מחזור 11 בליגת העל: 2-2 דרמטי בין בית"ר לב"ש; הסטטוס קוו בצמרת נשמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏24/11/17.

1. עידן444 Member

לא ניסיתי לערוך השוואה או תחרות.
    גם אני חושב שהחלק הקדמי של מכבי ת"א וב"ש עם הרבה יותר עומק ושחקנים יותר איכותיים.
    גם של בית"ר. ואולי גם של מכבי חיפה אם יעלו שם על איזה מתכון שיביא עוד שחקנים חוץ מסלליך לידי ביטוי.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

החלק הקדמי שלנו בסדר גמור וגם עמוק. פחות טוב ואיכותי מזה של מכבי וב"ש על הנייר(מן הסתם, ההבדלים נעוצים בתקציב) אבל ראינו לפני בואו של הדייג שבכל משחק אנחנו שווים 2-3 שערים מול כל קבוצה והכדורגל גם היה טוב ויפה לעין. הגדולה שלהם היא שלמרות הימצאותו של בב"ז המסרס אנחנו עדיין מבקיעים לפחות פעמיים במשחק מאז שהגיע, לדעתי זה נס. גם מכבי לדעתי באותה הצרה, יש להם את המבשל הטוב בליגה(מיכה) והמסיים הטוב בליגה(קיארטנסון) ועוד שחקנים כמו אצילי, עטר ואחרים ועדיין זה נראה רע מאוד התקפית. לדעתי מדובר רק בעבודה לא טובה מספיק של מאמן. בנתניה ההפך הגמור, השיטה הופכת קבוצה סבירה לכזאת שיכולה להבקיע מול כל יריבה ובכל מגרש.

אני חושב שעל באר-שבע נדבר אחרת ברגע שוואקמה יעזוב, זה בור שיהיה כמעט בלתי אפשרי לסגור.

לירן אוהב/ת את זה.
  3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עלינו בוודאות נדבר אחרת ברגע שוואקמה יעזוב, האיכות שלו זה משהו שאין שני לה בליגה וזה משהו שאתה לא יכול למצוא כל שנה בנמצא. זה משהו שיוריד את האיכות שלנו באופן ניכר זה כמובן ברור לכולם. כמו שרשמתי, זה ישנה את מפת יחסי הכוחות באופן ניכר, אני לא יודע מה מבשלים לנו שם, אבל הסיטואציה היא לא אידיאלית. אי אפשר כבר לעצור אותו זה ברור, ואם תגיע הצעה מספקת.. לא יהיה אפשר לסרב, מצד שני- למכור כח כזה מבלי שיש חלופה בהתאם.. זו מכה שקשה לי להאמין שמישהו בבאר שבע מדמיין אותה. בוודאי שכבר התחילו לחפש במרץ מחליף, השאלה אם יהיה מישהו.

4. zivmay Member

למרות שזה לא אופייני לבכר, יש מצב גדול שנראה 3 זרים חדשים בינואר במידה וטוני יעזוב.

5. Raulito Madridista

אני חושב שבאר-שבע של העונה שעברה לא משאירה שום מקום לספק וגומרת את המשחק הזה הרבה לפני. אי-אפשר שלא לפרגן לבית"ר אפילו קצת על שער שיוויון בעשרה שחקנים נגד האלופה, למרות שצריך לומר את האמת - ראינו בטדי גולים שנופלים לאורך עונה שלמה. מצד שני יש לה טונה של תחת ומזל, 4:1 לדרומיים היה יותר משקף(אוי בן-שהר, אוי - דווקא מליקסון הפתיע אותי עם גול בנגיחה). קליימן מביא נקודות בפעם הראשונה העונה וישר רץ לתקשורת לדבר ובלה בלה בלה. לפחות הליגה הזו נותרה בחיים. אני עדיין סופר את שעון החול של בני בן-זקן. אלי טביב הוא המאמן אבל מדברים עליו רק בהצלחות.

6. סמואל אטו Member

החכמה זה להיות עקבי ולהחזיק מעמד אחרי 30 מחזורים ולא 11.
    לבית"ר יש קבוצה (והתקפה) מספיק טובה כדי לאגור את הנקודות נגד הקבוצות שצולם לוקחים אליפות, אבל המשחק הקבוצתי נמצא בדעיכה גדולה ואי אפשר לדעת אם הם יחזיקו מעמד מנטלית ופיזית.
    מכבי ת"א בסיטואציה דומה לבית"ר אבל יש לה עומק ותקרה הרבה יותר גבוהה מבחינת כישרון וגם תקציבית. בית"ר מבחינה אינדיבידואלית נמצאת קרוב לשיאה, אצל מכבי יש עוד מלא מה לנצל משחקים כמו קיארטנסון, עטר, אצילי, מיכה, גולסה ודסה.
    הפועל חיפה לדעתי הכי מבלבלת כי הפריצה שלה הייתה מפתיעה. פגעו שם בכמה שחקנים בעמדות קריטיות ויש שם שחקנים עם רעב להוכיח.

הפועל ב"ש בעיני תהיה הקבוצה שתקבע את הטון למה שיקרה בליגה העונה.
    הם לא הצליחו למצוא מחליף לתרומה שנתן להם מאור בוזגלו וסבלו מכל מיני בעיות בדרך, אבל הם הקבוצה הכי טובה, הכי עמוקה והכי מאומנת ביי פאר.
    רק נפילה שלהם תפתח את הדלת לקבוצות האחרות, אבל אם ב"ש תמשיך בדרך הזאת אז אני מאמין שעד הפלייאוף היא כבר תייאש חלק מהקבוצות האחרות.

