מועדון כדורגל ליהודים בלבד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ilsoccer, ‏2/3/12.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים שיש בעייתיות מסויימת בכך שקבוצה לא מאפשרת לשחקן להגיע לשורותיה אך ורק בגלל השיוך הדתי שלו, אבל מצד שני, אני מכיר בזכות של ביתר ירושלים להתעצב כרצונה. לא כולם חייבים לאהוב את זה, אבל זו הנישה שלה ועם זה היא תרוויח או תפסיד את אהדת הצופים.
    במציאות הבטחונית בה אנו חיים, טבעי לגמרי שתהיה לפחות קבוצה אחת כזו ואולי זה דווקא מפתיע (לפי דעתי, לטובה, אבל כל אחד כראות עיניו) שאין עוד קבוצות כאלה. אם זו רק קבוצה אחת, שמגיעה מבירת ישראל והיא (ספק) הקבוצה הימנית ביותר, אז אולי כולנו צריכים לשאול את עצמנו האם הנושא הזה לא נופח הרבה מעבר למה שהוא באמת.

2. Vanitas Member

3. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

עוד הוכחה שהתקשורת מנפחת הכל ומוציאה הכל מפרופורציות.
    תתעסקו בקבוצה שלכם וזהו.

4. זכאי Member

לא ייאמן שאתם מנסים להצטדק
    איך הייתם מגיבים אם היה מועדון בעולם שהיה מקבל את בני כל הדתות ולהאומים, חוץ מיהודים, והיה מצהיר את זה כבל עם ועדה?
    אסור לאף מקום עבודה להכריז שהוא לא מקבל אליו אנשים מגזע מסויים, אין דבר כזה. ע"פ כל חוק בינלאומי אסור לדבר כזה לקרות

5. Don Joan Roman Member

יש כל כך הרבה מועדונים כאלה בעולם: לאציו, אודינזה רצו להחתים את אלי אוחנה אבל בגלל שהוא יהודי האוהדים שלהם עשו בלאגן ואל הביאו אותו, פיינורד בהולנד שנראה יהודי רק דורך במגרש שם ומנסה לשים חולצה באותו רגע הוא משול לאדם מת, אל האלי במצרים אני רוצה לראות אותך אומר שאתה יהודי ליד האיצטדיון אם אתה לא חוזר בחלקים לבית בתוך ארון קבורה, אנחנו ממש אבל ממש לא מיתממים.
    ובית"ר כמועדון מעולם לא הכריזה שהיא לא מקבלת שחקן ערבי בגלל הלאום, זה אתם המצאתם, הקהל של בית"ר מורכב מהמון אוהדים ומהמון דעות שונות וזה שיש חלק גדול בקהל שלו שלא רוצה שחקן ערבי רצונו של אדם זה כבודו, כל עוד הוא שומר את זה בגבול המותר ו98 אחוז מאוהדי בית"ר שלא רוצים ערבים ישראלים בקבוצה שומרים את זה בגבול המותר, זה שיש כמה אחוזים בודדים ומגעילים שמכים עובדי ניקיון ב"טדי", בקניון או בכל מקום אחר זה פסול וזה מגעיל וצריך למצות איתם את הדין בצורה הכי קשה והכי חמורה שיש.
    יאללה דחילאק תקבלו איזה שחקנים שאתם רוצים, אנחנו נמדר שחקנים לפי הרצונות שלנו, אני לא חייב לקבל שחקן ממוצא מסויים כי איזה נאור מרגיש שזה נכון לעשות את זה, צתחיו את החיים שלכם עם הלאלות והגאדירים שלכם ושיהיה לכם לאלף אלפי לבריאות ואנחנו נישאר עם האיבינדרים והריקנים שלנו ושיהיה לנו לאלף אלפי לבריאות.
    תיכף תרצו לקבוע לנו גם את מי להרכיב ואיזה מים לקנות לשחקנים ולאיזה מלון להוציא אותם לפניי משחקים.

