מחזור 11: תל אביב אדומה, 2-0 להפועל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏21/11/08.

1. Sergio Ramos Member

הניצחון של בית"ר מול נתניה היווה סוג של הצהרת כוונות וחזרה למסלול. מייד אחרי המשחק כל היוצרות התהפכו ואחרי שתי מחזורים שחיפה מנצחת, נתניה מפסידה, בית"R שוב מוכרזת כאחת שתרוץ לאליפות. ואלא שבמידה ולא ננצח היום ולא נפתח מומנט, כל זה יזרק לפח ולא יהיה שווה כלום.
    החיסרון של יצחקי משממעותי ביותר, גם בשל העובדה שאין לבית"ר חלוץ סקורר(משהו כמו רומולו או אבראו), ויצחקי הוא היחידשאתה מסוגל לסמוך עליו שיכבוש על בסיס קבוע. למרות זאת אני לא מודאג וסומך על שחקני הקישור שיעשו את העובדה, ומשתדל כמו תמיד להאמין בתמוז שמאכזב אותי כל פעם מחדש.... זנדברג בכושר מצוין והאפקט שלו באגף זה ערך מוסף מאין כמוהו, כמו גם ברוכיאן ופרננדז שיוסיפו מהיכולת המופלאה שלהם.

2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני יהודה לגעתי בסיום העונה לא תהיה בתחתית...

המאבק של סכנין יהיה עם הכח ועם עוד קבוצה שתיכנס למשבר שכרגע לא נראה שיש כזו קבוצה...

בני יהודה תמיד יוצאת עם נקודות נגד סכנין בלי קשר למצב של הקבוצות, וגם הפעם אני הולך למשחק בלי ציפיות רבות...

ההרכב של סכנין מתאים לפחות לאמצע הטבלה ואני מקווה שהקבוצה עם לחמן תשיג את הנק' בסיבוב השני שהיא הייתה צריכה להשיג בראשון...

מקווה לניצחון היום, במגרש המנחוס!

3. מקסים לנגו Member

שימו לב לדבר הבא: החל משעות הבוקר (שבת) יורד גשם שוטף באיזור צפון הארץ ובמרכזה. מרבית ממשקי המחזור נערכים היום באיזורים אלה וכאשר הגשם פוגש את הכדור זה הופך להיות למשחק מעניין עוד יותר. תזכרו לרגע בשלוליות של האורווה למשל.

4. Number 8 Member

בשורות מצוינות להפועל פתח תקווה - שמעון אבוחצירה כשיר ויפתח בהרכב נגד מכבי חיפה.

5. מקסים לנגו Member

הפועל פ"ת אוהבת לפתוח רגליים נגד מכבי חיפה, ספיגות של 3-5 שערים במפגשים בינייהן לחובתה. מעניין מה יהיה היום.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

21 דקות באורווה וכבר שלושה שערים , שניים ירוקים ואחד כחול.

שני הושערים סופגים שערים אומללים , אין עתיד לכדורגל הישראלי בין הקורות.

7. Cup of Tea Liverpool, UK

4 שערים בחצי שעה. ליגה ספרדית מישהו?

8. מקסים לנגו Member

נתניה מנצלת יום חלש מאוד של קריית שמונה כדי להוביל במחצית 3-0, מכבי חיפה מנצלת יום פושר של פ"ת כדי להוביל במחצית 3-1. כנראה שבאמת אלה שתי הקבוצות החזקות שלנו השנה - השאלה מי החזקה יותר? לא בטוח שבינתיים קיימת התשובה.

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

התוצאה בקריית שמונה כלל וכלל לא מפתיעה אותי, כלומר, חשבתי שקריית שמונה תמשיך במסורת ותקשה על הגדולות אך עושה רושם שזה לא קורה.
    קריית שמונה היא לא אותה קבוצה ביתית כמו בעונה שעברה ואצטדיונה הביתי הוא כבר לא מבצרה,
    אני מקווה שבקבוצה לא ימהרו לפטר את מישל דיין, כי במקרה שרן בן שמעון לא ירצה לחזור ולאמן שוב, אני לא רואה אלטרנטיבה אחרת עדיפה ונורמלית.

לגבי המשחק באורווה אני אביע את דעתי לאחר סיומו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/11/08
  10. Raulito Madridista

השנה היו מספר משחקים בליגת העל שנגמרו בתוצאה מאכזבת של 0-0, למרות שבמשחק עצמו היו לא מעט מצבים, כמו למשל התיקו המאופס בין הפועל ת"א למכבי חיפה במחזור השני(העובדה שהמשחק היה ללא קהל כמובן השפיעה לרעה גם על המוטיבצייה בכל-זאת), התיקו בין בית"ר למכבי באותו מחזור, התיקו המאופס בין הפועל לק"ש, המשחק בין מכבי ת"א להכח, ואפשר עוד להמשיך.
    היום המצב פשוט שונה לגמריי.

