מוק' מונדיאל 2010:שאר העולם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏12/10/07.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין את העניין. בכל מקרה אני מעדיף הגרלה אמיתית בלי תנאים מוקדמים. בית עם 4 נבחרות אירופאיות? אחלה. בית בלי אירופאיות? גם טוב. לדעתי הכל סודר בשביל שבסוף הנבחרות הגדולות יגיעו הכי רחוק שאפשר. זה טוב בעיקר לביזנס של האדון בלאטר. אם לא מספיק שליגת האלופות הפכה לליגה הפרטית של הקבוצות העשירות פיפ"א גם מנסה כמה שיותר 'להציל את המצב' כדי שלא נראה גמר בין 'ניו זילנד לאלג'יריה', הרי אף אחד רוצה לראות דבר שכזה, נכון?
    בגלל כל השטויות האלו אני מאד אוהב את הגביע האנגלי, הפתעות תמיד יש ואין חסינות לשום קבוצה גדולה. לפעמים ההגרלה איתך, לפעמים לא. אני רומנטי ואולי גם שמרני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בקטע הזה, אני לגמרי איתך. לדעתי צריכים היו לעשות ראשי בתים ואז הגרלה פתוחה, בלי חלוקה לאיזורים וכל השטויות האלו. לטעמי הגרלות שאינן פתוחות קובעות בעצם תבנית מאוד מסויימת לבתים עוד לפני שההגרלה עצמה נערכה, מה שפוגע בכל ההתרגשות וה-fun שיש בהגרלות המונדיאל.

3. 亚历山大帕托 Member

למה לא חלוקת אזורים?! מי רוצה לראות משחקים בין אותן הנבחרות כל הזמן? כמה שיותר גיוון - עדיף!

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כי חלוקה גורמת להגרלה להיות כמה שפחות אקראית ולדעתי זה לא כ"כ מעניין. אם דרא"פ בתור ראש בית יכולה לקבל לדוגמא רק 3 מתוך 8 הנבחרות בדרג ג' לדוגמא, זה בעצם מסדר לך את ההגרלה עוד לפני שהיא התחילה. אני יותר בקטע של הגרלות עיוורות. יותר מעניין זה בטוח ונכון שזה יכול גם ליצור בתים חזקים מאוד אל מול חלשים....אבל עדיין יש את אפקט ההפתעה, שאתה יכול לקבל כל נבחרת. הרבה יותר מעניין לטעמי.

5. cazzo Il Capocuoco

ניו זילנד לא קרובה ליכולת של אלג'יריה ושל הונדורס. לא יודע אם אתה ראית שי, או אחרים, אבל רק קומבינה בין אוסטריה למערב גרמניה מנעה מהצפון אפריקאים לעלות לשלב הבא במונדיאל 1982, במקרה שבהולנד יזלזלו בנבחרות אפריקאיות או אמריקאיות סביר להניח ששם יפסידו נקודות. את חוף השנהב עוד איכשהו סופרים בגלל דרוגבה, אבל את אלג'יריה לדוגמה לא ממש סופרים וזאת נבחרת יותר אירופאית מאשר אפריקאים {יותר מ15 שחקנים נולדו בצרפת וגדלו במחלקות הנוער המעולות}. אולי חוץ מניו זילנד, אין נבחרות קלות במונדיאל, ואין הגרלות נוחות, תשכחו מזה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/11/09
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

המקרה שאתה הבאת לא ידוע לי בעיקר בגלל שב-1982 הייתי רק בן 7...אתה יותר צעיר ממני, אבל אני כבר התרשמתי מההתעניינות האדירה שלך בחיים כך שאני לא מופתע שאתה מביא את העניין הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

אני בהחלט מסכים איתך שבהולנד (ואולי גם במדינות אירופאיות אחרות) יש נטייה לזלזל בנבחרות מאפריקה ומדרום אמריקה. אין לי צל של ספק שנבחרת כמו ניגריה ובטח חוף השנהב מקבלת הרבה יותר כבוד מנבחרת כמו אלג'יריה. אני נוטה לחשוב עכשיו שהזלזול הזה תלוי גם בגלל שבהולנד שיחקו ועדיין משחקים למשל ניגרים. לא סתם היתה לניגריה מספר מאמנים הולנדים כמו ג'ו בונפררה. עם אלג'יריה אין להולנד הרבה ולכן יש נטייה לזלזל. סביר להניח שבצרפת מכירים הרבה יותר את מה שקורה בכדורגל האלג'יראית ולכן אני מניח שצרפת לוקחת משחק שכזה בהרבה יותר רצינות מאשר ההולנדים.

