מחזור מס' 4 בליגת העל: משחקי ההשלמה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏29/9/06.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מחר יחל המחזור הרביעי שיכיל בינתיים רק 4 משחקים שכולם ישוחקו מחר. 2 המשחקים של נציגותינו באירופה, הפועל ת"א אצל הרצליה ומכבי חיפה נגד בני יהודה, נידחו ל-24 לאוקטובר. אם כן מחר ישוחקו 4 משחקים ואפשר להגיד על כולם שהם בהחלט מעניינים. מלמיליאן נוסע עם הלהקה שלו לטדי, הפועל פ"ת מגיעה כמעט בקבר לדרבי, מכבי ת"א ממשיכה לחפש ניצחון ראשון הפעם מול אשדוד בבית ומשחק שאמור להיות מאוד אטרקטיבי בין 2 קבוצות התקפיות וטובות, הפועל כפ"ס נגד מכבי נתניה.
    שיהיה יום שבת של אחלה כדורגל.

הפועל כפ"ס- מכבי נתניה. 17:20, חיים יעקב
    הפועל פ"ת- מכבי פ"ת. 18:00, שי שטרית
    מכבי ת"א- מ.ס. אשדוד. 19:00, איתן תבריזי
    בית"ר ירושלים- הכח עמידר ר"ג. 19:30, אלי חכמון

פריוויוים יעלו בהמשך.

2. MHFC Member

המשחק של מכבי חיפה נדחה לחודש הבא עקב המשחק של לובץ, כנ"ל לגבי הפועל ת"א.
    אני אתייחס למשחק של ביתר- הכח, אני עדיין חושב שזה ביזיון שהוציאו את המשחק הזה מטופס הטוטו, כנראה שכחו מה עשתה הכח בעונה שעברה בגביע המדינה, אבל עזבו מזלזלים בהכח לעומת זאת מחשיבים את בית"ר לקבוצה שלא מסוגלת להפסיד בביתה ואם לא שכחתם, אז אתם בטח זוכרים את הרקורד שלה במשחקים הביתיים.
    המשחק תלוי אך ורק באיך שביתר תשחק, במידה והיא תזלזל, יש להכח סיכוי לא רע להוציא תיקו ואולי ניצחון סנסצי, הכח צריכה לבוא ולשחק התקפי, אסור לה לשחק הגנתי אחתר המשחק יהיה בשליטתה של ביתר בלבד (למרות שהוא צפוי להיות כזה ) והכח בסופו של דבר תספוג.
    פרננדז לא יפתח בהרכב, זה מה שבטוח גם בגלל החוצפה שלו באימון וגם בגלל שהוא נפגע עם האוטו שלו לאחר האימון אתמול או שלשום, בואטנג ימשיך להיעדר בעקבות הרחקתו ופביאני לא כשיר לכן הוא לא ישחק.
    בהצלחה הכח :aaa021:

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/9/06
  3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הכדורגל הישראלי רוצה לעלות מדרגה, העניינים האלה חייבים להיפסק. שתי הקבוצות הללו וכל קבוצה אחרת מישראל תשחק במסגרת אירופית תהיינה חייבות להתחיל להתרגל לעובדה שהן משחקות 2 משחקים בשבוע.

מכבי נתניה מתארחת אצל הפועל כפר סבא וזה לדעתי המשחק הכי מעניין במחזור הזה. שתי הקבוצות רוצות להמשיך את פתיחת העונה הטובה ולשתי הקבוצות יש את הכלים בהתקפה כדי לנצח את המשחק.
    מעניין מאוד יהיה לראות את הזר הרומני של מכבי נתניה ואת משחק ההתקפה בכלל, כמו שיהיה מעניין לראות איף הפועל כפר סבא תשתדר ללא העוגן בהגנה שלה, דאגלס דה סילבה.
    המשחק הזה פתוח לגמרי וכל קבוצה יכולה לצאת ממנו מנצחת, אני מקווה שהיהלומים יצאו מחייכים.
    בכל מקרה, אני צופה כאן נצחון של מכבי נתניה.

הדרבי הפתח תקוואי אף פעם לא התנהל שקבוצה אחת כל כך עדיפה על פני השנייה, אבל זה עדיין לא אומר שהמשחק נגמר עוד לפני שהתחיל. גם בעבר קבוצה אחת הגיע נחותה מהיריבה ובדרבי התעלתה על עצמה וניצחה. כמו שאומרים, לדרבי חוקים משלו, במיוחד בין שתי היריבות השנואות הללו.
    בכל מקרה, אני צופה פה נצחון של מכבי פתח תקווה.

