מחזור מס' 6 בפרמיירליג: צ'לסי וארסנל מאבדות נקודות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏17/9/04.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שמעו מגיע כל הכבוד לחבורה של סם אלרדייס. שבוע שעבר חוסר מזל מנע ממנה ניצחון על היונייטד והיום היא עצרה בבית את הקבוצה הכי חמה באירופה (אחרי ברצלונה). באמת כל הכבוד ארסנל נעצרה אבל היא לא צריכה לתפוס את הראש יותר מדי זה בסך הכל תיקו ותיקו ראשון ואחרי 5 ניצחונות רצופים זה בסדר גמור. גם אם צ'לסי תנצח מחר היא עדיין לא תהיה במקום הראשון בגלל הפרש שערים, אבל עדיין בשלב הזה של העונה זה לא קריטי.
    אני מקווה שמחר צ'לסי לא תפשל בבית נגד התרנגולים ותנצח. קל לא יהיה טוטנהאם כבר לא אותה לוזרית חלשה טוטנהאם קבוצה שאף אחד כבר לא באמת מזלזל בה העונה ומחר אני מקווה שננחיל להם הפסד ראשון העונה.

2. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx

אמממ... טוב, איך להגיד את זה - אני כן, מאד, בהחלט, בכל צורה אפשרית, מזלזל בטוטנהאם, אני חושב שהם קבוצה מחורבנת ואני לא יכול לחכות לדרבי כדי למרוט לתרנגולים את כל הנוצות.

http://www.onlinegooner.com/covers/images/148backcover.Xxx

Spurs Are Sh*t :aaaprot:

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לגבי שאר המשחקים:

בתחתית ווסטר ברומיץ' ונוריץ' עשו תיקו בבית נגד פולהאם ואסטון וילה (בהתאמה) מה שהוריד אותם יחד עם קריסטל פאלאס אל מתחת לקו האדום. על קריסטל פאלאס אין מה לדבר, רק נקודה אחת ואני באמת לא רואה עתיד ורוד עבורה, הפסד בית למנצ'סטר סיטי זה מראה שאפילו בבית כנראה שאין להם מה להציע. אבל 2 העולות האחרות ברומיץ' ונוריץ' פשוט לא מסוגלות לנצח, אומנם יש להם רק 2 הפסדים ו-4 תוצאות תיקו אבל הן לא מצליחות לנצח וזה נקודה לדאגה. הן חייבות לנצח כדי לצבור נקודות עכשיו בשביל הביטחון העצמי ושבטעות הליגה לא תברח להן מה שלא רחוק שיקרה.

בירמינגהאם מאכזבת אותי קשות, אחרי כל הכותרות שתפסה בקיץ רק 5 נקודות אחרי 6 משחקים כולל 3 הפסדים זה פשוט לא זה. אומנם עדיין המרחקים סבירים ואין לבירמינגהאם מה לאבד תקווה אבל ההתחלה הזאת בהחלט מאכזבת מאוד עבורה, תיקו בבית נגד צ'רלטון זה לא מספיק טוב עבור קבוצה עם שאיפות כמו שלה.

4. ScottishGunner Member

תיקו דבילי, אבל מצויין מבחינת ארסנל. בולטון לא יצרה יותר מחצי הזדמנות, שהובילה לשני שערים... פדרסן שוב משווה מולנו. נמאס לנסות להתרגל לרשלנות של סיגאן. בתחילת העונה דיברנו אני חושב בדיון של ארסנל על כך שסיגאן לא עשה יותר מידי טעויות ישירות שגרמו לשער בעונות האחרונות שלו בהייבורי, ולכן אפשר להסתתדר איתו- אבל הנה, טעויות שמובילות לשער נהפכות לשגרה אצלו. וטוב שסולי חוזר.
    עזבו את אלמוניה, סתם שוער דביל, אני לא מבין למה על הספסל יש לנו שוער זר... זה הורג אותי. איפה סטויארט טיילור איפה. עוד מישהו, ג'ילברטו חייב להימכר, איזה פאדיחות עם השחקן הזה. על כל מהלך בגדר סביר שלו באים עשרה שהם מתחת לכל ביקורת.

