מחזור 10 בפרמייר ליג: ארסנל מגיעה לאולד טראפורד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏21/10/04.

1. THE STRETFORD END Member

קיאון נענש מספיק בחייו,מספיק לראות איך הוא נראה ואיפה הוא היום.
    עדיין בושה העונש שקיבל מההתאחדות אחרי מופע האימים שלו(טוב לא מפתיע שבזמנו יושב ראש ההתאחדות היה סקאוזר-פאליוס שנענש כאשר נתפס עם מכנסייו למטה ודין סגנו הצירמן של ארסנל!!!)

2. ArsenalFan Member

סטרטפורד, אמרתי בפירוש שהדברים שלי מתייחסים לשבוע שעבר, ולא להיום... נגד פורטסמות' זה היה כדורגל הגנתי ומשעמם, מצדי תקרא לזה בונקר או איך שלא תרצה, זה היה שיעמום שלא מתאים לקבוצה שמתיימרת להגיע לאירופה. נגד ניוקאסל הם היו בבונקר, נגד צ'לסי האוטובוס שלהם היה על קו השער, נגד פורסטמות' (לא צ'לסי- פומפיי!) הם לא יצאו להתקפה אחת במשך 45 דקות ומעשית העבירו את הזמן. המשחק היום של טוטנהאם היה המשחק הכי פורה השנה שבו ספרס היו מעורבים, הם כבשו שישה שערי ליגה. לא יודע מה עוד צריך. אלא אם כן משהו באמת יוצא דופן יקרה בשבועות הקרובים וספרס יתחילו אשכרה לשחק, שום תירוץ לא יתקבל- הם פשוט קבוצה עם נטייה הגנתית.

3. THE STRETFORD END Member

ואני חוזר וכותב שהאשמה היא בכך שכרגע אין להם כלים לשחק כדורגל התקפי כי אין מי שיעשה זאת.
    רדנאפ,דיוויס,מנדס,בראון לא מספיק טובים בשביל חלוצים כמו דפו וקין.
    בכל אופן ההגנה שלהם השתפרה בגדול וזה כבר שיפור עצום לעומת השנים האחרונות שההגנה בראשות פרי,ריצארדס ועוד היו מסננת אחת גדולה שאפילו סיטי הצליחה להבקיע מולם 5.

4. eastlands Member

arsenalfan-אברטון לא שוה מקום בשולי הצמרת, ? למה מי שוה מקום בשולי הצמרת(אני מדבר על מקום 7) ,צ'רלטון ,פולהאם, בירמינגהאם ?. אני חושב שאחרי החמישיה המפורסמת ,(3+ליברפול וניוקאסל) אברטון בהחלט מסוגלת לסיים ביחד עם בורו , וספרס והנקודות עכשיו הם לא לקרבות תחתית , ראיתי את אברטון הרבה העונה וגם בהפסד לספרס הם היו חסרי מזל , מילבד ההפסד לארסנל במחזור הריאשון ,אברטון ספגה 3 שערים ב8 מישחקים (כולל 0 ברפש)
    החלק ההתקפי עובד יפה ובמיוחד אהבתי את העובדה שמוייס משחק עם קיצונים כמו ששיחקו באנגליה כשאני היתאהבתי בכדורגל הזה (קילבין משחק בשמאל עם רגל אחת על קו החוץ) . כמו כן הובטח למוייס כסף בינואר , קצת מעיסקת רוני , בקיצור אברטון הימור בטוח בעשיריה הרישונה

5. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי היום את המשחק, האם מישהו יכול לשים לי לינקים של השערים של צ'לסי נגד בלקבורן?

6. THE STRETFORD END Member

עם כל הכבוד לאברטון ספרס או צ'לסי העצבים שלי עוד שנייה מתפוצצים לקראת מחר.
    כבר כמה ימים שכל מה שעובר לי בראש אלו תרחישים שאני מדמיין ומקווה שיקרו מחר,
    בדמיון אני רואה כל פעם מישהו אחר תופס את המשחק של החיים שלו ונותן שלישייה או איזה גול מדהים,
    אפילו חלמתי שבדקה ה-90 גארי נוויל נותן גול מחצי מגרש.
    אבל כשאני מתעורר ומסתכל על המציאות אני רואה את המצב והוא פשוט מאוד,יונייטד חייבת לנצח!
    קודם כל להוריד את הפער ל-8 הפרש.
    לסיים את רצף אי ההפסדים של ארסנל בליגה דבר שפסיכולגית מנצח את רוב הקבוצות שבאות מולה ב 49 המשחקים האחרונים,היא נתפסת כקבוצה שלא יכולה להפסיד ויש לזה משמעות גדולה מאוד.
    תיקו יהיה לא רע לארסנל,אני אפילו חושב שונגר חותם כבר עכשיו על תיקו וישחק על תיקו,
    על הפסד ליונייטד אין אפילו על מה לדבר,הפסד ו14 הפרש עם יתרון פסיכולגי עצום ופגיעה מנטלית יהיה קשה מאוד מאוד ליונייטד לשנות אחר-כך את המצב אפילו שהעונה עדיין רחוקה מלהסתיים ובכדורגל הכל יכול לקרות.