מכבי חיפה ומכבי נתניה כמעט שלא עשו כלום, אבל כל אחת מובילה בתוצאה מאוד משכנעת.
    הקבוצה של אלישע לוי פתחה פחות טוב את המשחק, כאשר הפועל פ"ת הניעה כדור לא רע והגיעה ליד השער אבל הייתה לא מדוייקת, אבל אז הגיע גאדיר עם שער פנומנלי ובכלל הוא מציג משחק טוב. אחר-כך הגיעה השגיאה המיותרת של דורי הצעיר וחבל עליו, ואחר-כך אמיר אדרי הרגיש מקופח והחזיר גם הוא. וכמובן השער מבעיטה חופשית. גם הפועל פ"ת לא עשתה כלום, וממשחק בלי מצבים כמעט זכינו לארבעה שערים, אז למה שנתלונן?; בהפועל פ"ת בולטת החולשה של ויסה שלא מפסיק לאבד כדורים, גם אבוחצירא קצת פחות חד, רואים שהוא לא התאמן טוב במהלך השבוע, אבל יחסית לשאר החברים שלו הוא נראה מצויין. קטן קצת נעלם לי אצל חיפה, אבל השאר נראים יותר טוב. חבל שהמשחק הפך לגארבץ' טיים בשלב דיי מוקדם שלו. חיפה גומרת את הסיבוב הראשון עם מאזן טוב מאוד והיא תמשיך להוליך את הטבלה.
    גם נתניה עשתה את שלה בק"ש, שההגנה שלה פשוט מתאימה לליגה הלאומית. ההפקירות אחרי כדור הקרן פשוט מדהימה. הבלמים היו צריכים לנסות לסגור את טאזאמטה ולא יובל שבתאי, אבל לאף שחקן אסור לפספס כדור בצורה כזאת. מה שכן, אהבתי את הובלת הכדור של טל מעבי שרץ איתו כמעט חצי מגרש. המסירה הייתה צריכה לבוא ימינה אבל זה נגמר בגול, גם תודות לגזל שעשה פעולה יפה. שלו מנשה דווקא הציג יכולת לא רעה וכבש שער יפה מאוד, מוזר שמתיאוס החליף אותו, אולי משום שהוא לא כשיר, אני מקווה בכל-אופן שזה המצב. מעניין אם יהיו שינויים בעמדת המאמן בק"ש לאחר המשחק. הקבוצה של מישל דיין מסיימת סיבוב ראשון לא טוב.

אשדוד מובילה כרגע על הכח עמידר משער של עידן שריקי, חשוב מאוד שהוא חוזר לכבוש ואני מקווה שהתוצאה תישמר, אני רוצה לראות את אשדוד מטפסת קדימה. אמיר לביא המוכשר פתח בהרכב אשדוד, מעניין כמה הוא ייתרום לקבוצה של יוסי מזרחי. ואולי גם דגו יזכיר שהוא שם, לא ראיתי ממנו כמעט כלום פרט למשחק אחד טוב נגד מכבי פ"ת באורווה ועוד מסירה יפה פה או דריבל שם. דוד רביבו לעומת זאת היה מעורב בשער הראשון של אשדוד, כאשר הוא הרים, אברבאנל הדף בקושי(אולי שגה אפילו) ושריקי כבש מהריבאונד.

אצל בני-יהודה עדיין אין שערים. פדרו גלבאן מקבל אולי את ההזדמנות האחרונה להוכיח את עצמו. חבל שלוזון פתח עם חלוץ בלבד. לחמן מהצד השני לא העלה את צאגאי בסופו של דבר ומעדיף הרכב יותר אפור עם יותר דרייב. קרב תחתית צמוד אמור להיות היום, למרות שבני-יהודה קבוצה הרבה יותר מוכשרת.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי אלישע לוי נתן הוראה ברורה בהפסקה לא לעבור עם הרבה שחקנים את החצי. פ"ת הגיע רק בדקות האחרונות לשתי התקפות שיכלו להגמר בשער, אבל מכבי חיפה בעצם לא נחלצה בכל המחצית השנייה ברחבה שלה.

פספסתי את העשרים הדקות הראשונות ולכן קשה לי להגיד כרגע אין קבוצתי עלתה ליתרון, אבל הבנתי שאדרי טעה בשער שספגנו. הבחור התחיל טוב, אבל עכשיו אני מקבל את הרושם שהוא יותר מדי עסוק בדברים אחרים. יכול להיות שהוא גם לא שוער ברמה הכי גבוהה של הליגה הישראלית.

בסה"כ מכבי חיפה ומכבי נתניה כרגע הקבוצות היחידות שראויות לאליפות, אבל מאד מעניין אותי מה בעיקר בית"ר תלך לשעות בשבועות הקרובים. לדעתי היא כרגע הקבוצה הכי מסוכנת לצמד שמובילות את הטבלה.

12. שגיא Guest

משחק די חלש של חיפה. לא אהבתי את התצוגה של היום, ובכל זאת הצלחנו לכבוש ארבעה שערים. שזה נקודת האור, סופסוף ניצול מקסימלי של מצבים לאחר שני משחקים ששילבו בהם לא מעט החמצות. המחצית הראשונה הייתה די קיצבית ולא רעה וגם נהנו מטעויות איומות של שוערים שאיפשרו לכדורים להיכנס. הפעם הצלחנו לשמור על היתרון וטוב שעצרנו את המיני משברון הזה.