מה שטוב בתיקו הזה, זה שעכשיו נצא משאננות. היום שיחקנו מאוד מאוד מפוזר ולא מרוכז, אני מאמין שהתיקו הזה יאפס אותנו קצת ונחזור לתת 100% בכל משחק. גם להייבורי לא יזיק לצאת משאננות, בקושי יש מחיאות כפיים בגולים... לא טוב להתרגל לזה. יאללה, סיטי שבוע הבא.

5. Fernando Cavenaghi Member

בוט שוער רביעי.

להמן הוא השוער השני (כבר כמה שנים)

ושוער צעיר אחד, שכרגע ברח לי השם הוא השוער השלישי.

ושמתם לב שזה הופך להיות יותר פורום על גרמניה מאשר על אנגליה? :aaaoffto:

6. Julian Joachim Member

השוער של שטוטגארט הוא השלישי, טימו הידלבנרדר, או משהו כזה.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

להמאן לא היה בסגל של גרמניה במשחקי הידידות האחרונים ואם אינני טועה גם ביורו.

8. Fernando Cavenaghi Member

להמן היה, אולי שם זוכרים את הכושר שהיה לו לפני המעבר לארסנל.

והשם הוא טימו הילדברנד.

9. Rudess Member

טימו הילדברנד, שוער גדול.

10. KirkH Member

אני לא כל כך מסכים לקביעה שהפתיחה של ברמינגהאם מאכזבת. זאת אומרת, קשה להתווכח עם העובדות היבשות (5 נק' מ-6 משחקים) אבל כשמנתחים את העניין יותר לעומק, המצב של ברמינגהאם מובן בהחלט.

צריך לזכור שהיום הייתה הופעת הבכורה של דיוויד דאן בפרמיירליג העונה (וגם היא ל-30 דקות בלבד). צריל לזכור שמיקל פורסל שהוא בלי ספק אחד הברגים היותר חשובים של הקבוצה הזו נעדר ממשחק שני העונה (הראשון היה מול צ'לסי בגלל חוק ההשאלות, היום עקב פציעה).
    צריך לזכור שרובי סאבג' שההשפעה שלו על הקבוצה הזו אדירה חזר רק היום משלושה משחקי הרחקה שהוא ריצה על המרפק שהוא דחף למאטייה במחזור השני.
    ומעל לכל צריך לזכור שהקבוצה הזו עדיין מנסה להתרגל לעצמה, עדיין מחפשת שיטה היות ורוב ההרכב, בעיקר החלק ההתקפי שלו לפחות, הינו חדש ולא מורגל במשחק יחד...

לדעתי הם פיספסו במשחק הפתיחה מול הפומפות, ניצחון שם והכל היה נראה היום הרבה פחות נורא. סך הכל להפסיד לצ'לסי בגשר, לבורו בריבר סייד ולחלאות בוויט הארט ליין אלה לא אסונות גדולים. אם החבר'ה של ברוס היו מנצחים את פורטמות' ומגרדים תיקו בוייט הארט ליין או ברייבר סייד - תיקו היום מול צ'רלטון לא היה נחשב כל כך נוראי. כי בסך הכל למרות הפתיחה הגרועה גם צ'רלטון עדיין קבוצה מאוד איכותית שלא יהיה קל לכבוש מולה.

הבעיה הגדולה של ברמינגהאם יהיה לצאת מהמצב הלא סימפטי אליו היא נקלעה. בליגה מצפים לה כעת 4 משחקים מאוד קשים: בולטון בחוץ, ניוקאסל של סונס ומאן יו המתעוררת בבית ומשחק חוץ סופר קשה בסיינט מארי'ס אצל סוטון. בקיצור, דבש לא ילקקו שם בפתיחת העונה הזו.

