מוקדמות גביע העולם 2010 באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Claret&Blue, ‏6/9/08.

1. SeRgInHo Member

אני מקווה שאוקראינה תנקום בקרואטיה על השוד ההוא מ-97 (שהסתיים בחצי גמר מונדיאל של קרואטיה). כרגע לצערי זה נראה כמו תיקו טיפוסי. מיכאיליצ'נקו עולה רק עם שבה בחוד...

2. SkiMan Member

היום צרפת מול רומניה בקרב סופר חשוב,
    הפסד - דומנק נשאר
    ניצחון - הוא הולך הביתה

3. JR-Riquelme Member

לא אמרתי שאני מצפה מהם לתקוף, להפך אני מצפה מהם לעשות בונקר.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי 20 דקות, רומניה מובילה 2-0 על צרפת...

מחצית ברוטרדם ובוקרשט:
    הולנד מובילה 1-0 משער של מתהסן. הכתומים שולטים בנעשה והיו קרובים להגדלת הפער. לאוהדי ליברפול, באבל במשחק יוצא מהכלל.

ברומניה חזרה צרפת ל-2-1. שער של ריברי.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/08
  5. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרוחות בבית 1 נושבות לכיוון הדני. זאת לאחר שהנבחרת של מורטן אולסן מנצחת בקלילות 3-0 את נבחרת הדייגים של מלטה ואילו המשחק המסקרן בין פורטוגל ושוודיה מסתיים בתיקו מאופס.
    בינתיים הולך לדנים לא רע בכלל, רק שימשיכו ככה ונראה אותם בטורניר גדול ראשון מזה שש שנים.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיכום הערב:
    בית 1:

פורטוגל לא מצליחה לגמול לדנים, 0-0 בקופנהאגן. שבדיה מדורגת כרגע בין דנמרק שמובילה את הבית ל'פלוגת הצוללנים' של פורטוגל. הבית הזה יהיה בעתיד נורא מעניין!

בית 2:
    הקרב על המקום השני יהיה בין ישראל ושוויץ או אולי לטביה תתחיל להכנס לעניינים? אל תספידו אותם כי ה'פייבוריטיות' לא מגלות כושר משחק מדהים. יוון? כבר תוכל להתחיל לארגן חדרים במלון יפה בדרא"פ.

בית 3:
    רביעייה ראשונה ממזרח אירופה...האם צ'כיה תשאר מאחור? יש לי הרגשה שכן. הדור של נדבד, קולר, גלאסק, שמיצר וחבריהם כנראה עומד להגמר עכשיו סופית. פולין נמצאת עכשיו באפנה, וסלובניה? כנראה שדור חדש קם לו בסלובניה. זאחוביץ' נשכח עכשיו כנראה סופי.

בית 4:
    אם גרמניה מנצחת הערב 2-1 את רוסיה (מצויין להידינק ופוטין!), 'דר מאנשפט' עושה צעד רציני לכיוון המונדיאל. בנתיים הגרמנים מובילים את הבית לפני פינלנד הנחמדה כי למרות שאין יותר שחקן כמו ליטמאנן, מסתובבים שם כמה חבר'ה נחמדים. וויילס כרגע במקום השני, אבל לא נראה לי שיישארו שם יותר מדי זמן.

בית 5:
    רק 3 משחקים חלפו, אבל שמתם לב מי במקום השני? ובכן השכנים שלי למטה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx
    בלגיה נראית כאילו התחילה לעשות מעין קאמבק. יש לה כמה שחקנים טובים שמשחקים בליגה ההולנדית (וורמהלן, וורטונגהן באייאקס, מארטנס ודמבלה ב-AZ אלקמאר) והחבר'ה מתבגרים. הכוונה שלי בעיקר מכוונת לנבחרת הצעירה של ה'שדים האדומים' שבבייג'ינג הגיעו לחצי הגמר. חוץ מזה יש למישהו ספק אם ספרד לא תעלה מהבית הזו מהמקום הראשון?

בית 6:

עוד הפתעה, המדינה שקבוצות הליגה שלה אט אט הופכות לליגיון זרים משובח, מנצחת במחצית השנייה את קזחסטן של בוראט. למרות התבוסה 5-1, אנגליה למעשה רק התחממה כעשרים דקות לפני הסוף. אין לי מושג אם זה מרשים מול מדינה לא רצינית כמו קזחסטן, אבל קאפלו הכניס קצת פלפל חיובי לישבניהם של האנגלים. אני עדיין לא משוכנע מהאנגלים, אבל מקרואטיה אין לי כרגע בכלל אשליות. אוקראיניה של שבצ'נקו היא כרגע הסגנית הגאה של המלכותיים.

בית 7:
    בית צמוד ביותר. צרפת חוזרת בסוף מפיגור שני שערים ומצליחה לסיים בתיקו. העניין הוא שהבית הזו ממש לא צפויה. בין המקומות 1-5 נפרדות כרגע רק 2 נקודות, זה אומר הכל, לא? לדעתי צרפת בסוף באמת לפרוץ קדימה או לכל היותר להגיע למקום השני, אבל כל עוד דומנק שם? אני לא בטוח...