נערך לאחרונה ב: ‏28/3/12
  6. Vanitas Member

נשמע שאתה מאוד סולד מלאציו ואודינזה ואני איתך כאן, כך שאתה כן יכול להבין ואולי אף להזדהות עם אלו שרואים בכך בעיה. אני ואלו שלא מרגישים בנוח עם זה לא מייצגים כאן את התקשורת כך שאין מה לכעוס עלינו. אני גם לא מעוניין להגיד לכם איזה מים לשתות ואיזה שחקנים להרכיב, אלא רק להרחיק אלימות וגזענות מהכדורגל שלנו. יהיה ידידותי יותר לאוהד הממוצע ולכדורגל שלנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. Don Joan Roman Member

א. ממש לא סולד מלאציו ובטח שלא מאודינזה, אבל זה שקר לומר שאין קבוצות בעולם שלא מוכנות לקבל יהודים ושאם היו לא היינו מתקוממים, זה לא אכפת לי כי בסופו של דבר זו הקבוצה שלהם ולא שלי וזו זכותם.

ב. מבחינתי אין הבדל בניכם לבין התקשורת, גם אתם וגם הם סה"כ מתחבאים מאחורי סיסמאות, אני לא חייב לעודד ולאהוב שחקנים ואנשים שאני לא מזדהה איתם.

ג. אתה לא יכול להרחיק את האלימות והגזענות מהיציעים לפניי שאתה מרחיק אותה מהחברה וזה בכלל דיון אחר שלא קשור לכדורגל, אני יכול להבין את זה שאתם חושבים שלא צריך להיות קללות גזעניות במגרשי כדורגל, אני יכול להבין שאתם סולדים מכך שאנשים עלובים מכים ערבים אך ורק מפניי שהם ערבים(וכאן אני מסכים), אני בחיים לא אבין מה זאת האובססיה הזאת שיהיה שחקן ערבי בבית"ר, אנחנו לא רוצים שחקן ערבי בדיוק כמו שהם לא רוצים לשחק אצלנו, בשביל טנגו צריך שניים ומי שאמיתי עם עצמו יודע שת הטנגו הזה אף צד לא רוצה לרקוד וטוב שכך.

8. Vanitas Member

אני לא מבין ולא מקבל שלאציו לא רוצים שחקן יהודי או שחור בקבוצה (ומשחקים שם שחורים, המועדון לא שם זין על אותם קומץ אוהדים והלוואי והיה כך גם בבית"ר. אולי עוד יהיה...). לכדורגל האיטלקי יש נגע רע אם לא מנסים להלחם בתופעה, בדיוק אותה בעיה שיש לנו. אני מסכים שהבעיה מתחילה בחברה הישראלית וכדי לטפל בה יש להלחם בתופעה בכובד ראש בכל החזיתות, בין השאר כדורגל (לא רק).

שחקנים ערבים משחקים ללא שום בעיות במועדוני כדורגל, בארץ ובחו"ל. ברגע שיצליחו לפתור את אותה בעיה עליה אנחנו מדברים בבית"ר, אז כמובן שלא תיהיה להם בעיה לשחקן גם בצד הבית"רי של ירושלים. לא צריכים 2 לטנגו, זה לא שהם פוסלים את כל מועודני הכדורגל בארץ, אלא רק את איפה שהגזענות כלפיהם הכי מוחצנת.

9. Don Joan Roman Member

אתה בעצמך אומר שהם פוסלים לשחק בבית"ר, איפה הגזענות פה בזה שכל צד פוסל את האפשרות להתמזג עם הצד השני?

10. Vanitas Member

עניין הביצה והתרנגלות לא תקף כאן. היו שחקנים ערבים בבית"ר בעבר הרחוק לפי מיטב ידעתי, ובאותה תקופה לא היה למרבית הקהל ולמועדון שום בעיה עם הדבר. ברגע שבית"ר החלה להיות אנטי ערבית מוצהרת, הרי כמובן שאף ערבי לא רצה יותר להגיע. המגזר מעולם לא הצהיר שהוא סולד מישראל או מכל קבוצה ישראלית כלשהי, למעט בית"ר כמובן שאוהדיה ראשית הצהירו שהם נגד ערבים ורק לאחר מכן הביאה לסלידה של המגזר כולו מהתופעה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/3/12
  11. אלי מתחן Member

אני אתיח בזה שאין לי שום בעיה עם ערבים או עם אף אחד אחר.
    אני נגד כל שחקן שהקהל לא רוצה ולא יתחבר אליו. אותם עיתונאים שיוצאים נגד אלי טביב בגלל שהוא הולך נגד הקהל, דורשים מבית"ר ללכת נגד הקהל שלה ולהביא שחקן שהקהל לא רוצה, הקהל לא צריך להסביר את עצמו, גם אם הוא לא צודק מבחינה מוסרית.