מכבי תל אביב מארחת את מועדון ספורט אשדוד בידיעה שהפסד יתחיל לסבך אותה באופן רשמי במאבקי תחתית. מועדון ספורט אשדוד מצידה תנסה לבוא ולנצח את מכבי תל אביב ולא ממש תרצה לעזור לה לצאת מן המשבר.
    אני חושב שהמשחק הזה יגמר בשוויון.

בכח עמידר רמת גן מגיעה למשחק בטדי מול בית"ר ירושלים כאשר אף אחד לא נותן לה סיכוי לנצח, אני חושב שזה לא נכון ולא ספורטיבי. כמו שכבר כתבתי כאן, בשנה שעברה שתי הקבוצות האלה נפגשו ואז הפערים ביניהן היו בהרבה יותר גדולים ולמרות זאת הכח עמידר רמת גן יצאה מנצחת. נכון, בית"ר ירושלים עדיפה מכל הבחינות וצריכה לנצח, אבל היא לא תשחק מול קבוצה שתפתח רגליים, אורי מלמיליאן לא ירשה זאת.
    אני מהמר שהכח עמידר רמת גן תנסה לשבש את המשחק של בית"ר ירושלים ותצליח לסיים את המשחק בשוויון.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כן אבל השבוע יש את יום כיפור. אז לא היה מנוס מלדחות את המשחקים. אין קבוצה באירופה שמשחקת גם ביום חמישי וגם בשבת פרט למקרים מיוחדים כמו הכריסמס באנגליה. אם לא היה את יום כיפור ברור שהמשחקים היו משוחקים בראשון או שני.

5. Beitar Member

האמת שיכלו לדחות את זה ליום שלישי, מה הבעיה ביום שלישי הזה , גביע הטוטו או משהו ? (לנבחרת אין משחק בשבת יש רק ברביעי אחרי זה אז אני לא רואה בעיה).
    למה לדחות לעוד חודש וחצי ? :aaaprot:

6. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

מכבי ת"א - מ.ס. אשדוד (שבת, 19:00) בלומפילד

ללא ז'אן ז'ק גוסו, שטרם חתם בקבוצה, וככל הנראה ללא אבי נמני, שנטש את האימון המסכם הבוקר עקב מתיחה במפשעה ממנה סובל בשבועיים האחרונים, תעלה מחר מכבי ת"א למשחק הבית מול מ.ס. אשדוד במטרה אחת: ניצחון ראשון העונה, לאחר שני הפסדים ותיקו בשלושת מחזורי הפתיחה. מכבי, עושה רושם, תגיע למשחק מול אשדוד בעמדה מאוד לא מוכרת: כאנדרדוג.

נמני, כאמור, נטש את האימון המסכם הבוקר ולא יפתח בהרכב, אולם אפשר שיעלה בהמשך מהספסל. מי שכן יפתח הוא הבלם הסרבי מילאן מרטינוביץ', שנפגע בראשית השבוע במהלך אחד האימונים אך התאושש ושב לכשירות. ג'ובאני רוסו בספק עקב מתיחה קלה בשריר הירך, ובאימון הבוקר תורגל בהרכב השני. לירן כהן מועמד למלא את מקומו בקישור הימני. המאמן אלי כהן עדיין מתלבט בין עומר פרץ למשה ביטון באשר לאיוש עמדת החלוץ השני, לצידו של מיליאן מרדיקוביץ'.

הרכב משוער: טברטקו קאלה; יובל שפונגין, מילאן מרטינוביץ', אבי יחיאל, אורי שטרית; משה מישאלוף, איוון רזיץ', יוסי שבחון, לירן כהן; עומר פרץ (משה ביטון), מיליאן מרדיקוביץ'.

http://images.one.co.il/images/d/gg106185.Xxx
    מכבי תצטרך להסתדר שוב בלעדיו, אבי נימני.

באשדוד מרוצים מאוד מהתוצאות שהשיגה הקבוצה, בעונה הנוכחית: שני ניצחונות, הפסד בודד ומספר תוצאות תיקו בליגה וגם בגביע, כמו גם במשחק האחרון, בין אשדוד להפועל תל-אביב, שנערך ביום חמישי שעבר (0:0).

מאז משחק הליגה האחרון, בו ניצחה אשדוד עם מנור חסן בהרכב, את הפועל פתח-תקוה בבית (1:2), הרבתה הקבוצה להפתיע: יניב עזרן עשה קאמבק וחתם ל-3 עונות, מסאיי דגו שוחרר מהפועל תל-אביב וחתם עד תום העונה, תומר ברוקס והמקדוני אמיני וולניק סיכמו, והקבוצה הביסה 5:0 במשחק אימון את בני לוד.

למרות שאדיר טובול נעדר במשך מספר אימונים במהלך השבוע בשל מתיחה במפשעה, המגן לא יותיר את עמדת המגן השמאלי חשופה. בחמישי ובשישי קיים טובול אימונים מלאים והוא יעלה בהרכב הפותח של מזרחי.

אבל טובול לא לבד: יניב עזרן, שחזר מקבוצתו של קלינגר בקפריסין, יעשה את הסיפתח שלו בהרכב של אשדוד. עזרן, יחד עם מלך השערים של הקבוצה, עידן שריקי והמלך של כל הליגה, ב-4 העונות האחרונות, שי הולצמן, יחברו יחד ויציגו התקפה אשדודית מתוגברת.

הרכב משוער: סמי אג'יי, אמיר אלקריף, אדיר טובול, גורה טל, כריסטיאן גונזאלס, יוסי אופיר, עידן מליחי, מנור חסן, יניב עזרן, עידן שריקי, שי הולצמן.

http://images.one.co.il/images/d/gg109686.Xxx
    חיזוק משמעותי להתקפה, יניב עזרן.

7. ReL Member

משחק חשוב נורא מחר לנתניה , אם נפסיד בלויטה אנחנו עלולים להיכנס ללחץ אדיר ובסופו של דבר למאבקי תחתית . כפר סבא ללא דה סילבה זו קבוצה שנתניה צריכה להכניס לה לפחות 2 שערים , ההגנה שלנו ביום טוב מסוגלת לעצור את ההתקפה הנפלאה של כפר סבא. משחק קשה אין מה לדבר , אבל לדעתי הטקטיקה ושיטת המתפרצות של גוטמן ינצחו את כפר סבא , הלוואי ואמן , בכל מקרה יהיה משחק נורא מעניין .

אני לא מבין , אין משחק מרכזי שמשודר בערוץ 10 ? איך זה יכול להיות?

8. burning soil Member

הפעם הדחיה היא הגיונית כי לא ניתן לשחק בראשון ובשני עקב יום כיפור, ולתת
    לקבוצות האלה לשחק בהמשך השבוע יפגע בהכנות הנבחרת למשחק מול רוסיה.

ולגבי מכבי שתארח את אשדוד, אני מאוד אופטימי להשגת ניצחון כשמכבי משחקים
    בבלומפילד, אולי סוף סוף מחר.

9. נדב מיכאלי Member

משחק מוקש עבור בית"ר.
    הכח מגיעה לטדי בידיעה שכל דבר שהיא תעשה בטדי לא יכעסו עליה.
    אם הכח תפסיד אז יגידו שהיא הפסידה לקבוצה שיותר טובה ממנה
    אם הכח תעשה תיקו אז זה יחשב להפתעה ואם הכח תנצח זה ייחשב לסנסציה.
    קצת מעצבן אותי שהוציאו את המשחק מהטוטו,זה לא הוגן.
    שנה שעברה בית"ר נפלה מול הקבוצות הקטנות ואיבדה הרבה נקודות,כדי לזכות באליפות צריך לנצח גם את הקבוצות הקטנות.
    מקווה שננצח ויאללה בית"ר.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הפועל פ"ת- מכבי פ"ת

18:00 באורווה

הדרבי הגדול של פ"ת מגיע לליגת העל. 2 הקבוצות שכל כך שונאות אחת את השנייה, עבר עשיר של הקנטות, קללות וגידופים פותח מחר עוד פרק בדרבי שבו מכבי פ"ת מתארחת ומגיעה פייבוריטית ברורה מול הפועל פ"ת שיודעת רק רע מפתיחת העונה ומגיעה במצב של אפילו עם שלם שאפשר להגיד "שונא" את הקבוצה הזאת בגלל שיטת המשחק הנוקשה שלהם.

הפועל פ"ת במקום ה-11 עם נקודה אחת בלבד, 1 מתוך שלושת הקבוצות היחידות שעדיין לא ניצחה. אין יותר טוב מלצאת מהמשבר עם ניצחון על מכבי השנואה, זה תסריט שאני בטוח שכל איש הפועל, בין אם זה אוהד או עסקן, מפנטז עליו. אוהדי הפועל לא זוכרים כזה קיץ שחור, קיץ שהקבוצה לא התחזקה מספיק וזה כמובן הדבר שהכי מדאיג את אוהד הכדורגל. הפועל פ"ת עם 2 הפסדי חוץ ותיקו בבית נגד נתניה, אולי הפועל פ"ת תצליח להפוך את מגרשה הביתי למבצר ולפחות שם תאגור את רוב הנקודות שלה, כמו שזה נראה עכשיו, הקבוצה של לחמן תיאבק בתחתית אז כל נקודת בית חשובה מאוד. אוהדי הפועל דווקא יותר תומכים בשבוע האחרון ובאו לאימונים להטריף את השחקנים. רפי כהן יחגוג 500 הופעות בליגה מחר. מוטי קקון צפוי לפתוח בפעם הראשונה בליגה ויש התלבטות בין עידן סרור ליניב לוזון כאשר יש יתרון ליניב לוזון.

בצד השני של הכביש העיניינים קצת יותר רגועים. אומנם במחזור האחרון הם הפסידו אבל זה היה לאלופה וגיא לוזון היה מרוצה פחות או יותר מחניכיו. 4 נקודות יש ללוזונים עד כה ואולי עדיף שהמשחק הזה נקרא עבורם משחק חוץ כי העונה ב-2 משחקי הבית היא לא ניצחה וניצחה רק במשחק החוץ את הרצליה. במכבי פ"ת נמצאים 3 שחקנים חשובים בספק: קובי גנון, ג'ובאניני ופטריק סופו שלא ערכו היום את האימון המסכם, למרות זאת השלושה אמורים לשחק אבל שחקני הספסל כבר דרוכים ומוכנים למקרה הצורך. כמובן שגם בצד הזה של הכביש הדרבי הוא הדבר שהכי חשוב לאוהדים ולקבוצה, למרות שגיא לוזון נשמע השבוע אומר שהוא מתכונן לזה כמו למשחק רגיל... לא מאמין לשטויות האלה. מכבי פ"ת תרצה כמובן לגרום להמשך פתיחת העונה הרעה של היריבה אבל יותר חשוב מכך זה שוב לנצח ולנסות לצבור איזשהו רצף של ניצחונות שיעלה את הקבוצה הזו למסלול הנכון עבורה, מכבי פ"ת גם השנה רוצה להיאבק על מקום באירופה ולהציג כדורגל חיובי.

הרכבים משוערים:
    הפועל פ"ת: רפי כהן, עומרי קנדה, זאב חיימוביץ', לאזו דובה, מהארן אבו רייא, יניב לוזון (עידן סרור), יפתח הררי, צ'ק גדיאגה, שמעון אבו חצירה, אחמד קסום ומוטי קקון (אלנתן סלאמי)
    מכבי פ"ת: אוהד כהן, קובי גנון (איסמעיל עאמר), מראד מגמאדוב, מארסיו ג'ובאניני (ניצן דמארי), נאור פסר, סולי צמח, אנדרה קאלדיירה, בלסינג קאקו, דידי אונגר, פטריק סופו (רוביל סרסור) ועמר גולן

11. Beitar Member

לפי דעתי המשחק של חיפה נגד בני יהודה באמצע אוקטובר ישודר בערוץ 10.

12. TariboWest Member

שכחת דבר אחד אבויה, הכח צריכה נקודות.
    זה לא משחק גביע.

13. גל_2 Member

התיחסות שלי למשחקים-

הפועל כפ"ס- מכבי נתניה-זה המשחק הכי מענין המחזור,כ"ס תשחק ללא דה-סילבה בלעדיו נתניה צריכה להכניס לפחות 2 ללוי,זה משחק מענין שאני צופה בו-2-2

הפועל פ"ת- מכבי פ"ת-הדרבי של פ"ת יהיה חם(כמו תמיד), יש כאן את הפועל פ"ת אם כל הבעיות בקבוצה.
    ואת מכבי פ"ת שכמו שנה שעברה הקבוצה עובדת בשקט, וכאן היא צריכה לנצח מול הקבוצה שמועמדת לירידה,
    התוצאה שלי היא-3-1 לטובת מכבי.

