מחזור 11: תל אביב אדומה, 2-0 להפועל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏21/11/08.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לקחת לי את המילים :aaaprot:

מסכים בכל מילה שרשמת, זה טבעי שקבוצה תוריד הילוך כאשר היא מובילה בשני שערים על היריבה,
    אך יאמר לזכותנו ולחובתם, שלהפועל פ"ת לא היו מספיק כלים התקפיים, השער היחיד שלהם הובקע מחוץ לרחבת ה16,
    בבעיטה מרחוק ,שאולי בעקבות מזג האוויר ומצב הדשא הנוראי, מנעה מאדרי לקלוט את הכדור טוב יותר.

אך בהחלט יש נקודות אור, מוחמד גדיר שחקן מעולה ואין ספק שהוא צריך לקבל עדיפות על פני בוקולי שנמצא בנסיגה בתקופה האחרונה.

צעיר נוסף בקבוצה, אייל גולסה, אני מאוד מכבד את השחקן וטוען שהעתיד שלו יהיה ורוד ומאחל לו בהצלחה,
    אבל לעתים הוא עצבן אותי בפעולות שלו במהלך המשחק, הוא נוטה יותר מדי לכדרר,
    זה כנראה הסגנון שלו אך אם הוא רואה שזה לא הולך פעם אחת, שפשוט לא ינסה עוד פעם, הוא לא היה במיטבו היום.

לסיכום - אנו מסיימים את הסיבוב הראשון העונה במקום הראשון, זה נחמד אך אנו חייבים להשתפר.
    נ.ב. אני חייב לציין שניצלנו ממשחק לא טוב של הצמד - ויסה את אבוחצירא ... אם הם היו במיטבם כנראה שהמשחק היה נראה אחרת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/11/08
  2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

חזרתי מבלומפילד כמו תמיד אחרי הפסד...

הקהל החרא של בני יהודה שמאחורי הסורגים והמשטרה מקלל ומשחק לי אותה עבריינים, אבל כשיוצאים החוצה כולם מתחילים לא אני קיללתי ולא אני אמרתי כלום ואני לא קשור לזה...

קהל של פחדנים שהם רק דיבורים וקללות...

המשחק לא היה צודק כי בני יהודה לא שיחקה כזה טוב ואם לא האדום שאבו ריא קיבל המשחק היה נגמר 0-0...

חולה על לחמן !!!

3. AVISEY Member

היה קצת מאכזב לראות את המחצית השנייה , ובכל זאת ניצחון יפה מאוד, כוכב הסיבוב שלי ללא ספק הוא רפאלוב, אני אומר את האמת , שלא כל כך אהבתי לראות אותו בשנה שעברה , איבודי כדור ומהלכים לא מועילים, אבל 6 שערים (בישולים?) אחרי הסיבוב הראשון , כיף לראות אותו פורח, ואני מקווה שקשטן שם לב , קרדיט לאלישע .

4. henry1 Member

גם בהרכב של קבוצת אמצע טבלה, מתיאוס ממשיך לעשות קסמים. הכל נובע מעמידה נכונה על המגרש ומשמעת טקטית. אנחנו ממשיכים במטרה שלנו - לצבור כמה שיותר נקודות עד ינואר, ואז להתחזק ולהתחיל לשחק כדורגל, כפי שנתניה תמיד חויבה לעשות. בינתיים, המטרה מקדשת את האמצעים.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אולי הפועל פ"ת וקרית שמונה היו חלשות, אבל זה לא משנה, ניצחון גדול למכבי חיפה וניצחון ענק למכבי נתניה, לא ברור היה מה מתיאוס עושה בהרכב אבל הוא מוכיח (והוא בהחלט צריך להוכיח) שהוא יודע לאמן, הוא לוקח את השחקנים שיש לו וממשיך להביא איתם את התוצאות הנהדרות של נתניה.
    בית"ר ירושלים הולכת צעד אחד אחורה אחרי עוד משחק בית ללא ניצחון, נתניה וחיפה מתחילות לטוס לליגה.
    בתחתית עוד מחזור של שינוי עמדות בין הקבוצות, בני יהודה חייבת כבר ליצור המשכיות ולשים סוף לנדנדה בתחתית, היא בהחלט שווה יותר מזה.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אישית נהנתי היום יותר מהמשחק בטדי מאשר בפ"ת כי כמו שאמרתי, לדעתי אלישע לוי בהפסקת המשחק נתן הוראה לא לעלות עם יותר מדי שחקנים להתקפה. אחרי כל זה מנצחים 4-1 אז צריכים להיות מבסוטים, לא?

בסה"כ נהנתי מהמשחק בטדי. בית"ר יודעת לשחק, אבל ההגנה והקהל שלה פשוט הורגות את הקבוצה. קודם כל בשביל מה לשרוק בוז אם מכבי פ"ת, שלישית בליגה, עולה ליתרון? דבר שני זאת ההגנה, מבחינתי הצהוב של בנאדו היה הראייה שהגיע הזמן שהירושלמים יחפשו בלם אחר. לא רק שהמרפק היה מלוכלך, בנאדו היה צריך לקבל על זה אדום. לא היה פה שום ניסיון נקי לעצור את באסטיאניני אלא פשוט לשתול לבחור מרפק טוב בפרצופו. סביר להניח שאם באסטיניני היה קצת יותר מהר, בנאדו היה רץ חצי מגרש אחרי החלוץ...

