מזל של מלחמה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏13/7/07.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

משום מה אין פה דיון שנה למלחמת לבנון השניה. החלטתי לפתוח אותו עם קטע ממאמר של יואל מרקוס היום ב"הארץ", כשאני מציע לכם לקרוא את כולו:

בנוסף לדבר המרכזי הזה שמפורט בהמשך המאמר (וכאמור, העיון מומלץ), משמיעת עיקרי המסקנות של שלל הועדות השונות שהתכנסו לבדוק את מהלך המלחמה והשנים שקדמו לה (ובראש הועדות האלה 'וינוגרד' כמובן), ומקריאת ספר מרתק של עופר שלח ויואב לימור "שבויים בלבנון" (יצא בינואר האחרון), עולה תמונה כל כך מדאיגה של קשיים חמורים ורבים מאוד, שגרמו לי דווקא להתעודד, כמו במאמר הזה של מרקוס, ולחשוב - אם אחרי כל כך הרבה כשלים פטאליים עדיין "עשינו תיקו" פחות או יותר, ולא היה עלינו איום קיומי כמו במלחמות 48' 67' ו-73' , אפשר בהחלט להרים ראש לקראת ההמשך, מכיוון שאני נוטה ומקווה לחשוב שאחרי הזעזוע האחרון, לפחות בתקופה הארוכה הקרובה לא ישוב רצף טעויות שכזה, כלומר מצב שבו אנחנו כל כך פגיעים וחלשים.

א' הייתי רוצה לשמוע מה דעתכם.
    ב' זה דיון כולל על שנה למלחמה. אם יש לכם תמונות זכרונות, סיפורים, חוויות, מאמרי דיעה וכו', שתפו.

2. zahyqwe Member

כואב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מה כישלון? ממתי יש דבר כזה מלחמה מוצלחת? מלחמת כיפור או לבנון הראשונה היו לטעמם של מישהו?

במלחמות גם ילדים מתים.

4. ACBenb Member

יש לי הרבה זכרונות מהמלחמה.
    קודם כל לקום ב8 בבוקר שיש אזעקה באוזניים זה מפחיד ואם הייתם אומרים לי לדרג בהלה מ1 עד 10 אני אומר 80, אי אפשר לתאר מה מרגישים. אף פעם לא שמעתי אזעקה של מלחמה, אבל תמיד יש פעם ראשונה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx. אבל הזיכרון הכי חזק זה שנפל טיל ליד הבית שלי וזה היה הקטע הכי מפחיד בחיים שלי, במזל אף אחד לא נפגע. בדרך כלל שהטיל פוגע שומעים רעש די חזק יחסית למרות שאפשר לשמוע אותו גם אם הוא נופל 50 קילומטר ממך, אבל שזה נפל ליד הבית הרגשתי את ההדף כל כך חזק.
    אני גר 2-3 קילומטר מבתי הזיקוק שבחיפה, בשדות מסביב למפעלים פגעו עשרות טילים, אבל כמובן שלעיתונות היה אסור לדבר על זה.
    אם טיל היה פוגע שם, סביר להניח שלא הייתי פה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

5. cazzo Il Capocuoco

לי היו טאליאטלה במים רותחים,ממש לפני שהיו מוכנים ואז אני שומע אזקעה...." יא חסן,תן לבשל פסטה לפחות..."

אחר כך התלבטתי אם כדאי ללכת לשכב באמבטיה {חדר פנימי} או להוציא את המסננת,הרי השמנת כבר רתחה.

6. orend84 Member

אני זוכר שכול אזעקה הייתי צריך לרדת 5 קומות למטה במדרגות (אין מעלית) וגם פגיעה ישירה בבניין ליד שהרעידה את כול הבניין + בתי הזיקוק שהיו שיחת היום במקלט .

7. King Kenny Member

אני זוכר שביום שבת אמא שלי נכנסה לחדר שלי, ואומרת לי שמישהו (לא חשוב מי) מהקיבוץ נהרג במלחמה. אותו אחד היה אח של ילדה שהייתה כיתה מעלי, וחבר של אחי וגם לימד את אחי כמעט כל מה שאחי יודע על עריכה.

