מחזור 11 בליגת העל: 2-2 דרמטי בין בית"ר לב"ש; הסטטוס קוו בצמרת נשמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏24/11/17.

1. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

ממוצע של 3 שערים נגד 4 הקבוצות הראשונות בטבלה זה זבל'ה, חייבים להשתפר.

EO11 אוהב/ת את זה.
  2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רגע אז אם בית"ר כבשה 5 נגד עכו ומכבי תל אביב או באר שבע כבשו 2 נגד עכו אז של בית"ר יותר טוב? מזכיר לי את ההשוואה שמכבי חיפה יותר טובה מאינטר כי היא ניצחה את באר שבע ובאר שבע ניצחה את אינטר. אתה מסתכל על זה כמו רובוט.

לייחס חשיבות לסטטיסטיקה כאשר באר שבע ומכבי תל אביב היו עסוקות בעיקר באירופה עד כה , זה עקום ולא נכון.

כשאני רואה את היכולות של השחקנים עד כה העונה, עידן ורד, שהוא השחקן הכי טוב בהתקפת בית"ר, לא נכנס להרכב של באר שבע כאשר משחקים עם 3 קשרי אמצע. ורד לא יותר טוב ממליקסון ובטח שלא מוואקמה (גם לא בכושר הנוכחי). וזה מבחינתי המדד. מה שקורה מול קבוצות נחותות זה לא רלוונטי בעולם שלבאר שבע ומכבי תל אביב יש פי 3 לחץ ועומס מאשר על שחקני בית"ר.

מה גם שעידן השתמש בביטוי "הכי כישרוני", זה חלק וחלק לא נכון ולא קרוב לשם. בית"ר רחוקה מ-2 הגדולות. אתה מדבר על "כושר משחק" שזה נתון לדיון תמיד, יש תקופות שהחלק ההתקפי גם של נתניה וגם של הפועל חיפה היה הכי טוב בליגה, זה בהחלט נכון, זה לא הופך אותם לאיכותיים יותר, כי הם לא. לא הפועל חיפה לא בית"ר ולא נתניה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. Telkiyski Member

זה ברור.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@Abu George אתה בא לראות משחק של בארסה בטרנר שבוע הבא?

Abu George אוהב/ת את זה.
  5. עידן444 Member

עזוב, זה לא באמת מעניין...
    מתחילת העונה אני שומע כאן שההגנה של נתניה חלשה.
    נגד מכבי ת"א כל מטאטא שם ירא והם כבשו שני שערים מרחוק ועוד אחד יפה אבל מטעות של ילדים ג...
    נגד בית"ר באמת היה משחק הגנה זוועתי(לדעתי עם שני המגינים הפחות טובים שלנו שאחד מהם גם שיחק פצוע בסיום).
    מלבד שני המשחקים האלה ספגנו חמישה שערים ביתר ה-9 משחקים שכללו 5 משחקים עם שער נקי...
    האמת שזה קצת מצחיק שעכו כבשה מולנו כמו שב"ש, אשדוד, רעננה, מכבי פ"ת, סכנין, ק"ש והפועל חיפה כולן יחד כבשו מולנו...

לירן אוהב/ת את זה.
  6. קשר שמאלי Member

זה באמת בלתי נסבל

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

נגד בית״ר זה נטו ניצול מצבים עזוב אותך. אנשים באים ואומרים ססמאות במקום באמת לראות את המשחקים ואת היכולת של השחקנים.

אגב, אצלכם ההתקפה עצמה לא מועמדת להיות הטובה ביותר, אבל המשחק ההתקפי כן. ההצטרפות של אברהם ומוחמד מאחורה זה כוח רציני. קבוצה נהדרת נתניה העונה.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תלמדו לקרוא עברית.

עידן רשם- "הכי כישרוני", זה מבחינתי רחוק מהמציאות.

אתם מדברים על כושר של חלק התקפי, כמובן שבית"ר יכולה להיות בפרקי זמן מסויימים הכי טובה בליגה, בדיוק כמו כל קבוצה אחרת. זה נתון לדיון לפי נקודת זמן. אם אתם מעוניינים לשפוט עד כה בליגה, החלק ההתקפי של באר שבע אפילו לא בטופ 3 מבחינת איכות משחק בהתקפה, בטח עד לפני 3 משחקים. מאז חלה התעוררות ניכרת , כבר בטדי ראינו דברים ברמה אחרת.