סוף סיבוב ומקום ראשון, אי אפשר להתלונן יותר מידי.

13. Igi Member

באיזו קבוצה עוד נזכה לראות 3 שחקני בית כובשים אחד אחרי השני? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx
    אחח איזו קבוצה... אדרי קצת הרס, אבל עדיין השער ה-1 של גאדיר היה פשוט נפלא ,כישרון אדיר יש לילד.
    ממש לא ציפיתי שנהיה במקום ה-1 בסוף הסיבוב, ואני גם לא חושב שיש מישהו מספיק הזוי כדי להגיד שלא הגיע לנו. הצגנו מוטיטבאציה, המון כישרון ושיתוף של המון צעירים וגם הכדורגל שלנו היה הכי פחות מגעיל בליגה. רק עוד 2 סיבובים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

ד"א, רפאלוב עם אלישע מזכיר לי את בוזגלו של הסיבוב ה-1 בעונה שעברה. 5 שערים ו-5 בישולים אם אני לא טועה יש לו כבר..

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/08
  14. Raulito Madridista

שחקני בית"ר ירדו למחצית עם שריקות בוז מצד הקהל, ולי כבר נגמרו המילים. אני יודע שלא כל האוהדים שרקו בוז, יש את אלו שלא רוצים להלחיץ את השחקנים ויודעים לתמוך בהם גם כשלא הולך, אבל מגיעה מילה רעה מאוד לכל אלו שלא יכלו להתאפק עוד קצת. והאמת, לבית"ר ממש לא מגיע בוז. היא שיחקה לא מספיק טוב אולי, אבל השחקנים כן השקיעו ורצו, הקבוצה בתקופה טובה, והקהל צריך ללמוד להשתלט על עצמו פעם אחת. לקהל של בית"ר יש הרבה מה ללמוד.
    מכבי פ"ת לא עשתה עד עכשיו אף טעות והיא עומדת טקטית טוב מאוד. היו דקות שלמות שבית"ר הניעה את הכדור מרגל לרגל, אבל פרט לבעיטה של תמוז היא לא עשתה שום דבר, ומנגד מכבי פ"ת עקצה במתפרצת אחת טובה, וחשפה את הבעיות שיש לעורף הבית"רי. זה קצת דומה למה שהיה במשחק בין הפועל למכבי פ"ת, כאשר זו עקצה למרות שפתחה את המשחק חלש. מעניין אם לבית"ר יהיה את האופי גם הפעם לחלץ לפחות נקודה, והאמת שהגיע הזמן שבית"ר גם תרשום ניצחון ביתי ראשון העונה. הבעייה שלעטר אין הרבה אופציות על הספסל, אולי עידן ורד. לדעתי אוחיון לא בידיוק יביא את הישועה כאן כי מכבי פ"ת מצופפת נהדר. חבל שאלירן דנין מגביה רע מאוד את הכדורים ומקבל החלטות לא נכונות, זה הכל נובע מחלודה לדעתי כי פעם הוא עשה זאת טוב בהחלט. במקום למסור לבן שושן כדור אחורה על הארץ הוא בעט לו על הראש. דאריו פרננדז היום פתח את המשחק טוב ושידרג את היכולת שלו, הבעייה שעדיין הוא לא תרם מבחינת הסטט'.

אשדוד ניצחה 3-2 את הכח וכמובן שגרמה לדפיקות לב לקהל שלה. מקרייב כבש גם היום, משחק שלילי ברציפות. הקבוצה של יוסי מזרחי עלתה זמנית למקום השלישי.

בני-יהודה נושמת לרווחה אחרי 2-0 על סכנין מצמד של אלרין עטר, והיא עלתה מעל הקו האדום. לא פחות משלושה כרטיסים אדומים במשחק התחתית הזה.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

את המשחק ראיתי מהבסיס על הקוביה הקטנה ולמרות שבדרך כלל אני מתרגל מהר ומבין כל מה שהולך, הפעם האיכות שידור הייתה על הפנים ולא הצלחתי להבדיל בין שחקן בצהוב לשחקן בלבן. בהתחלה, כשהבנתי איזה הרכב החליט לותר מתיאוס להעלות למשחק, חשכו עיניי. "השם ירחם", חשבתי לעצמי. הרכב כזה אפילו לא שווה מקומות 1-5 בסיום העונה. תהרגו אותי, אין לי מושג איך הצלחנו להבקיע 3 שערים במחצית אחת. זהו חד משמעית המשחק הגרוע ביותר שלנו השנה. הדבר הטוב היחידי שאני לוקח מהמשחק זה את הצורה שבה השחקנים עלו למשחק. בלי לחץ ועצבים. חזרנו למסלול הנכון.
    אגב, יש לקחת את הדברים שלי בערבון מוגבל, כיוון שאת המשחק פתחנו בלי 4 שחקני הרכב קבועים ועם שלו מנשה לא כשיר (הוחלף בעקבות כך). עם הסגל הקצר של מכבי נתניה, זה משמעותי מאוד.

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/08