מוק' מונדיאל 2010:שאר העולם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏12/10/07.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שני דברים בעקבות משחקי הפלייאוף השבוע:
    אורוגוואי אכן מאכזבת אבל אני לא ממש מבין מה הציפיה הגדולה כאן של כולם ממנה. הסגל שלה אפור למדי וחלש לטעמי גם מהסגל שהיה לה ב-2002 וכמובן שחלש מזה של אמצע שנות ה-90. נגד ארגנטינה ראינו את הבעיה העיקרית שלה והיא, שוב- לטעמי, הטכניקה בקישור (ברמה של ליגה לאומית), ומזה נבע החוסר בהזדמנויות.
    לגבי משחקי הבית פה אני לא מופתע ותיקו ביתי היה התוצאה שחשבתי שתקרה גם נגד קוסטה ריקה. אורוגוואי למרבה הצער (לא שזה רלוונטי למונדיאל עצמו) מגיעה למשחקי הבית לחוצה מאוד מהקהל הביתי. לכן עם הגב לקיר היא הוציאה ניצחון מעולה באקוואדור (מגרש שלדעתי לא מוציאים ממנו נקודות כמעט בכלל) ורק מספר ימים לאחר מכן במשחק שכל המדינה רצתה לחגוג עליה, הם נראו רע מאוד ונגררו לפלייאוף.

נקווה שלמונדיאל נגיע בסגל מלא ללא פציעות, ואולי ה"בצל" יוביל אותנו להפתעה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

דבר שני - היד של הנרי. הובילה אותי ללינק הבא ביוטיוב. http://www.youtube.com/watch?v=5dm6NqYh2bY. זכור את אשר עשה לך עמלק...

נערך לאחרונה ב: ‏20/11/09
  2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהתחלה חשבתי שאתה שם את זה בשביל להראות שאולי מנסים לדפוק את טראפאטוני בכח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

בחיים שלי לא ראיתי כל כך הרבה טעויות שיפוט עבור אותה נבחרת...מדהים איך אף אחד לא אמר כלום על זה באותו זמן

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא מדוייק להגיד שהסגל כ"כ אפור, יש מאמן שבשנה האחרונה עבר לשחק במערך הגנתי ומציב שחקנים אפורים. בתחילת הקאמפיין המאסטרו העלה מס' פעמים מערך יותר התקפי עם שלושה שחני התקפה ועוד קשר עם כדורגל מאחוריהם (סבוז'ה), לא יודע מתי בא השינוי, אבל בשנה האחרונה הוא עבר לשחק עם 8 לוחמים + סבוז'ה + 2 חלוצים (אולי פאליטו פריירה מציע יותר כדורגל מה-7 האחרים אבל עדיין).

יש את ניקו לודאירו כמו שראינו ברביעי, היה את סבוז'ה (בהמשך אני אסביר למה כבר לא), מרטינס מאיטליה, נאצ'ו גונסאלס שעבר לספרד לדעתי ומאז לא משחק (לכן גם לא מזומן בצדק, אבל עדיין אופציה), ואני בטוח שיש עוד שאני לא זוכר\מכיר - אבל האמסטרו בחבר להעלות עם חאפו רודריגס (שחקן טוב אבל פחות יצירתי). גם לספסל הוא מזמן את לופס שלא פוגע מתחילת העונה בולס, אבראו החלש (הגול לא משנה כלום) ומתעלם לעתים משחקן יותר מוכשר כקאבאני, זה המאמן מה לעשות.

אני לא מצפה מהסלסטה להיות מבריקים, אבל יש לטאברס כלים להציג כדורגל טוב יותר לדעתי.

אני מסכים איתך, אפילו כתבתי את זה בסיקור לדעתי, אבל יש לכך עוד סיבה לדעתי מעבר ללחץ של הקהל. עם ההרכב המוגבל והמערך ההגנתי שהמאסטרו מעלה, יותר קל לסלסטה מול נבחרות שמחפשות לנצח (קרי הביתיות) כמו אקוואדור בקיטו, בבית כשמשחקים מולה זהיר לסלסטה קשה למדי. רואים זאת מצויין בתבוסה לסאלסאו כשדווקא אורוגוואי שלטה ובסטטיסטיקת "הנוכחות ברחבה" הלא מובנת גברה בהרבה על ברזיל - אך ברזיל יצאה למתפרצות וכבשה 4 בעוד אורוגוואי שלחה עוד ועוד כדור לרחבה העמוסה בשחקני הגנה...

