מחזור 1 בליגת האלופות: יום המשחקים השני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Claret&Blue, ‏16/9/09.

1. THE STRETFORD END Member

במחצית הראשונה אינטר פחות או יותר היא שווה לברצלונה או לפחות
    חיפשה לתקוף ולשאול את ברצלונה שאלות,
    במחצית השנייה ובמיוחד בחלק האחרון שלה היא התגוננה ורק התגוננה והשיגה את שלה.

אין מה לעשות,יחסי הכוחות הם גדולים מדי ולבוא ולהתקיף בלי שכל
    מול קבוצה כמו ברצלונה זו התאבדות,
    לו היה זה משחק ליגה שבו אפשר לתקן מחזור לאחר מכן אז מילא אבל זה בית מוקדם שהמטרה זה לעלות ממנו ותוצאת תיקו מול ברצלונה ואפילו שהיה זה משחק ביתי היא טובה.

קשה לנטרל את ברצלונה אבל הדבר היחידי ששמתי לבשפוגע בהם הכי קשה זה כשלוחצים את החלק האחורי שלהם ומונעים מהם להתחיל את משחק המסירות מההגנה בשקט ושלווה,
    יונייטד עשתה את זה ב 10 הדקות(ולצערי רק ב 10 הדקות)הראשונות בגמר האלופות עונה שעברה,אינטר עשתה זאת בחלק הראשון של המשחק וזה עבד טוב,
    אבל דבר כזה מצריך נון סטופ תנועה ולחץ של החלוצים ובכלל של כל הקבוצה וזה קשה מאוד לעשות זאת לאורך משחק שלם,
    הפעם היחידה הרצופה והמושלמת שאני זוכר שקבוצה עשתה זאת לברצלונה או בכלל היתה מילאן בגמר של 94,היא חנקה אותם למוות שם.

כשיונייטד הדיחה את ברצלונה בחצי הגמר לפני 2 עונות או שצ'לסי היתה קרובה להדיח את ברצלונה מהחצי עונה שעברה הן התגוננו לא מעט גם כן
    אבל ההבדל באינטר אתמול היה שהיא התגוננה עמוק יותר,
    שחקני ברצלונה היו כל הזמן סביב קו ה 16 של אינטר,
    קצת פחות פרגון בינהם ויותר חדות במסירה או הפעולה האחרונה
    ואינטר היתה נענשת על זה למרות משחק הגנה מצויין של הבלמים והמגנים,
    לו היא היתה דוחפת וגורמת לברצלונה להיות סביב ה 30 מטר מהשער,
    כמו שיונייטד וצ'לסי עשו היה לה הרבה יותר קל ופחות מסוכן.

רחוק מלהיות קלאסיקה אבל תוצאה טובה ל 2 הקבוצות.

נערך לאחרונה ב: ‏17/9/09
  2. Jose Mourinho Member

אולי עכשיו מראדונה סוף סוף יתן לו הזדמנות במקום להינעל על הבינוניים מהליגה הארגנטינאית(לא שאכפת לי ממש, פחות עומס בשבילו - יותר טוב לאינטר).

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מוריניו הוא פחדן! מוראטי הביא אותו לאינטר כדי שזה, כביכול, יביא איתו את הוינריות שאפיינה אותו וידביק את המועדון, אלא שקרה ההפך. הלוזריות של אינטר באירופה הדביקה את מוריניו. רק ביום ראשון בליגה אינטר שיחקה בצורה דומה כל המחצית הראשונה מול פארמה הקטנה, אלא שאז בא מוריניו וכבר במחצית הוציא את תיאגו מוטה והכניס את באלוטלי שהיה אחראי לשני השערים שאינטר כבשה בהמשך. ציפיתי ממנו שאחרי המחצית הראשונה אמש, יעשה את אותו הדבר, אלא שהפורטוגלי חשש הרבה יותר מהפסד ונח על שמריו. אז עבור מה הגעת לאינטר, המאמן לפניך עשה דברים אף טובים יותר בליגה, אך הראה חולשה לעשות את אותו הדבר ולהפגין את אותו האומץ והאופי באלופות? מוריניו מרוצה מהקבוצה שלו כיוון שהוא מראש רצה בתיקו אפס. אולי האו בונה לתוצאה טובה יותר דווקא בקאמפ נואו. מאכזב בכל מקרה.