לגבי דרום אמריקה המצב דומה. מכירים פה רק את ברזיל וארגנטינה. מי אלה פארגוואי, צ'ילה וכו'? את אורוגוואי מכירים עכשיו קצת יותר בגלל סוארס, ברונו סילבה וכמובן דייגו פורלאן, אבל צ'ילה ופארגוואי? בלי לחפש באינטרנט אני עדיין חושב שהם תקועים בעידן מרסלו סאלאס וצ'ילאברט (למרות שאני יודע שבפטרגוואי משחק לפעמים אדגר בארטו ששיחק פה בהולנד וכמובן רוקה סנטה קרוז).

איך אתה חושב המצב באיטליה? יש לי הרושם שלמרות שהאיטלקים תמיד היו מבחינה מנטלית יותר חזקים מההולנדים שחקני האזורי אולי גם יזלזלו בשחקני אלג'יריה?

7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הקטע של מונדיאל זה מפגשים בין נבחרות שלעולם לא נפגשות במשחקים רשמיים. אם ההגרלה פתוחה, אפשר לקבל בית של 4 אירופאיות ולא בשביל זה התכנסנו. את הדברים האלה אנחנו רואים בכל יורו/מוקדמות. גם מפגשים בין צ'ילה ופרגוואי אנחנו מקבלים פעם בשנה. מפגש רשמי בין צפון קוריאה לדנמרק ומפגש רשמי בין חוף השנהב ושווייץ לא מקבלים כל יום. אם ההגרלה תהיה פתוחה, אתם מקטינים את האפשרות שזה יקרה, וחבל, כי זה כל העיקרון במונדיאלים. הסלובקים לא נלחמו כמו אריות לאורך כל המוקדמות רק כדי לפגוש שוב פעם אירופאיות שהם פוגשים בכל שנה. השחקנים של ניו זילנד גם כן - הם מגיעים כדי לפגוש נבחרות חדשות ותרבויות חדשות. כשההגרלה מסודרת לפי הדרגים האלה, יש יותר סיכוי למפגשים נדירים בין נבחרות שלעולם לא נפגשות.
    אין שום דבר אחלה בבית של 4 אירופאיות. ראינו כבר 4 כאלה רק לפני שנה וחצי ביורו. למה עוד פעם? תנו לנו גיוון.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין את הטענות שלכם, אבל האם מדובר במפגש תרבותי בשביל להחליף חוויות או האם אנחנו מדברים על ספורט? לדעתי בלאטר מנסה בדרך הזה לפתח כאילו את הכדורגל, אבל האם הוא עוזר לאסיה למשל? יש בהחלט צמצום פערים בין יבשות מסויימות, אבל בסה"כ כשמדברים על אסיה הכדורגל שם עדיין לא משהו. ברגע שאתה למעשה מסדר את ההגרלה אתה גורם שהנבחרות האסיאתיות כבר נושרות אחרי סיבוב אחד. האוכלוסייה המקומית מאבדת עניין והכדורגל לא מתפתח. ברגע שהמדינות האלו יקבלו יריבות שיותר מוכרות להן אז הן מגיעות יותר רחוק בטורניר והדבר אולי יביא לעתיד יותר טוב מבחינת המשחק.

בעידן הזה המשחק הפך להיות לדבר כלל עולמי, אבל ברגע שנראה את יפן או דרום קוריאה ברבע או חצי הגמר המשחק רק ירוויח מזה. כרגע די ברור שדרום קוריאה רק הצליחה בגלל הביתיות וכנראה גם העזרה של השופטים. ישראל השתפרה רק אחרי שהתחלנו להשתתף בקמפיין האירופאי כי לפני שנות התשעים של המיליניום האחרון גם שיחקנו רק במונדיאל אחד...

בקיצור, אני מבין אתכם, אבל לא יודע אם בצורה הזאת נגיע למונדיאל יותר מעניין. ודבר אחרון, קצת נמאס כמו בליגת האלופות שלרב החזקות מגיעות לגמר...בליגת האלופות זה בגלל הכסף ובזירה הבינלאומית זה לרב בגלל ההגרלה היותר קלה. ברצינות, למה ברזיל אמורה להזיע רק בחצי הגמר? עם הגרלה פתוחה אולי אלג'יריה תגיע לחצי הגמר וברזיל תקבל בית מוות אמיתי.

9. 亚历山大帕托 Member

מה רע בגם גיוון וגם החזק שורד? נראה לי הוגן למדי.

10. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

אסיה מקבלת את העזרה שלה בזה שפיפ"א נותנת לה 4 וחצי נציגות למונדיאל, וגם את זה היא לא מצליחה להביא ועוד בגלל ניו זילנד אחת הנבחרות החלשות בעולם.

