מזל של מלחמה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏13/7/07.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

חיים,

כל המידע לגבי המערך הגרמני הובא ע"י סוכנים כפולים בריטיים (ג'יימס בונד זה אולי סרט, אבל הוא מבוסס על ספר שהגיע בעקבות נסיון ביחידות המודיעין הבריטיים). תרגילים ערמומיים ביותר של המודיעין הבריטי עשו לחלאות בית ספר.
    החזית הרוסית אכן הייתה מסורבלת, אבל שכחת פרט אחד - כוח האדם העצום שעמד לרשות הרוסים.

2. בית"רי מלידה Member

איזו הגדרה עדינה להפקרה מכוונת והרעבה מכוונת של עיר שלמה על ידי סטאלין...בסופו של דבר הוא לא רצח פחות מהפיהרר, נהפוך הוא, הוא רצח יותר, ודווקא מבני עמו הגרוזינים.

האמריקאים יכלו להיות יותר "מוסריים" ולשלוח מליון חיילים למות בכיבוש יפן, אבל עשו בשכל שזרקו שתי פצצות אטום, ועשו סוף למלחמה הזו שהונהגה בידי 3 מטורפים.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הממ הממ שנה למלחמת לבנון

4. Ofek7 Member

ברור שלא, אבל קח את מלחמת ששת הימים, שקבעה את מהות החיים של העם היהודי בישראל... אתה בטח לא זוכר את ההפנינג שעשו מהמלחמה הזאת שבה הבסנו את צבאות ערב תוך שישה ימים (זה דבר שקשה לקלוט אותו)

פחות הרוגים שלנו ויותר שלהם לא מנחם אותי באופן אישי, חיזבאללה אולי לא ניצח, אבל בטח עשה בצבא שלנו זבל בהתחשב בעובדה שהוא אירגון טרור ולא צבא מהטובים בעולם כמו שברוכיאן 8 אמר... חיזבאללה ירה מטחים של קטיושות אחד אחרי השני כל יום בום בום בום בום זה היה מפחיד לראות את זה בטלוויזיה..

לא יודע מה איתכם אני ממש אוהב את אשכנזי, הוא בן אדם נהדר לדעתי והוא משתדל כמה שיותר להצטנע, לעשות את העבודה שלו (וכמו שאתה אומר, הצבא עובד בטירוף) ולא להתעסק בתקשורת (מתי בפעם האחרונה שמעתם גבי אשכנזי בחדשות?)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    עכשיו הסיפור שלי מהמלחמה....
    הסיפור שלי מהמלחמה הוא לא מהגדושים ביותר, מדובר ביום אחד, יום שישי ה-14.7.2006... אחי חזר הביתה מאימון בהרצליה גמור מעייפות ואנחנו יושבים בחדר של אחותי, רואים השיר שלנו... בעוד אני ואח שלי מנמנמים שריקה אדירה חצתה לי תאים בחוש השמיעה לא יודע איך תקראו לזה, ובוםם! הקטיושה הראשונה במעלות (אולי 200 נפלו בסך הכל בעיר)... זה היה נשמע כל כך קרוב, זה נחת במקום שהוא בערך 200 מטר בשכונה מתחת... ישר ארזנו מה שבא ליד וחתכנו לרעננה, שם התארחנו אצל משפחה במשך חודש וחצי...
    (סיפור בצד: הסוכנות היהודית תרמה כסף לשלוח ילדים שהם מדצ"ים וילדים בהמלצת בית ספר לפריז למשלחת לשבועיים-חינם.. בית הספר המליץ עליי ועל עוד מישהי ונסענו עם עוד 8 חבר'ה מדצ"ים לצרפת לשבועיים בחינם, רק דמי כיס... כשעבר השבוע הראשון שם, נחתמה הפסקת האש)

5. MHFC Member

בגלל שאני גר בחיפה, אני אביע את דעתי, ומן סיכום שלי.
    ביום שבו הקטיושות התחילו ליפול באופן משמעותי בעיר חיפה (3 ימים לאחר הנפילה הראשונה בסטלה מאריס), שזה היה יום ראשון, התעוררתי בבוקר, הסתכלתי מהחלון, פתאום אני שומע בומים נורא חזקים, אני לא מבין מה זה בדיוק, אבל כמובן שהמחשבה שלי הייתה שאלו קטיושות, בייחוד לאחר שביום חמישי התרחשה הנפילה הראשונה בעיר, פתאום אני רואה גם אנשים למטה שגם הם חשדו שזה קטיושות, ולאחר מכן בחדשות ערוץ 2 אני רואה שהשמועה אכן נכונה, המלחמה הגיעה גם לחיפה. זה היה אחד הימים הקשים, האנשים התחילו להיעלם מהרחובות,באעזקה, האנשים רצו, נבהלו, ובוא נגיד שזה לא נעים לשמוע את האזעקה. היה דומם בעיר, באותו היום לא ירדתי למקלט אלא נשארתי בבית, ככל שעבר הזמן כבר התחלתי גם לרדת אל המקלט, וזה היה נורא מעצבן כל 5 דקות לעלות לרדת. המון פעמים ברגעים שירדתי חששתי, כי שמעתי כל פעם בומים, אחרי בומים. לאחר איזה שבוע-שבועיים לאחר שהמחלחמה פרצה, היה איזה יומיים שבהם העיר חיפה לא ספגה רקטות, אז האנשים התחילו לאט לאט לצאת מהבתים, כולל אני, אז יצאתי למאפיה, ופתאום בומים נורא חזקים, הכי חזקים ששמעתי במלחמה, חשבתי שזה ממש באזור שלי, אבל זה היה בדואר בהדר, אם זכור לכם. רצתי למקלט, ושמעתי בדרך עוד כמה בומים. אני רוצה לציין גם את היום שבו היו הכי הרבה אזעקות, לפחות מעל 20, כל שנייה אני עולה יורד, נמאס לי לעלות ואז לרדת, לעלות לרדת, זה היה פשוט סבל, זה היה בימים האחרונים של המלחמה. חבר שלי שגר בקרית אליעזר שמע אין סוף קטיושות, והיו כאלה שנפלו 50-60 מטר מהבית שלו. תארו לעצמכם שבת גלים-קרית אליעזר אלו השכונות שבהם רוב הקטיושות נחתו בעיר חיפה, כמובן כולל הים, ששם גם נפלו הרבה מאוד קטיושות, רק שבתקשורת הרוב התעלמו מכך שגם שם נחתו הרבה רקטות.
    אני רוצה להוסיף שפשוט בזמן המלחמה, העיר חיפה היית שקטה, כאילו שזה עוד עיר עם 20-30 אלף תושבים, חלק גדול מן התושבים עזבו את העיר, ובכלל האנשים לא יצאו מהבתים, גם בזמן המלחמה היו חלק מהחנויות פתוחות, והיה אפשר לראות שכמעט ואין אנשים.
    זה לפחות מנקודת המבט שלי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/7/07
  6. Ofek7 Member

