מונדיאל 2010-מה עושים עם זה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏11/7/08.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל פיפ"א צריכה לדאוג שהעניינים יוסדרו בדרום אפריקה בצורה יותר מהירה. עניין הרוטציה נחמד, אבל אפריקה עדיין יבשת בלי שום מדינה מפותחת. גזענות או לא, זאת המציאות.

עכשיו לחלומות הרטובים פה של החבר'ה מהליגות הגדולות באירופה. אנגליה מקבלת כבר את האולימפיאדה בעוד 4 שנים, היא נהנתה גם מארוח טורניר גדול ב-1996. גרמניה? אפשר גם לארח כל שנה אליפות אחת שם..., איטליה? למרות שהטורניר הגדול שלה היתה לפני 18 שנים אני דווקא הולך על מדינה שבכלל לא ארחה טוניר כבר 26 שנים: ספרד.

בכל מקרה אני בכלל בעד שהטורניר לא יתקיים באירופה, לדעתי ארה"ב היא מקום מצויינת בשביל לקדם עוד יותר את הכדורגל שם. נכון, הפרשי השעות וכל השטויות האלו, אבל לא כל טורניר גדול חייב להערך תמיד באירופה. מבחינתי גם ארוח הטורניר בברזיל או ארגנטינה היא אופצייה למרות שהמצב הכלכלי גם שם לא בדיוק מעולה.

2. REAL MADRID Member

קראתי איפשהו ששיטת הרוטציה בוטלה לפני כבר חודשים.. מישהו יכול לאשר לי את זה?

3. SeRgInHo Member

de Middenweg

ארגנטינה וברזיל לא יכולות בשום אופן לארח כי ברזיל מארחת את מונדיאל 2014. ארה"ב? אתה באמת רוצה שאירוע כמו מונדיאל יהיה עוד פעם במדינה הכ"כ חסרת רגשות בכל מה שקשור לספורט ולכדורגל בפרט? אז מה שאנגליה מקבלת את אולימפיאדה 2012, את מי לעזאזל היא מעניינת? איך היא קשורה לאופ"א/פיפ"א? טוב שגם רוסיה לא מועמדת לארח ת'מונדיאל, אחרת היית אומר שהיא נהנית מאירוח אירוויזיון שנה הבאה.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק אל תגיד לי סרג'יניו שכבר יודעים מי תארח את המונדיאל של 2018...?
    מבחינתי לא פחות חשוב שהמדינה המארחת לא תכנס לסחרור כלכלי בגלל השגעון של רבים מאיתנו. ארה"ב לבטח מסוגלת להתמודד עם זה, יש לה הכל חוץ מאווירה...את זה כבר האוהדים יצטרכו לעשות!
    אגב, אוסטרליה היא גם אופצייה, למה לא? היא מדינה שנורא אוהבת ספורט, ממש חולים שם על ענפי ספורט אחרים... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx

לא באמת, בשביל האוהדים האירופאיים הכי מתאים שנראה עוד מונדיאל באירופה, אבל האירופאיות (חוץ מברזיל וארגנטינה) גם ככה שולטות בכדורגל העולמי אז למה לא לנסוע לאזור אחר? רק לא שוב אנגליה, גרמניה או איטליה, די כמה אפשר לעזור למדינות האלה?!? אם כבר שהולנד ובלגיה ייערכו את המשחקים באיצטדיונים קצת יותר קטנים, כולם ראו באירופה מה זה 'הלגיון הכתום'!!!

אגב אני יודע שהולנד חושבת ברצינות על ארוח המשחקים של 2018 עם או בלי בלגיה. כרגע מגדילים פה הרבה איצטדיונים וברוטרדם ואמסטרדם כבר דיברו ברצינות על בניית איצטדיונים עם מעל לשמונים אלף מקומות. ברוטרדם בכל מקרה יחליטו על איצטדיון חדש לפיינורד במקום הדה קויפ ובאמסטרדם שוקלים לבנות עוד יציעים על אלו שכבר קיימים עכשיו בארינה.

5. JR-Riquelme Member

אני ממש לא חושב שזה יהווה בעיה...

באים המון אוהדים של נבחרות אחרות על מנת ליצור אווירה, זה לא שהמשחקים ישוחקו רק עם קהל אמריקאי ביציעים...(איכס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mellow.Xxx)

6. Zlatan Ibrahimović Member

מההתחלה לא הבנתי את הבחירה בדרום אפריקה למארחת.בכלל,כיום אין מדינה אחת באפריקה שמסוגלת לארח את המונדיאל עם כל התשתיות והאיצטדיונים.
    גם אצלי,אנגליה היא המועמדת הראשית לאירוח המשחקים.מדינת כדורגל,איצטדיונים יפים,תשתיות ראויות,תחבורה וכל מה שצריך למונדיאל.
    אבל הדבר שאני הכי מצפה לו,אנגליה+סקוטלנד מארחות את המונדיאל.חלום!!!