12. Don Joan Roman Member

לא היו בעבר שחקנים ערבים בבית"ר ירושלים, אולי היה מוסלמי אחד זה כן אבל לא ערבי ישראלי.
    ובנוגע לפסילה: עדיין לא שמעתי על אף שחקן ערבי שרצה לחתום בבית"ר ולא החתימו אותו בגלל שהקהל התנגד, לעומת זאת שמעתי הרבה ערבים שאומרים שהם לא יעברו בחיים לבית"ר כי יהרגו אותם, ככה שאפשר להיות יפה נפש ולהאשים רק צד אחד אבל לשניי הצדדים אין כל רצון להתמזג יחד.
    חוץ מזה שולר צודק במיליון אחוז.

13. Vanitas Member

כל עוד שחקנים מהמגזר לא פוסלים ופסלו אף פעם אף קבוצה בישראל, אין לך קייס. זה אומר שאין להם בעיה עם יהודים, אלא רק עם מקומות בהם הם מרגישים לא רצויים. אתה לא חושב שהם סולדים מבית"ר בגלל צבע החולצה, נכון? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אם אוהדי בית"ר ישנו גישה, אז גם המועדון יוכל ביתר קלות להביא שחקן חיזוק ערבי שישמח לשחק שם כמו בכל קבוצה אחרת. כרגע בית"ר היא כן קבוצה אחרת, כזאת שחרטה על דגלה - שנאה למגזר. עד שזה לא ישתנה, כמובן שלא יגיע שחקן ערבי לבית"ר.

אבל אתה מבין מה צריך לקרות קודם? לא שיגיע קודם שחקן ערבי ואז אוהדי בית"ר ישתנו, אלא ההפך. הקרקע צריכה להיות מוכנה לקבל את השונה ואז הוא לא ירגיש שונה.

14. אלי מתחן Member

הקרקע לא צריכה להיות מוכנה לשום דבר. בית"ר זה מועדון של הקהל שלו. היא לא מייצגת שום דבר מלבד מאת האוהדים שלה.
    נבחרת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להפלות שחקנים ישראלים על רקע לאומני או דתי, בית"ר כן.

טוב היו עושים לעצמם מנהלי בית"ר לדורותיהם אם היו נוקטים בגישה הזאת כאשר שאלו אותם על הנושא. בית"ר לא צריכה להביא שחקן על בסיס גזע, כמו שהיא לא צריכה להפלות שחקנים על בסיס גזע, אלא רק על בסיס התנגדות/רצון של הקהל בשחקן.

15. Don Joan Roman Member

בית"ר לא חרטה על דגלה שום שנאה לאף אחד, זה שחלק מהקהל לא אוהב עם מסויים מאי אילו סיבות לא אומר שהקבוצה חרטה על דגלה שנאה כלפי אותו עם, אף אדם בבית"ר ירושלים לא בא ואמר "אני שונא ערבים והם לא ילבשו את החולצה הזאת בשום מצב בעולם", אם כבר הם סולדים מהקהל של בית"ר שבעצמו סולד מהם ואם האחד סולד מהשני אין צורך לחבר אותם ביחד.

ולשאלה שלך לדעתי מה צריך לקרות קודם אני טוען שזה לא צריך לקרות חד וחלק וזה לא צריך לקרות מכיוון ששניי הצדדים בוחרים בכך, אם זה יקרה זה יקרה כאשר 2 הצדדים יהיו מוכנים לכך מתי זה יהיה ייתכן שאף פעם, סה"כ אני לא נביא, אבל האובססיה הזאת להביא ערבי לבית"ר היא פתאטית.

אנחנו מסתדרים בלעדיהם והם מסתדרים בלעדינו וצריך להניח לזה כך וחבל שגם בתקשורת לא מבינים את זה ועוזבים אותנו בשקט כבר, ננמאס מכל מסע הדה לגיטימציה הזה