מחזור 1 בליגת העל :: פותחים עונה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏24/8/18.

1. EuropeGuy Member

לא אוהד ספציפית אף אחת, הרגש שלי הולך בד"כ עם מועדונים שאני אוהב את קו החשיבה שלהם, כשתמיד אהיה קודם כל בעד מי שיכולה לעשות לנו כבוד באירופה.

לגבי אלונה, אני מאוד מקווה שהיא לא ישנה בעמידה וכן רואה כמה צעדים קדימה ועושה את החשבון שאנחנו עושים כאן.
    בניגוד להשקעות גרנדיוזיות אחרות, כאן הכסף שהיא תשקיע עוד יכול לחזור אליה, ובמקביל ליצור שם של מועדון שכישרונות מתקדמים
    ממנו למועדונים גדולים בחו"ל. (היא כמה צעדים אחורה בפן הזה ביחס לחיפה ומכבי ת"א, לא הגיע הזמן לשנות את זה?)

2. yedidel Member

איך זה יכול לחזור אליה? הוא יימכר ב8 מיליון?

3. EuropeGuy Member

צריך לצאת מנקודת הנחה שהוא לא יימכר לקבוצה בארץ ביותר מ2.5 -3 מיליון.
    בסדר גודל של הסכום הזה אפשר למכור ביותר. הוא בגיל הנכון, רמת פוטנציאל חריגה, יש את כל התנאים.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  4. hbs7 Member

בכר דחף את אוחנה להרכב גם כשהסריח את הדשא, וגם שהקרובים שלו יצאו עליו בתקשורת.
    אף מאמן אחר לא היה עושה את זה.

היה קטע מסריח של דודו וג'קי שעשו על משפחת אוחנה.
    היה אחוזים לא מבוטלים מהילד אצל אבא שלו. ג'קי התנה את המעבר אלינו בחתימה על מסמך בו אוחנה מוותר על כל חוב של ג'קי כלפיו (היה העברה של דקה 90 אם אתם זוכרים), ואוחנה חתם כנראה בלי לקרוא את האותיות הקטנות.
    ג'קי טוען שהכסף שאבא של אוחנה היה זכאי לו נכלל תחת אותו ויתור על חובות, ומכאן היה פיצוץ בין אוחנה-דודו-אלונה כשגם דרש לפתוח את החוזה כי יש בו סעיף שאלונה יכולה להשתחרר ממנו בחינם בכל קיץ.
    זה היה הטריגר לפיצוץ בינואר שמאז מיכאל לא קיבל דקות. יצא מהקיפאון מול מכבי ישירות להרכב, היה מצוין וקרע את הרצועה באותו משחק.
    אין לי מושג מה קרה מבחינה משפטית מאז.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  5. yedidel Member

אני חושב אגב שחיימוב הראשון שספג 2 שערים מדור פרץ בתוך 3 חודשים

גלץ אוהב/ת את זה.
  6. גלץ Member

@EuropeGuy הייתי יכול להישבע שאתה אוהד באר שבע.
    טוב עכשיו אני יודע שלא (-:

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  7. EuropeGuy Member

האם זה יהיה חכם לקחת את המקרה של אוחנה ולקבוע לפיו שכל כישרון ישראלי גדול יהיה אוחנה 2? אם כן, אתה גוזר על המועדון שלך תיקרה של ישראלים צעירים בלבל של זריהן ודור אלו. מה עם דוגמאות אחרות של ישראלים שמהרגע הראשון פימפמו להם שהם יכולים להיות כוכבים ובכל זאת בחרו בדרך של מקצוענות ושיפרו את עצמם? אם אתה שואל אותי, רוב הכשרונות ה"מסומנים" שנופלים הם אלו שלא מצליחים לעשות בכלל את המעבר בין נוער לבוגרים וכשמקבלים את הבמה בליגת העל נראים פתאום כמו "עוד שחקן". סולומון מהרגע הראשון שדרך בליגת העל מראה שהוא מתבסס לא אך ורק על כישרון אלא גם על יסודות טובים של מוסר עבודה על המגרש וחכמת משחק. לתייג אותו באותה שורה של ישראלים כשרוניים ואהבלים, על סמך טראומות עבר, זה לפספס ובגדול.

8. hbs7 Member

איפה קונים אוחנה 2?
    נכון שציפינו להיות במקום יותר מתקדם, אבל הוא עדיין שחקן טוב מאוד שעוד יהיה מוביל בליגה הזו.

9. yedidel Member

זה לא רק אוחנה, מאות צעירים כשרוניים שלא הגיעו לכלום ראינו בליגה, אחד מהם חטף רביעייה אתמול (אני זוכר לפני עשור שלא ידעו להחליט מי יהיה שוער העתיד - ניצן מהרצליה או לויטה מכפר סבא).
    ההייפ סביב סלומון עצום ומוגזם בטירוף יחסית למה שהיה עד עכשיו, וזה די ברור שלוזון מפעיל כתבים על ימין ועל שמאל בשביל לנפח את המחיר (מעניין מה קורה עם בנפיקה).

