מחזור 10 בליגת העל: מכבי ת"א מנצחת 1:3 בוסרמיל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏20/11/09.

1. Charlton Member

קבוצה עם תקציב של נקניקיה בלחמנייה, מהפלאפון אני מנצח אותם איך הם הבקיעו לנו 4 זה היה מחדל, אבל מי מתרגש מהחבורת ילדים הלוזרים שלנו זה כבר היסטוריה..
    בית"ר כאלה לוזרים, לפי דעתי הם בכלל לא קבוצה רעה.. רק אני או ששומי אוברייטד וזה סופי
    אני שומע רק הדלפות של שחקנים נגדו, אין לו מקום שם והטעות הכי גדולה מסתבר היה לשחרר את עטר.

2. alexshw Member

ב - 2005/06.
    סיבוב שלם של ניצחונות ואז סכנין הרסו לנו עם 2:2 בביתם

3. alexshw Member

זה סוג של "סופר קלאסיקו".
    לפחות מבחינת מכבי חיפה היריבות מול מכבי ת"א משתווה ליריבות עם הפועל חיפה ואף עולה עליה. תלוי מאיזה איזור מגיע האוהד. זה משהו הסטורי ולא מהעשור האחרון כמו מול הפועל ת"א.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתנו זה משחק כמו כל המשחקים, אין משהו מיוחד בזה...ועם כל הכבוד היריבות בין מכבי ת"א למכבי חיפה היא בסך הכל מאז שנות ה-90...בתאכלס אין פה שום דבר היסטורי. מכבי ת"א - הפועל ת"א זה היסטורי. מכבי ת"א - בית"ר ירושלים זה היסטורי. בית"ר ירושלים - הפועל ת"א זה היסטורי.

אם זה עולה על היריבות עם הפועל חיפה זה עצוב מבחינת מכבי חיפה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/09
  5. גוסטבו בוקולי Member

משחק בין שתי קבוצות גדולות. בני יהודה קבוצה טובה יותר ממכבי ת"א השנה, אבל היא עדיין כמועדון פחות מעניינת ותמשוך פחות רייטינג יחד עם הפועל ת"א לעומת מכבי חיפה ומכבי ת"א, שזה תמיד משחק גדול בכדורגל שלנו, בלי קשר למיקום הקבוצות.

6. Don Joan Roman Member

האמת שאין לי כבר כוח להתעצבן.
    נותרו עוד 20 משחקי ליגה ושישה משחקיי פליאוף תחתון כדי להיפטר מהעלוקה הזאת שנראת יצחק שום, עברנו את פרעה, עברנו את הבריטים, עברנו את זאבי, נעבור גם את הדוב הזה, שום כלום וחרא זית.

7. אלי מתחן Member

זאת לא הייתה טעות, לבית"ר לא היה כסף בשבילו. שום הסכים לקצץ ב50% את המשכורת שלו רק בתנאי שהוא יאמן את בית"ר. 50% מהמשכורת של שום זה הרבה יותר ממה שעטר היה מרוויח.

אני לא מסכים עם הטענה שקופחנו, בסדר אז לעכו היה שער מנבדל, קורה ששופט לא רואה את זה. במגרש אף אחד לא חשב על האופציה הזאת בכלל.
    אם הגענו למצב ששופט יכול לעזור לקבוצה עלובה, כן עלובה, כמו עכו להוציא בטדי נקודות אז זאת רק בעיה שלנו.
    יותר משמעצבן אותי לראות את היכולת של הותיקים, מעצבן אותי לראות איך ממשחק למשחק הם מדביקים את הצעירים שהתחילו את העונה כ"כ יפה ביכולת המסריחה ובחוסר רצון.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא בדיוק מופתע מהתוצאות של אתמול. הדבר היחיד שאולי מפתיע אלה מספר השערים שהאדומים כבשו, כבר שנים שהפועל ת"א לא בדיוק מוכרת כקבוצה דורסת. אני לא זוכר הרבה מקרים שבהם הקבוצה פירקה ממש יריבה. אם זה ממשיך בצורה הזאת האהדה להפועל ת"א מהאוהדים הניטרלים תגדל.

