מחזור 1 בלאומית: הפועל כפ"ס מביסה 1:5 את מכבי ב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Emil, ‏21/8/09.

1. הפועל_23 Member

מצטרף מאוד!
    לא הבנתי למה בעיתונים ובאתרים מעמידים את הכח כאחת המועמדות הבטוחות לעלייה.
    לדעתי היא אחת הקבוצות החלשות בליגה ופרט לחלוץ טוב (בן לולו) אין להם שם פשוט כלום.
    כרגע הם קבוצה של מקסימום מקום 14! סגל חלש ביותר.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/09
  2. איגור .פ. Member

יש בזה משהו אבל עדיין כנראה גם אני והעיתונים מגדירים את הכח כפייבורט לעלייה בגלל השם, וכי מקבוצה שירדה ליגה תמיד שמים אותה פייבורטית לעלייה.

3. הרצליה Member

גם אני ממש לא מחזיק מהכח, לא ראיתי שמכבי הרצליה והפועל כפר סבא כיכבו בעונה שעברה אחרי שירדו מליגת העל.
    שתיהן נשארו בליגה רק במחזור האחרון.

4. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אצל כפר סבא זה היה צפוי לאחר שכל הכוכבים שלה עזבו להפועל, אך מבחינת הרצליה זו היתה עונה כשלונית.
    לגבי הכח, אני מאמין שבהנהלת הקבוצה לא שואפים לעלות ליגה, העמידו תקציב כמעט מינימלי ואני בטוח שהם בעצמם מאמינים שהם לא יכולים להתברג גבוה בטבלה, אני חושב שהשאיפות שלהם בראש ובראשונה הן להישאר בליגה.

5. Ariel Member

ללמדכם ערכם של משחקי גביע הטוטו. הכח הגיעה למשחק כשהיאנמצאת ראשונה בביתה עם 7 נקודות, רמה"ש ממוקמת באותו הבית שני מקומות תחתיה עם 3 בלבד.

אגב, ביום שני ייפגשו שתי הקבוצות הנותרות של הבית כשבית"ר/שמשון תארח את בני לוד. למעשה בשני המשחקים מדובר בשחזור המחזור הראשון של גביע הטוטו.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/09
  6. הרצליה Member

אוקיי אז בניגוד מוחלט לעונה שעברה, השנה אני יותר משמח לפתוח עונה חדשה, כמובן שבלאומית תמיד חרא אבל שיהיה.
    אחרי העונה שחלפה לה אני באמת לא רוצה להצהיר כאן שום דבר, קודם כל מכבי הרצליה היא לא קבוצה כל כך חזקה, חסרים לה מגן שמאלי,קשר אחורי בסגנון אסי משיח והקבוצה עדיין חסרה את המגן הימני ג'וש קנט הפצוע ומי שממלא את המקום שלו בינתיים הוא רון גליק וזה סימן לא ממש מעודד.

בסך הכל הרכש היה לא רע בכלל, הובא לכאן שחקן עתיר ניסיון כמו אופיר חיים, איגור קוסטרוב הוא בהחלט פוטנציאל לא רע בכלל ע"פ ההתרשמות ממנו בעונה שעברה, מאודינקה לא כל כך התלהבתי אבל בינתיים בלי לפתוח פה לשטן, שלושה שערים בשלושה משחקים מה יכול להיות יותר טוב מזה?
    מאוד שמחתי לשמוע שצמד הבלמים גביש ויפרח ימשיכו עונה נוספת, אין מה להשוות בינם לבין וולק ולביא, הבדל של שמים וארץ, מקווה שגם דראפיץ' חושב ככה כי לפי ההרכבים שלו מגביע הטוטו הוא מעדיף את וולק על פני גביש וחבל.

