מחזור הפתיחה: מכבי ת"א גוברת על מכבי חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏23/8/12.

1. alexshw Member

למתיאוס היה תקציב השלישי בליגה לעטר היה אוסף שחקנים צעירים שבלעדיו היו נלחמים אולי כנגד הירידה + סבע שהוא גילה וגם בעונה האחרונה דג'ני.
    ראובן עטר הוא המאמן הכי מצליח של הקבוצה מאז שנות השמונים.

דעתי היא שעם המתורגמן אתם תתגעגעו מהר מאוד לעטר.

נערך לאחרונה ב: ‏25/8/12
  2. henry1 Member

להזכירך גם עטר נהנה מתקציב גדול מאוד בתקופת יאמר. הוא לא ניצל זאת בדיוק כמו מתיאוס, אלא שעם מתיאוס היינו יכולים לנסוע לחיפה ולת"א ולראות קבוצה על המגרש, שמשחקת כדורגל, מניעה כדור ולא בעט ורוץ.

ולמה אתה מתכוון במאמן הכי מצליח? מיקום? מצטער, אני לא מתסכל על מיקום, אלא על כדורגל והגעת קהל למגרשים. בתקופת עטר חלה הירידה הגדולה ביותר בכמות הקהל שלנו (אם כי אי אפשר הכל לזקוף לרעתו) ובתקופותו לא ראינו שום תואר (לא ציפיתי לאליפות, אבל בהחלט לגביע).

3. Raulito Madridista

בשנתיים האחרונות של עטר - נתניה שיחקה כדורגל יפה על הארץ מרגל-רגל ועשתה דברים יפים מאוד על שטח קטן. החלליות למעלה ליצורים כמו קיויו - זה קרה עוד בשנים שנתניה עוד האמינו שאפשר לזכות באליפות. מתיאוס דיבר הרבה אבל בפועל הביא זרים כושלים ואימלל את איתי שכטר, השחקן הכי כשרוני בסגל, ועטר הועיל לנתניה הרבה יותר ממנו. הוא בנה את נתניה כמעט מאפס ונראה עכשיו אם בנין יצליח לעשות אותו דבר בניית הקבוצה - אני בספק. מי הביא את אחמד סבע ונתן את הקרדיט לחן עזרא אם לא עטר?

הזרים שהביא ארצה בהחלט לא הרשימו אבל זו נק' תורפה של הרבה מאמנים בארץ. ומבחינה תקציבית עטר לא יכל לתקן.
    אגב, כשמדברים על 'כישלון' בגביע - נתניה הפסידה פעמיים בפנדלים בחצי הגמר - גם בזה עטר אשם? לפניכן היא בכלל לא התקרבה לשלבים האחרונים.

4. abcd Member

לעטר שנה לפני מתיאוס היה בדיוק את אותו תקציב אם לא יותר גדול.
    אוסף צעירים שבלעדיו היו יורדים ליגה?
    אתה באמת מאמין בזה? אז למה הליגה ואתם בעיקר רודפים אחרי כל ה"צעירים" האלה?
    סבע חתם עוד בתקופות מתיאוס(והגיע רשמית רק בקיץ), עטר לא "גילה" שום דבר אבל אם אתה רוצה להמשיך להמציא תיאוריות ואז להאמין בהן לבריאות.

אני אתגעגע לסגל יותר מלמאמן.
    נתניה עשתה את עטר הרבה יותר משעטר עשה את נתניה

5. alexshw Member

לא ראית תואר? למה שתראה תואר? עם איזה מאמן בשלושים השנים האחרונות כן ראית?
    תגיד תודה שנתניה לא התמודדה נגד הירידה בשנים האחרונות. את כל השחקנים שלה המציא עטר.

6. henry1 Member

בשנה האחרונה אכן עטר קצת זנח את הבעט ורוץ, אבל להגיד ששיחקנו כדרוגל יפה? אולי בכמה משחקים בודדים, לא יותר. הרוב היה מקרי. עטר אמנם הביא את סבע ומגיע לו הקרדיט, אבל עטר ויתר גם על דיע סבע ועוד כמה שחקנים טובים, לא רצה את אדרי (הביא את מרטינוביץ הכישלון) ואין ספור זרים כושלים. הרבה מאמנים נכשלים בהבאת זרים, אבל אצל עטר זה כישרון. למה אתה חושב שלחיפה עדיין אין זר חדש בעידן עטר? הוא מפחד מכישלון ומנסה ללכת על בטוח.

רק הזמן יגיד אם בנין יצליח יותר או פחות. אבל שוב, מה זאת הצלחה בעיניכם? אם זה שוב מיקום, אצלי זה ממש לא. תן לי כדורגל יפה, מהנה, קהל שחוזר למשחקים ומקום 6-8 ואני מרוצה. אם בנין יהיה איתנו כמה שנים, אז גם תואר.

7. abcd Member

שמע צריך הרבע אנרגיות כדי לענות לכל הדברים האלה.
    כדורגל מרגל לרגל - בוא תגיד לי עכשיו באמת כמה משחקים ראית של נתניה בתקופה הזאת? באמת אבל? אם נניח שראית 90 דקות מכל משחק שלנו ששודר בטלויזיה זה עדיין אולי 25-30% מהמשחקים. תאמין לי למה שאני אומר לך, גם אם נפלת על משחק טוב(היו פה ושם לא אומר שלא) זה ממש לא מדד למה שהיה רוב הזמן ועובדה שכמות הקהל בירידה דרסטית.

מתיאוס - הביא זרים כושלים זה נכון. אימלל את שכטר? זה ששכטר כזה מטומטם שהוא לא מסוגל לקבל טיפים מאלוף עולם זה בעיה שלו. הלוואי ששחקנים היו משחקים בשביל מתיאוס כמו שהם משחקים בשביל עטר(וזה היתרון הגדול ואולי היחידי שלו) ואולי היינו לוקחים אליפות. שכטר בתקופה שלו בנתניה אצל עטר, גוטמן ומתיאוס לא עבר אף פעם את ה-10 גולים בעונה. אז אצל כולם הוא היה אומלל?

אחמד סבע - כמו שאמרתי קודם ממש לא עטר הביא אותו. הוא חתם כבר בתקופת מתיאוס.
    נתן קרדיט לעזרא - וואו! איזה גאון כדרוגל, כמעט כמו שרף שנתן קרדיט לברקוביץ' או מי שהיה המאמן של מכבי שנתן קרדיט לנמני. נו באמת תעשה לי טובה גם סטיבי וונדר היה שם אותו בהרכב.

זרים - גם כשהיה תקציב וגם שלא הזרים נשארו באותה רמה שהיא הרבה מתחת לאפס. בינואר שעבר הוא הביא לנו את אלכסייב שאין לו שום קשר לענף תוך שהוא מוותר על שחקן שאחר כך הלך לקופס ופירפר אותנו באירופה. לא רואה קבוצות אחרות בתקציבים דומים ואפילו נמוכים יותר מביאים זרים כל כך חלשים.

גביע - עטר הפסיד פעמיים בחצי הגמר, אף פעם לא היתה בפנדלים. אם אתה מתחיל לזרוק פה דברים אז לפחות תבדוק את עצמך. הפסיד פעם אחת לבית"ר כשחבר שלך שכטר החטיא פנדל ועוד פעם 3-2 לחיפה. מה שהכי כאב זה עונה שעברה כשבאנו בשיא הכושר מול הפועל המפורקת ועדיין לא בעטנו לשער 90 דקות. ככה נראית קבוצה במשחק הכי חשוב של העונה?

8. henry1 Member

איי, כמה קל להיות מושפע מהתקשורת...למה שנתניה תתמודד על הירידה? היו לה שחקנים מספיק טובים כדי להיות קבוצת אמצע טבלה, לפחות. ונכון, עם אף מאמן לא ראינו תואר 30 שנה, זה הופך את השנים עם עטר להצלחה? למה? כי הוא הבייבי של התקשורת? תכף תדבר איתי על "הפילנטרופ" שחר...

אני לא לוקח את הדברים הטובים של עטר - שחקנים שנלחמים עבורו, שקט תקשורתי וגם הצלחה במיקום. בסה"כ דיברתי על העמידה הטובה של הקבוצה היום ועל הדרך, לעומת השכונה אצל עטר. זה לא אומר שהדרך תנצח את השכונה, אבל אני בוחר בדרך.

9. alexshw Member

מה זה שחקנים טובים? עטר עשה מהם "שחקנים טובים" או קבוצה של פליי אוף עליון.
    בלי שהיה לו בעלים וכלים פיננסיים רציניים. הוא בנה שחקנים שנתניה גם תוכל למכור ולהתקיים.

10. abcd Member

הוא לימד את חן עזרא לשחק כדורגל?
    אז אלישע בנה את גולסה, כיאל, רפאלוב וחמד

11. alexshw Member

נו יש לו חלק. הוא נתן בהם אמון ונתן להם את הבמה.