בית 8:
    למרות שבשלושת המשחקים איטליה רחוקה מלהרשים, יש לה 7 נקודות. מה לעשות, האיכות כנראה עושה את השינוי, אבל יש לי הרגשה שבאיטליה לא ממש מרוצים ממה שקורה בנבחרת. חוץ מזה לדעתי לבית הזה אין ממש מה להציע לכן ה'אזורי' גם בקצב של צב תעלה למונדיאל.

בית 9:
    יוריס מתהסן לפני המחצית וקלאס יאן הנטלאר במחצית השנייה עשו את ההבדל בשביל ההולנדים שיוצאים ביום רביעי לאוסלו לקרב חשוב ביותר. משחק מעולה של באבל בעיקר במחצית הראשונה עשתה בהתחלה את ההבדל, במחצית השנייה הכתומים נרדמו קצת, אבל איסלנד לא היוותה יריבה של ממש. חלוץ אייאקס, קלאס יאן הנטלאר סגר את הסיפור ובסוף הכתומים די בזבזו כמה מתפרצות בשביל להגדיל את התוצאה. במשחק חשוב בסקוטלנד סיימו המקומיים עם נורבגיה בתיקו אפס.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

דומנק ממשיך לחזק את מעמדו בנבחרת... אוי אוי איזה התאחדות של גאונים יושבים שם בצרפת.

8. Claret&Blue Member

יופי של סקירה שי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx
    הסיפור של צ'כיה באמת נראה לי גמור והיא אחת מהנבחרות שלא התכוננו ליום שאחרי נדבד, קולר ושות'. בלגיה נראית רעננה וצעירה ואולי הדור החדש הוא זה שיבסס את מעמד הנבחרת ויעזור לבלגים לתקוע יתד בטופ האירופאי. אבל הסיפור האמיתי זה צרפת והקאמבק המעצבן שלה שכנראה נתן לדומנק עוד כמה משחקים בתפקיד. הבן אדם פשוט הורס נבחרת ברוכת כישרון, חבל שהכל פוליטיקה שם בהתאחדות הצרפתית.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה, רק אל תחשוב שאני הופך את זה לדבר של קבע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx . לא סתם, תודה!

לדעתי דומנק ניצל היום מפיטורים, חד וחלק, הפסד והאיש היה נזרק. לדעתי הרחוב רוצה מאמן אחר, שחקני העבר הגדולים רוצים מאמן אחר, רק ההתאחדות וכנראה שחקנים כמו הנרי רוצים להשאיר את האיש הזה. באמת, אין לי מושג איך המאמן עדיין לא פוטר. הם הגיעו תחתיו לגמר המונדיאל ב-2006, אבל גם זה בלי כדורגל מבריק. אני חושב שהקהל הצרפתי, כמו ההולנדי, דוגלת במשחק התקפי, אבל דומנק לדעתי מאמן את המדינה הלא נכונה. לא רק זה, דומנק פשוט איש בלי שום חדוות משחק, כשאני רואה אותו בטלוויזיה אני נרדם...אין לו כאריזמה והכדורגל שהוא אוהב משום מה מאד מתאימים לאיש הזה.

יש ל'טריקולור' כל כך הרבה כשרון התקפי שאני באמת מקנא בהם. אני לא חושב שאני כהולנדי צריך לקנאות כי גם לנבחרתי יש מה להציע בחלק ההתקפי, אבל באמת, הכוונה ברורה. לדעתי אם דומנק מצליח בצורה הזאת לסחוב את הנבחרת עד הדקה התשעים הוא אפילו יהיה המאמן בדרום אפריקה. דווקא בגלל שהצרפתים כל כך מלאים כשרון, יכול להיות שבסוף זה עוד יספיק, אבל אני חושב שהבית הזה מאד פתוח.

איטליה לדעתי מזייפת באותה המידה (שער ניצחון בדקה התשעים בקפריסין, תיקו בבולגריה), אבל לה יש פשוט בית קל להחריד. צרפת הוכיחה שבמשחקי החוץ שלה היא פגיעה, ואם המזל לא יאיר לה פנים היא לבטח תפסיד למשל גם בסרביה. למה שהיא תנצח בליטא? העניין הוא עד כמה הנבחרות האחרות יותר יציבות ממנה? רומניה למשל לא יציבה, המאמן פיטורקה נמצא מאז היורו תחת אש והוא כנראה נמצא בכסאח עם ה'מלך המקומי', אדריאן מוטו. לדעתי הרומנים בקלות יכולים לבוא לפריס ולגנוב נקודה, אבל כמה ימים אחרי זה היא תפסיד בבית לסרביה (לליטא כבר הפסידה ואוסטריה גרועה במשחקי חוץ).