אולי תקרעו מצחוק אבל אני רוצה לתת דוגמא מוזרה לגביע הטוטו.
    למי שלא זוכר, ההגרלה של גביע הטוטו הייתה חופשית לחלוטין.
    בעקבות ההגרלה יצא שהפועל רעננה, עכו, אחי נצרת והפועל חיפה, 4 עולות חדשות באותו בית, ו4 קבוצות צמרת מליגת העל בבית אחר.
    בשביל ה4 האלו מהלאומית זה לא הרגיש כמו ליגת העל!
    ואם ייצא בית שכולל את סלובקיה, סלובניה, יוון ושוויץ הן ירגישו כמו טורניר ידידות ולא כמו מונדיאל!
    יש יתרונות לשיטה הזאת אבל אסור שהיא תקרה!
    זה פוגע בנבחרות ובתאכלס גם בנו..

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב מישהו זוכר איך אחרי מונדיאל 2002 פיפ"א החליטה להעניק כרטיס אוטומטי לאוקיאניה ועוררה את זעמה של דרום אמריקה שדרשה כרטיס אוטומטי נוסף ואף קידמה את הקמתו של בית תשיעי ובסוף גרמה לפיפ"א לבטל את ההחלטה.

לא רציתם מהדלת הקדמית קיבלתם מהאחורית, אוסטרליה עברה לאסיה (לא לפני שהדיחה דרום אמריקאית ב-2006), וניו זילנד מנצלת את הפלייאוף מול האסיאתיות. שתייים מאוקיאניה והדרום אמריקאיות עדיין עם 4.5.

בגדול אני מאוד אוהב את "מפגש התרבויות" שהמונדיאל מקדם. אני אפילו בעד קיצוץ מספר נוסף של כרטיסים מאירופה, כי המדינות החלשות של אירופה גרועות מבחינת העניין אפילו יותר מכל הפריפריה. שוייץ ויוון משעממות אפילו יותר מטרינידד וטובגו וטוגו, לפחות מבחינת העובדה הפשוטה שאין סביבן את הילת הסינדרלה הצבעונית. אך יחד עם זאת, אני נגד הקומבינות הגלויות של פיפ"א. אני לא מבין על סמך מה אושר לאוסטרליה לעבור לאסיה, ואני לא חושב שהפלייאוף הזה של אוקיאניה מול אסיה הוגן, כמו גם הפלייאוף האמריקאי. הראשון נועד כדי כביכול לא לתת לאוקיאניה כרטיס אוטומטי, השני מיותר בכל תסריט שבו ארה"ב או מקסיקו לא מגיעות פתאום לפלייאוף.

לגבי הדירוגים במונדיאל עצמו, לדעתי זה מעולה. אף אחד לא רוצה לראות בית עם יותר משתי מדינות מכל יבשת.

ומשהו אחרון: אתם קולטים שלפי הדירוג יש מצב לבית עם אוסטרליה וניו זילנד?

12. אלי מתחן Member

מה היית אומר אם במקום יוון ושוויץ היו עולות רוסיה, אירלנד
    או בוסניה.
    אין מה לעשות, במונדיאל הזה ספיציפית אין כמעט נבחרות לא מעניינות, ועדיין, עדיף אירופאיות בינוניות על טוניסיה או איראן שלא תורמות בכלום.

13. cazzo Il Capocuoco

אם אתם כל כך מפונקים אז תורידו את כמות הנבחרות למונדיאל ל16, גביע עולמי בלי הנבחרות האפריקאיות והאמריקאיות חסר צבע. פשוט תבחרו 14 נבחרות אירופאיות + ארגנטינה וברזיל והנה יש לכם טורניר כאוות נפשכם.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לגמריי, כנראה שזה מה שרוצים פה.

אני מעדיף את אלג'יריה, טוניס, איראן, טוגו, קוסטה ריקה, או כל אחת אחרת מהאיזרוים הללו לצורך העניין על פני כל הנבחרות הבינוניות והמשעממות מאירופה - בסופו של דבר גם אלו וגם אלו יעופו מקס' בשמינית...

15. Y4K91 Member

אני אומר שדווקא במונדיאל הזה נראה אפריקאיות בשלבים המאוחרים.
    אולי רק גאנה וחוף הנשהב הם נבחרות שיכולת לתת פייט רציני.

אל תשכח שב2002 דרום קוריאה הגיעו לחצי גמר, וסנגל הגיעו לרבע. כלומר היו דברים מעלם, היו הפתעות ונבחרות צוברות ניסיון בטורנירים האלו כך שבשנים הקרובות אולי אפילו במונדיאל הבא נבחרת אפריקאית ברבע גמר או אולי אפילו בחצי כבר לא תיהיה הפתעה.