בסך הכל באמת שאי אפשר לנחש מה יהיה בליגה העונה, אבל הליגה הזאת היא פח אשפה רק שאני מסתכל על השמות זה מספיק לי, מכבי הרצליה לא צריכה, מכבי הרצליה חייבת להיות בצמרת העונה, אם בעונה שעברה שיחקו כאן קבוצות כמו הפועל באר שבע או הפועל חיפה העונה ללא ספק אין אף קבוצה בסדר גודל הזה שיכולה לאיים על מכבי הרצליה לפני שריקת הפתיחה, גם לא קריית שמונה המוערכת יתר על המידה לטעמי.

שתהיה עונה נפלאה ושנחזור לליגת העל בסיומה, אמן.
    ליגת על של 16 קבוצות? מכבי הרצליה צריכה להיות שם.

הרכב משוער למחר:בוריס קליימן,רון גליק,רגב וולק,עוז יפרח,דני אלברט,שי ביטון,ברק לביא,אסף קריספיס,איגור קוסטרוב,מקסים מיכיאלוב,אודינקה אזאצ'ה.
    אופיר חיים עדיין לא בכושר משחק מלא ולא צפוי לפתוח בהרכב, אם בכל זאת יפתח לדעתי זה יהיה על חשבונו של שי ביטון.

7. The best of The best Member

טוב הסקירה הראשונה שלי לעונת 2009/10 יוצאת לדרך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    משחק ראשון של הכתומים בהרצליה וציינתי לא מכבר שההרכב הוא הרכב קצת מוזר אבל להגיד לכם את האמת לא האמנתי כמה מוזר (!!) אני יוצא מהמשחק ברגשות מעורבים.
    מצד אחד שרון ברנשטיין (היום ראיתי כמה שהוא השחקן הכי הכי חשוב בקבוצה) חסר, יוסי אסייג חסר שחקן זר חסר (שוחרר) דין רפאלי 45 דקות עם 39 חום, חצי שני חסר, שלומי בן חמו השוער מחצית שניה סוחב רגיל אחרי מתיחה בשריר התאומים.
    ואם לא דיי בזה, על הספסל היה רק את שוער המשנה2 שחקני נוער שי אבוקסיס אחד ואסף טוויטו אחד, וזהו!
    זה דבר שהכעיס אותי מאוד לפני שאני מדבר על המשחק שיחקנו היום מול קבוצה לא רעה קבוצה שתהיה גורם דיי משמעותי וזה לא מפתיע אף אחד.
    אחרי שסיימתי לרטון ולשטוח את טענותיי לקבוצה שמתכוננת לליגה משו כמו 3 חודשים אגש לסיקור.
    בהרכב התלאים שרפי כהן העמיד היום פתח דור אלקבץ הקריית גתי כקשר אחורי לצד אלירן שערי במקומו של ברנשטיין המושעה, ולצידם עמית אזולאי שלא רואה הרבה דשא בימים כתיקונם. אנתוני פארקר פתח כחלוץ בודד כאשר סהר לוי ואופיר חמו מזינים את הסוס הניגרי בכדורים כאשר הוא לבד מול הגנה שלמה, במילים אחרות רפי כהן בהרכב המוזר הזה החליט בטבעיות ללכת על בטוח ועלה במערך של 4 5 1 .