האדום לג'ילא זה בדיוק אותו "האדום" שקיבל פאציני מול אירלנד. שופט טיפש, ושחקנים שמנגד עושים הצגות. ליון הפכה לקבוצה שאני מאחל לה רק את הרע ביותר. בשנה שעברה הם כבשו מולינו שער בהתקפה שמתחילתה ועד סופה שחקן הגנה שלנו שכב פצוע על הדשא, אצמול הם ניצחו בזכות הצגה שהשאירה אותנו ב-10 שחקנים כל המחצית השניה. בווו

אפשר לתקן זאת עם נצחון ביתי, אבל אני מתקשה לראות אותנו מצליחחים בזאת עם האופי שלנו, בטח שבמערך הזה.

4. THE STRETFORD END Member

אורי

כשיש לך סגל שחקנים פחות טוב,כשיש לך קבוצה פחות טובה אתה הולך בשכל ולא עם הראש בקיר,
    "להמר" נגד זה אפשר לעשות בשלב ההצלבה,שם זה הכל או כלום,
    כרגע המטרה זה לעלות ותיקו מול אלופת אירופה זו תוצאה שיכולה לתת כוח
    וגם מנטאלי לקראת ההמשך ואת זה הוא השיג.
    לא שזה מבטיח הצלחה כי בכל זאת אינטר קבוצה פחות טובה מברצלונה וקבוצות נוספות ביבשת ועדיין..מה עדיף היה,להתחיל עם הפסד?

5. Jose Mourinho Member

ברצלונה יותר טובה מאינטר בכמה עמדות, אבל אפשר להגיד גם את ההיפך. בתגובה שלך עכשיו גימדת את אינטר למימדים של פיורנטינה(עם כל הכבוד, ויש כבוד).

אם הולכים אחד מול אחד לאינטר יש יותר איכות בהגנה ובעמדת השוער. בקישור, היתרון לקטלונים.
    ובהתקפה, למרות ששתי הקבוצות משחקות בתפרוסת שונה, לפי איך שזה נראה עד כה העונה, מלבד מסי שהוא מעל כולם ועשה אתמול הכל כמעט לבדו - זלאטן שמשחק בשיטה שמגבילה אותו כמעט לחלוטין והנרי שהשנים לא מטיבות עימו, לא טובים יותר מאטו ומיליטו, ובמקרה של הנרי אפילו לא יותר מבאלוטלי.

ההבדלים עכשיו הם בעיקר באיך ששתי הקבוצות משחקות כיחידה אחת, ולא בהבדלים בין הסגלים. לברצלונה יש יתרון בעניין הזה וברור גם למה, עכשיו רק צריך לחכות ולראות איך אינטר תתחבר בהמשך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/9/09
  6. THE STRETFORD END Member

Zlatan Ibrahimovic

אני לא חושב שגימדתי את אינטר,היא קבוצה פחות טובה מברצלונה,
    זו לא בושה,היא הכי טובה באירופה נכון לעכשיו.

אתה כותב לפי איך שזה נראה עד כה העונה...אנחנו כולה אחרי מה,2,שלושה מחזורים בספרד ומחזור אחד בליגת האלופות!

השנים לא עושות טוב עם הנרי,אתה בטוח?
    ראית אותו עונה שעברה?

זלאטן עם שיטה שמגבילה אותו?
    שוב,אתה קובע זאת אחר שלושה משחקים שבחלק מהם הוא כבש ועוד
    יצא בהצהרות לתקשורת כי הכל קל לו הרבה יותר בגלל השחקנים שלצידו.

