מונדיאל 2018 ברוסיה - הדיון המוקדם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏1/12/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Andrei Kanchelskis Member

ייתכן מפגש פיקנטי בין ברזיל לגרמניה כבר בשמינית הגמר והאמת שלאור הבית שגרמניה קיבלה(לדעתי בית המוות של המונדיאל) זה בהחלט מפגש אפשרי. רוסיה המארחת קיבלה את הבית הנוח ביותר אותו יכלה לקבל ולמרות הסגל האפור שלה היא ככל הנראה תדלג ממנו בקלות לשמינית הגמר.
    האמת שכשאני רואה את ההגרלה הזו ואת הנבחרות שנטלו בה חלק אני מבין עד כמה נבחרות אטרקטיביות כמו איטליה,הולנד וצ'ילה יהיו חסרות במונדיאל הזה.

פרט טריוויה קטן:ברזיל,שוויץ וסרביה(אז חלק מיוגוסלביה המאוחדת) שיחקו ביחד באותו בית מוקדם במונדיאל 50 שנערך אז בברזיל, גם הנבחרת הרביעית ששיחקה איתן הייתה מצפון אמריקה(אז זו הייתה מקסיקו והיום זו קוסטה ריקה).

נערך לאחרונה ב: ‏18/2/18
  2. alexshw Member

רוסיה כולל ברה"מ לא עברה שלב בתים במונדיאל מאז 86 (ובכל הטורנירים הגדולים מאז גמר יורו 88 עברו בתים רק ביורו 2008) והם למודי אכזבות גם בבתים נוחים - למשל מונדיאל 2002 ומונדיאל האחרון.

בכללי בניגוד לגרמניה שאירוח מונדיאל נתן בוסט לנבחרת, ברוסיה לא הצליחו להצמיח כשרונות מי יודע מה בתקופה מאז שקיבלו את האירוח. יותר מזה הם איזרחו כבר לא פחות מ- 4 שחקנים לקאת הטורניר - נוישטטר וראוש שהם ילידי ברה"מ שהגרו לגרמניה בגיל קטן וצמחו בכדורגל הגרמני ואף שיחקו בנבחרות הצעירות של גרמניה(נוישטטר אפילו בבוגרת בשני משחקי אימון) וגם את הברזילאים מריו פרננדס מצסק"א ושוער לוקומוטיב גיירמה.

אני חושב שגלובלית כדורגל כמובן ספורט פופולרי במדינה, אבל היא לא באמת מדינת כדורגל. יש בעיית תשתיות, בעיית אימון, בעיית אירגון והמכה של המדינה - בעיית שחיתות. הכדורגל אולי קצת יותר שקוף שם מבעבר ועדיין פחות שקוף ממה שצריך להיות. גם מעורבות פוליטית יתרה. כדורגל הוא בהרבה מדי מקרים פרויקט פוליטי. זה לא בריא. זניט למשל היא לגמרי פרויקט פוליטי. אנז'י בעבר. כמעט כל מועדונים בפריפריה חיים מכסף ציבורי.

נערך לאחרונה ב: ‏1/12/17
  3. Raulito Madridista

מישהו מופתע שהבית של רוסיה הוא המגעיל ביותר בטורניר, לפחות על הנייר? צרפת ודנמרק יחד מחזיר אותי למונדיאל 2002 ושם אתם יודעים מה קרה, הסנסצייה אולי הגדולה ביותר אז צרפת לא עברה את שלב הבתים| ספרד ופורטוגל - מפגש די עצוב מבחינתי, וברור למה, לא היו יחד בשלב הבתים מאז יורו 2004| בלגיה טובה משמעותית מאנגליה לטעמי אבל לכו תדעו מה יקרה בטורניר גדול| לדעתי הבית של נבחרת ארגנטינה יעשה הרבה רעש, זה עם קרואטיה שיש לה פוטנציאל - קישור נחמד, וגם ניגריה. בגדול: כוכבי עבר גדולים, ההגרלה מאכזבת. אין פצצה של בית כמו ב-2002(ארגנטינה-אנגליה-שבדיה-ניגריה) או 2014(ספרד-הולנד-צ'ילה-אוסטלריה). הרבה יותר נוח להיות בתים 5-8.