חוץ מזה הליגה רחוקה מלהיות סגורה, הפער בין מכבי חיפה לסגניתה בסה"כ רק 4 נקודות ולכן אני באמת רוצה להאמין שהאדומים הם מטרד רציני בשביל הקבוצה שלי.

לגבי שבוע הבא, 4 הראשונות נפגשות. מכבי חיפה לעולם לא מטיילת מול מכבי ת"א. עומר מנסה להקטין את היריבות, אבל היא קיימת. אני בהחלט לוקח בחשבון איבוד נקודות של האלופה. במשחק השני יהיה מעניין לראות אם בני יהודה שכרגע ממוקמת עם אותו מספר נקודות כמו הפועל ת"א מסוגלת להראות שיניים. האם היא נשארת בגדר של קבוצה נחמדה עם עתיד מבטיח או האם היא באמת רוצה לתת הצהרה למדינה?

אני יוצא מההנחה שהכל אפשרי. שתי הראשונות יכולות לנצח בקלות, מספרי 3 ו-4 גם יכולות לתפוס יום ולקחת את כל הקופה.

מלה אחרונה על בית"ר, הקבוצה הזאת לא שקטה וזה לדעתי מתחיל כמו תמיד מראש הפירמידה. ברב המקרים כשיש בעיות עם הנשיא או בהנהלה יותר מדי אנשים לא מתאימים מגיעים לעמדות מפתח בקבוצה. כבר אמרתי אחרי המשחק בנתניה שאני לא מבין למה שום הוחזר במקום עטר. ראובן עטר הביא לבית"ר גביע, בגמר בית"ר שיחקה אפילו יותר טוב לכן לא היה בכלל צורך בחילוף מאמנים.

ברור ששחקנים כמו יצחקי וברוכיאן היו ואולי עדיין עם הראש בחו"ל, שמעון גרשון ואריק בנאדו גמרו את הסוס והמגינים חלשים. בקישור מסתובב עדיין בחור בשם עידן טל שגם צריך לחפש קבוצה אחרת. יש כרגע בבית"ר יותר מדי בעיות וכשהנשיא מסתובב בקבוצה מתחרה בכדורסל כמו אידיוט בלי חולצה אז מה רוצים? הוא מעדיף להתעסק בפיני גרשון מאשר בבעיות בקבוצת הכדורגל ולכן אני אומר את מה שכרגע כתבתי.

כשאין שקט תעשייתי אין הצלחה, העיקרון הזה עובד בכל קבוצה ובכל מדינה. זה לא מקרי שגם מכבי ת"א שנים בבעיות כי גם שם יש יותר מדי בלאגן. הבלאגן גורם ששחקנים לא מתאימים מגיעים לקבוצה, שאיש אחד חושב שהוא מעל למועדון (מספר 8 האגדי) ואז רואים את התוצאות.

מכבי חיפה והפועל ת"א מצליחות כי יש קודם כל שקט תעשייתי. כשרוני לוי היה צריך לצאת מהמערכת שחר עשה את זה. הוא הביא לקבוצה מאמן עם סיכון רציני ביותר, אבל הנה היום אנחנו רואים את התוצאות. קטן חזר לימיו הגדולים, ארבייטמן מוביל את טבלת הכובשים. בהפועל ת"א שינו כיוון ואפילו אני לא רציתי להאמין שגוטמן היה מצליח בצורה הזאת אחרי הבעיות בשבדיה. מוני הראל אולי השתגע אחרי המשחק נגד מכבי חיפה, אבל אני כבר שבועות לא שומע ממנו כלום. על זה אני בדיוק מדבר, שקט תעשייתי.

לא כיף שהליגה נראית למעשה גמורה, אבל אני מאמין שהפועל ת"א עוד יכולה להיות האלופה הבאה. האם 4 נק' הפרש לפני שאנחנו סגרנו סיבוב אחד סגר את הגולל על סיפור האליפות?