    המשחק בחצי הראשון היה שקול ברובו כאשר ההזדמנות של המשחק כולו נחתה בדקה ה30 כאשר אנתוני פארקר (לטעמי איש המשחק) מתרומם גבוה להרמה מהאגף של סהר לוי ובועט וולה אדיר שגורם לכדור לרדת ממשקוף השער אל הקו והחוצה (ממש כמו קרית שמונה - פארקר מה יהיה ?) אני בכלל חושב שהיה גול אבל את זה נראה בטלויזיה.
    נס ציונה עשתה כמה מהלכים לא רעים בחצי הראשון.
    בחצי השני זו הייתה אופרה אחרת רפאלי יצא ונס ציונה גמרה את האוויר בדקה 75.
    רפאלי יצא אלקבץ ירד לעמדה שהוא מכיר כל כך וקצת איכזב אותי, הוא לא עשה חורים אבל הרבה לעשות בום בום מה שלא מתאים לשחקן בליגה לאומית אני מקווה שהוא ישתפר רואים שהוא שחקן.
    את אופיר חמו החליף אסף טוויטו ואת סהר לוי החליף עומר לוי (שבכלל לא רואה דשא) והוא בכלל מגן שמאלי שתופקד כקשר קדמי חחח זה אשכרה מצחיק אותי.
    אבל וזה אבל גדול החבר'ה נתנו משחק הירואי הרצליה שלטה ב65 אחוז מהזמן בחצי השני אבל עד ה16 ב16 הכדור לא נכנס לא היו להם מצבים של גול, אם לקחת מצבים של גולים אז לנס ציונה היו 5 6 מצבים לגול יותר משלהרצליה.
    בדקה ה85 חטיפה ענקית של אנתוני פארקר שי אבוקסיס מקבל כדור עומק ולבד מתיבת ה-5 מול קליימן משחרר כדור באיחור של עשירית השניה שנבלם לחוץ, זה היה צריך להיות ה-1:0.
    לאחר מכן החמצה מסמרת שיער נוספת של עמית אזולאי שבעט כדור שנבלם לקרן.
    אז בגדול אני גאה מאוד מאוד בקבוצה שלנו רואים שיש קבוצה מצויינת בנס ציונה כאשר היום חסרו 4 5 שחקנים וזו לא הקבוצה שתראו במהלך העונה.
    סלובדן דראפיץ בסיום נראה רותח מאוד אני חייב לציין שלא התרשמתי מאופיר חיים בצורה מיוחדת, התרשמתי מאוד מאיגור קוסטרוב זר ברמה גבוה כמוהו גם הבלם עם השיער הארוך שעשה חיים קשים לפארקר ואבוקסיס.
    אני לא אטעה אם אומר שבהרכב מלא נס ציונה היום הייתה מנצחת את הרצליה אבל יחד עם זאת הרצליה זה קבוצה של מקומות 1-5 בהליכה, אני כבר אמרתי שנס ציונה לא תהיה תפאורה והרבה קבוצות יאבדו כאן נקודות.
    בסוף שמעתי את אוהדי הרצליה מחמיאים לקבוצה שלנו מה שהם לא יודעים זה שההרכב שהם ראו זה הרכב תלאים, ומכאן אני שואף עידוד גדול, בסיום 200 הנס ציונים מחאו כפיים ארוכות לשחקנים על תצוגה הירואית ומשחק ענק אני אישית נהנתי מאוד היה משחק טוב עם קצב טוב ו 2 קבוצות מצויינות.