כשאני מנתח עכשיו את הבית הזה, אני מאמין שצרפת עוד תגמור במקום הראשון...כמו שהיא עשתה את זה בזמנו עם ישראל, היא תעלה ממש בדקה התשעים, אבל לדעתי עוד לא נפטרנו מדומנק וגם לא מה'אזורי' http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

10. Claret&Blue Member

אני באמת לא יודע מה הסיפור עם פיצורקה ומוטו, האם האחרון פשוט לא מגיע למשחקי הנבחרת כל עוד פיצורקה המאמן?

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי הידיעות שקראתי פה בעיתונות, התשובה היא כן. העניין פה שרומניה לדעתי לא צריכה בכלל את מוטו, הבחור משחק בשביל עצמו. הבעיה מתחילה שמוטו מעין הסגן של חאג'י וזה כבר בע רומית ידועה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx . לא ברצינות, אני חושב שאוסטריה חלשה מדי בשביל להמשיך לאיים על צרפת ורומניה מסוכסכת מדי. מה נשאר? ליטא? אין לי מושג מי משחק שם. סרביה יכולה להיות בעיה רצינית לצרפתים גם בגלל שהגומלין ייערך בבלגרד, אבל גם הם עדיין לא בדיוק נבחרת שמאיימת יתר על המידה במשחקי החוץ.

לדעתי אם דומנק ימשיך לכהן כמאמן הנבחרת הקרב בסוף יוכרע לטובת צרפת בדקה התשעים. סרביה מסיימת אז במקום השני והיא תקדים את ליטא. רומניה יכולה לחזור לתמונה אם תפסיד למשל במשחק הבא. לדעתי עניין פיצורקה - מוטו גורם לנזק גדול. רומניה בשיאה מסוגלת ביום טוב לעשות בונקר טוב בצרפת ולצאת לשם אפילו עם 1-0 קטן.

ביום רביעי תוכל סרביה להתרחק קצת מצרפת כי ה'טריקולור' לא משחקת. אם תנצח באוסטריה ההפרש יעלה ל-5. עכשיו מי מהמר איתי שאוסטריה לוקחת מהסרבים נקודות? אני חושב שיהיה שם תיקו, אבל ניצחון אוסטרי אני גם לוקח בחשבון. לדומנק יש גם לא מעט מזל, הא?

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אז מה שי..אתה לא ממש מעריץ של האיטלקים אה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

ליפי לפחות עשה כמה שינויים מעניינים בהרכב שהגיל המצטבר היה 27, ממש ילדודס במונחים איטלקים. התוצאה לא כזאת רעה לאיטלקים ככה בחוץ מול בולגריה אבל חייבים לנצח את מונטנגרו ורצוי שזה יהיה בצורה משכנעת כדי להרגיע במעט את הלחץ שבה שרויה עדיין אלופת העולם.
    http://images.gazzetta.it/Media/Foto/2008/10/11/bulgaria--346x212.Xxx
    הקהל המכוער של סופיה.

אני בכל אופן רגוע יחסית, את המוקדמות צריך לעבור עם מינימום תקלות כדי להגיע מוכנים ולהופיע בזמן אמת.

כמו הרב כאן אני גם מוצא את עצמי משועשע ממסע ההרס העצמי של הצרפתים, מבחינתי רק שיימשך.
    http://mscwbe.walla.co.il/archive/481576-5.Xxx
    :aaa021: גורקוף!

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/08
  13. Claret&Blue Member

סרביה נראית האלטרנטיבה הרצינית היחידה לצרפת כל עוד הסכסוך הרומני נמשך, אבל גם היא לא מספיק טובה לאיים על צרפת בינתיים. למרות שדומנק מוכשר מאוד בהרס טוטאלי אפילו הוא לא יכול למנוע מכל הכשרון הצרפתי להתחבר באיזשהו שלב, ולכן אני מסכים שזה יספיק להם לראשות הבית.

14. אבו Member

"שחקנים כמו הנרי"- מה זה אמור להביע בדיוק?

15. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו אינה האמת. מוטו היה פצוע במשחקים הראשונים ואתמול כאשר חזר לכשירותו גם פתח. הוא וקיבו הם זכות הקיום של הנבחרת הזו (שקיבלה שלישיה מליטא כששניהם היו פצועים), ואני מאמין שאף אחד ברומניה לא רוצה שאחד מהם ילך.

בכל הקשור לאיטליה, במדינה זו יש מסורת שכאשר אין צורך לנצח, לא מנצחים. אתמול איטליה שיחקה במודע שתיקו זו תוצאה טובה, הם אומנם לא שיחקו על תיקו אבל הגישה היתה שמרנית יותר, והיום ליפי נשמע בהחלט מרוצה מתיקו במשחק שכביכול הוא הקשה ביותר בבית הזה. נצחון ברביעי על מונטנגרו בבית והתיקו הזה ישכח כלא היה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/10/08