים קדימה, אבל אני לא דואג, יהיו לו עוד הזדמנויות במשחקים נגד ניו זילנד (תמיד משיגים את הנקודה משער עצמי מטופש) וקמרון.

הוא חתום בויאדוליד ומעניין אם הוא יתקדם לנבחרת הבוגרת, או לנבחרת גינאה ביסאו....

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

פיספסת הצגה של כדורגל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

11. shlomydavid מנהלים

האיכות לא משהו..מצטער.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חלש למדי, לזכותם של הפורטוגלים הם ניסו יותר. באורוגוואי ראוי לציון בעיקר ניהול המשחק הרע ובחירת ההרכב השגויה לדעתי של המאמן, מקרב השחקנים פולנטה לא הפתיע בכך שבלט לטובה ולמרות שקראתי ממספר מקורות שהוא בלם מצוין, לי הוא עושה רושם של מגן עם פוטנציאל גדול. לא כל כך התרשמתי מלורס של פאלרמו, והוצאתו תרמה רבות לשיפור האורוגוואי (גם בשל זהות המחליף, שהוא שחקן טוב).

חבל שפספסתי את החגיגה של קולומביה - צרפת, לפחות ניתן להינות מהתקציר. אני לא כל כך מופתע, למרות שמדובר בנבחרת קצת שונה ולמרות התוצאות הלא מרשימות בסודאמריקנו, כבר אז קולומביה הרשימה אותי בסגנון המשחק שלה שנראה מאוד "בוגר" ביחס לצעירות.

13. Muurad Member

אהבתי מאוד את טיישרה באורוגוואי, לצד כמובן פולנטה שנראה נפלא כמגן שמאלי.. קבררה היה טוב מתי שהיה צריך אותו(ראיתי רק את המחצית הראשונה).

בפורטוגל סנה שחקן שעושה רושם ראשוני מצויין וממש אהבתי אותו בפעם הראשונה שראיתי אותו, אבל אחרי כמה פעמים שאני רואה אותו כבר לצד פעולות באמת טובות מבחינה טכנית הוא ממש לא יציב במסירות ובמהלכים שהוא עושה ומאבד את הכדור ממש בקלות ובהתחשב שעמדה שלו זה משהו דיי קריטי.

מסכים איתך על לורס אליאס, ממש אכזבה.. הזיק הרבה יותר מאשר תרם.. יהיה מעניין לראות את ההשפעה של לונה כשיחזור מההשעייה באורוגוואי, אולי איתו יהיה שיפור מסויים.

-----

היום ספרד אמורה להכנס למעגל המשחקים. בניגוד למה שראינו אתמול מצרפת אני לא מצפה לחוסר סדר כ"כ גדול וירידה ביכולת מהאליפות עד גיל 19 מהספרדים. אולי יהיה להם בעיה להבקיע תחילה בגלל צורת המשחק שלהם שגורמת לקבוצות להתגונן עם כל הקבוצה ושהחיים בלי טיאגו יהיה קשים יותר, אבל סה"כ היא אמורה להיות המאורגנת והמסודרת מהנבחרות עד כה.

חבל שהמשחק של ניגריה משודר באותו הזמן כי זה יכל להיות הזדמנות טובה לראות איך הם נראים כאלופי אפריקה.. קמרון למרות התיקו מול ניו זילנד נראו דיי טוב, נקווה שיהיה שידור חוזר למשחק שלהם.

14. Muurad Member

אז שינוי בהרכב הספרדי כשכאמור סרחיו קנאלס פצוע, קוקה נכנס במקומו לקישור יחד עם אוריול וסרג'י רוברטו.. כל השאר נשאר אותו הדבר. אולי קישור טיפה מאוזן יותר ופחות התקפי אבל קוקה מוסר מצויין., בכל מקרה יהיה טיפה קשה לספרד להבקיע בהרכב הזה.

והנה ה 1-0, רודריגו מנצל טעות בהגנה של קוסטה ריקה וכובש בקור רוח.. עכשיו המשחק יהיה הרבה יותר קל לספרדים.

אגב אני רואה בחצי עין את המשחק של ניגריה בטלוויזיה, המספר 7 שלהם, מוסא, נראה שחקן יוצא מן הכלל.

2-0 ספרד, רודריגו פעם נוספת. עמי הלונה הזה באמת נראה מגן שמאלי נחמד מאוד, מאוד לוחמני ואגרסיבי שצריך ומהיר שיודע להצטרף להתקפה, למרות שהמסירות שלו לא כ"כ עקביות.
    איזה מסירת אומן של קוקה אליו במהלך של הגול.. איזה מסכן איך הרגו אותו שנה שעברה בתיפקודים המוזרים האלה באגף שמאל, אם ייתנו לו את הביטחון הוא בדיוק מה שאתלטיקו צריכה בקישור.

15. Tricolor Member

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/262434_264468180235396_246247115390836_1329819_3894504_n.Xxx

שחקני נבחרת אורוגוואי במחווה לחברים שהם חלק מהנבחרת אבל לא נמצאים בסגל למונדיאל
    "היום הם לא נמצאים, אבל הם משחקים!"
    :aaa031: