מחזור 11 בליגת העל: סכנין מנצחת שוב בטדי; ב"ש בורחת ל-8 הפרש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏25/11/16.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

האווירה בטדי היא של משחק כדורגל, אולי לא של משחק בין בירמינגהאם לאיפסוויץ' אבל של משחק כדורגל, לא ראיתי משהו חריג בכל השנים שהקבוצות נפגשו בטדי. אני לא איזה צופה מהצד שאתה יכול לערבב אותי, בכל השנים שבית"ר וסכנין נפגשו אפשר לראות אוהדי סכנין יושבים לפני משחק בקניון מלחה ומגיעים בצורה חופשית באצטדיון, לעומת זאת אוהדי בית"ר עם הטיול הידוע לפארק אוסטרליה ולאורך כל הדרך מתייחסים אליהם כמו אל חיות. במשחק עצמו אתה משווה בין הקריאות בטדי לקריאות בדוחא? אצלנו יכול להיות שהאוהדים היו יכולים לקרוא קריאות נוראיות אבל בגלל המשקיפים זה כבר כמעט ולא קורה, בדוחא הכל חופשי, כמו עצרת של החמאס זה מרגיש עם דגלים של ארגוני טרור וקריאות בדם ובאש נפדה את פלסטין. במדינה נורמלית היו עוצרים את הפיאסקו הזה כבר אחרי הפעם הראשונה אבל התקשורת וההתאחדות נותנים לזה גב.

אם אני לא רואה את הדבשת שלי אז אתה בת יענה שטומנת את הראש בחול.

EO11, Don Joan Roman ו-Abu George אוהבים את זה.
  2. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוהדי סכנין לא מניפים דגלים של ארגוני טרור, אל תשקר.
    דבר שני, אתה רוצה שאני אשווה את הקריאות בין טדי לדוחא?
    "מוחמד מת", "מוות לערבים", שלטים של "בית"ר טהורה לעד" וכל זה, זה לא קריאות נוראיות מבחינתך?
    רק במפגש הקודם בטדי, היו קריאות "מוות לערבים", זריקת חפצים, פגיעה בקוון ואפילו אוהד בית"ר עם פנים מדממות בגלל ההתנהגות של החבר'ה שלו. האווירה ממש מדהימה בטדי.

אני מעולם לא טענתי שאוהדי סכנין הם טלית שכולה תכלת, מי שקרא את ההודעות הקודמות שלי, מכיר את דעתי בנושא.
    אתה מגמד את חומרת ההתנהגות של אוהדי בית"ר ומעצים את חומרת ההתנהגות אוהדי סכנין, מעניין למה.

ודבר אחרון,
    אוהדי בית"ר עשו לינץ' בעובדים ערבים בטדי לפני כמה שנים, תקפו בקבוצות גדולות עובדים ערבים במלחה, דפקו פטיש בראש של אוהד הפועל ת"א, קראו קריאות גזעניות על ימין ועל שמאל ומיררו חיי כל מוסלמי שהעז להגיע לבית"ר. אוהדי סכנין צריכים עוד 200 שנה כדי לצבור רפרטואר כל כך גדול ומגוון של מעשים אלימים וגזעניים.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://sport1.maariv.co.il/sites/default/files/images2/2015/09/30/864644444444444444.Xxx

http://f.nanafiles.co.il/Upload3/xternal/israblog/33/44/19/194433/posts/13200126.Xxx

http://f.nanafiles.co.il/Upload3/xternal/israblog/33/44/19/194433/posts/13200124.Xxx

4. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

יואו כמה קיוויתי שתעלה את התמונות האלה.
    נזהרתי לקרוא לך בור בהתחלה, כי אמרתי אולי יש סיכוי שהוא יביא תמונה של דגל אחר.
    זה לא הדגל של חמאס, זה הדגל של האסלאם, הוא נמצא על מסגדים, על בתים, התנועה האיסלאמית משתמשת בו, והוא משמש כדגל לחלק מהמדינות המוסלמיות עם חרב ובלי חרב. היו הרבה כמוך שנופפו בתמונות האלה בפורום והעניין הובהר בעבר.
    אתה גם גזען וגם בור, תעשה שיעורי בית לפני שאתה מדבר שטויות.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי מספיק דומה כדי להעביר את המסר
    דגל חמאס – ויקיפדיה

6. alexshw Member

סכנין זה לא באמת מדינת ישראל והחלום שלי שלא יתנו להם לארח בדוחא.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעניין הקריאות כמו שאמרתי לא צריך לקרות אבל אם קורה בית"ר נענשת בחומרה, שזה קורה בדוחא זה עובר חלק.
    במשחק הקודם בטדי לא הייתי ולא ראיתי ואין לי מושג מה קרה חוץ מסיפורים של חברים שהיו ביציע.

אני ממש לא מגמד את ההתנהגות של אוהדי בית"ר, העניין הוא שאם אוהדי בית"ר יתנהגו כמו חיות תהיה משטרה ושוטרי יס"מ שידעו לעצור את זה ולפרק כל אחד ביציע שמתחיל את המהומה. בדוחא השוטרים לא מעיזים להיכנס ליציע, לאוהדים של סכנין יש רשות לעשות ככל העולה על רוחם.

כדי לצבור רפרטואר כנראה שאם אתם צריכים להגיע ליותר ממשחק-שניים בשנה כי חוץ ממשחקים נגד בית"ר שזה ערבים נגד "קבוצת הימין הישראלי" אתם לא מגיעים ומעניין מאוד למה, נגד מכבי ת"א שלאורך כל השנים היה עוד משחק התחלתם לייחס חשיבות רק אחרי 2 אמירות של זהבי וטב"ח, כנראה שמשעמם להגיע למשחקים שאי אפשר לקלל יהודים ואת ישראל.

8. סיונרה Member

למען האמת הדבר האחרון שאני רוצה שישתמע זה שאני מגן על הטמבלים של הלה-פמיליה, אבל כל הדברים שציינת אלו דברים שקרו מחוץ למגרש. בתוך המגרש מתנהל משחק כדורגל. בסכנין, אולי אפילו לא באשמת אוהדי סכנין, יש אווירה של משהו אחר. השופטים לא מנסים בכלל לגרום לקבוצה לשחק כדורגל, האוהדים של בית"ר עוברים דרך קלה יותר לשוק בחברון מאשר למשחק וסכנין באים לשבור רגליים.

9. Don Joan Roman Member

ידידי, תרשה לי רגע לשאול מספר שאלות:
    1. מה יותר חמור בעינייך: קריאת מוות לערבים שהיא קריאה לא לגיטימית אבל עדיין קריאה או זה שאני לא יכול לנסוע ברכב הפרטי שלי לתוך סכנין אלא צריך לעצור בפארק אוסטרליה?
    2. מה יותר גרוע מבחינתך, שיש שלט "בית"ר טהורה לעד" שהוא שלט בזוי ועדיין הוא רק שלט או זה שאני מגיע לסכנין והכל סביבי חזיזים ונפצים כאילו אני בהפגנה של פעילי חמאס?
    3. מה יותר חמור לדעתך, זה שקוראים מוחמד מת ואני לא אתמם פה, זה לא יפה ומגעיל כי ידוע שזה מכוון לנביא שלכם אבל שוב זו רק קריאה, או זה שאשכרה אני נכנס לדוחא בד"כ רבע שעה אחרי פתיחת המשחק כי האוהדים של סכנין מתפרעים ולמשטרה אין יכולת להתמודד איתם בכלל?
    חושב שגם ההתנהגות של אוהדי בית"ר וגם ההתנהגות של אוהדי סכנין היא בזויה ומגעילה, אבל עדיין, אין שום מקום להשוואה בכל מה שקשור למשחק עצמו בין המשחקים ב"טדי" לבין המשחקים ב"דוחא", מפנה אותך שוב לסעיף למעלה.

בוא נאמר כך: כל מה שציינת, באמת, הוא לא קשור בכלל למשחק הכדורגל, הטיפשים שדפקו ליורי פטיש בראש הם אנשים טיפשים בלי קשר להיותם אוהדי בית"ר (וגם היורי הזה הוא חלאת אדם, בדיוק כמוהם, הוא, בדיוק כמו תוקפיו, הם אנשים שאסור להם להיות חלק מעולם הכדורגל, הם מבזים אותו והופכים אותו למגעיל ובזוי, אל תעשה לי את החלאה הזה בן אדם צדיק), אותם אידיוטים שהכו מנקים ערבים ב"טדי" (לינץ' זה לא היה, אם היה לינץ', הם לא היו יוצאים בחיים) הם אפסים בלי קשר להיותם אוהדי בית"ר, כנ"ל אלו שתקפו עובדים במלחה, כל זה, ללא יוצא מן הכלל, לא קשור כהוא זה להיותם של החמורים האלה אוהדי בית"ר ירושלים או למשחק נגד סכנין.

לעניין הקריאות הגזעניות - לא יפה, מגעיל, בזוי, כל מה שתרצה נכון, אבל זה לא שונא כהוא זה מקריאות "ירושלים בירדן" ו"בדם ובאש נפדה את פלסטין" או קריאות של "איטבח אל יהוד" או קריאות של "נשרוף את בית"ר" וכל מיניק ריאות בזויות של אוהדי סכנין.

אוהדי סכנין, במהלך שהותם הקצרה יחסית בליגת העל בארץ רשמו ארועים אלימים בשיעור אחוזים גבוה פי כמה וכמה מכל קהל אחר בארץ ונענשו הרבה הרבה פחות, הקהל של בית"ר בחלקו הוא גם זבל גדול ומגעיל ודוחה,הקיצוניים בשני הקהלים מתנהגים בצורה מחפירה אחד לשני והם הפכו את המשחק הזה בעידוד התקשורת לאירוע מלחמה ולא אירוע ספורט וחבל מאוד שכך.

למרות כל זאת, אין שום השוואה בין מה שעובר על אוהדי בית"ר ואנשיה בדוחא לעומת מה שעובר על אוהדי סכנין ואנשיה בטדי.

10. סיונרה Member

ולא שאני נהנה לשמוע את הקריאות, אני חושב שבכדורגל אין מקום לקללות ולדברים בסגנון הנ"ל, אבל בניגוד ל"מוות לערבים" שזאת הסתה לכל דבר, "מוחמד מת" ו"שישרף לכם הכפר" אלו קריאות מתגרות שנענות בקריאות מתגרות מהצד השני. זה לא שונה מ"ת"א עולה באש", "בני יהודה נרקומנים" וכו'.
    אם אנחנו נתחיל להתייחס בחומרה לשירים רק לפי כמה הצד השני נעלב אנחנו לא נסיים עם זה לעולם.

ושוב, אני לא חושב שצריך לקלל במגרשי כדורגל. אפשר ל"בוא ולהתפרק" גם בלי להוציא ג'ורה על ילדים שהגיל שלהם הוא חצי מהגיל שלך.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסביר לך שזה דגל של האסלאם, הוא מתנופף מעל מסגדים, בתים ומוסדות איסלאמיים, ומדינות וארגונים רבים משתמשים בו. כמו חמאס, ערב הסעודת עם החרב ותנועות האיסלאמיות למיניהן. הרקע הירוק מסמל את הגלימה של הנביא, ומה שכתוב זה "אין אלוהים מלבד אללה ומוחמד הוא שליחו". אם מדינת ישראל הייתה חושבת שמי שמניף את הדגל הזה הוא תומך חמאס, הייתה שמה בכלא את רוב המוסלמים. זה שאתה טוען שאוהדי סכנין מרימים את הדגלים האלה כתמיכה בחמאס, לא הופך את זה לעובדה.

