מוק' מונדיאל 2014 דרא"מ - מחזור אחרון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏30/7/11.

1. RiverPlate#35 Member

תודה אחי.....

2. benos Member

עידן, אתה לא חושב שחאמס הוא מעט חסר ניסיון לשחק בלה פאס?

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני אמנם לא עידן, אבל לדעתי זה בוודאי לא המשחק פתיחה האידיאלי לקריירה שלו בנבחרת. בטח כשיש כל כך הרבה ציפיות ממנו והוא לא יכול לשאוף רק להעביר משחק שקט בסבבה.

מצד שני, הוא כבר שיחק בגבהים עם באנפילד בגביעים, הם ריסקו את הקבוצה מקואנקה בחוץ כולל שער שלו, ובוודאי גם שהיה בקולומביה (גם אם לא בגובה הזה). האמת, לא נראה לי שמשחק פה משחק שם מכין אותך ל"חוויה", ככה שלא רק חאמס יסבול שם.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

האמת שאני מאוד לא אוהב את פסטיבל חאמס בקולומביה. אני לא יודע כמה אתם מעורים, אבל הלחץ שיש על הבחור הזה הוא עצום וכל פעם מאמני הנבחרת השונים חיכו עם זימון הבכורה שלו כדי לתת לו את הזמן עם הנבחרת הצעירה במונדיאליטו. מצד אחד, אין ספק שמגיע לחאמס הזימון ואף המקום בהרכב הפותח. הבחור משחק באחת הקבוצות הטובות באירופה, במפעל כמו ליגת האלופות ולמרות שהמוקדמות זה לא אותו דבר, יש לי את ההרגשה שהילד יעשה את העבודה, כשהנבחרת לא בנויה רק עליו כמו עם הצעירה. מצד שני, זה מוקדמות המונדיאל, זה משחק בכורה והתרגשות היא דבר טבעי גם כשזה קורה לשלילה. אם אני אלבארס אני עולה עם חאמס, גם כי הוא האופציה הטובה ביותר שלנו משמאל וגם כי אני מאמין שהוא ישתלב טוב.

5. benos Member

לטעמי, צריך לתת לבחור את הזמן ולעלות איתו כמחליףומשם לשלבו בהרכב אם ירשים, זאת האופציה הטובה ביותר לפי דעתי, קולומביה נבחרת מספיק טובה בשביל להסתדר בלעדיו עם כמה שזה קשה לשחק במוקדמות בדרום אמריקה כשאתה צריך כל גרם של איכות ואופי.

---------------

ונצואלה עלתה בהרכב משני מול אקוואדור והפסידה 2-0, אני לא יודע מה היה השיקול של פאריאס אבל אני מניח שזה בשביל לשמור על ההרכב הטוב ביותר למשחק מול ארגנטינה בגלל הגבהים של קיטו, אני אישית מקווה שהוא יקבל את הזרנוק גם מארגנטינה ויצא קירח מכאן ומכאן, זה אמנם שיקול לגיטימי אבל אני חושב שפאריאס היה צריך לשלוח את ההרכב החזק שלו נגד שתי הנבחרות, במיוחד שהמשחק הראשון הוא בקיטו והשני הוא בפוארטו דה לה קרוס. כל זה בהנחה כמובן שזה היה השיקול שלו.

ע"פ "אולה", למשחק מול ארגנטינה יעלה הרכב שהוא שונה כמעט לחלוטין מההרכב שפתח מול אקוואדור, מלבד רני וגה כל עשרת שחקני השדה יתחלפו כנראה, גם מבחינה איכותית הונואליאנים ירוויחו מהכנסתם של שחקני ההרכב הראשון ובטח בכדורי הגובה שהיו הגורמים העיקרים לשני הגולים שחטפו מול אקוואדור עם כניסתם הצפוייה של אמורמבייטה וויסקארונדו הענקיים למרכז ההגנה, מצד שני הצמד חמד של ארגנטינה בהתקפה יכול לחגוג עליהם עם המהירות שלו. בהגנה של הוינוטינטו יחסר סיצ'רו אקס ניואל'ס מה שעוד יותר מפליא זה שבמקומו אמור להכנס רולף פלטשר שהוא כולה ילד בן 20.

ההרכב הצפוי של ונצואלה:
    וגה; רוסאלס, ויסקארונדו, אמורבייטה, פלטשר; גונזאלס, רינקון, גרה, אראנגו; מיקו, רונדון.

6. itay7 Member

Grande Paolo!

לצערי לא יכלתי לראות את המשחק וגם לא תקציר כי יוטיוב חסום פה, אבל הבנתי שפרו שלטה במשחק לכל אורכו, ההגנה ומרכז המגרש שיחקו טוב מאוד, וארבעת הפנטסטיקוס הצדיקו את הסופרלטיבים. טוב לראות שפארפאן סוף-סוף מתעסק בכדורגל, ופאולו, טוב הוא כבר מזמן אליל, חלוץ גדול ובנאדם ענק, שיום אחרי המשחק הלך לבי?ח להעניק את החולצה שלו לילדה שנפגעה במהלך שוד חמוש.

