מוקדמות גביע העולם 2010 באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Claret&Blue, ‏6/9/08.

1. Claret&Blue Member

אם סקוטלנד בינונית מה נגיד על מקדוניה? הפסד סקוטי היום בהחלט היה הפתעה.
    איטליה בינתיים גונבת נצחון מול קפריסין עם שער מאוחר של די-נטאלה(צמד).

2. SeRgInHo Member

גם ההפסד בגרוזיה (במאני טיים!) ואוקראינה בקמפיין הקודם הפתיע אותך? סקוטלנד נבחרת ביתי טובה שיכולה לעשות צרות להרבה קבוצות, אבל בסה"כ היא נבחרת בינונית ומתה. וכן, מקדוניה בבית טובה ממנה.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יואב ממש גבר, לא ראיתי הרבה פעמים שאוהדים איטלקיים כאלה ספורטיבים. שאפו! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

חוץ מזה מדהים לראות מה קרה היום, באמת, אז איטליה ניצחה בקפריסין, אבל מה תגידו על ההפסד של צרפת באוסטריה? באמת מדהים, דומנק לדעתי היום ממש בבעיה כי הוא למעשה מקבל רק גיבוי מראשי ההתאחדות.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם בשיאם, בתקופה בה ניצחו את הולנד, הנבחרת הזו היתה בנויה ותלויה במוטו וקיבו. היום שניהם לא שיחקו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/9/08
  5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יואב פשוט מנהל קמפיין לפיטורי ליפי. הוא לא כזה ספורטיבי כמו שאתה חושב. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רוצה עכשיו שהולנדי ייכנס בין שני איטלקים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

לדעתי בתקופה שבסה"כ כל הנבחרות הגדולות מזייפות בטורנירי מוקדמות (חכה מה יהיה ביום רביעי עם הולנד...הפסידה היום 2-1 בבית לאוסטרליה במשחק ידידות) כי לשחקנים אין כח בשביל זה, אני דווקא ציפיתי שלפחות איטליה עם ליפי לא תתקשה ככה בקפריסין. לך תבין למה דומנק עדיין נשאר בתפקידו, אבל למרות ההפסד הלא מפתיע לאוסטריה, אני בכל זאת לא ציפיתי שדווקא אוסטריה האפורה של טורניר היורו האחרון תכניס שליישיה לרשת הצרפתית.

7. cazzo Il Capocuoco

נכון, אני באמת חושב שליפי צריך ללכת. אבל לפחות יש לי סיבות מוצדקות. לאט לאט, עם הזמן לא רק אני אחשוב ככה, הולך להיות קמפיין מאוד מאוד קשה. הנבחרת הכי "חלשה" של הבית היא מונטנגרו של יובטיץ' את ווצ'יניץ', והם עשו תיקו עם בולגריה היום. אין לנו בבית את ליכטנשטיין, אנדורה, סן מארינו או דוכסות דומה.

8. Raulito Madridista

לא יאומן איך מאמן גרוע יכול לפרק לרסיסים נבחרת ברמה של צרפת. לא ברור איך לא נעשה שם חריש עמוק אחרי הכישלון הגדול ביורו. דומאנק הוא אפס והוא היה צריך להתפטר, אבל הוא הוכיח שאין לו כבוד, אך זה כלום לעומת ההתעלמות של ההתאחדות הצרפתית מהכישלון שלו, איך הוא קיבל עוד קדנצייה?; אני ראיתי רק את התקציר של המשחק, אבל אפשר ללמוד ממנו הרבה דברים. וויליאם גאלאס היה אשם בשני השערים הראשונים שספגה צרפת והוא ממשיך את הכושר העלוב שלו מהיורו, הוא פשוט שערורייה. כל ההגנה של צרפת הופכת לחלשה בגללו. הוא בעצם הבעייה הבולטת בהרכב של הצרפתים, כי פרט אליו דומאנק כן עשה שינויים טובים סוף סוף, כמו למשל הכללתם של סאנייה ואברה בהרכב(האחרון בישל את השער לגובו ואני בטוח שהוא יוסיף המון לנבחרת), וגם של מקסס, אם כי דווקא במשחק הזה הוא היה גרוע וסידר פנדל מטופש לאוסטרים. בכל מקרה, האחריות היא גם על השחקנים, כי מהנרי, בנזמנה, גובו ונאסרי אתה מצפה ליותר. כאשר ריברי יחזור להרכב הנבחרת תשחק יותר טוב, אבל בינתיים צרפת תצטרך להסתדר בלעדיו, אוי ואבוי לה אם היא תיכשל בבית נגד סרביה.

לא ראיתי את המשחק של פורטוגל, אבל הבנתי שסימאו הבקיע, וזה טוב מאוד כי ביורו הוא היה חלש וגם במדי אתלטיקו הוא לא הבריק בתקופה האחרונה. ריקארדו לא פתח בשער ובמקומו עמד השוער המחליף, מישהו יודע מדוע?; קראתי שקרלוס מארטינס מבנפיקה פתח במרכז השדה, ניסיון מאוד מעניין. בשנה שעברה הוא הצטיין במדי רקראטיבו. בכל אופן, קיירוש פותח את הקדנצייה בפורטוגל עם ניצחון קליל, אבל אין מה להתרשם כי פורטוגל בדר"כ הייתה מביסה את הקטנות אבל מתקשה נגד הנבחרות שיותר קרובות אלייה בדירוג. צריך לבדוק מה היא תעשה נגד שבדיה, והאם הנבחרת מוצאת סוף סוף את הפיתרון לעמדת החוד.