לצערנו "הבצל" קיבל הרחקה ל-4 ארבע משחקים אחרי שהכה את היינצה בסיום המשחק, לכן בשני המשחקים הראשונים של המונדיאל הוא לא יוכל לשחק (ריצה 2 מול קוסטה ריקה) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

4. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

לא הגיוני.
    אוסטרליה וניו זילנד ביחד בדרג הרביעי.

הדירוג המלא:

דרג 1: איטליה, אנגליה, ארגנטינה, ברזיל, גרמניה, דרא"פ, ספרד וצרפת.
    דרג 2: דנמרק, הולנד, יוון, סלובניה, סלובקיה, סרביה, פורטוגל ושוויץ.
    דרג 3: אורוגוואי, אלג'יריה, גאנה, חוף השנהב, ניגריה, פרגוואי, צ'ילה וקמרון.
    דרג 4: אוסטרליה, ארה"ב, דרום קוריאה, הונדורס, יפן, מקסיקו, ניו זילנד וצפון קוריאה.

5. 亚历山大帕托 Member

אתה צוחק? זה היה אחד הסקנדלים הגדולים באיטליה.

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני לא טועה פרוג'יה גם העיפה את כובש שער הניצחון שהיה שחקן שלה.
    צריך לחשוש ממקרה כזה גם הפעם, שוב יש נבחרת מארחת לא ממש חזקה וזה די ברור שהגעה של דרא"פ לפחות לשלב שמינית הגמר חשובה מאוד לפיפ"א.

7. Ariel Member

מזעזע. לראות את זה שוב אחרי 7 שנים חובט בך בעוצמה.

לפוליטיקה שמור מקום בצמרת של פיפ"א ואלו התוצאות, זה לא רק טעויות שיפוט לטובת צרפת או דרום קוריאה המארחת, אלא גם שמצריים כן תוכל לארח את אלג'יר למרות מתקפת טרור וישראל תוגלה בגלל מלחמה שמתרחשת 200 ק"מ ממוקד האירוע.
    עד שלישראל היה נציג בכיר (יעקב אראל), הוא בחר להתכחש אלייה.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשביל זה יש את המוקדמות ואת הבתים של היורו. מה בדיוק תורמות האירופאיות הבינוניות? אוקראינה הגיעה עד לרבע ב-2006 בלי לתת משחק אחד נורמלי (אה סליחה, סעודיה, יופי). שוייץ סיימה ב-16 האחרונות במאזן שערים 2-0 בערך, על יוון כל מילה מיותרת. הפריפריות לכל הפחות, מנסות לשחק כדורגל גם כשהן נחותות, ולו רק מהסיבה הזאת הן עדיפות.

9. benos Member

אני מסכים איתך במה שאתה אומר לגבי האירופאיות שלא תורמות כלום. לגבי הפריפריות יש לי שאלה, לאיזה פריפריות אתה מתכוון? האם אתה מתכוון לנבחרות אפריקאיות/דרום אמריקאיות שבאמת יכולות לעשות דברים יפים כמו אקודור ב-2006 וסנגל ב-2002 או לאיזה אסיאתית או ניו זילנדית שרוב הסיכויים שלא תתרום יותר מדי?

10. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מצטער מיכאל, אבל אתה מסתנוור מהאקזוטיקה של אפריקה או מה שזה לא יהיה שאתה מתכוון אליו. מה אנגולה וטוגו תרמו לנו כאוהדי כדורגל ב-2006? מה טרינידד עשתה בגרמניה שכדאי לנו לראות אותה גם הפעם על חשבון סלובניה, יוון או שווייץ? ובאמת שלא צריך לעשות הרבה כדי להיות שווה את זה. שלא לדבר על ההופעות המביכות של הסעודים, האיראנים והטוניסאים במונדיאלים האחרונים, אבירות הכדורגל הערבי אבל כל גול במונדיאל בשבילן הוא חגיגה. לפעמים יוצא מהנמושות הללו משהו טוב (סנגל ב-2002 היא הדוגמה הכי טובה) אבל מצד שני גם סלובניה בכלל לא עשתה בושות בטורנירים שהעפילה אליהם בתחילת העשור ועשתה זאת עם לא מעט שערים ואפס שיעמום במשחקיה. כשהאקזוטיקה מתבטאת בסגנון משחק מטומטם וחסר מחשבה (כל נבחרת אפריקאית מלבד חוד החנית של היבשת) או סתם חוסר כישרון (האסיאתיות, הנבחרות הפחות טובות של דרום אמריקה) אני לא רואה הרבה הבדל בינן לבין השיעמומונים שמגיעים מאירופה. אנחנו כאוהדי כדורגל לא מפסידים כלום.

