מוקדמות מונדיאל 2018 - איזור דרום אמריקה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏13/9/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

שים לב אליאס, לא כתבתי בשום מקום שלואיז טוב יותר. מי שהיה נחרץ יותר היה @nanana שפסק "ואולי פשוט ג'יל הוא בלם טוב יותר ממנו? אם אני לוקח את הקדנציה שלו בקורינתיאנס אני שם סימן קריאה" אני בסך הכל אמרתי שלא צריך לפסוק דבר כזה על סמך ליגה פחות טובה.

אגב לא העברתי ביקורת על אי הזימון של לואיז(אני אישית לא מחזיק ממנו יותר מדי) רק העלתי את זה בתור נושא לדיון.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בן אדם שלמיטב ידיעתי מכיר את השני השחקנים מעלה את האפשרות שאחד מהם טוב מהשני, בעיקר על סמך יכולת השיא של ג'יל שהייתה בקורינתצ'יאנס (תחת צ'יצ'ה אגב) ולא בגלל ששם הייתה יכולת השיא שלו, אתה מנגח את זה בטענה שאי אפשר להשוות בין הליגות השונות בהן השניים משחקים. אני חושב שההערה שלי במקום.

בתור אחד שמכיר את שני השחקנים המדוברים, אני חושב שדויד לואיז יותר טוב. לא רק מג'יל, לדעתי מבחינת מדרג הבלמים הברזילאים כיום הוא "שווה" מקום בנבחרת, אבל כל עוד צ'יצ'ה מצליח וברזיל נראית מצוין הביקורת שלי לא מחזיקה. בנוסף, המדרג הזה פחות רלוונטי כי יש עניינים של סגנון שמאמן מעדיף לעמדה ולא רק השוואה מי כדורגלן טוב יותר שילוב עם הבלם השני, גם עניינים של אופי וחיבור לסגל אם מדובר בזימון לשחקן בעומק הסגל (לא שנראה לי שלדויד לואיז יש בעיה פה) ועוד.

3. DRORIKO Member

לא ההערה שלך היא לא במקום

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בדיוק בגלל זה היא במקום.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הסוכן של באוסה זומן לשיחה למחר, ככל הנראה המשמעות היא הודעה רשמית על פיטוריו של אל פאטון.

6. cazzo Il Capocuoco

שילמו את הפיצויים לטאטא מרטינו? מי ימלא את מקומו של באוסה? יש בכלל כסף להביא d.t. חדש?

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

למרטינו ולכל צוותו חייבים יותר מאשר פיצויים, לא שילמו להם משכורות. ובסתירה לקודם, לא נראה לי שיש בעיה של כסף להביא מאמן חדש. אי התשלום נבע יותר מבלאגן ושכונה, או שחיתות, מאשר מחסור במזומנים. לכאורה אמור להיות עכשיו, אחרי הבחירות וחזרה למסלול ב-AFA, יותר סדר. מצד שני (שלישי?), הנשיא החדש וחלק גדול מהאנשים החזקים שתמכו בו הם לא בדיוק מי שהיית רוצה למנות לארגונים גדולים. לפחות לא אינטואיטיבית.

לא ידוע עוד מי יחליף את באוסה, יש קצת זמן להחליט כאשר המשחק הקרוב הוא הידידות מול ברזיל אי שם ביוני, אבל התקשורת עוסקת בעיקר בסאמפאולי ואח"כ גם בסימאונה. גם שמות כמו של פוצ'טינו עלו באוויר.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

טאפיה, נשיא ההתאחדות הארגנטינאית, אישר רשמית את מה שכולם כבר ידעו - המועמד המוביל, היחידי כרגע, למשרת מאמן האלביסלסטה הוא חורחה סאמפאולי. אבל זה עדיין רחוק מלהיות רשמי בגלל שהמאמן נמצא תחת חוזה עם סבייה, שלא כל כך שמחה על הסיפור הזה וגם על הדרך שההתאחדות התנהלה לטענתם. צפוי מו"מ בין הצדדים כי טאפיה לא מעוניין כנראה לשלם את סעיף היציאה של סאמפאולי, לפחות לא במלואו.

בכל מקרה, כנראה שמבחינת סאמפאולי זה סופי, כי בתקשורת מדווחים שהוא כבר דיבר עם כמה שחקנים ומרכיב צוות מקצועי.

9. DRORIKO Member

למה לא עושים מחזור ביוני?

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בגדול, כי לא צריך וזה אמור להספיק :) אם מחפשים בכוח, אז לדעתי אם צריך לבחור בין שני המועדים בהם יערכו ארבעת המחזורים האחרונים למועד משחקי הידידות הנוכחי, אז המועד הנוכחי הוא הפחות נוח מסיבות טכניות ומקצועיות.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

לא מקבל את ההסבר. מה היתה הבעיה לעשות עכשיו משחק במקום שבאחד המועדים ידחפו 2 משחקים בשבוע אחד, מה שדופק את הקבוצות(את יובנטוס למשל זה דפק השנה עם אלבס וקוואדרדו)

12. gilad16 Member

לא הבנתי איך זה היה עושה הבדל.
    בכל מקרה היו "דוחפים" שני משחקים גם לשיטתך, פשוט היה משחק מוקדמות אחד ועוד משחק ידידות אחד.
    זה מה שתאריכי פיפ"א מאפשרים ואין שום סיבה מבחינתן שהנבחרות לא ינצלו את זה, כלכלית ומקצועית.

Franco אוהב/ת את זה.
  13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@DRORIKO כמו שגלעד רשם זה לא היה משנה כלום כי כל פעם שיש תאריך רשמי למשחקים בינ"ל של פיפ"א עושים שני משחקים בין אם זה שני רשמיים, אחד רשמי ואחד אימון, או שני משחקי אימון. מבחינה מקצועית למאמני הנבחרות אין את הלוקסוס לוותר על הימים האלו, ותאכלס גם הצדקה כי חוץ מאיתור השחקנים המתאימים שהם עושים כמעט כל הזמן התאריכים האלו הם הימים היחידים בהם הם עובדים "ומצדיקים את המשכורת".

חוץ מהצוות המקצועי של הנבחרת יש גם את ההתאחדות לה עולה כסף לרכז את הנבחרת ועדיף לה לנצל את זה כבר. אצל התאחדויות כמו ארגנטינה מדובר גם בהזדמנות מצוינת לעשות קופה מכיוון שהתאחדויות זרות וספונסרים משלמים הרבה כסף לארגנטינה לשחק נגדן.

וזה לפני שנכנסים לענייני נוחות מבחינת מזג אוויר בחלקים מסוימים בדרא"מ, דגש על החלק הדרומי יותר, שם הכי פחות נוח לשחק בתקופה הזו או לפחות פחות נוח מאשר במועדים של שני המחזורי פיפ"א הבאים.

14. DRORIKO Member

משחק אימון זה לא משחק רשמי,שני דברים שונים לגמרי

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לעניין שמפריע לך מה ההבדל בעצם?

מצב נושא:
הנושא נעול.