נערך לאחרונה ב: ‏19/9/04
  11. ArsenalFan Member

האמת היא שהתיקו הזה הגיע בזמן מעולה. לעשות תיקו מול בולטון זה אולי מאכזב, בוודאי כשאתה סופג שער שוויון בדקה ה-84 (שנה שלישית ברציפות שזה קורה מול בולטון, בערך באותה דקה), אבל מישהו היה צריך להראות לנו שגם לנו יש בעיות, שלא הכל מושלם וזוהר ושצריך להוריד קצת מהענן הגבוה מדי גם כמה אוהדים שחצנים ברמות שעוד לא היו כאלו. מי שחשב שלא נאבד השנה נקודות, גם נגד קבוצות שהן לא צ'לסי, הוא פשוט כסיל. מי שחשב שנשמור על היכולת המדהימה שבה פתחנו את העונה לאורך עונה שלמה- הוא פשוט כסיל. אנחנו עוד נאבד נקודות, גם במשחקים שאנחנו אמורים על הנייר לנצח אותם, ואנחנו גם נפסיד העונה, אולי אפילו בקרוב.

להמן הוא בעייה מוכרת שתעלה לנו בכמה נקודות העונה, אבל אל תשכחו שכבר לקחנו אליפות עם השוער הזה, אין מניעה שנעשה זאת גם העונה איתו. לגבי סיגאן- אני לא ממש מאשים אותו כי ברוב המשחק, בעיקר במחצית הראשונה, סיגאן היה בסדר גמור ובמחצית השנייה כל ההגנה הייתה חלשה בעיקר בגלל יום נוראי של להמן שנתן חוסר ביטחון. העליהום הזה קצת מוגזם...

תיקו מול בולטון? יש דברים גרועים יותר.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיגאן דווקא היה ממש בסדר מול פ.ס.וו והוא מפתיע אותי לטובה, למרות שעדיין אני בטענה שארסנל צריכים עוד בלם, בעיקר לעומת ההיצע המרשים של היריבות שלה לצמרת.

בכל מקרה,

צ'לסי - טוטנהאם (סטמפורד ברידג', 18:05)

בדרבי לונדוני ראשון העונה, יתארחו טוטנהאם של סאנטיני אצל צ'לסי של מוריניו.
    מדובר בשתי הקבוצות שעשו הרכש המאסיבי ביותר הקיץ מבין קבוצות הפרמיירשיפ, ומחכה מפגש טעון ומותח.
    אצל המארחים, איידור גודיונסן חוזר מפציעה קצרה שנגרמה לו במפגש מול פאריס סן ז'רמן, אך לא יפתח והקרדיט בחוד יישמר עבור דרוגבה וקזמאן. אריאן רובן לא ישחק גם השבוע עקב פציעה.
    צ'לסי מגיעה אחרי תיקו חוץ קשה מול אסטון וילה, ומצפה לחזור למסלול הנצחונות, בעיקר לאור שמיטת הנקודות של יריבתה בצמרת, ארסנל. ג'ו קול צפוי לרדת לספסל בעקבות שובו של דמיאן דאף, כאשר במרכז ההגנה נותרה ההתלבטות הקשה של מוריניו, לבחור את השילוב בין טרי, קרבאליו וגאלאס.
    מוריניו דיבר הרבה בכלי התקשורת השבוע, כאשר אמר שמבחינתו הסגל נשלם ולא יהיו לצ'לסי העברות בינואר, ואמר כי הדרבי הוא מבחן כוח חשוב מול אחת הקבוצות המשתפרות בליגה.
    בכל מקרה, נראה שצ'לסי היא הפייבוריטית במשחק הזה, ובהתאם לכך יתדרך אותם מוריניו.
    לעומתו, אמר ז'אק סאנטיני שהמשחק מול צ'לסי יהווה מבדק לכמות השיפורים בקבוצה מאז התיקו מול ליברפול במחזור הראשון. טוטנהאם מגיעה אחרי תיקו מאכזב מאוד מול נוריץ', שהוליד תסכול לא קטן לקראת המשחקים הקשים שמצפים לטוטנהאם השבוע, מול צ'לסי והיונייטד. התרנגולים נכון להיום עדיין בלתי מנוצחים, אבל החבורה של מוריניו מאיימת על הסטטוס הזה.
    סיימון דייויס חוזר לפעילות מלאה אחרי פציעה ארוכה. הוא שיחק 30 דקות מול נוריץ' ועוד 65 דקות בקבוצת המילואים ועשוי לפתוח במשחק, בעיקר לאור ההופעה הפושרת של מייקל בראון באגף הימני מול נוריץ'. גם מייקל קאריק נכלל בסגל שנרשם למשחק בסטמפורד ברידג', אך הסיכוי שיזכה להופעת בכורה בספרס נראה קלוש.
    המשחק מול הקנריות הוכיח לסאנטיני שלא הכל מושלם בקבוצה שלו. עד כה נראה שההגנה השתפרה, אך משחק ההתקפה נותר אנמי מעט ומסתמך בעיקר על יכולת הפריצה של החלוצים, ובפרט ג'רמיין דפו.
    העובדה שטוטנהאם לא גברה על המיליונרים בליגה מאז 1990 אכן פועלת לרעתם, והסיכוי שהרקורד השלילי הזה יישבר היום נראה קלוש אל מול הגנת הברזל של צ'לסי.
    עוד שאלה בלתי פתורה היא מי יפתח בחוד, כאשר מקומו של דפו נראה מובטח, אך לא ברור מי יפתח לצידו. עד כה ניתנה עדיפות לקאנוטה, אך הבצורת שעובר החלוץ הגבוה עשוייה לסלול את דרכו של הכובש האירי חזרה להרכב.