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לחלוטין לא סגר, הליגה עוד ארוכה ושום דבר לא גמור, בטח ובטח לאור הפער המאוד שברירי לאחר צמצום הנקודות.
    הפועל ת"א עושה את שלה, בעיקר איתי שכטר שעשה קפיצת מדרגה מרשימה בהחלט, כישרון תמיד ידענו שיש לו אך בנתניה היה קשה לו להביע את זה לידי ביטוי, בהפועל ת"א תחת אלי גוטמן הוא פורח והתוצאות בהתאם.
    אפשר להתווכח מכאן ועד להודעה חדשה מי יותר מרשימה, מכבי חיפה או הפועל ת"א, אך בואו נסכם את זה במשפט סיכום: אם הפועל ת"א במחזור 19 בקריית אליעזר לא תשחק כמו קבוצת צמרת ושחקניה ימשיכו לקבל פיק ברכיים, אז כל השביעיות והתוצאות האסטרונומיות האלה נזרקות לפח, זה מבחן האופי שלה.

10. Love Is Red Member

אני סימנתי את המשפט הזה כי אם (רק אם כן...) הפועל באר שבע מנצחת את מכבי תל אביב ביום שני מכבי תל אביב תרד למקום החמישי ואז 4 הראשונות לא בדיוק יתחרו זו מול זו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסיטואציה של ליגה רגילה מכבי חיפה פשוט יותר טובה, ההפרש אומר מספיק, לא? בעונת 2009/10 ההפרש הוא רק 4 נק' ולכן הפועל ת"א בלי שום צל של ספק במרוץ. האם בגלל משחק אחד מצויין הפועל ת"א יותר טובה מקבוצה שעדיין לא איבדה ולו נקודה אחת? הדיעה שלי ברורה, מכבי חיפה יותר טובה. זה רק לא אומר שמהיום הקבוצה שלי ממשיכה להיות יותר טובה...

במחזור מספר 19 הפועל ת"א יכולה להראות לכולם שהיא יותר טובה, אבל עד אז יזרמו עוד הרבה מים בירקון. יש לשתי הקבוצות עוד מספיק משחקים ולך תדע מה יקרה עד אז. מבחינתי זה לא אקטואלי עכשיו לדבר על המשחק ההוא.

בוא נראה לאט לאט מה קורה, בשבוע הבא הכל יכול לקרות. אם הפועל ת"א תגיע לקרית אליעזר במצב של פער מינימלי היא צריכה להראות שהיא ראוייה. ככל שהליגה מתפתחת סביר להניח שזה יהיה משחק מפתח, אבל אנחנו בסה"כ עדיין רק במחזור העשירי...

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו נפגש פה אחרי המשחק ונראה מי צודק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx
    כעיקרון באר שבע בבית יכולה לנצח את מכבי ת"א, אבל היא תצטרך להיות מרוכזת וחדה לאורך רב המשחק. בנתיים השנה הנצחונות הגדולים הגיעו בעיקר אחרי עזרה לא מבוטלת של השופטים (הניצחון על בית"ר). נגד מכבי חיפה והפועל ת"א הפסדתם.

13. אלסנדרו דל פיירו Member

החודש הקרב על בני יהודה לטובה,הוא חודש מאוד קשה מבחינת המשחקים.
    5 משחקים קשים עומדים ליהיות ואחרי המשחקים האלה באמת נדע לאן פניה של בני יהודה מועמדות.
    הפועל ת''א , מכבי פ''ת ,הפועל ב"ש,חיפה,נתניה.
    האמת? אני לא חזיר אבל קבוצה ששואפת לרוץ חזק ולהאבק על כל מה שזז
    מתוך 15 נקודות - 10 נק' לפחות צריך לקחת!