חוץ מזה נהנתי מברוכיאן ודי ברור לי למה בארץ כבר מחתימים אותו באייאקס. בשביל הבית"רים שאולי דואגים, לא ראיתי בשום אתר הולנדי ידיעה המקרבת את החלוץ לקבוצה אחרי המשחק בנתניה.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שעצבן אותי במיוחד זה שדרק בואטנג לא קיבל כרטיס אדום. באמת שהייתי נותן הרבה יותר כבוד לשופט אם היה בוחר להתעלם מהאירוע ולשחק אותה כאילו זה נעלם מעיניו, אבל ככה להוציא רק כרטיס צהוב? פחדן עלוב. העיקר לדרוש לשפוט במשחקים בין-לאומיים.
    אני לא ראיתי את המשחק, אבל אני חושב שמגיעות למכבי פתח תקווה המון מחמאות על התוצאה. גיא עזורי הכניס רוח מרעננת למועדון והשחקנים שלו לא משפילים מבט מול שום קבוצה. גם לא ביתר ירושלים בתנופה. ביתר ירושלים הגיעה למצבים טובים, אבל קשה לי להחשיב אותם, כי דרק בואטנג היה מעורב ברובם.

מועדון ספורט אשדוד נראית טוב בהתקפה, אבל יהיה לה קשה להגיע להישגים בלי הגנה. כמעט מדי עונה, היא מסיימת עם יחד שערים שווה. אם היא תצליח לצמצם את כמות השערים שהיא סופגת, היא תוכל להגיע רחוק, מפני שיש שם הרבה כשרון וקהל נפלא (בטח ביחס לקבוצה שמעולם לא זכתה בתואר).

אני שמח מאוד לשמוע שבני יהודה ניצחה ושמח יותר לשמוע שאלירן עטר הבקיע צמד. אני מקווה שזו רק התחלה של תקופה טובה יותר עבור הכתומים, שאני מאוד רוצה בהצלחתם.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מאיר לוי עם טעות מאוד מאוד מאוד לא אופיינית.. אם יש שופט שתמיד לא עושה חשבונות של זמן ומיקום זה מאיר לוי, ויש לא מעט דוגמאות לטובתו בנושא הזה.
    אדום יותר מדבר כזה אין... גועל נפש, ומילא צהוב, אחרי דקה בואטנג עשה עבירה מאחור שמצידקה צהוב.. מאוד לא מתאים.

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

בחמישה משחקים מתוך שישה המחזור (לפחות עד שיושלם המחזור בשני) הובקעו לא פחות מ17 שערים!
    מאזן בהחלט מדהים, רק שיימשך כך, מקווה גם שבשני יהיו לפחות שני שערים ומעלה, סוף שבוע טוב. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/11/08
  10. Don Joan Roman Member

משחק בינוני מאוד שלנו ובכל זאת מהתקפה אחת מכבי פ"ת עשו גול, מישהו צריך לשים סוף לסיפור הזה שבכל הרמה זה שלושת רבעי גול, אף אחד לא שומר על אף אחד הכל מבולבל, פשוט קטסטרופה, נרקאה לי שרק בני יהודה ומכבי ת"א לא כבשו מולנו שערים וכשההגנה סופגת בכל משחק לא פלא שהקבוצה נמצאת 9 נקודות מהמקום הראשון לאחר סיבוב שלם, גם בהתקפה יש בהעיה והיא בולטת לעין במיוחד כשברק יצחקי לא משחק, פתאום אין מי שיעשה תנועה נכונה ויפנה שטחים לזנדברג ואבירם, פתאום אין מי שיגיע למצב וידע מה לעשות מולו וחבל מאוד, בית"ר חייבת לחזק את עצמה בינואר גם בבלם, גם בחלוץ וגם במגן שמאלי, מאיפה הכסף? זה פשוט מאוד: מוכרים שחקנים לא מועילים, אליפות כנראה לא תהיה השנה בירושלים(ואני מקווה שנתניה תזכה, מגיע לקהל שלה לחגוג אחריי 26 שנים עקרות), אבל שלפחות נבנה קבוצה לשנה הבאה.

ראיתי שדיברו פה על הקהל הבית"רי:
    1. שריקות הבוז היו יותר כלפיי מאיר לוי ומכבי פ"ת מאשר כלפיי שחקני בית"ר.
    2. במחצית המשחק לאחר שהשחקנים חזרו מחדרי ההלבשה הקהל ב"טדי" מחא כפיים לשחקנים, ביקש מהם מלחמה ושר להם בכדי לתת להם ביטחון לחזור למשחק ואף עודד כל הדרך עד לשער השיוויון וגם לאחריו, את הקהל של בית"ר אף אחד לא יכול לשקר וברגע שהשחקנים נותנים מלחמה הם מקבלים אהבה וכבוד ואת זה הם נתנו היום (וגם מול נתניה) ובגלל זה הם גם קיבלו מחיאות כפיים אחריי המשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/08
  11. Igi Member

מה שעשה בואטנג לבוקסה היה די זהה למה שעשה אלמוג כהן לבוקולי במשחק מול חיפה(שבוקולי יצא עם תפרים ליד העין) וגם באותו מקרה כהן קיבל צהוב...