אנגליה גוברת על אנגליה בחוץ אחרי צמד של ג'ו קול שנכנס כמחליף. יפה שקול כובש צמד וחוזר לשחק טוב אחרי שני משחקים רעים מאוד במדי צ'לסי בליגה, אבל הוא צריך להוכיח את עצמו גם נגד יריבות יותר רציניות. חבל לי שאואן לא מוצא את מקומו בסגל של קאפלו, לדעתי הוא כן יכול להועיל, בטח יותר משחקנים כמו הסקי.

איטליה השיגה את הניצחון שלה עם הרבה מאוד מזל, בופון עבד הרבה יותר קשה ממה שהוא תיאר לעצמו, אני חייב להוריד את הכובע בפני הקפריסאים, לא ראיתי אותם נותנים משחק כל-כך טוב כבר הרבה זמן. אני שמח שקנבארו שיחק תשעים דקות ולא ראו עליו שהוא פצוע, ריאל מדריד צריכה אותו מהר מאוד. קנבארו אולי עדיין לא חד והיה אשם חלקית בשער השיוויון, אבל לפניכן הוא הציל את איטליה מספיגת שער, וגם שקנבארו לא במאה אחוז יכולת הוא שחקן אדיר ומרגיע את שחקני ההגנה שסביבו. אני תמיד חשבתי שדי נטאלה מיותר במערך של איטליה, ושאפשר לשבץ בעמדה שלו שחקנים טובים אחרים כמו קאסנו, אבל די נטאלה דווקא מצליח מאוד בנבחרת והוא סתם לי את הפה עם צמד אתמול, השער השני היה פנטסטי מבחינה קבוצתית, והשער הראשון היה שער של חלוץ מצויין.

9. yoni10 Member

מהעונה שעברה אני טוען שמאורו קאמורנסי אחד האנדרייטדים הכי גדולים בכדורגל העולמי. אין לי ספק שהוא אחד השחקנים הטובים בעולם היום.
    פשוט שחקן קו מושלם שעושה הכל על המגרש. אם הוא לא היה פצוע חצי מהזמן בעונה שעברה יובנטוס הייתה חזק בתמונת האליפות.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מזל... האם היכולת הפנומנלית של בופון זה מזל? האם הכריזמה והמנהיגות של קנבארו זה מזל? האם המסירות הארוכות והמדוייקות של פירלו זה מזל? האם התנועה ללא כדור של ג'ילארדינו זה מזל? האם קריאת המשחק של קאמורנסי זה מזל? האם הנחישות של גאטוזו זה מזל? האם יכולת הסיום של די נאטלה זה מזל? זה לא מזל, זה רק אשליה של מזל הנוצרת כאשר שחקנים בכושר רע וביכולת לא משכנעת מצליחים לנצח משחקים בזכות איכות. אם כבר מזל, אז איטליה שאיבדה את גמבריני בדקה השניה עם פריקת כתף, אז איטליה שאיבדה את גרוסו בדקה ה-15 עם שבירת צלע, היא זו שסבלה מחוסר מזל. ועכשיו גם גאטוזו שבר את זורע יד שמאל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי כבר כמה שנים קאמו הוא הקשר הימני הטוב בעולם, אבל למה אנדרייטד. האם שחקן הרכב ביובנטוס ושחקן הרכב בנבחרת איטליה זה לא מספיק טוב עבורך... הוא בחור צנוע, ספורטאי למופת. הוא לא נמצא בכותרות מדורי הרכילות, זה אולי לא מתאים לכותרות הצהובונים, אבל כל איש מקצוע יודע להעריך אותו.

13. cazzo Il Capocuoco

דור, תגיד את האמת, ראית את איטליה משחקת? או שזה היה תקציר?

14. yoni10 Member

באיטליה הוא לא אנדרייטד זה בטוח, אבל אני לא מרגיש שהוא מקבל יותר מדי הערכה מחוץ לאיטליה. אף פעם לא הזכירו אותו כאחד משחקני המפתח ביובנטוס ובאיטליה.

אני גם לא מסכים איתך שכבר כמה שנים הוא הקשר הימני הטוב בעולם. הוא תמיד היה טוב בשנים האחרונות, אבל עדיין לא היה ענק כמו שהוא היום. רק בעונה שעברה הוא היה באמת מצוין ויציב וחבל מאד שהוא החמיץ בערך חצי עונה.

אל תשכח שיש את רונאלדו בתפקיד שלו. מבחינתי הוא מספר 2 בעולם כרגע בתפקידו.

15. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הכוונה "אף אחד"... אתה מדבר כאן על עיתונים ולא אנשי מקצוע. עיתונים גם לעולם לא יכתבו על התרומה של זאנטי ואמברוסיני, אלא תמיד יתעסקו בקאקא ודל פיירו, המטרה היחידה שלהם זה למכור עותקים ולא להתייחס לכדורגל באופן מקצועי.

הוא היה מדהים גם בתקופת קאפלו, תקופה בה יובה זכתה בשתי אליפויות. תקופה שלאחרי הוא הפך להיות שחקן הרכב בנבחרת שזכתה בגביע העולם. שמו לא מצלצל לך מוכר בסדר היום העולמי כי גם הוא שיחק עם יובה בסריה B.

אני לא רואה את רונאלדו כשחקן בתפקיד שלו. רונאלדו מבחיתי הוא חלוץ קיצוני ולא היה כזה פנומן ביונייטד כקשר ימני. רק כאשר פרגסון התחיל לשחק ב 4-3-3 הפורטוגלי הפך לעילוי, כי אז לא היה עליו מעמסה הגנתית, דבר שקאמורנסי עושה בצורה מושלמת. ולפי הפילוסופיה שלי - הפיסלוסופיה שלמשל שלא רואה את דני אלבס כמגן ימני - קשר ימני צריך לדעת לעשות הגנה (כפי שבוודאי יצא לך להיווכח בדיון על די נאטלה), קאמורנסי ורונאלדו שונים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/9/08