משחקים כמו מכבי פ''ת ונתניה כיום , הם משחקים שעל הנייר צריכים ליהיות 3 נקודות בטוחות!
    לא צריך לרחם על המצב ומה שקורה להם , הם בתקופות הטובות שלהם לא ירקו לכיוון שלנו ,עשו מאיתנו צחוק כמה רק שאפשר דרכו ועשו רק בושות.
    אני לא בחור של נקמות,אבל אם צריך על הדרך לחסל סופית קבוצה שנמצאת בקרשים למה לא?
    גם הפועל ת''א לא התחשבה במצב של הפועל פ''ת.
    כזאת קבוצה אני רוצה שתיהיה לי. שתרמוס כל משחק לא חשוב מי עומד מולה ובאיזה מצב.
    הגיע הזמן לחסל את האימפריות לשעבר,ולהציב לנו מטרות חדשות.
    הגיע הזמן שכל ילדון בן 16 עם חצ'קונים ירעד היד לפני שהו מסמן נגדנו בווינר חחח
    תיקו או הפסד מול נתניה ופ''ת זה כישלון מבחינתי.
    תצחקו אבל נגד הפועל הפסד יאכזב אותי וגם ימחק את ההצהרות לרוץ חזק למעלה סופית.
    והחותמת הסופית היא נגד חיפה ..המינימום נגד הפועל וחיפה זה להוציא לפחות נקודה.

את הפועל ב"ש גם אנחנו אמורים לצאת בו כשידינו על העליונה.
    למרות שהפועל ב"ש סובל ממצבי רוח אם נגיע שאננים זה אחד המשחקים שאפשר לצאת מושפלים.
    המשחק הזה לא פחות מפחיד/קשה מחיפה או הפועל..

גיא לוזון צריך ליהיות ממוקד בחודש וחצי הזה בלי צחוקים באימונים ובלי חלטורות.
    ובטח בלי קפה בשינקין!
    בחודשים הקרובים נדע כולם לאן פניה של בני יהודה מועדות.
    האם לרוץ חזק למעלה לכיוון האליפות ולהראות בגרות ואופי
    או לקחת מהקטנות נקודות ,לגנוב נקודה פה ושם פעם ב.. נגד ביתר מכבי וב"ש
    ולרעוד מפחד נגד הפועל וחיפה.זה השנה הזאת או אפעם כנראה,עד שיגיע רוכש חחח

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שום פשוט מאמן כל-כך חסר כבוד, הוא נכשל טוטאלית העונה ובמקום להחזיר את המפתחות וללכת הביתה הוא מעדיף להישאר ולבזות את עצמו, הוא הרי יודע שאין אפשרות לפטר אותו כרגע וממשיך לגרום לנו האוהדים לצאת לעוד שבוע של סבל, עצם זה שאפילו את הסיכוי התיאורטי לאליפות איבדנו רק מראה כמה הכישלון גדול.
    שום יכול לעשות עוד ראיון גדול ולהזכיר את הישגי העבר ואת ה'גדולה' שלו כמאמן אבל רק מאמן "גבר" כמוהו יעשה את זה לפני משחק נגד עכו.
    2 הנקודות שאיבדנו בסכנין, המחצית הראשונה בב"ש, המשחק העלוב מול מכבי חיפה, והתבוסה נגד נתניה החלשה רק מראה כמה אנחנו קבוצה בלי מאמן ומחוייבות.
    מבחינתי העונה הזאת כבר נגמרה, אין שום טעם ללכת יותר לטדי בטח שלא מול הפועל רעננה או כל יריבה קיקיונית אחרת, כבר אחרי התבוסה המשפילה לקבוצה בסדר גודל של מכבי נתניה אכלנו את הלב אבל השחקנים קיבלו סיכוי להחזיר לעצמם מול יריבה נוחה ושוב עשו במכנסיים.
    שום דיבר על המשחקים הקלים יותר? 4 מתוך 9 הוא השיג בינתיים, את אשדוד בחוץ אנחנו לא ננצח וגם בעילוט ירעדו לשחקנים הרגליים.
    כואב לי רק מלחשוב שעוד 6 מחזורים אנחנו פוגשים את הפועל ת"א בבלומפילד ושם יש סיכוי לשחזר את ה4-0 מהעונה שעברה או אפילו יותר, הרי אין לנו דרך ואין לנו רצון ואין לנו מחויבות ואין לנו כבוד פשוט שום כלום.