ד"א אותו בחור, נהרג יום לפני יום הולדתו ה-21. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx
    יום אחרי המוות שלו, אח שלי וחברים מהשכבה של הבחור מדברים בחדר אוכל ואז פתאום למישהי יש תזכורת בטלפון להגיד מזל טוב לאותו בחור.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/7/07
  8. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

איכשהו יצא שב12.7 טסנו לחול, חזרתי ב28 במיוחד לשבת הראשונה בה היו קטיושות בקרית אתא, ותפסו אותי באמצע ריצת בוקר. בתחילת אוגוסט שוב טסתי לחול כך שהרבה מלחמה לא יצא לי לראות, שלא לדבר על זה שאפחד לא עידכן אותנו שנגמרה המלחמה...

9. לא מצאתי כינוי Member

תאמין לי, גם מילון לא יעזור כדי לפענח את ההודעות שלך...

יש מישהו שבאמת מבין מה אתה רושם ? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

10. Gass12 Member

איני מתגורר בצפון ככה שאין לי חוויות על בומים מבהילים ,מקלטים נפילות וקטיושות.
    אבל , אני זוכר היטב את הימים שבהם צרכתי שידורי טלוויזיה כנרקומן כבד.
    וכשאני אומר שידורי טלוויזיה זה אומר החל מערוץ 2 עבור דרך 10 CNN ועד אלג'זירה.
    ואת תחושת הבאסה הנוראית עם כל ידיעה שמתחילה ככה, "2 נפילות בבניין מגורים. יש נפגעים"
    תחושת הכישלון המתהווה הדהדה מכל פינה.כשבכל תקרית מול החיזבאלונים
    אנחנו חוטפים נפגעים,ושמות כמו מארון א-ראס בינת ג'באל הופכים לשגרת יומך.
    ואני פאקינג לא מצליח להבין,לאן נעלם ההיגיון? איפה צה"ל החזק? איפה המפקדים הכריזמטיים
    שבוודאי ידעו עכשיו מה לעשות ואוטוטו תבוא התפנית.הרי לא יתכן, שזה כל מה שאנחנו יודעים לעשות??
    ומצעד הפרשנים בטלוויזיה (אלופים ותתי אלופים בדימוס) רק מעצים את תחושת התיסכול.
    ואז פתאום הארה ענקית!!!
    חבר'ה. עלינו למגרש עם 3 שחקנים מההרכב של קבוצת המילואים.
    חלוץ מרכזי יהיר ושחצן .שחטא ההיבריס סתם לו כל אפשרות לראות ולבחון נכון.=חלוץ דן
    שר ביטחון מר "משקפת סגורה " =עמיר פרץ.
    ראש הממשלה מר פקיד זוטר= אולמרט.
    נו באמת ?הרי זו בדיחה הכי עגומה ועלובה .לחשוב, שהיה לנו סכוי לנצח את המלחמה הזו .ובמיוחד לאור העובדה שלצד שלנו לקח 3 שעות בלבד להחליט על היציאה למלחמה.כשמנגד החיזבאללה התכוננו
    במשך 6 שנים תמימות למערכה הזו.

זה מה שנקרא בשפת השכונה "לא כוחות".. מהרגע הראשון תוצאת המלחמה הזו הייתה כתובה על הקיר
    יצאנו למשחק חוץ עם סגל מעאפן ,עם נעליים לא מתאימות למגרש הרטוב לכן התגלצ'נו המון
    עם חלוץ מרכזי, שלא יודע איך בועטים נכון .עם שוער עיוור.ומאמן טירון.
    למזלנו הרב אלוהים הוא שלנו ואיתנו. ויצאנו ממש ממש בזול.כי בקלות בקלות זה יכול היה להיגמר ב7:1
    להם. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/lol.Xxx

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הם רק נותני ההוראות, אבל המפקדים בשטח הם אלו שלא יכלו להתמודד מול חיזבאללה (אולי בגלל שכוחות המילואים והצבא כבר לא מה שהיה, ואולי בגלל שחיזבבאללה נלחמו כמו שוורים ומה לעשות שכמעט תמיד נכשלנו בלבנון מול הגרילה).