הרכבים משוערים:
    צ'לסי: צ'ך, ג'ונסון, טרי, קרבאליו, ברידג', טיאגו, מקללה, למפארד, קול, קזמאן, דרוגבה.
    טוטנהאם: רובינסון, פאמארוט, קינג, נאייבט, אדמן, סיימון דייויס, מנדס, רדנאפ, אטובה, דפו, קאנוטה (קין).

13. KirkH Member

מאיפה הבאת את ההרכבים המשוערים האלה?

הלוואי שגלן ג'ונסון יקבל סוף סוף הזדמנות, כי זה יהיה סוף הקדנציה של פריירה בהרכב - אבל מורינו לא דיבר על זה וגם אין שום סיבה שזה יקרה, הפורטוגלי עושה עבודה טובה ונקייה עד עכשיו.

ג'ואי קול בהרכב? בעצמך אמרת שדאף חוזר, קול שיחק באמצע השבוע כדי שדאף יקבל עוד כמה ימים של מנוחה.

לפחות לפי מה שאני יודע מהאתרים של צ'לסי - קאריק לא בסגל אפילו.

איזה באסה שמאוריסיו טאריקו לא בסגל, תמיד כיף לקלל את הדביל הזה.

14. Rudess Member

סאות'המפטון -ניוקאסל, ההרכבים:

סאות'המפטון:

ניימי
    נילסון
    לונדקבאם
    יקובסון
    לה-סו
    פרננדס
    דלאפ
    פראטון
    סוונסון
    פיליפס
    ביטי

ניוקאסל (שימו לב איזה מערך התקפי)

גיוון
    קאר
    אובראיין
    אליוט
    ברנארד
    בוייר
    באט
    ג'נאס
    בלאמי
    שירר
    קלוייברט

15. toon-UPON-tyne Member

כן, סונס מנסה את בלאמי במשחק הזה כקשר-חלוץ שיתופקד במרכז או בצד ימין. גנאס או אולי אפילו בוייר צפויים לתפוס את העמדה השמאלית - לדעתי להוריד את רובר זה טעות, ואם אז עדיף לשים שם את בלאמי ובימין את גנאס כי אני חושב שהאיכויות של גנאס יתבזבזו באגף השמאלי. מעניין גם איזה מרכז שדה יעדיף סונס - מרכז שדה יותר הגנתי ופחות יצירתי עם בוייר ובאט או אולי עם גנאס במכרז יותר בוייר , דבר שיתן יותר דחיפה של הקשר היצירתי, עוד אפשרות היא כמובן בלאמי בקישור המרכזי מה שבעצם יחליש את מרכז השדה ויהיה פוש רציני להעברת הכדור במהירות לחלוצים.
    הרכב מעניין בכל מקרה נראה איך יתפתח..