יאללה לים!

15. Raulito Madridista

כמה נקודות לאנשים שונים על המחזור בפרט והליגה בכלל.

שי,
    מכבי חיפה הקבוצה הטובה בארץ היום, היא בצדק מוחלט מוליכת הליגה, ובסיכום כל המחזורים עד עכשיו, וודאי שמגיע לה להיות ממוקמת מעל הפועל. אבל מה שמפריע לי לקרוא זה הניסיון שלך להציג את הפער כצודק. ממש לא. כמו שההבדלים בין הפועל לבין הפועל פ"ת הם לא גדולים ברמה של הניצחון 7-1, כך גם חיפה לא טובה יותר מהפועל בפער של תשע נקודות. נגד אשדוד לא רק שהחמצנו בלי סוף, גם שער חוקי שלנו נפסל. גם את המשחק נגד מכבי פ"ת היינו צריכים לנצח. חיפה טובים יותר אבל במעט. מה שכן, הקבוצה של אלישע הרבה יותר ווינרית.

אבירם,
    הפערים בין חיפה והפועל לבני-יהודה ברורים מאוד גם בהרכב הראשון. דין מורי עולה על באדיר למשל ואני מסכים שאלירן עטר מרשים יותר מסמואל יבואה(אולי ההשוואה צריכה להיות לגבי שכטר בכלל, ואז אין ספק ששכטר טוב יותר), אבל זהו. הפועל יכולה לשלוף מהספסל את זנדברג, זהבי, לאלא ואבוטבול ולבני-יהודה אין את הפריווילגיה הזאת, שלא נדבר על מכבי חיפה. בטדי, נגד בית"ר שהיא לא מאיימת כבעבר, בני-יהודה ירדה מנוצחת והראתה לוזריות. גם במשחק נגד מכבי לא התרשמתי מבני-יהודה, ששיחקה הגנתי. אני מסכים בשבוע הבא הם יכולים לנצח את הפועל, אבל לאורך עונה שלמה, היא לא מסוגלת לרוץ לאליפות וזה לא משנה כמה לוזון ידרבן אותם ויעניק להם ביטחון. עדיין מול טדי מלא או בלומפילד אדום, בני-יהודה מגיעה נחותה.

אדם,
    גם אם המצב נראה רע מאוד כרגע, וודאי שיש לך סיבה לבוא לראות את בית"ר ירושלים בטדי. אוהד אמיתי נמדד ברגעים הקשים, ועדיין יש לבית"ר צעירים מבטיחים כמו הרוש, ורד ועוד. ברוכיאן יחזור מהפציעה, יצחקי ייצא מהכפור ובית"ר תתחיל לנצח. יש חיים גם בלי מאבק אליפות ואני ממש לא הייתי פוסל את המקום השלישי עבור בית"ר. וגם לא את המקום השני כי יש כל-כך הרבה זמן.
    עכשיו הכל נראה לך שחור אבל זה לא ככה. יש לבית"ר מאזן פנטסטי נגד אשדוד למשל, ואני בטוח שבמחזור הבא תנצחו, ואתה תראה את הצבע חוזר לך לפנים. שום חרטטן גדול, אבל הוא צודק בדבר אחד - אין תרופה טובה יותר מאשר ניצחון.
    בנוגע לשום - הוא אף פעם לא הראה שהכבוד העצמי משחק תפקיד עבורו. רצו להעיף אותו אחרי קראקוב וגם אחרי התיקו המאופס עם סכנין אשתקד ולמרות שחתרו תחתיו(לא אוהב להשתמש במונח הזה), הוא חיכה שייפטרו אותו. הכסף אצל שום מעל הכל, ולכן אין לו שום סיבה לזוז מהכיסא. אני גם לא זוכר שהוא פעם העביר ביקורת על עצמו.