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/20.Xxx הפועל רמת גן- הפועל תל אביב http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/5.Xxx

תאריך ושעה: ראשון, 20:10
    איצטדיון: רמת גן
    שופט: אלון יפת

http://images.one.co.il/Images/Teams/Logos_55x50/20.Xxx
    הפועל רמת גן מגיעה אומנם עם בעיות כספיות, ועם תקציב דל, אך בהחלט אופטימית אל ליגת העל והמחזור הראשון. הקבוצה של פרדי דויד מגיעה לאחר שגברה 1:0 על רמת השרון ופירקה את אשדוד 0:4. בעקבות התוצאות האלו העפילה הקבוצה אל השלב הבא בגביע הטוטו.
    בנוגע להרכב, מי שלא ייטלו חלק במשחק בעקבות עונשי הרחקה שאותם הם סוחבים מאירועי המשחק מול בני לוד הם תמיר בן עמי לו נותרו עוד שני משחקים לסיום ההרחקה (קיבל שישה משחקים בפועל), יוגב בן סימון ועוז יפרח שלהם זהו המשחק האחרון שבו לא ייטלו חלק.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/3151771/13_gd.Xxx
    פרדי דויד. מאמין שאפשר לעשות דברים יפים גם בליגה.

הרכב משוער: איתי ארקין, ליאור ראובן, טל חן, ברנרד אוננגה, טל מעבי, וובה בראון, עומר בוקסנבוים, אופיר חמו, ישראל זגורי, מירוסלב פאיץ', אנטון ארקיפוב.

http://images.one.co.il/Images/Teams/Logos_55x50/5.Xxx
    הפועל תל אביב תפתח מחר את עונת 2012/13 בליגת העל לאחר ה-1:3 על דודלאנג' בשלב הפלייאוף של הליגה האירופית, תוצאה שהבטיחה כמעט בוודאות את ההעפלה לשלב הבתים. לאחר שבעונה החולפת, על אף כל הבעיות, הצליחה לזכות בגביע בפעם השלישית ברציפות וסיימה כסגנית, רף הציפיות נשאר גבוה גם העונה כשהפעם- השאיפה היא לסיים מקום אחד גבוה יותר-זכייה באליפות.
    מבחינה מקצועית, במרכז ההגנה תורגל מור שושן על חשבונו של זאב חיימוביץ? ואלירן דנין תורגל בעמדת המגן השמאלי במקומו של יגאל אנטבי. בקישור הוצבו אריק דג'מבה דג'מבה, ברונו קוטיניו, אלרואי כהן, סלים טועמה וחנן ממן, כשעדן שרם תורגל כחלוץ בודד. למרות זאת, שרם לא צפוי לפתוח וספק אם יהיה בסגל, ונראה שבסופו של דבר בן חיים ודמארי, או אחד מהם, יעלו ב-11.

http://mscwne.walla.co.il/w/w-248/1325673-41.Xxx
    דמארי ובן חיים. ישתפו פעולה בהתקפה?

הרכב משוער: אפולה אדל, ג'ון פנטסיל, וואליד באדיר, מור שושן, אלירן דנין, אריק דג'מבה דג'מבה, ברונו קוטיניו, סלים טועמה, אלרואי כהן, חנן ממן (טל בן חיים) ועדן שרם (עומר דמארי)

13. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

ברור שהוא לא חייב
    אבל הקוון עמד בעמדה הרבה יותר טובה ממנו
    הוא בחיים לא יכול לראות מאיפה שהוא עומד אם היה נבדל או לא

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאכלס, הייתי קונה תיקו מאופס לפני המשחק, אבל מצער לקרוא שהיינו ראויים לנצחון ולא השגנו אותו. אני משתדל להסתכל על חצי הכוס המלאה - קובי דג'אני פתח בהרכב ולא נראה שחלה הידרדרות במצבו הבריאותי ושלא ספגנו. בעונה החולפת יכולתי להגיד את זה רק לאחר המחזור ה-19.

בעיקר מעודד שטל בנין ויתר על עומר פרץ ופתח עם עידן שריקי. העונה הזו אנחנו יכולים לעשות דברים יפים, אך אנחנו תלויים בגמישות שלו. אסור שיהיה כמו ראובן עטר המקובע.

15. Beitar89 Member

טל בן חיים החלוץ הוא הרכש הכי טוב שעשתה קבוצה ישראלית השנה. היחידי בליגה, יחד עם סולליך, שמתאים לשחק ברמות האירופיות הגבוהות ביותר, ואני מתכוון לקבוצות ברמה של ארסנל, מילאן וליברפול.
    חן עזרא שחקן מעולה, ויחד עם ורד, קטן וגולסה, הם מהווים לדעתי את הקישור האיכותי ביותר בליגה.