7. Jose Mourinho Member

ראיתי את הנרי בעונה שעברה, ולמרות ששמחתי לראות שסוף סוף הוא השיג את התואר שהיה חסר לו, זה לא הנרי של ארסנל והוא הגיע לכמות השערים הזאת בעיקר בגלל השחקנים שמסביבו ובגלל ההגנות הסופר-זנותיות בליגה הספרדית. אתה לא יכול להתעלם מזה שמאיקון וזאנטי לא התאמצו אפילו כדי לעצור אותו.

כן, אינטר קבוצה פחות טובה מברצלונה, כקבוצה. כמו שאמרתי, בסגל השחקנים יש יתרונות לכאן ולכאן.
    וכן, עד כה העונה, כי כל עונה היא בפני עצמה וזה ששחקן מסויין הצטיין בעונה מסויימת לא אומר בהכרח שזה מה שיקרה גם בעונה שלאחר מכן(ואני יכול לתת לך מיליון דוגמאות) ולכן כאשר אני משווה, אני מסתכל על כל עונה בפני עצמה ומתחיל מאפס.

זלאטן בהחלט בשיטה שמגבילה אותו, ואני אומר את זה בתור האוהד מס' 1 שלו. הוא כיכב באינטר כשחקן שהכל נע מסביבו, כל הכדורים הולכים אליו, והא בא לאחור כדי להתחיל מהלך שבו הוא יוצא לדריבל, משחרר פצצה מרחוק או מעמיד בגאונות שחקן מול שוער. בברצלונה אני רואה אותו במשחקים ששותף עד עכשיו כחלוץ ציר/מטרה, ולא כפנטזיסטה כמו באינטר.

david silva, סלח לי אבל זו התגובה הליצנית והילדותית ביותר שקראתי מאז שהצטרפתי לפורום, ואני אפילו לא מתכוון להגיב עליה כי כל מה שצריך זה שפשוט תקרא כמו בנאדם, תתייחס להשוואה כמו שכתבתי - ותראה שאני צודק. במקום זאת, אתה עושה צחוק מעצמך ומראה שאתה עוד אחד מהמעריצים העיוורים של בארסה "זכינו בטריפל אשתקד, אנחנו יותר טובים מכל הקבוצות בכל העמדות ביחד ואי אפשר עלינו ולא משנה מה!!!11"

8. THE STRETFORD END Member

הנרי היה השחקן המרכזי בארסנל והכל הלך דרכו,
    בברצלונה הוא אחד מכמה וכמה כאלה,
    שונה אבל אי אפשר להתווכח עם התוצאות והמספרים,גם לא עם היכולת שלו על המגרש.

אני לא רואה סיבה שהדברים לא יעבדו נכון גם עבור זלאטן
    ואת ה"פנטזיסטיות" אי אפשר יהיה לקחת לו,גם לא בברצלונה בסגנון שונה
    ועד כה השיטה של ברצלונה לא הגבילה אותו,גם לא אתמול ואפילו שהם לא כבשו שער.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה ז"א? אתה מצפה לראות את הנרי של ארסנל? איך אתה יכול להשוות בין ארסנל שהנרי היה בא לבין ברצלונה שהנרי משחק בה היום? ברצלונ לא צריכה את הנרי של ארסנל, אחד כזה שיסחוב את הקבוצה על הגב שלו ויעשה הכל בהתקפה, לברצלונה יש הרבה יותר גיוון ואיכות בהתקפה, כך שהנרי תפקידו להיות חלק מזה ולא ראש הפירמידה, ואת זה הנרי עושה מצויין.

עריכה: 2 הקדימו אותי... מכוון לזלאטן איברהימוביץ' כמובן

10. GRANDE LAZIO Member

מוזר לראות איך כל פעם אינטר הולכת לאיבוד מול הטופ של אירופה. וזה לא רק בעידן מוריניו. והפורטוגלי לא יכול להתלונן שהסגל שלו לא איכותי מספיק, כי הוא קיבל כל מה שביקש, כולל בקיץ שעבר.

אבל... והוא גדול, קודמו בתפקיד כשל מול קבוצות כמו ויאריאל, ולנסיה וליברפול והודח בבושת פנים, אז למוריניו מגיע יותר קרדיט ממה שאולי התקשורת נותנת לו.