יש לי הרגשה טובה לקראת מחר כי יונייטד כבר היתה כל-כך הרבה פעמים בעבר במשחקים קובעים והיא בדרך-כלל באה לידי ביטוי במצבי לחץ,פרגוסון דיבר על ה buzz שיש במסדרונות האולד-טראפורד לקראת המשחק ואני רואה את זה כדבר חיובי.

עונה שעברה הייתי ב 0-0 המפורסם(תאמינו או לא אבל התפלחתי למשחק הזה),עדיין לא מבין מה רוצים מואן ניסטלרוי במקרה ההרחקה של וירה,וירה ששלח תנועה מסוכנת עם הרגל לכיוון שלו והוא לא נפל,צלל או כל השטויות שחלק פה רושמים אלא עשה תנועה אינסטנטיבית לאחור והרים ידיים למעלה כלא מבין מה יש לנקניק השחור!
    אחרי אותו משחק הרגשתי כאילו הפסדנו,המצב רוח שלי לא השתפר גם אחרי שאוהדי ארסנל קיבלו מכות בחוץ,אני עדיין בדעה שהמשחק ההוא היתה לו השפעה מכרעת על שאר העונה ושהעונש שקיבלו שחקני ארסנל בעקבות ההתפרעות המכוערת שלהם היה מצחיק,את הנקמה ארסנל קיבלה בחצי הגמר כשהרסנו להם את חלום הטרבל ואותו ניצחון בגביע השפיע גם כמה ימים אחר כך מול צ'לסי באלופות אבל כל זה היה עונה שעברה ובאמת הפנים הם קדימה לקראת מחר,
    אני לא רואה את קין או וירה מפספסים את המשחק בגלל מחלה או פציעה,
    אני מאוד מקווה לראות את פרגוסון מעמיד את ההרכב הבא:
    קארול,ג.נוויל,ריו,היינצה וסילבסטרה
    גיגס בשמאל,רונאלדו בימין,קין וסקולס באמצע,אלטמן הקטן ורוד למעלה.
    בלי אושה בקישור,בלי 4-5-1,

אני מקווה שהחברה בצרלטון לא יהרסו את השידור,
    אני מקווה שיהיה משחק כמו בשנים האחרונותבין הקבוצות עם קצב שלא תראו באף ליגה אחרת בעולם במשחק בין שתי הגדולות ושכל העולם יראה ויפנים זאת פעם אחת ולתמיד ואני מקווה לראות את רוד כובש פנדל בדקה ה-90 ומנצח את לאורן ושאר התותחנים!אמן אמן ואמן,
    רובי תחשוב חיובי ואל תשכח את הסיסמא המיוחדת שצריך להגיד לאיסטלנד לפני המשחק!

7. Hammers Fan Member

סטרטפורד, אם כבר אתה הולך על ההיבט הפסיכולוגי, אז הוא דווקא משפיע על ארסנל, לא על היריבות שלה.

היו כמה וכמה מקרים שארסנל פיגרה ונראתה בדרך להפסד (לסטר בעונה שעברה, מידלסברו העונה), ומה שגרם לה להפוך את הקערה על פיה [מעבר לעובדה שהיא הקבוצה הטובה בבריטניה (אל תעלב)] היה הרצף שהחדיר בה את ההאמונה שהשלימה את הגרוש ללירה.

אם לא הרצף שקדם למשחקים האלו, ארסנל הייתה מפסידה אותם בדיוק כפי שהפסידה לבולטון ולידס בסוף עונת 2002/03.

מה שמדהים זה שקל להאמין שרצף שכזה יגרום לקבוצה להפוך להיות יהירה ואדישה כלפי היריבות שלה, אבל על ארסנל זה השפיע רק לחיוב, הרצף רק הגביר את הבטחון והמוטיבציה עבורם.

אם אתם שואלים אותי, זו נקודת זכות לארסן ונגר, שיודע לנתב הצלחה מקצועית ליתרון מנטלי אצל השחקנים שלו. הוא לא רק גאון כדורגל, הוא פסיכולוג.