ודבר אחרון,
    כשסכנין עלתה לליגת העל, אוהדי סכנין הרימו אפילו דגלים של ישראל ביציעים שלהם, לא היה דגל אחד של פלסטין ( דקה 5:57). אבל לא משנה מה הם עשו, זה לא מנע מאוהדי בית"ר לקרוא "מוות לערבית" ו-"מוחמד מת". אז אל תתפלאו שאוהדי סכנין לא מניפים היום את דגלי ישראל, אלא דגלים לאומיים ודתיים.

12. סיונרה Member

דוחה. יש בי חלק שחוזר לאותו משחק ושמח שקיבלנו בראש בגלל שהקהל לא התעסק לשנייה אחת בלעודד את הקבוצה שלו.
    אוהדי סכנין לא נהפכו ללא-חובבי ישראל בגלל אוהדי בית"ר, זה ילדותי ומתמם. עכשיו אני לא חושב שבמסגרת חופש הביטוי דגל איסלאמי או דגל פלסטין הוא פסול. אבל אל תאשים את אוהדי בית"ר בזה. אלא אם שוב, הדגלים הללו נכנסים לבויידעם אחרי המשחק ויוצאים טיפה לפניו רק כדי להתגרות.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Don Joan Roman
    אם אתה מעוניין להתדיין איתי בנושא, אני מזמין אותך שנעשה זאת בפרטי.
    אני לא רוצה להמשיך את הדיון פה כי הוא נטחן מספיק בעבר. אני משתדל להגיב לסילופים ולצביעות של חלק מהאנשים בפורום (לא אתה כמובן), עד כמה שאני יכול, אבל אני לא יכול לעמוד בקצב לבד.

נערך לאחרונה ב: ‏26/11/16
  14. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@סיונרה
    גם היום וגם בעבר אוהדי סכנין לא היו חובבי ישראל וגם לא היו שונאי ישראל. הם אינדבדואלים, יש בהם הכל מהכל. מה שאני מנסה להגיד, זה שאוהדי סכנין בתחילת הדרך ניסו באמת ובתמים להרגיש חלק מהכדורגל הישראלי. גם יותר מזה, מבחינת סכנין, בית"ר לא הייתה קבוצה שיש איתה בעיה לפני העלייה לליגת העל. אני פעם כתבתי על משחק הידידות שהתקיים בין שתי הקבוצות בסכנין, כשסכנין הייתה בלאומית ואיך אוהדי סכנין חגגו את האירוע ואת שתי הקבוצות. הם קיבלו בתמורה קריאות גזעניות מצד אוהדי בית"ר וגם מצד שחקנים, אז אני לא מתפלא שהיום במשחקים נגד בית"ר אוהדי סכנין מבליטים את השתייכותם הלאומית והדתית.

15. Raulito Madridista

מבחינה מקצועית כמו שכתבתי גם על המשחקים של בית"ר-הפועל(העונה זה דווקא לא קרה), רק הפוך - נראה שבסכנין כן מבינים את משמעות המשחק ומגיעים עם טירוף גדול בעוד בית"ר קצת אדישה והרקורד של סכנין מולה בעונות האחרונות הוא יוצא דופן. הדיבור הוא רק מקצועי, נכון? או על מה שקורה 'במגרש עצמו'? כי אני בתור אוהד הפועל יכול לספר פעמיים על אבן בשמשה של אוטובוס האוהדים שלנו בדרך מת"א, זה קרה פעמיים. ועל בקבוקי זכוכית שעפו באוויר בסמוך לאצטדיון למרות שהיו שם שוטרים. גם ההגעה לטדי היא סדום ועמורה עם השאטל המטופש הזה שם. סכנת נפשות לנסוע לטדי, אף אמא שפויה לא תשלח את הילד הצעיר שלה לשם.