ברסה קצת איכזבה. זלאטן נראה לא קשור לסגנון והמערך, הנרי משחק רחוק מהשער ומסי הולך עם הראש בקיר מול 3-4 שחקנים. בונקר או לא, זו ברצלונה האימתנית לא? טוב, כנראה שגם היא לא מושלמת...

לארסנל יש בעיות קשות בהגנה, גם בליגה זה נראה רע ולכן קשה לי לקחת את הקבוצה הזו ברצינות הלאה. קונטנדרית אמיתית תציג הגנת ברזל, פיזית, קשוחה שתמרר את החיים ליריבות שלה. ליברפול, יונייטד, צ'לסי, ברצלונה וגם ארסנל של אז (הגעה לגמר) הציגו חלק אחורי מפחיד. מוזר איך שועל וותיק כמו ונגר לא השתמש בהון שקיבל ממכירות לחיזוק העורף שלו, כי עם פברגאס והחבר'ה למעלה, יש למה לצפות. לא מההגנה.

פיורנטינה לא חידשה כלום. אותה מנטליות בריצפה שלא מאפשרת לקבוצה הזו להתרומם. ליון עם לופז, והרכשים מצרפת, באסטוס וגומיז מסוגלת לעשות חתיכת קמפיין, דווקא בלי בנזמה וז'וניניו.

ואחרי הכל זה, עזבו צ'מפיונס ליג. יש היום את לאציו שלי מול זלצבורג בליגה האירופית! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ויש שידור!

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגישה הזו כמו שהצגת עתה היא בדיוק הבעיה של אינטר במשך שנים, היא-היא הצרה שגורמת לה להסתכל במילאן בקנאה מלמטה, היא שגרמה לה בעונה שעברה שוב לחזור הביתה בידיים ריקות. מה זה שחקנים פחות טובים, מה זה קבוצה פחות טובה, אלא אם יש בחדרי ההלבשה משקל וירטואלי השוקל את איכות השחקנים והחיבור שלהם יחד הצדק איתך, אחרת מה שקובע הוא מה אותם שחקנים ומה אותה קבוצה עושה על המגרש. מוראטי משקיע מעצמו ומכספו כספים אדירים כדי שעל המגרש אינטר תמיד תוכל להיות כשידה על העליונה ולא משנה מול מי היא משחקת. אם היה מדובר במחזור האחרון ותיקו היה מבטיח לאינטר את העליה, אז כמובן שללכת על תיקו היה צעד מתקבל על הדעת, אבל במחזור הראשון, בבית, היה מקום ללכת על נצחון, בבטחון הו אינטר הלכה על נצחון בליגה מול פארמה. הפחדנות הזו מאפיינת את אינטר באירופה והיא שעומדת בדרכה בזכיה בתארים במשך עשורים. באיטליה בזכות הקאלצ'יופולי המצב השתנה, הקבוצה זכתה לתואר משום מקום וממנו הצמיחה בטחון שעזר לה להביא תארים רצופים גם בהמשך. בליגת האלופות, כל עוד לא יצוץ איזה קאלצ'יופולי כזה או אחר, אינטר תצטרך לזכות בבטחון הזה על המגרש ובדיוק בשביל זה מוראטי הביא את מוריניו, כי הוא חשב שהוא, עם הבטחון העצמי שלו, יהפוך את אינטר לקבוצה שאפתנית. אלא שזה לא קרה בעונה שעברה ולא קרה אמש, מוריניו התגלה כפחדן. הפסד לברצלונה אמש הינו הך כמו התיקו שהיא השיגה אתמול, אלא ששינוי בגישה, בטחון בקבוצה ובשחקנים, הוא מה שחסר לאינטר יותר מכל ולא איזה שחקן זה או אחר שמשקלו על אותו המשקל הוירטואלי המודד את האיכות הוא גדול יותר. זלאטאן איברהימוביץ' הוא שחקן שכשעומד על משקל שכזה משמיע את הגונג (נו כמו בלונאפרקים) ועדיין לא הביא את אינטר לשום מקום, כי את הגישה הפחדנית היא זו שצריך לשנות. ועד כה מוריניו, פרט ללדבר על כך בתקשורת, לא שינה שום דבר. הזהירות הזו, החששנות, והאי תעוזה אפיינה את אינטר גם אשתקד מול מנצ'סטר יונייטד.