אם ביבי וסילבן היו נכנסים למלחמה הזאת כמו שהם תמיד עודדו מהצד היו תוצאות שונות בשטח?

רדו מאולמרט, כי הבעיה היא אתם. כל העם רצה במלחמה ולכן הוא יצא אליה. הלחץ היה מימין בעיקר, אבל גם מהתקשורת וגם מהציבור.

והנה העונש.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/07
  12. spurs229 Member

תצאו מהסרט שחיזבאללה ניצח במלחמה הזאת. לנו נהרגו 44 אזרחים, להם 1,100. הצבא שלנו איבד 119 חללים, הם איבדו כמעט 700. יותר מרבע מאוכלוסיית לבנון הפכה לפליטים במלחמה הזו, וחמישית מהם עוד לא חזרו לבתיהם. המלחמה הזאת עשתה לנו רע מאוד, אבל ללבנונים עשתה רע יותר. בקיצור, מלחמה טיפוסית, lose-lose situation.

13. Gass12 Member

der kaiser
    הבט , לא רציתי להוסיף פרטים שיהיו לטורח בהודעה שלי אבל בוא תתמודד בבקשה
    מול השאלה שאני מפנה אליך עכשיו אוקיי?.. אם באופן תיאורטי היינו מקבלים
    מידע מודיעיני בזמן אמת על הבונקר הספציפי המדוייק שבו יושבת כל מנהיגות חיזבאללה
    כולל המטכ"ל הצבאי שלהם. והיינו מפילים על הבונקר הזה פצצה חודרת בטון
    שמיועדת בדיוק למקלטים מהסוג הזה (תוצרת ארה"ב).וכל/רוב הנהגת חיזבאללה
    הייתה עולה לחפש 72 בתולות למעלה? מסכים שתוצאות המלחמה היו משתנות
    מהקצה אל הקצה חד וחלק? (אין צורך שתענה כי השאלה רטורית)
    *** לרמטכ"ל שלך(ושלנו) הוצעו שנה לפני המלחמה פצצות חודרות בונקרים
    תוצרת ארה"ב שתכליתן בדיוק בדיוק למשימות מהסוג הזה.
    השחצן היהיר דחה את ההצעה בטענה שלא תודה אנחנו מסודרים יש לנו תחמושת כזו מתוצרתינו
    עובדה שהתבררה כשקרית ולא נכונה בדיעבד. היה נסיון להפציץ בונקר ספציפי בפצצות לא מתאימות.
    בדיוק למטרה שציינתי לעיל
    (בבקשה אל תשאל אותי מאיפה אתה יודע.. אני יודע!!!!! נקודה.)

אני יכול להצביע על המון כשלים ומחדלים על כל צעד ושעל אבל זה יהיה מיותר לגמרי
    נכשלנו לא כצבא ולא כעם כי יש לנו חיילים ואנשים טובים ומעולים במדינה שלנו
    המנהיגות כושלת!! פני הדור כפני הכלב!!!

14. spurs229 Member

פצצות חודרות בונקרים לא מנצחות מלחמה.
    אם באמת היו יודעים איפה נסראללה נמצא היו הורגים אותו.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/07
  15. קינג לדלי Member

יצא לי להתובב בגבול הצפון ואני חייב לציין שמאז שאשכנזי רמטכל הצבא עובד בטירוף.
    אני לא מקנא במדינה או המדינות שיצאו נגדנו למלחמה הבאה.
    מבחינה פסיכולוגית אנחנו נצא למלחמה הבאה עם הרגשת הכשלון ממלחמת לבנון ולכן האוייב יחטוף מנה כפולה ומכופלת ואולי גם חסרת פרופורציות.

אני בטוח בזה.הצבא מתכונן להחטיף חזק מאוד.