בשורה התחתונה כולנו יודעים שהבשר האיכותי של המונדיאל מורכב מאסופת האירופאיות הבכירות, ברזיל וארגנטינה. אולי במונדיאל הקרוב גם חוף השנהב או גאנה ילכו רחוק יותר מבד"כ, אבל זה המונדיאל וזה מה שאנחנו רוצים לראות. אם זו תהיה בוסניה בשלבים הבתים או קוסטה ריקה זה לא כ"כ משנה.

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה בדיוק הבעיה של רוב הישראלים שניזונים מהתקשורת שלנו. מבחינת ישראל, אין כדורגל מחוץ לאירופה, מלבד בראזיל וארגנטינה. אם זה היה נובע מידע, ניחא. אבל כשאין לך מושג על רבע מהנבחרות שציינת (צ'ילה, פאראגואי, אורוגואי, אקואדור וקולומביה, אלה שכינית חוסר כישרון, לא נופלות מהאירפואיות דרג 2, בוודאות). מאסיה יש לך את יפן, דרום קוריאה ואוסטרליה שיש להם נבחרות טובות לא פחות מכל אירופאית דרג 2 וכנ"ל לגבי כל האפריקאיות למעט דרא"פ ואלג'יריה, שגם הן יכולות להתמודד בכבוד. אף אחד לא אמר שהנבחרות הללו יגיעו לגמר, אבל זה כל היופי במונדיאל, שנבחרות שהן ה"בשר האיכותי" להגדרתך כמו צרפת וארגנטינה, יכולות גם לעוף בשלב המוקדם כפי שקרה ב-2002 ע"י בשר פחות איכותי.

הגיע הזמן שאנשים יבינו שזה שבאירופה יש את הכסף הגדול, לא בהכרח אומר שכל הכדורגל שם טוב יותר משאר העולם. אני כמובן מחריג את הליגות הבכירות כי אין ויכוח לגבי יכולתן של ראשי הבית (בד"כ), אבל אני מעדיף לראות את הסיגנון הלטיני של שאר דרא"מ (כולל פרו, בוליביה ו-ונצואלה) או לראות את הונדוראס מכסיקו וארה"ב מאשר לראות גועל כמו יוון, שוייץ, סלובניה, וגם צרפת כרגע נכללת ברשימה הזו ואפילו איטליה שאני לא זוכר מתי הנבחרת הזו נתנה משחק יפה (לא מדבר על יעיל, כי הם הכי יעילים שיכולים להיות). גם אנגליה שלך לא עשתה יותר מדי במונדיאלים מאז איטליה 1990, אז באמת כדאי שתבינו שמונדיאל זה לא רק אירופה + בראזיל וארגנטינה, יש לא מעט נבחרות שיכולות לעשות להן בעיות.

12. riquelme1 Member

מתי הפעם האחרונה שנבחרת דרום אמריקאית שהיא לא ברזיל וארגנטינה עשו משהו במונדיאל? צ'ילה, אורגוואי, פרגוואי, אווקאדור, שאני מכיר את רוב הסגל של כולם, מורכבות משחקנים בינוניים שמשחקים בקבוצות די בינוניות באירופה, לאף אחד מהם אין כמעט סיכוי להגיע ליותר משמינית\רבע גמר.

זה עיניין של טעם אישי, זה שאתה מעדיף זה לא אומר שהם יותר טובות. להגיד את האמת, גם אני שונא לראות את נבחרת יוון שמשחקת כדורגל מזעזע, וגם נבחרת סלובניה ושוויץ הם נבחרות בינוניות למדי, רוסיה למשל יכלה להגיע יותר רחוק משלושת הנבחרות האלה, אבל לצער כולם אני מניח היא הודחה.

כרגע המועמדות העיקריות בדרום אפריקה הם: ספרד, אנגליה, הולנד, איטליה ואפילו צרפת שמאכזבת אבל רק בגלל מאמן הזוי, ועם סגל מהטובים שיש בעולם. לא לשכוח כמובן את פורטגל, סרביה, ודנמרק שיכולות לעשות צרות לכל נבחרת. מדרום אמריקה מצטער אבל כרגע זאת רק ברזיל שכמובן אחת הפיבורטיות הברורות לדעתי ביחד עם ספרד המועמדת העיקרית, ארגנטינה תילך הביתה מהר מהצפוי כמובן בגלל מארדונה, ורק צ'ילה יכולה לעשות צרות. באפריקה דווקא המצב יותר טוב, חוף השנהב נבחרת מצויינת, וגם ניגריה לא רעה בכלל.