לירן אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

לבאר-שבע אין באמת מתחרות, כך אני רואה את זה(עזיבת נאווקמה לחלוטין תטשטש את הפער אבל אני רוצה להאמין שמספיק חכמים שם להשאיר אותו עד סוף העונה, אלא אם כן ייכנס סכום כסף גדול), והיא יכולה לרענן את הקבוצה בינואר. לא ששחקן חיזוק מבטיח להיות אקס פקטור, אבל אני לא רואה את טביב משקיע למשל. 'הגג' שטביב יעשה זה לא להרוס ולא למכור, אבל בני בן-זקן הוא לא המאמן האחרון של הקבוצה העונה, בוודאות. אם בית"ר תסיים במקום השני זה כן הצלחה. לגבי מכבי, היא חייבת חריש גדול, לא בטוח שהיא טובה מבית"ר בכלל, היא פחות מתלהבת ממנה ואין לה מרכז שדה. כל הרכב שמכבי תבחר בו - משהו על חשבון משהו. אם היא תוסיף עוד שחקן התקפה - האמצע יהיה קייטנה כמו נגד הפועל חיפה. אצילי יחזור רק בעוד חודשיים וקיארטנסון מחוץ לרחבה קטסטרופה. יסלחו לי מכבי נתניה והפועל חיפה, אני לוקח אותן כמקום 3 במקום 4-5 במקרה הטוב והלוואי ואני טועה. הפסד של הפועל חיפה בעוד 2-3 מחזורים נגד קבוצה פחות טובה לא יפיל אותי מהכיסא.

באר-שבע היא הקבוצה היחידה שגם בעונה בינונית עדיין נותנים לה המון ריספקט ויש לה מספיק איכות והיא כן משחקת כדורגל. למכבי היו השנה יותר מדי משחקים שהיא בקושי בעיטה לשער. ולסגל הגדול גם יהיה חיסרון שם כי קרויף לא מנווט את הוכחות כמו בכר.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בטוח שאנחנו צריכים חיזוק בינואר.
    הרכב של חיימוב, בן ביטון, מיגל, טאהה, קורהוט, אוגו, ראדי, אייבנדר, מליקסון, טוני ושהר (בשינוים קלים של אוחנה במקום אייבנדר אולי, פקהארט במקום שהר בשלבים מסוימים, אולי אלחמיד במקום טאהה, לא לדבר על צדק במקום טאהה למרות שזה לא נראה עם סיכוים גבוהים) אמור לתת לנו איכות לאורך זמן שאני לא חושב שקבוצה אחרת יכולה לנפק, וכשנזכרים בעובדה שבסיבוב השני אנחנו משלימים את כל משחקי הבית שלא היו לנו בסיבוב הראשון מגיעים לסיטואציה שבה רק הנושא המנטלי יכול למנוע מאיתנו לפתוח פער כבר בסיבוב השני.
    לא רואה קבוצה אחרת בישראל, גם לא מכבי תל אביב בצורת האימון שלה כרגע, שמסוגלת להגיע לאחוזי הצלחה שלנו. עם אירופה על הראש ויכולת בינונית, עשינו 5 ניצחונות רצופים והיינו גם שווים 6 ניצחונות רצופים.

9. yedidel Member

תכלס מה רוצים מבני בן זקן, גול אחד מתרגיל נייח מתוכנן וגול שני משני החילופים שלו... :)

10. henry1 Member

לפי המנהלת 4300 מב"ש ו - 17100 של ביתר.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד כמה הם אמינים? כי כשדיברתי עם משרד הכרטיסים שלנו דיברו על כמעט 6,000 כרטיסים שנמכרו.

12. henry1 Member

נראה לי שהם הכי אמינים. לא פעם דיווחו באצטדיון שלנו את המספר המדויק של שתי הקבוצות ואותו מספר הופיע גם אצלם.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מספרים הגיוניים שמסתכלים על היציעים שוב.
    מבחינת בית"ר חבל כי עם מחירים יותר שפויים היה אפשר למלא את האצטדיון.

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אין שום בן אדם שהיה באצטדיון ויגיד שהמספר של אוהדי ב״ש, וגם שלנו, היה הגיוני. המערבי והמזרחי היו מלאים לגמריי, שזה 14 אלף אוהדים, ובצפוני היו בוודאות יותר מ-3 אלף. ב״ש מילאו חצי דרומי, שזה יציע של 10-11 אלף איש.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שיש הבדל של 1,000 לפה ו-1,000 לשם אבל זה לא קריטי, בגדול המספרים הגיוניים.

אני מעריך שבית"ר הביאו למשחק בין 17 ל-18 אלף אוהדים(19 גג).
    באר שבע ישבו בדרומי שמכיל 12 אלף מקומות ישיבה, תוריד את ההפרדות בין הדרומי למערבי והמזרחי ונשארו 10 אלף מקומות, ב"ש מילאו חצי מהיציע אז הגיוני שהיו 5 אלף אוהדים שלהם +-, ע"פ המנהלת כנראה מינוס אבל ההבדל לא קריטי כמו שכתבתי בתחילת ההודעה.