מחר ינסו בנס ציונה לזרז את הגעתו של הזר עם "הרזומה" העשיר שחקן נבחרת לטביה ואחד שישדרג את הקישור ב2 דרגות בהנחה שהוא יגיע ושרון ברנשטיין ויוסי אסייג יחזרו וביחד איתם יגיעו עוד 2 שחקני ספסל איכותיים, אז אני בטוח שתראו כאן קבוצה דורסת, רק שלא יחכו לדקה ה90 לעבוד בכל הכוח ולסיים את הסקנדל הזה כמה שיותר מהר כי הקאדר שלנו צועק הצילו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/09
  8. הרצליה Member

משחק פתיחה עונה חלש מאוד!
    ציפיתי להרבה הרבה יותר, עברו שלושה חודשים מאז שכף רגלי דרכה בפעם האחרונה באיצטדיון הבונבוניירה, שום דבר לא השתנה.
    שוב הכדורים הארוכים לעבר חלוץ אחד בודד, עוד פעם רון גליק??? השחקן הכי גרוע שהיה כאן בעונה שעברה איך יוצא שהוא ממשיך עונה נוספת וגם משחק 85 דקות.

לגבי השחקנים:המצטיין שלי להיום ממש לא צפוי, דני אלברט המגן השמאלי בן ה-37 רשם היום את משחקו הטוב ביותר מאז שהצטרף למכבי הרצליה לפני שנה, מקווה מאוד שהוא ישמור על היכולת הזאת בהמשך.
    מקסים מיכיאלוב, אוהב יותר מדי את הכדור צריך ללמוד למסור סך הכל חוץ משליטה טובה בכדור אין לו הרבה דברים להציע.
    איגור קוסטרוב בסדר גמור, היחיד שעשה דברים משמעותים בחלק הקדמי.
    מוחמד חט'ארי-אפס מאופס, לפחות היום הראה שלא ממש צריך לבנות עליו.

אודינקה שהיה השם החם של מכבי הרצליה איחר בחצי שעה בהגעה לאיצטדיון והודח מהסגל.

מבחינה הגנתית המצב טוב, שיתוף פעולה טוב מאוד בין הבלמים יפרח ווולק ועל דני אלברט כבר דיברתי.
    משחק שלישי ללא ספיגת שער.

במחצית הראשונה נס ציונה באמת עשתה רושם של קבוצה נחמדה מאוד אבל את המחצית השנייה הם העבירו יותר זמן על הדשא מאשר על הרגליים, כל בעיטת שוער רבע שעה, כל חוץ שלוש שעות, כל 3 דקות שחקן אחר על הדשא, הנה הליגה הזאת חוזרת להוכיח כמה היא מגעילה.

אגב ממש לא התלהבתי מהחלוץ פארקר, מאוד מוגבל טכנית ויחסית לגובה שלו הוא לא לוקח מספיק כדורים בראש.
    אגב מי זה מספר 15 שלכם? חלוץ כל כך גרוע לא ראיתי מאז ימי דייהו ג'יואבה.

9. The best of The best Member

פארקר מוגבל טכנית אכן אבל מהיר כשד יודע לבעוט לבשל ונוגח נהדר, הוא ייתן הרבה גולים זה כבר משחק שלישי שראיתי אותו בפעולה.
    15 זה בכלל קשר אחורי שקוראים לו אזולאי הוא לא חלוץ והוא לא רואה דשא הוא פשוט שחקן בית בגלל זה הוא בקאדר שתבין איזה הרכב תלאים.
    ואל תשכח שנס ציונה גמרה את האוויר החילופים והשוער שהיה פצוע. אני מסכים שהעבירו זמן אבל לא בצורה ככ ברוטאלית כמו שאתה מתאר.
    יותר מזה בהרכב מלא הרצליה הייתה מקבלת בראש היום.
    רואים שהיא קבוצה מסודרת ומאורגנת אבל חסר לכם תאכלס

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

תוצאות סיום:
    בית"ר שמשון ת"א 1:1 בני לוד
    לשמשון; עידו אקסברד(70)
    לבני לוד; אבו ענזה(45)

הפועל מרמורק 1:1 הפועל ירושלים
    למרמורק; ניסים בן דוד(32)
    לירושלים; איציק כהן (33)

* כעת מחצית באצטדיון גרין, 0:0 בין נצרת עילית לאשקלון.
    לגבי ארבע הקבוצות הנ"ל, תוצאות די צפויות, הן יסיימו במקומות 10-16

11. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

4 הקבוצות האלו חלשות וייאבקו בתחתית.

הנקודה שהן הוציאו היא חלק ממספר מאוד מצומצם של נקודות שיהיו להן בסיום העונה והן יחטפו תבוסות כמעט בכל משחק, כמו מכבי ב"ש.

12. הרצליה Member

הפועל אשקלון נפרדת בתיקו 0-0 מנצרת עילית.
    אותי זה ממש לא מפתיע, עם כל הכבוד לסגל עם השמות הנחמדים שלהם, יש להם את אחד המאמנים הגרועים בשתי הליגות הראשונות.
    שער אחד בארבעה משחקים.

13. איגור .פ. Member

ת'כלס אשקלון צריכה להתחבר ,אני לא בעד תרוצים ,אבל אשקלון החלו את ההכנות מאוחר מידי ,תנו לשחקנים זמן להתחבר ,אני צופה שמול כפ"ס זה יהיה כבר אחרת ,המשחק מול כפ"ס באשקלון ,ואם הוא יהיה גם ביום שני אז יבוא קהל והרבה ,כך אני מאמין וזה יראה אחרת.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אשקלון לא מאומנת על ידי מלמיליאן? אם כן אני חולק עלייך, אחד מהאמנים הטובים בליגת הבכירות.