4. Andrei Kanchelskis Member

לדעתי הבית של גרמניה,שבדיה,ומקסיקו בהחלט עונה על ההגדרה של בית פצצה. מקסיקו וגרמניה הן כבר כמה מונדיאלים ברצף נבחרות אטרקטיביות מאוד,שבדיה נבחרת טובה מאוד שמסוגלת להפתיע את אחת הנבחרות הנ''ל(כפי שעשתה לאיטליה במוקדמות) ודרום קוריאה למרות שלכאורה היא החלשה בבית יכולה לעשות צרות צרורות לבכירות ממנה כפי שעשתה לא מעט פעמים בעבר.

נבחרת רוסיה היא אולי הנבחרת האירופית האפורה ביותר אי פעם שהמונדיאל התקיים אצלה בבית וקשה לי להאמין שהם יגיעו עד לשלבי הסיום, אבל מצד שני אולי בזכות הקהל הביתי שאין ספק שיהיו לו השפעה ומשמעות עצומה עליה ולכו תדעו אולי גם עם שיפוט מוטה(נקווה מאוד שלא) היא תוכל לעשות את הבלתי ייאמן ולהיות הנבחרת האירופית החמישית בהיסטוריה שתזכה במונדיאל על המגרש הביתי שלה אחרי שבעבר עשו זאת איטליה,אנגליה,גרמניה וצרפת.

נערך לאחרונה ב: ‏1/12/17
  5. Telkiyski Member

מהמר על גרמניה שוויץ וברזיל מקסיקו בשמינית.

כמובן שאני מעדיף את הסרבים, אבל קשה נגד שוויץ הכל כך מאוסים האלה.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה כזה מאוס בשווייץ?
    לא הייתי פוסל את מצרים, אגב. רוסיה עלולים לבעוט בדלי כהרגלם. יכולים להפתיע ולהגיע לשמינית.

7. Telkiyski Member

לדעתי מצרים עולה על חשבון אורוגוואי.

8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

סרביה הרשימה במוקדמות. לדעתי עולים.
    בכל מקרה לא מת על הבתים, הרגשה שלי שמצרים ואורוגואיי עושות למארחת כיפה אדומה ומעיפות אותה. כל השאר יהיה די באנלי להחריד. מה ההתלהבות מספרד נגד פורטוגל ובליגה נגד אנגליה שיש בתקשורת? הם בבתים מתים שברור שהן יעלו.

מרוקו נבחרת מגניבה (עם האקים זייח הנהדר שלנו) אבל דפקו לה דרג 1-2 שאלוהים ישמור.

9. alexshw Member

מעניין אם עד המונדיאל תוניסיה תצליח סוף סוף לגייס את בן יידר הנהדר של סביליה. הוא עדיין לא הרים ידיים בניסיונו לקבל זימון לנבחרת צרפת. יהיה חיזוק רציני ביותר לתוניסאים אם ישנה את דעתו.

10. DRORIKO Member

מה שכן הם בבעיה עם הפציעה של גולהם, לא בטוח שיהיה כשיר עד רוסיה

11. Roma מנהלים

אל תדאג נבחרת אלג'ירה תסתדר מצוין, הם לא במונדיאל.

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

חחחחחחחחח גזען שכמותי

13. Telkiyski Member

אני דווקא חושב שמצרים תעלה ואורוגוואי לא.
    סיכוי טוב שרוסיה תעלה בזכות השופטים.

לגבי מרוקו, יש לי הרגשה שהבית הזה יהיה יותר צמוד ממה שחושבים. אני לא אפול מהכסא אם פורטוגל לא תעלה שלב.
    מרגיש לי מתאים מאוד איזה 0-0 שלהם עם אירן.

14. DRORIKO Member

@Franco אז אחרי שאיטליה והולנד בחוץ החלטתי ללכת עם ארגנטינה. אני מאד מקווה שסמפאולי יקח בחשבון את היגוואין. אתה לא יכול לוותר על חלוץ בסדר גודל כזה בכזאת קלות. ואם סמפאולי לא יודע איך לשלב אותו אז אולי הבעיה היא בסמפאולי.

15. סיונרה Member

לא גזען, סתם טעות.
    אם לא היגוואין למסי יש לפחות תואר בינלאומי אחד בארון. כשיש לך שחקנים כמו אגוארו ואיקארדי על אותה עמדה אין שום סיבה לקחת אותו, הוא הוכיח מספיק פעמים שהוא לא מספיק טוב.

מצב נושא:
הנושא נעול.