http://www.youtube.com/watch?v=eBve66LO_po
    מלחמת לבנון השנייה במעלות

עאלק אמרתי 200 קטיושות בערך במעלות, כ-700 נחתו במעלות ובסביבה, כל הנתונים בסוף הוידאו...

7. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק אצלנו אנשים התיחסו באדישות יתרה לאזעקות? את הבתי ילדים הורידו למקלטים, אבל אנשים שהיו בחד"א המשיכו לאכול, אנשים עלו על הגג בשביל תצפית טובה וכו'

8. King Kenny Member

האדישות הזאת תמיד קיימת אצלינו כשיש "צבע אדום". אנחנו ממשיכים בשלנו כאילו לא שמענו כלום.

9. Tony Adams Member

אתמול בערב (יום שלישי) נערכה האזכרה לזכרו של סמל אוהד קלאוזנר הי"ד בבית חורון.
    אוהד נפל ביחד עם עוד שבעה חיילים בקרב בבינת ג'בל ב-א' אב (לפני שלושה ימים לפי העברי), ה-26.7.06.
    היה פשוט טקס מרגש. מח"ט גולני נאם, להקת המשטרה שרה את "האם ישנם אנשים כמו האיש הוא" ואת "לנצח אחי".
    בלנצח אחי פשוט עלתה בי צמרמורת. אוהד הוא השכול ה-2 הכי קרוב אלי (המדריכה שלי בקייטנה של כיתה ו' נרצחה בפיגוע בצומת בגוש עציון לפני שנתיים וחצי), וזה לא נתפס. פשוט לא נתפס. חברים שלו מהכיתה פשוטנשברו באמצע הנאום, חברים מהגדוד פשוט בכו כמו ילדים מאחורי. זה פשוט מצמרר.
    עברה שנה, אבל רגע ההודעה נחרט בי. רצה הגורל, והייתי קרוב להר הרצל אז הלכתי להלוויה. ההלוויה השניה שהייתי בה בחיים שלי (אחרי של מתת רוזנפלד-אדלר הי"ד, המדריכה). אבל היא היתה הרבה יותר קשה. כי גם המקום מכניס המון אמוציות. הר הרצל פור גאד סייק. רק שאתה נמצא שם אתה מבין כמה חיילים נהרגו בשביל המדינה.
    אוהבים אותך, אוהד. אוהבים, זוכרים ובעיקר מתגעגעים.

י?ז?כ?ר א?לה?ים א?ת נ?ש??מות ח?י??ל?י צ?ב?א ה?ה?ג?נ?ה ל?י?ש??ר?א?ל ש??מ??ס?רו? נ?פ?ש??ם ע?ל ק?דו?ש??ת ה?ש???ם ו?נ?פ?לו? ג??ב?ור?ים ב??מ?ע?ר?כות י?ש??ר?א?ל ל?מ?ע?ן א?ר?צ?נו? ה?ק??דוש??ה, ע?יר ה?א?לה?ים ו?מ?קום ה?מ??ק?ד??ש?.

מ?נ?ש??ר?ים ק?ל?ו? ו?מ?א?ר?יות ג??ב?רו? ב??צ?את?ם ל?ה?נ?ח?יל נ?צ?חון עול?ם ל?י?ש??ר?א?ל.

ז?כ?ר ע?ק?יד?ת?ם ו?מ?ע?ש??ה ג??בו?ר?ת?ם לא י?סו?פו? מ?א?ת??נו? ל?עול?מ?ים ו?נ?פ?ש?ות?יה?ם ת??ה?י?ינ?ה צ?רו?רות ב??צ?רור ה?ח?י??ים ע?ם נ?ש??מות א?ב?ר?ה?ם, י?צ?ח?ק ו?י?ע?קב ו?ע?ם נ?ש??מות ש??א?ר ג??ב?ור?י י?ש??ר?א?ל ו?ק?דוש??יו ש??ב??ג?ן ע?ד?ן ו?נאמ?ר א?מ?ן.

הי"ד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/7/07