12. Jose Mourinho Member

אדון דויד סילבה, אתה זה שאין לו מושג לגבי כדורגל. רק בזה שאתה משדר שבגלל שאתה חושב שברצלונה הנוכחית היא הקבוצה הגדולה בהיסטוריה, אז אסור להעביר עליה ועל הסגל שלה ביקורת ולערוך השוואות, אתה כבר עושה מעצמך צחוק. אבל שיהיה:

אם אתה טוען שבארגנטינה הנוכחית אין מקום לקמביאסו וסמואל במקום ורון ודומינגס אתה הליצן פה. אני גם טענתי שלמיליטו, חלוץ אינטר, אין מקום בסגל של ארגנטינה, למרות שמראדונה מזמן אותו. אבל הבנתי שאתה לא יודע לקרוא ומעדיף להתעלם ולכתוב שטויות.
    את פויול ראינו אתמול מצליח לעצור את אטו רק בעבירות, וגם מיליטו הקדים את פויול לכל כדור על הרצפה ובאוויר. לוסיו, סמואל וקיבו עשו את המוות למסי וזלאטן. הם בלמים יותר טובים מפויול כיום, אבל לא יותר מפיקה. מאיקון מגן ימני הרבה יותר טוב מאלבס למרות התרומה ההתקפית של האחרון, ואת זה היה ניתן לראות כאשר אפילו השחקן הגרוע בשורות אינטר, מונטארי, היה חופשי לאורך כל המחצית הראשונה בצד של אלבס, ולצערי הרב לא ניצל את זה כלל וכלל. קיבו הרבה יותר טכני מאבידל המוגבל והמגושם, וגם סאנטון הולך להיות 2 רמות מעל הצרפתי.
    וכמובן, ואלדס רחוק רחוק מלהגיע ליכולת של ז'וליו סזאר.

אם הסקת מהתגובה שלי שאני חושב שאינטר הקבוצה הטובה בעולם עם הסגל הטוב בעולם, שוב, אתה לא יודע לקרוא. אני טענתי בדיוק ההיפך - שבנקודות מסויימות מבחינת סגל אינטר עולה על ברצלונה האגדית שלך - אבל כקבוצה ברצלונה טובה יותר מסיבות ברורות כרגע ולאינטר יקח עוד זמן להתחבר. אתה בטח שוב תתעלם אחרי שחזרתי על זה כבר בפעם השלישית ותמשיך לכתוב בצורה ליצנית.

ושוב, תלמד לקרוא. לא אמרתי שזלאטן לא משתלב בברצלונה - כי הוא כן משתלב בשיטה של פפ - אבל זה לא זלאטן שכיכב באינטר מבחינת צורת משחק. בשיטה של ברצלונה הוא סנטר-פורוורד ובשיטה של אינטר הוא היה בפרי-רול שהלך לאן שבא לו על המגרש. אבל אתה כמובן לא ראית את זלאטן באינטר, ושוב תתעלם מבלי לקרוא, ושוב תעשה מעצמך צחוק.

תשמור את הרחמים שלך לעצמך, אני לא ארד לרמה שלך(אני לא אצליח לרדת לרמה שלך גם אם אני ממש ממש אתאמץ), ישראל לא פייבוריטית מול קרואטיה וגם לא מול יוון ושווייץ, ואם כבר הזכרת את הנושא, אז כן, אני מהאוהדים שמאמינים שכל עוד יש סיכוי ויש על מה להילחם צריך לצאת ולהתאבד על המגרש, וזה מה שהנבחרת צריכה לעשות. בניגוד אליי, אתה בטח מאלה שמתייאשים מהר ומוותרים על דברים עוד לפני שהם בכלל מנסים - שיהיה לבריאות.