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/04
  8. ArsenalFan Member

מידלסברו, בולטון ואסטון וילה הן בוודאות קבוצות יותר מוכשרות מאברטון, ולדעתי הסיכוי גדול יותר שתראה אותן נלחמות על מקום בטופ-6 מאשר את אברטון. אני באמת לא מתכוון לזלזל במה שאברטון עשתה בעשרת המחזורים הראשונים, התוצאות שלהם מדברות בעד עצמן ואני גם לא חושב שהם עד כדי כך פרימיטיביים כמו שסטרטפורד ציין (אני יכול לחשוב על קבוצות שהציגו כדורגל מביש בהרבה מאברטון נגד הקבוצות הגדולות, גם העונה). בכלל, סטרטפורד ציין את הניצחונות שאברטון השיגה עד עכשיו, אבל חשוב לזכור שאלו בדיוק היריבות שאברטון צריכה הייתה לנצח, ועל זה הם הכי מרוצים. וזו הנקודה המהותית שלי- הרי הם לא באמת מצפים להוציא יותר מדי נקודות נגד ארסנל, יונייטד או ליברפול, התיקו שלהם ב-OT היה בונוס משמעותי שגם הזניק את הקבוצה יפה. חומר השחקנים הזה של אברטון לא יוכל להחזיק מעמד עוד הרבה זמן ברצף תוצאות שכזה. איסטלנדס דיבר על חיזוק, נקודה חשובה- וזה משהו שהם חייבים, למרות שקל להסתנוור ממקום שלישי אחרי עשרה משחקים, וכל זה אחרי שדיברו עליהם כיורדת בטוחה (בעיקר אחרי שהם חטפו מאיתנו רביעייה בגודיסון). הם חייבים להביא עוד קשר יצירתי, לדעתי. וגם עם חיזוק, אני לא מאמין שהם יוכלו להתבסס בצמרת העונה. מי יודע? אולי אני טועה...

בינתיים היריבה העירונית שלהם משחקת כדורגל בכלל לא רע, ומובילה 1:0 על צ'רלטון שממשיכה להיראות מחוץ לואלי כמו צל חיוור של צ'רלטון הביתית. סימפטום של קבוצת מרכז טבלה חסרת שאיפות, ולא נראה לי שקרבישלי מאושר מתיאור כזה, אחרי שהוא כבר הצליח להביא את האדיקס מעבר למעמד הזה.

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ערן זה בהחלט משפיע על היריבות.
    כשקבוצה גדולה כמו מנצ'סטר מועדת פעם ב כמו נגיד ב3-1 מול פולהאם ועוד בבית, קבוצות בינוניות שמגיעות לשחק מול מנצ'סטר יודעות שהן יכולות לעשות את זה וכן לנצח. לעומת זאת כשארסנל ש50 משחקים ברציפות לא מפסידה, אז קבוצות קטנות שמגיעות לשחק נגדה חושבות לעצמן שאם הגדולות ביותר לא הצליחו אז מי הן שיצליחו. אמנם אם ארסנל תפסיד אז עדיין זה יהיה למנצ'סטר יונייטד הגדולה כביכול, אבל זה יראה שגם היא סך הכל 11 שחקנים בשר ודם ואפשר לנצח אותה.

10. THE STRETFORD END Member

ArsenalFan
    "סטרטפורד, אם כבר אתה הולך על ההיבט הפסיכולוגי, אז הוא דווקא משפיע על ארסנל, לא על היריבות שלה"

בהחלט מסכים,זה עובד בשני הכיוונים.

"מעבר לעובדה שהיא הקבוצה הטובה בבריטניה (אל תעלב"

לא נעלב,עם הטבלה אי אפשר להתווכח אבל!זו עדיין לא הטבלה הסופית.
    חוץ מזה אני לא חושב שאוהדי סלטיק או ריינגרס יסכימו איתך,הסקוטים האלה עדיין משוכנעים שהליגה שלהם והקבוצות שלהם חזקות יותר מהאנגלים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx

11. Hammers Fan Member

איך שאני רואה את זה, יריבות מגיעות למשחקים מול ארסנל עם עודף מוטיבציה להצליח ובהרגשה שאין להן בכלל מה להפסיד. אם ישנה השפעה על היריבות אז היא דווקא חיובית.

אבל כמו שאתה אומר, אין ספק שנצחון של יונייטד מחר יעלה את הבטחון של שאר הקבוצות ויפתח קצת יותר את הליגה, לכן אני מכריח את עצמי לאהוד אותה מחר... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

12. Hammers Fan Member

בבקשה, אל תהפוך אותי לאוהד ארסנל, אני לא צריך את זה על המצפון שלי...