מכבי ת"א- מ.ס. אשדוד-זהו גם משחק מענין שבו אם מכבי לא תנצח יהיה שם בלאגן גדול,מכבי צריכה דחוף את הנקודות!! כרגע תשחק ללא ז'אן ז'ק גוסו שעוד לא חתם, ואבי נימני שסובל ממתיחה במפשעה.
    בצד השני מרוצים מהתוצאות שהושגו עד כה,ורוצים להמשיך ביכולת הטובה.
    ההימור שלי הוא-2-1 לטובת מכבי תל-אביב

בית"ר ירושלים- הכח עמידר ר"ג-במשחק הזה כולם יודעים לטובת מי הולך הניצחון-בית"ר ירושלים,שבמשחק הזה צפוי לשחק בהופעת בכורה הרכש מארגנטינה-כריסטיאן פיביאני שצפוי לעלות לכמה דקות למגרש.
    בהכ"ח רוצים שהתוצאה תחזור על עצמה כמו שנה שעברה כשניצחו 1-0 בגביע המדינה,ההימור שלי תוצאת תיקו של -1-1

14. ReL Member

נדב נראה לי מהשנים עם פניג'ל ואוחנה הורגלת לבינוניות ופחדנות מכל קבוצה בליגה , על מכבי ת"א והפועל אמרת שהם נאחס , מכפר סבא פחדת ועכשיו גם הכח ?! הלו אתם קבוצה של 100 מיליון שקל מן הסתם אתם פייבוריטים לכל משחק ולא יכולים להגיד זה נאחס וזה מוקש כי הקבוצה הזאת חלשה

15. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

בית"ר י-ם - הכח עמידר ר"ג (שבת, 19:30) טדי

לאחר שלושה ניצחונות רצופים וכשהיא במקום הראשון בליגה, תארח מחר בית"ר ירושלים את העולה החדשה הכח עמידר ר"ג. אשתקד, במסגרת גביע המדינה, כשהאורחת עוד הייתה בליגה השנייה, ניצחה הכח את בית"ר בטדי 1:0 משער של מור גולן.

לרשותו של אוסי ארדילס עומד סגל מלא, ולמרות חשש כי פבריס פרננדס יחמיץ את המשחק בגלל התאונה שעבר אמש, בסופו של דבר גם הצרפתי יעמוד לרשותו של ארדילס.

עמרי אפק, שנעדר מהמפגש מול כפ"ס בגלל פציעה, ישוב להרכב על חשבונו של יואב זיו. דרק בואטנג יחזור גם הוא להרכב, לאחר שריצה עונש השעייה לשני משחקים בגלל האדום שספג מול הפועל ת"א. בחוליית החוד מתלבט ארדילס עם מי מבין השניים לפתוח - ברק יצחקי או עמית בן שושן, כשגם טוטו תמוז נמצא בתמונה. מי שבטוח יפתח בהרכב זהו הברזילאי ז'ואנו פינטו שכבש צמד במשחק הליגה האחרון. כריסטיאן פביאני לא ישותף מכיוון שהשחרור שלו הגיע מצרפת באיחור.

הרכב משוער: איציק קורנפיין, עומרי אפק, שמעון גרשון, תומר בן-יוסף, רוני גפני, דרק בואטנג, מיכאל זנדברג, גל אלברמן, פבריס פרננדז, ברק יצחקי (עמית בן שושן), ז'ואנו פינטו.

http://images.one.co.il/images/d/gg110138.Xxx
    חזר להתאמן ונראה חד כמו תמיד, פאבריס פרננדז.

הכח עמידר רמת-גן תפתח מול בית"ר בהרכב זהה לזה שהובס במחזור הקודם בבלומפילד 4:1 להפועל תל-אביב.

באימון המסכם נטלו חלק כל השחקנים, לרבות דודי ליברמן שהחלים מהפציעה באגן וחזר לאימונים רק ביום רביעי. עם זאת, הוא צפוי לפתוח בקישור הסגול.

הבלם סביטי ליפנייה, שקיים ביום חמישי אימון חלקי בגלל מתיחה, ערך בשישי אימון מלא ויפתח במרכז ההגנה, לצדו של הקפטן אדריאן גמאן. ישראל פילוסוף יתייצב בין הקורות, כאשר מרשל אודה, שוער הרכש הניגרי ממכבי נתניה, יהיה בכוננות על הספסל. גם החלוץ החדש מגאנה, ג'ף אייה, יחכה להזדמנות על הספסל.

הרכב משוער: ישראל פילוסוף, ליאור ראובן, אדריאן גמאן, סביטי ליפנייה, שוקי נגר, גיא טוביאק, דודי ליברמן, יוסי רוזן, אבי תקוה, דן רומן, מור גולן.

http://images.one.co.il/images/d/gg500466.Xxx
    רוצה שבית"ר תזכה באליפות, אורי מלמיליאן.