מבדיקה קטנה כרגע, משנת 1990 ועד למונדיאל 2006, אף נבחרת דרום אמריקאית שהיא לא ברזיל וארגנטינה הגיעה ליותר משמינית גמר, זה לא אומר הכל בעצם?

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/09
  13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מתי פעם אחרונה שנבחרת אירופאית שהיא לא אחת מהגדולות של היבשת הישנה עשתה משהו? דווקא ההפתעה הגדולה האחרונה שהגיע לחצי גמר לא הייתה מאירופה לדעתי, אלא מאסיה.

בסופו של דבר הגדולות ישארו בשלבים הגבוהים, מי אתה מעדיף שיהיו "הקישוט" זה כבר עניין של טעם אישי לדעתי (לא מופנה רק כלפי עמי).

זה לא אומר הכל בטוח, לדעתי גם לא אומר הרבה - מה שאתה אומר בעצם זה שב-5 הטורנירים האחרונים אף אחת מכל 2-3 הנבחרות מדרא"מ שהן לא הגדולות לא הגיע לרבע גמר. מלבד העובדה שאלו רק שתיים או שלוש נבחרות פר טורניר, אפשר גם להוסיף שמאז 78 לא נערך טורניר בדרא"מ. הסטטיסטיקה, עד כמה שהיא אומרת משהו, מצביעה גם יפה מאוד על קשר בין מיקום הטורניר על הצלחת הקבוצות בהתאם ליבשות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/11/09
  14. riquelme1 Member

טורקיה כמו שהזכרת, וב2006 הגיעה פורטגל לחצי גמר שהיא גם לא נחשבת כאחת הגדולות, אלא נבחרת דרג ב'. כמו שרשמת, בסופו של דבר זה יהיה האירופאיות דרג א' ואולי דרג ב', ברזיל ואולי ארגנטינה ואיזה נבחרת אפריקאית או ארצות הברית ומקסימו שלפעמיים מפתיעות, יגיעו לשלבים המאוחרים.

אני אשמח להפתעה כלשהית, שיכולה להגיע אולי מצ'ילה שהיא נבחרת נחמדה עם שחקנים נחמדים מתיאס פרננדז, מרק גונזאלס, דוויד סואזו, שוב שחקנים בינונים בסדר גודל אירופאי שמשחקים בקבוצות בינוניות למדי(מוסקווה וספורטינג ליסבון). וגם את חוף השנהב צריך לקחת בחשבון יש לה שחקנים ברמה גבוה כמעט בכל עמדה.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עמי עד לצ'ופטה סואסו!!! אחד החלוצים הגדולים שמהלכים על פני האדמה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx , חולה על השחקן הזה. אני גם חושב שאין לו בעייה להשתלב באף אחת מהליגות העשירות באירופה, עניין של בחירה (כמו עם קאבניאס ועוד).

לגבי טורקיה אתה צודק, אבל ממול יש את דרום קוריאה, לגבי פורטוגל אני חושב שכבר אז (ובטח היום) היא נחשבה לאחת מהגדולות, זה ניכר גם בהצלחה יחסית באליפות אירופה.

אני מבין מה אתה אומר, מסכים עם חלק ולא עם חלק אחר, אני רק אומר שזה עניין של טעם. סרביה הגיע ל 06 עם מאזן אדיר מהמוקדמות, כמעט מבלי לספוג ואם אני לא טועה מבלי להפסיד, וקיבלה בראש בבית המוקדם. בעוד נבחרת בינונית כמו מקסיקו סחבה את ארגנטינה (אז נבחרת טובה) למותחן קשה וכמעט הגיעה לרבע. וזה עוד בטורניר שנערך באירופה.

-------------------------------------------------------------------------
    על צ'ילה שווה לשים עין לקראת המונדיאל לא רק בגלל שחקנים טובים (או בינוניים) כאלו או אחרים, אלא בגלל המאמן המצויין שחייב לכפר על המונדיאל הקודם שלו בשביל עצמו לדעתי. השבוע היא כבר ניצחה באירופה את סלובקיה שהעפילה גם היא למונדיאל אם אני לא טועה. אמנם ידידות, אבל בעבר הצ'ילאינים (וגם הפאראגוואים שגררו את הולנד ל 0-0) היו מתפרקים גם במשחקי הידידות באירופה.