סטרטפורד ולירן, לא התכוונתי להנרי של ארסנל מבחינת זה שבמסגרת השיטה של הקבוצה הכל עובר דרכו, אלא כאינדיבידואל. הנרי של לפני כמה שנים היה עושה חיים הרבה יותר קשים למאיקון וזאנטי(וזאנטי יודע), אבל אתמול, כמו שאמרתי, הם עצרו אותו מבלי להתאמץ. מול פאטו ממילאן למשל, היה להם הרבה יותר קשה.

13. david silva Member

תראה את התגובות שלך: בכדי להוכיח שההגנה של אינטר כביכול יותר איכותית, אתה מדבר אך ורק על פויול. אתה שוכח בכוונה כנראה שלברצלונה יש את רפא מארקס וצ'גרינסקי שלא נופלים משום בלם של אינטר. ההבדל בין קיבו לאבידל הוא כזה "תהומי" שזה לא יאומן. כן, בטח. אלבס הוא אחד המגנים הכי טובים בעולם וההבדל בינו לבין מייקון הוא מזערי. הגנתית מייקון יותר טוב, לא התקפית. אל תשלה את עצמך. ואלדס השתפר מאוד בשנה האחרונה ואני מסכים עם החזיר שהוא אחד השוערים הטובים באירופה היום . תפסיק כבר עם ההשוואות המגוחכות האלה שלך, סזאר לא יותר טוב ממנו בשתי רמות. רק בור יכול לחשוב דבר כזה.

לגבי ההתקפה, הטענה שההתקפה של אינטר יותר טובה היא פשוט לא ראויה לתגובה ולכן אני לא אגיב על זה, זה פשוט מצחיק.

אבל ההבדל העצום ביותר בין שתי הקבוצות האלה ולמעשה בין ברצלונה לשאר הגדולות בעולם זה הקישור, גם אם ג'רארד היה משחק אצלכם עדיין לא היה מקום להשוואת כי הקישור של ברצלונה עם צ'אבי ואינייסטה כשמאחורה נמצא טורה שהוא "הגרזן" הכי טכני שראיתי בחיי ולטעמי הקשר האחורי הכי טוב בעולם, בכמה רמות מעל הקישור של האיטלקים.

14. Deki Member

באמת צודק. דני אלבס מגן ענק, הכי טוב בעולם. רק תזכיר לי, הוא עושה בכלל הגנה? נראה לי שיש סיבה לכך שדונגה מעדיף את מאייקון. ז'וליו סזאר שוער יותר טוב בכמה רמות מויקטור ואלדז, ולמי שאין ראיה מעוותת כמו שלך, גם יגיד שהוא הכי טוב בעולם היום (כן, קסיאס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ) סמואל לוסיו וקיבו. אין מה להוסיף.

בקשר למשחק. אינטר שיחקה כמו צ'לסי שנה שעברה. עמדה איתנה בעורף, שחקני בארסה לא הגיעו למצבים אמיתיים, וחיכתה למתפרצות. מתוך ה-4 הזדמנויות של אינטר, אם 1 היה נכנס הסיפור היה גמור.
    כל הכבוד למוריניו :aaa021: . וכן, יש מה להתגאות. הכין את הקבוצה מצויין מבחינה טקטית. זאת הדרך היחידה להוציא משהו מברצלונה. קבוצות שמנצחות בצורה אחרת, זה רק בגלל שאננות של הקטלונים.
    אם יורשה לי להוסיף - משחק ענק של לוסיו וסמואל. במיוחד סמואל. היה פשוט גרזן במלוא המובן של המילה.

15. Deki Member

הצחקת אותי. תגובה טיפוסית של חובב ליגה ספרדית. תתפלא, לא צריך הרבה כח בשביל להיות קשר אחורי. רק לדעת ללקט את הכדורים באלגנטיות. שאל את קמביאסו איך עושים את זה, ועוד עם טכניקה בכמה רמות מעל טורה (מישהו אמר בכלל שהוא טכני?! :aaarofl: )
    ד"א, גווארדיולה בצדק לא פתח עם אינייסטה, ובטח שלא שיחק איתו בקישור מסיבה אחת ברורה. זה משחק של גברים