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx

13. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמעו, בכל זאת...תראו איך הנציגות הוולשיות קורעות את הליגות באנגליה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

14. eastlands Member

סטרטפורד אתה עדיין לא מבין מה רוצים מהסוס ,הוא בסך הכול ,,,,, די די די תפסיק עם הליצנות ,כל העולם ראה הצגה ורק אתה לא מבין ,בכלל אתה לא מבין כל דבר שקורה ברפש והוא לא לרוחו של מורך ורבך אדום האף . אתה לא מבין אך אברטון העיזה להיתגונן וכימעט לנצח אותכם ואתה לא מבין אך בורו החצופים העיזו להוביל ברפש וכמעט להכפיל את היתרון , ואתה לא מבין אך העיז השופט בבלאקבורן לישרוק לסיום רק בדקה ה97 ואך לא הוסיף עוד כמה דקות עד שתנצחו . אתה לא תמים סטרטפורד הבעיה היחידה שלך שאתה יו,,,ד ואתה רגיל ,שההצגות של הסוס עוברות בשלום ,והמישחק המלוכלך שלו עובר בשלום(מקווה שבאופא ראו את המרפק לפנים בפראג,יש חוק שוה לכולם במרפקים) . העולם שלך מיסתכם בסגידה לאדם אחד בילבד (הירקן המגעיל מסקוטלנד). תפסיק כול היום לצטט אותו ושים לב שמאז פרשת הסוסים הוא יורד מהפסים(גם ליפני היה אישיות בעיתית ושנואה).
    הנרי בבקשה אחד בהקדשה לירקן הסקוטי המכוער

15. ArsenalFan Member

קצת מיותר להיכנס לויכוח על משהו שהיה לפני שנה, אבל אני אגיב בכל זאת: אני חושב שגארי נוויל, כריסטיאנו רונאלדו (שחנק את אשלי קול- האקט האלים ביותר שנראה בכל התגרה הלא בדיוק מכובדת הזו) וראיין גיגס היו צריכים גם לקבל הרחקות אחרי שהם לקחו חלק בתגרה, בדיוק כמו לאורן או פארלור. אבל על זה אף אחד, בוודאי לא אלכס פרגוסון, לא אמר שום דבר והם יצאו אפילו בלי עונש מינימלי, כי היה קל להסית הכל נגד קבוצה אחת (העונש הכי מגוחך היה לארסנל כקבוצה- קנס כספי עצום על טענה תמוהה של "חוסר יכולת לשלוט בשחקנים"...). גם כאן זה באשמת דיוויד דין והקשרים שלו בסוהו סקוור? לגבי ואן ניסטלרוי מול ויירה- זה היה יותר אקט של התרסה לפרובוקטור מאשר ניסיון אמיתי לפגוע בו, בהתחשב במרחק ביניהם. בכל אופן, המרחק בין הרגל של ויירה להיכן שהסוס עמד לא מאפשר בשום מצב הגיוני לטעון שזו הייתה "תגובה אינסטינקטיבית". הקפיצה לאחור הייתה מהלך מחושב ונבזי שנועד להוציא את ויירה מהמשחק. מהלך כשר שלא ניתן להעניש עליו, אבל סופר מסריח ומרתיח. אגב, את ואן ניסטלרוי אנחנו לא סובלים עוד הרבה לפני השנה שעברה. אנחנו לא שוכחים שבגביע לפני שנתיים הוא עשה שתי עבירות של אדום ב-5 הדקות הראשונות ויצא רק עם צהוב, ועוד יותר אנחנו לא שוכחים שבדקות הסיום של הניצחון שלנו באולד טראפורד כשזכינו באליפות, ואן ניסטלרוי נכנס עם שני מרפקים מקדימה בפרדי ליונגברג ואפילו צהוב הוא לא ראה. אבל כמו שאמרתי- יש כאלו שנענשים ע"י בורא עולם, המשקוף הזה היה עונש ראוי.

לדבר הזה קוראים אפקט הרתעה. גם ליונייטד היה את זה אחרי הטרבל ב-99', וככל שצברנו מומנטום ותוצאות האפקט הזה היה לטובתנו, בעיקר עד כה העונה. בכל מקרה, במשחקים נגד מנצ'סטר יונייטד אני לא חושב שיש לזה יותר מדי השפעה, כי זו לא צ'רלטון מחר. אני גם לא יודע אם ההרתעה שלנו תיפגע בהכרח אם נפסיד מחר, ליונייטד היו הפסדים קשים גם בתקופה הכי טובה שלה וזה לא פגע בהרתעה שלהם... ימים יגידו.