יאללה, עכשיו לשבור את ה-rotos בסנטיאגו.
    פרו צפויה לפתוח באותו הרכב, בעוד בורגי מתכנן שלושה חילופים : גארי מדל, אדוארדו וארגאס ומרקו גונסאלס ייפתחו במקומם של מתיאס פרננדס, קרלוס קרמונה ומאוריסיו פינייה.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סיצ'רו שחקן חלש שהתקשה מול חלוצי ליגה בינוניים בארגנטינה, לונצואלה יש דור צעיר לא רע, ככה שאולי החילוף הזה לא יהיה לרעתם לך תדע. ויסקארונדו היה מצוין בקופה אמריקה, כמו כל נבחרתו, אבל לא פוגע מאז הגיע לאולימפו ולא מצליח להתרומם. יהיה לו צ'אנס טוב להוכיח את עצמו עכשיו במשחק שמאמנו בבהאיה בלאנקה בטח יצפה בו.

למרות המחמאות שגרפו בונצואלה בקופה, ובצדק, ארגנטינה יכולה להיות מרוצה רק מתוצאה אחת במפגש - ניצחון.

8. benos Member

יוכל להיות, אבל גם אם זה נכון והילד הוא באמת מוכשר, אני לא הייתי שם מגן שמאלי בן 20 וחסר ניסיון שגם לא שיחק כמדומני במשחקים רשמיים אלא רק משחקי מילואים נוער. אני אישית הייתי מעדיף שחקן מנוסה. מצד שני פאריאס קידם את ונצואלה יפה מאוד ככה שאולי הוא בוטח מספיק בילד. בכל מקרה המגנים יצטרכו עזרה מאראנגו בשמאל וגונזלס בימין בשביל לא לשלם ביוקר.

----------------------------

מדל הוא באנקר בהרכב ככה שזה היה צפוי שהוא יכנס, לגבי מאתי ופינייה אני חושב שזה חילופים נכונים, הם היו לא טובים מול ארגנטינה והיו אחראים לאנמיות של צ'ילה בחלקים גדולים מהמשחק.

אני חושב שבורגי חייב להכניס את מדל ליד קארמונה ולא להחליפו, הצ'יליאנים אכלו הרבה קש בגלל שלא הייתה לו עזרה באמצע והארגנטינאים ניצלו את זה עד הסוף ולכן טוב יעשה ביצ'י אם יפתח עם שני קשרים אחוריים מול פרו למרות שזה בבית ומול נבחרת פחות חזקה.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אז יש אישור של לאונל אלבארס לגבי ההרכב הערב מול בוליביה. קולומביה תעלה ב-4-5-1 כאשר ההפתעה הגדולה היא הצבתו של טאופילו גוטיארס כחלוץ חוד בודד במקומו של פאלקאו, שיפתח על הספסל. טאופילו הצטיין בשני משחקי האימון של הנבחרת לפני כחודש וכעת זוכה באמונו של לאונל. חברו הטוב של אלבארס, קרלוס ואלדראמה, תומך במאמן אבל ביקר אותו לגבי המערך כשטען שקולומביה צריכה לשחק עם שני חלוצים. גם אני אישית חושב כך, למרות שבלה פאס לא יהיה קל, אבל עם כל הכבוד אנחנו לא צריכים לצופף את האמצע מול נבחרת בוליביאנית.

ההרכב להערב:

דויד אוספינה; קאמילו סוניגה, לואיס פראה, אקיבאלדו מוסקרה, פאבלו ארמרו; קרלוס סאנצ'ס; אבל אגילאר, פרדי גוארין, דורלן פאבון, חאמס רודריגס; טאופילו גוטיארס

--------------------------------

משחקי המחזור השני בבית הדרא"מ:

בוליביה-קולומביה (22:00 שעון ישראל, שידור ניתן למצוא ברשת)
    פאראגואי-אורוגואי (00:40 שעון ישראל, שידור ישיר בספורט 1)
    צ'ילה-פרו (00:40 שעון ישראל, שידור ישיר בספורט 2)
    ונצואלה-ארגנטינה (02:45 שעון ישראל, שידור ישיר בספורט 1)

* אקואדור תהיה הנבחרת שתנוח

נערך לאחרונה ב: ‏11/10/11
  10. benos Member

שמעתי הוא גם זוכה לאמונו של הנשיא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx, נחמד שהוא בא לעודד את הנבחרת לפני תחילת המוקדמות.