7. Tony Adams Member

הבחירה היתה פוליטית נטו. רצו לתת גם לאפריקה לארח כדי ליצור שוויוניות, וד.אפריקה פשוט זכתה במכרז. אני לא רואה מדינה שבאמת יכולה לעשות את זה יותר טוב ממנה, או לפחות פחות גרוע.

8. King Kenny Member

de Middenweg, זה שאנגליה אירחה את יורו 96 לא קשור, כי יורו זה טורניר של אופ"א ומונדיאל זה טורניר של פיפ"א (ולא נדבר בכלל על אולימפיאדה).
    המונדיאל האחרון שאנגליה אירחה היה ב66, המונדיאל האחרון שארה"ב אירחה היה ב94.

9. פול סקולס Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

אתם חושבים שמיליוני האנשים שיגיעו לצפות במונדיאל ברא"פ (אם יתקיים) יגרמו נזק ליבשת [כמו מה שקורה בראלי דאקאר]? נראה לי שזו מדינה חסרת אמצעים להתמודד עם כזאת כמות של תיירים, ועוד אוהדי כדורגל..

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/7/08
  10. Ampelmann Member

המממ הדעה האישית שלי היא כזו...

קודם כל, לא דרום אפריקה. אני חושב שכדורגל הנבחרות עשה בשנתיים האחרונות (גרמניה 2006, אוסטריה-שוויץ 2008) כזו התקדמות נהדרת שחבל יהיה לעצור את זה עכשיו במדינה אדישה לכדורגל עם צרות בלי סוף, אלפי קילומטרים מהציויליזציה ועם פיתוי עודף לעבריינות ואלימות.
    צריך מקום עם אש בעיניים.

ארה"ב? פיפטי-פיפטי. למה? תשתיות נחמדות, מדינת-כדורגל מתפתחת (באופן מוגבל) ואווירה בינונית מאוד מאוד.
    גרמניה? כבר אירחה. עבודה נהדרת ואש בעיניים של האוהדים. קל מאוד וזול מאוד להגיע והבירה..אייי. שוב פעם? הממ..אני מעדיף להתענג על העבר.
    צרפת? לפני עשר שנים אירחה, עבודה גם נהדרת. אווירה טובה, לא זול כמו גרמניה. אם תצליח להרים בזריזות מונדיאל? למה לא בעצם.
    ספרד? מתחמם. באווירת הנצחון של היורו ובעם שתמיד נמצא במצב-רוח טוב, אין שום סיבה להתנגד. אני בעד, ולעזאזל התשתיות.
    איטליה? כמו ספרד, למה לא בעצם?
    לגבי האיטלקים, המונדיאל יכול או לפול תחת המאפיה והבלאגן של הליגה, או לתת בדיוק את הפוש (בעיקר למתקנים) לליגה המתרעננת הזו ולהחזיר אותה למאבק העליונות עם אנגליה וספרד, ממנו היא נעקרה בעקבות השחיתויות לפני שנתיים.

ואחרונה חביבה- אנגליה. כן? לא? אז ככה...
    האנגלים אמורים (הוחלט כבר?) לארח בעוד עשר שנים והסיבה שיודעים מראש היא שכדי להכין מונדיאל הולם צריך להתכונן טוב (צריכים דוגמא? דרא"פ לכם!). מונדיאל באנגליה כבר 40 שנים לא ראינו ולכן צפוי שהחגיגה תהיה עצומה (אבל לא כמו גרמניה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ). אם עכשיו, במקום מונדיאל מתוזמן היטב, ירימו פרויקט מהשרוול, החגיגה הזו עלולה להפגע. מצד שני, נבחרת אנגליה, דווקא עכשיו, רוצה להיות הטובה ביותר בעולם וגם יכולה. מונדיאל כזה, שמשלב חייה פצועה בטריטוריה שלה, יכול להביא את הגביע למקום אליו הוא ראוי.

מזל שלא אני בוחר.