ויש לי אלייך כמה הערות/שאלות:

1. למה איתמר ניצן לא עומד בשער של הרצליה?

2. לטוב או לרע, מבחינה התקפית השנה מכבי הרצליה בנויה על אופיר חיים. במשחק גביע הטוטו מול מכבי באר שבע כל כדור עבר דרכו. ראיית המשחק הנהדרת של אופיר, ביחד עם המסירות המדויקות, חוכמת המשחק, הנסיון והמנהיגות הופכות אותו לטעמי לשחקן הליגה החשוב ביותר והטוב ביותר בליגה הלאומית. באותו משחק הוא היה ב2 דרגות מעל כל מי שהיה במגרש.
    אפשר לראות את המעמד של אופיר גם לפי העובדה שהוא לקח את הפנדל באותו משחק.
    כאן גם הבעיה של הרצליה, כי במשחק האחרון הבנתי שאופיר היה פצוע ועלה רק כמחליף.

3. איגור קוסטרוב הוא כוח חשוב להרצליה. נע בלי הפסקה לשטחים מתים, ולכן הוא שותף מושלם לאופיר חיים. אבל, כשאופיר לא משחק, גם איגור נפגע, כי קשה לבחור ליצור לעצמו הזדמנויות.

4. עוז יפרח הוא מהבלמים הטובים בליגה. הייתי לוקח אותו היום בעינים עצומות להפועל באר שבע במקום יניב אלול ונדב קידר. בטוח, שקט, חזק, מנוסה, מקצוען, למרות הסכסוך עם הרצליה והעובדה שהוא לא התאמן עם הקבוצה שמר על כושר עם מאמן כושר אישי, ולכן הגיע בכושר מעולה לליגה.

5. ראיתי את אודינקה באותו משחק מול מכבי באר שבע. לדעתי מדובר בחלוץ טוב מאוד לליגה הלאומית, ידבר חזק מאוד מבחינת כיבוש שערים, מעטים הבלמים שיוכלו להסתדר איתו.

6. ועדיין, קשה לי להגיד שהרצליה תעלה השנה, בגלל שאני לא מכיר מספיק טוב את יתר הקבוצה. אבל עם הנסיון של אלברט, האיכויות של אופיר, הכישרון של קוסטרוב, והכוח של אודינקו, להרצליה בהחלט יש קבוצה עם בסיס טוב.

15. הרצליה Member

בעיני, אורי מלמיליאן הוא מאמן חלש ובונקריסט.

איתמר ניצן לא מוכן לחתום על החוזה שההנהלה הציעה לו, לשלוש עונות.
    הוא מוכן לחתום על חוזה לעונה אחת בלבד ואם אתה שואל אותי הוא צודק ב-100%, עם זאת עמדת השוער היא לא הבעיה שלנו נכון לעכשיו, בשלושת המשחקים האחרונים לא ספגנו שער, טפו,טפו,טפו.
    בנוסף למי שהזכרת יש לנו שלושה בלמים לא רעים בכלל ביחס לרמה של הליגה הזאת(יפרח,וולק וגביש), מקסים מיכיאלוב הזר החדש, שלמרות שבכלל לא התרשמתי ממנו ביום שבת אני דווקא מאמין שברגע שהוא יסתגל לליגה הזאת הוא יתרום לנו לא מעט כי כדורגל יש לו.

כמו שציינתי כבר לא מעט פעמים הקבוצה זקוקה לקשר אחורי דומיננטי בסגנון אסי משיח ויש פה אחלה של הרכב ראשון, כמובן שעדיין צריך לחכות שג'וש קנט שהיה אחד מנקודות האור הבודדות בעונה שעברה יחליף את רון גליק החלש בעמדת המגן הימני ואז בכלל לא יהיו לי טענות בנושא הזה.