לטעמי, לפחות בהתחלה עדיף לכם למנוע את השער הראשון המהיר והקטלני של הבוליביאנים ולהחזיק בכדור ולא לתת להם לבעוט את הטילים המונחים מרחוק, אני אישית הייתי מעדיף עוד שחקן טכני באמצע שיכול להחזיק בכדור ולאו דווקא שלושה קשרים אחוריים כמו שאלבארס רוצה, אולי אפילו מסיט את פאלקאו אחורה בתחילת המשחק לשחק כחלוץ שני/קשר התקפי ובהתאם להתפתחויות משנה את מיקומו. זה אולי מגעיל, מסריח וקלישאתי לאללה אבל קולומביה צריכה לנצח בלה פאס, ולעזאזל הדרך, את האיך מנצחים תשמרו להמשך.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא האמנתי שהוא באמת ילך על ההרכב הזה.

מבחינת המערך אני דווקא חושב שבלה פאס זו החלטה טובה, גם נבחרות שניצחו שם התקשו לרוב לשלוט במשחק והיו צריכות לעבוד קשה במרכז המגרש כדי לנטרל את המארחת. גם אם בוליביה התפרקה בסוף. מה שלא ברור לי הוא איך טאו משחק לפני פאלקאו, גם אם הוא בכושר טוב (ובראסינג הוא לא) פאלקאו מעבר להיותו שחקן יותר טוב הוא גם שחקן יותר מגוון, דבר חשוב במערך כזה בו יש פחות כלים התקפיים.

אבל אגילאר זה כבר לא הפתעה, סתם קטע לא מובן, ואני לא מדבר רק על אורטיס שלא מזומן, אלא על מספיק אופציות אחרות שאני בטוח שיש. כל כך הרבה פוטנציאל יש לבחור, אבל הוא מביא את היכולת כל כך מעט פעמים למגרש ומתישהו הקרדיט צריך להגמר.

אילולא הלחץ התקשורתי, הייתי אומר שגם תיקו טוב לכם. אבל בגלל הלחץ, והעובדה שזו הבכורה, תוצאה כזאת יכולה להקשות על אלבארס בהמשך הדרך עם כל הלחץ.

הימור שלי, טאו מעורב בכמה כרטיסים שישלפו, המשחק ייגמר בתיקו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אלבארס כבר הצהיר ש-7 נקודות משלושת המשחקים הראשונים בהחלט יספקו אותו והאמת גם אותי, אבל עם כל הכבוד לאיצטדיון הביתי בבאראנקייה, יותר קל לנצח בבוליביה מאשר לנצח בבית את ארגנטינה כמו שהיא נראית. שוב, משחק בלה פאס תמיד הוא קשה, אבל לי יש הרושם שמדובר בנבחרת בוליביאנית חלשה מקודמותיה ואני מקווה לא לטעות היום. אני עדיין הייתי מעלה שני קשרים, בטח לא שלושה עם אופי הגנתי כמו סאנצ'ס, גוארין ואגילאר. לגבי האחרון, בהחלט יש מספיק אופציות עדיפות עליו, אבל אם וארגאס קיבל כ"כ הרבה צ'אנסים על כלום, לפחות אבל מדי פעם מופיע.
    לגבי פאלקאו, לאף אחד לא ברור מה הסיפור ומדוע הוא אינו פותח. לא הרבה מאמנים היו מוותרים על לוקסוס שלוותר על שחקן כמו פאלקאו. כולם יודעים מה אני חושב על טאו, לטעמי אחד הסקוררים הטובים בדרא"מ, אבל זה לא פאלקאו. מקווה לראות את פאבון וחאמס במשחקי הבכורה הרשמיים שלהם נותנים הופעה טובה כשאני מתאר לעצמי שאת ג'יו מורנו נראה בהמשך.
    דבר נוסף שלא ברור לי זה מדוע אלבארס מעדיף את אקיבאלדו מוסקרה בהרכב (אחלה שחקן) על חשבונו של כריסטיאן סאפאטה המצויין, שטרם קיבל מספיק הזדמנויות בטריקולור. בכל מקרה מי שהיה אמור לפתוח לצד פראה הוא הקפטן מריו ז'פס, אבל הוא נפתע במחנה האימונים וחזר לאיטליה.

13. cazzo Il Capocuoco

את סאפאטה ראיתי אולי פעמיים העונה בליגת האלופות (עשה טעות גדולה נגד אודנסה), ואני חושב שהוא עדיין לא התאקלם בספרד, לכן עדיף בשבילו שהיה נשאר באודינזה, ככה קולומביה הייתה מרוויחה סאפאטה בכושר טוב.

אגב אקוואדור באמת נחה? אין להם איזה משחק ידידות?

נערך לאחרונה ב: ‏11/10/11
  14. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, מהי חומרת הפציעה של ז'פס?

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ממש לא רציני, עניין של שבוע, משהו כזה. אפילו עוד התלבטו עם להרכיב אותו אבל בסוף הוחלט שלו. אין למילאן מה לדאוג.