בכל מקרה, למרות הכשלונות האחרונים עם הזרים אני עדיין חושב שבכסף כזה אפשר להגיע לזרים עם תקרה הרבה יותר גבוהה.

10. גלץ Member

אתלטיקו באמת רוצה את מנור סלומון? נראה לי מופרך.

11. סמואל אטו Member

לא הבנתי את העניין סביב אוחנה.
    הוא שחקן מצוין והיה מצוין בדקות שהוא קיבל עד הפציעה. הוא צריך להיות שחקן מפתח בב"ש.

גלץ אוהב/ת את זה.
  12. EuropeGuy Member

צריך להפריד בין שחקן כישרוני לעילוי. אם לכשרונות האחרים שאתה מדבר עליהם היתה תכונה אחת או שתיים מרשימות, אצל סולומון מדובר
    במכלול שלם שהופך אותו למשהו ששנים לא ראינו פה, עד כמה שזה ישמע מתלהב. גם מהירות, גם כוח פריצה, גם שיווי משקל מרשים, גם טכניקה טובה מאוד, גם שחקן עירני (ההיפך מהשחקן הישראלי האדיש) וגם משתמש בשכל (אתמול כשדהר בגול הראשון הרים את הראש פעמיים וחיפש אופציות מסירה, הישראלי המצוי יהיה ראש בקיר ולא יחשוב על מסירה כשהוא טס ככה עם הכדור).

ההייפ סביבו עצום? וואלה, באמת לא לעניין שהתלהבנו מילד בן 19 שגם ככה כולם מדברים עליו כדבר הבא, שבא, מפרפר פעם אחר פעם את שחקני בית"ר ועוזר ליצור 3 מצבים בטוחים לשער. כשטוני וואקמה עושה את זה זה עוצמתי, כשילד ישראלי עושה את זה זה הייפ.

בקשר לאפשרות לשים יד על זר עם תקרה גבוהה יותר באותו סכום, קודם כל קח בחשבון שהוא יתפוס משבצת של זר. דבר שני קח בחשבון שמדובר בהימור גדול יותר, זה לא כמו לקחת ילד שעקבת אחריו שבוע אחרי שבוע בליגה ואתה יודע בדיוק מה היכולות שלו, דבר שלישי תסתכל אחורה לכל הרכישות שעשיתם בתקופת בכר, במקומך לא הייתי כזה בטוח שתמצא משהו טוב יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/18
    קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  13. Drama2 הסמל מעל הכל

@EuropeGuy ניתוח טוב רק חידוד קטן שיחזק אותך -
    "השימוש בשכל" זה לא שימוש בשכל בעצם, אלא היכולת ללמוד - להבין - ליישם. הפס החכם הזה לא היה שם שנה שעברה והוא היה "הולך עם הראש בקיר", אבל הוא למד, הבין ויישם את מה שצריך כדי לקחת את עצמו לשלב הבא.
    וזה לפי דעתי יותר חשוב, כי 'יש עם מה לעבוד' וגם זה מעיד על שחקן שיוכל לעשות את ההתאמות הנדרשות כדי לשחק בליגה אחרת (ברמה יותר גבוהה מישראל כמו 80% מהליגות בעולם).

hbs7 ו-EuropeGuy אוהבים את זה.
  14. EuropeGuy Member

זה קצת נשכח אבל אחת הסיבות המרכזיות לסוויץ' שב"ש עשתה בשנה שעברה היתה המעבר שלה מאוחנה הרוחבי לממן שמשחק לעומק.
    אם הוא היה מצויין הם לא היו זקוקים לשינוי הזה בעמדת הקידמי שבקישור כדי לקחת אליפות.

אוחנה כישרון מצויין, לא שחקן מצויין. זה ההבדל. כישרון לא ממומש שנופל קצת בין הכיסאות. הוא לא מתאים לכנף כי אין לו ממש כוח פריצה, לא מתאים לעמדת החלוץ כי הוא בקושי מחפש את השער, וגם למרכז השדה הוא לא תמיד מתאים כי א. הוא לא עושה הגנה וב. משחק לרוחב מדי.
    אין שום עמדה בב"ש שאתה מרגיש שהוא יכול לממש בה את היכולות שלו בצורה אבסולוטית ולכן אני עדיין לא בטוח עד כמה הוא טוב לב"ש ועד כמה היא טובה לו. כשרמזתי שב"ש יכלה לעשות יותר כדי להביא את סבע (או עלי מוחמד), מודה שחשבתי על הכללה שלו בעסקה.

15. yedidel Member

הכל טוב ויפה, אבל יציבות זאת מילת המפתח.
    גם שי בירוק פתח את הקריירה בסערה (אפילו יותר מרשימה)