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

קודם כל עוד לא הוחלט כלום לגבי 2018, ואנגליה היא רק מועמדת אחת מתוך רשימה (שכוללת לא מעט הצעות הזויות שאתייחס אליהן בהמשך). מלבד האצטדיון החדש בליברפול, שיתרום רבות אבל אפשר לארגן מונדיאל גם בלעדיו, אני לא שמעתי על תוכניות לאצטדיונים חדשים או משופצים (חוץ מוייט הארט ליין, שגם ככה לא יכול לארח). אנגליה בהחלט יכולה לארח מונדיאל למופת ב-2010, הבעייה היא שהיא כבר הוגרלה למוקדמות ואי אפשר להעלות אותה אוטומטית. וכמו שנוכחנו לדעת, עלייה של אנגליה מהמוקדמות לעולם אינה בטוחה, בטח ובטח כשקרואטיה איתה באותו בית.

לגבי 2018-ישנן שתי הצעות לאירוח הטורניר שרציתי להתייחס אליהן:
    קטאר-האם אפשר לארגן מונדיאל במדינה שיש נבחרת אחת שכמעט ואין סיכוי שתוכל להגיע לשם בשלום? (אני יודע, ציפי לבני ושחר פאר היו בקטאר, אבל אי אפשר להשוות שתי נשים לאלפי אוהדים).
    הולנד, בלגיה ולוקסמבורג-לכאורה בחירה קלאסית, אירופה, אצטדיונים יפים, הולנד ובלגיה אירחו למופת את יורו 2000. השאלה היא האם אפשר להעלות את נבחרת לוקסמבורג, מתחת למקום ה-100 בעולם בוודאות, לטורניר אוטומטית? הרי ברור שמדובר בבדיחה מצחיקה מאין כמוה, וזה שקול להופעה של קבוצה מהליגה למקומות עבודה במונדיאל. האם אפשר לתת למדינה לארח בלי להעלות את נבחרתה?
    ושאלה נוספת-אחרי שאירוחים של שתי מדינות הפכו לנורמה, עכשיו שלוש מדינות? מה השלב הבא, שכל העולם יארח ביחד?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/7/08
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קטאר? אלוהים ישמור אותנו מזה...לא בגלל שזאת מדינה ערבית, אלא בקיץ אי אפשר בכלל לשחק שם כדורגל!?! אז הכסף של השייחים עוד מסוגל לבנות לנו איזה 10 איצטדיונים סגורים, ממוזגים עם מאה אלף צופים בכל אחד מהם, אבל מה יקרה עם האוהדים? מדינה שיש בה חוקי שריעה לא צריכה לקבל מונדיאל, הלו, מה יעשו האירופאים שמה? ישתו מים כל היום? לא רק זה, מה יעשו האוהדות שם? מה נראה רק צופים גברים? לצערי זה עוד עלול לקרות כי בלאטר הוא בן ברית של כל העולם השלישי...

הולנד ביחד עם בלגיה ולוקסמבורג? איך קבוצה חצי חובבנית תופיע אוטומטית למשחקים? אפשר כבר לערך טורניר גדול בסן מרינו, אנדורה ומונאקו...לא רק זה, שלוש נציגות שיעלו אוטומטית היא דבר שצריך לפסול. כמו שקודמי אומר, אולי אפשר לעלות בפעם את כולם אוטומטי לטורניר...אם הולנד רוצה להיות מועמדת היא תצטרך לעשות את זה לבד או עם בלגיה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/08
  13. Ampelmann Member

סימפסון,
    ראית פעם את לוכסמבורג? זה יותר כמו אירוח של 2.5.
    אבל כן, להעלות שלוש נבחרות אוטומטית זה כבר מוגזם, מה גם שאני בספק אם בלוכסמבורג יש יותר משני איצטדיון שתואמים לדרישות. זו מדינה בגודל עיר.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תדאגו... אם תתקבל ההצעה של בלגיה, הולנד ולוקסמבורג, האחרונה לא תארח מעשית משחקים וגם לא תעפיל אוטמטית. בלגיה והולנד יארחו את המשחקים והשליש האחרון של בנלוקס, לוקסמבורג, תארח קונגרסים ושאר אירועים צדדים.

15. adir383 Member

אני חושב שהכי טוב שאת מונדיאל 2010 תארח נבחרת אירופאית.
    לא יכול לקרות מצב ששנתיים לפני אירוע הכדורגל הכי גדול בעולם לא נדע אילו מגרשים בדרום אפריקה מאושרים לשחק כדורגל ואילו לא.
    בושה לפיפ"א שדבר כזה קורה, זה מעיד על התנהלות לקויה שעדיף שתיפתר מהר אחרת הם עלולים למצוא את עצמם במבוכה גדולה.
    אני אישית הייתי ממליץ על אנגליה לאירוח המונדיאל או איטליה.
    בכל זאת..אין על האווירה האנגלית!