9. עידן444 Member

אני יודע שאתה סקפטי לגבי קייטה.
    לא פיספסתי דקה שלנו העונה, חוץ מבעכו נגד סכנין, גם הייתי בכל המשחקים ואני אומר לך שהוא כבש חמישה שערים(שלושה מבישולים של המגינים עוד אחד ממצב שהוא סידר לעצמו והשער נגדכם מכדור עומק של קוגבנייה שהוא לא שחקן הרכב) בלי שעוד יודעים בכלל איך להפעיל אותו. מה גם שהוא פתח לראשונה בהרכב רק במחזור הרביעי(הבכורה שלו היתה מול רעננה כשהוא נכנס לחצי שעה בסוף)
    אם סלובו וברדה יתחילו לתת על זה דגש ומידי פעם יתנו כמה סטירות לדיא כדי שיתחיל למסור- אני מאמין שהוא יכול להגיע ל 15-20 שערים העונה בקלות.
    וגם דיא יגיע ל 20. וערן יעשה את המספרים שלו. ואולי גם שרם יתאפס- הוא שחקן שמגיע למצבים ולדעתי גם יכבוש אם יגיע זמנו שוב.
    יש לנו התקפה ששווה הרבה גולים.

10. עידן444 Member

שמע, אני מחזיק מורד, עזרא, שכטר וזאוזיניו שחקנים מאוד כשרוניים. גם מעגייב אגב(איזה פספוס...) ואפילו מבריהון.
    ויוסי בניון כמובן שאפילו בגילו הוא פקטור בליגה הזו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/17
  11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה נכון גם להגנה.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הם מאוד כשרוניים אין ויכוח על זה, אבל התקרה שלהם, או מה שהם מסוגלים לתת בכושר שיא הוא לדעתי נמוך משמעותית ממה שמליקסון/וואקמה/בן שהר או אצילי/עטר/מיכה/קיארטנסון יכולים לתת. כמובן בכל מה שקשור למכבי תל אביב הכל על הנייר ואכן לא רלוונטי, כי הם נראים נורא מתחילת העונה, באר שבע עם עליות וירידות נורא בולטים מתחילת העונה, אבל שהיכולת היא גבוהה, זה רף ששחקני ההתקפה של בית"ר לא יכולים להגיע אליו.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. Telkiyski Member

לדעתי עד כה לבית"ר יש את ההתקפה הטובה בליגה.

אני רואה בתקצירים שלהם שהם מגיעים לאיזה 5 מצבים במשחק (חוץ מהמשחק האחרון נגד ב"ש כמובן).

עם ניצול מצבים קצת יותר גבוה הם היו עם הכי הרבה גולים בליגה ביי פאר.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אפשר לגמרי להסכים עם זה, לא סותר את מה שכתבתי.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. קייטה חלוץ ליגה טוב מאוד.

2. מחזיק מאוד גם מסבע וגם ערן לוי הוא שחקן של מספרים.

3. ולמרות מה שכתבתי בנקודות 1-2, קייטה, סבע וגם ערן לוי הם לא שחקנים של 20 גולים בעונה. הסטטיסטיקה בדרך כלל מתיישרת, ואלא אם קוראים לך ערן זהבי, לצד תקופות טובות שהכל הולך, יהיו לך גם תקופות פחות טובות, שאולי עדין תכבוש או תבשל בהם מידי פעם, אבל לא ברמה של סבע בתחילת העונה שכבש ב-5 משחקים 9 שערים מתוך ה-10 שלו העונה.
    מאז אגב הוא כבש רק שער 1 ב-5 משחקים כי כמו שכתבתי הסטטיסטיקה מתיישרת.

4. בנוסף לזה, אני חושב שמבחינת כוח התקפי, בבאר שבע יש על הנייר יותר מאשר בבית"ר ובנתניה.
    נואקמה, שהר, מליקסון, ראדי, אוחנה, פקהארט, מלמד, קוואנקה, אייבנדר, ויטור, גאדיר, כל אחד מסוגל לתרום שערים להפועל באר שבע, וזה יבוא לידי ביטוי בסוף השנה כשלדעתי אצלנו נראה הרבה יותר שחקנים שהשתתפו במלאכת הכיבוש, מעבר לשחקנים כמו שהר ונואקמה שאמורים גם השנה להגיע לאיזור 15 השערים.