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים לגבי העידוד בחצי השני, אבל למה שרקו אחרי השער בוז למאיר לוי? בירידה להפסקה, למה מאיר לוי קיבל שריקות בוז? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אגב, גאיידמק לא הגיע לטדי, מעניין למה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

13. Number 8 Member

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/5.Xxx הפועל תל אביב - מכבי תל אביב http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx

יום שני, 20:50, "בלומפילד" ביפו, שופט אלון יפת, שידור ישיר בערוץ 10.

הדרבי הגדול של תל אביב. המפגש הכי גדול בכדורגל הישראלי מבחינת הכל. הרבה אוהדים נייטרלים יגידו שזה לא נכון, אבל לא מבינים כמה המפגש גדול עד שלא נמצאים שם בזמן אמת. האוירה, המתח, היריבות, היוקרה ואיצטדיון אחד מלא עד אפס מקום. כמעט ואין אוהד אחד של מכבי והפועל שלא נכח לפחות בדרבי אחד במהלך חייו. לא משנה מה מצב שתי הקבוצות בליגה, אם זה בתחתית או בצמרת, האוהדים ירכשו את כל הכרטיסים שבועיים לפני הדרבי. בדיוק כמו היום, בלומפילד יהיה מפוצץ וגועש באוהדים אדומים וצהובים, וזאת למרות ששתי התל-אביביות מדשדשות בליגה, בלי הרבה סיכוי לזכות באליפות, אבל זה דרבי, אין מה לעשות. הדרבי הגדול של תל אביב.

אחד הדברים החשובים לפני דרבי זה להגיע במומנטום טוב עם הרבה ביטחון, ואת זה הפועל לא הצליחה לעשות. למרות שרשמה ניצחון ענק בטדי על בית"ר ירושלים מלפני שלוש שבועות, השבועיים האחרונים היו קשים עבור אלי גוטמן ושחקניו. הקבוצה לקחה רק נקודה אחת מתוך שש אפשריות נגד קבוצות שהייתה צריכה ויכולה לנצח. לפני שבועיים מכבי פ"ת הגיעה לבלומפילד וחזקה עם נקודה אחת, אבל הסיפור הגדול הוא שבוע שעבר. הפועל הגיעה לדוחא נגד האחרונה בטבלה, בני סכנין. מה שנראה כמו ניצחון יחסית קל, התברר כבר התחלה כמוקש גדול. סכנין הייתה יותר טובה, הגיעה להרבה הזדמנויות אבל בסופו של דבר הסתפקה בשער אחד. עד הדקה ה-98. השופט שרק לפנדל לזכות הפועל ת"א למרות שלא היה כלום. יגאל החמיץ את הפנדל, ולא רק שהפועל לא הצליחה לחלץ נקודה ולהגיע במצב טוב לדרבי מבחינת ביטחון ואופי, ההחמצת הפנדל הזו הורידה את הבטחון לשחקנים עד הרצפה. מצד שני, אולי זה עדיף לא להגיע עם הראש למעלה לדרבי ולהיות בהרגשה שהכל הולך להיות קל, כי לא משנה באיזה מצב אתה נמצא, קל זה אף פעם לא הולך להיות. האוהדים דאגו כבר לספק להעלות לשחקנים את הביטחון בכך שתלו שלטים עם כתוביות "אגרסיביות", "לא לוותר", "מלחמה" וכדומה. כמו כן, האוהדים דאגו להטריף אותם היום באימון המסכם כי דרבי זה לא עוד משחק.
    אלי גוטמן יכול לשאוף עידוד מחזרתם של ביבראס נאתכו ו-וואליד באדיר שסבלו מפציעות במהלך השבוע אבל הם כשירים ויפתחו באחד עשר. דאגלס דה סילבה יפתח כמגן ימני במקומו של עומרי קנדה שיחכה להזדמנות שלו מהספסל. שי אבוטבול יחזור לצידו של אביחי ידין בקישור בעוד שטלקיסקי, בן לוז ומהארן לה-לה ילחמו על מקום בקישור.

הרכב משוער: וינסנט אניימה, דאגלס דה סילבה, טופוזאקוב, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, שי אבוטבול, אביחי ידין, דימיטר טלקיסקי(מהראן לה-לה, בן לוז), ביברס נאתכו, גילי ורמוט, סמואל יבואה.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1389181/IMG_5877.jpg_w.Xxx
    ביבראס נאתכו. ינסה להנהיג את הקבוצה בדרך לניצחון.

גם מכבי לא מגיעה במצב הכי טוב בליגה, היא ממוקמת במקום השמיני עם 12 נקודות בלבד, אבל בקריית שלום יש שינוי של מומנטום לטובה. כזכור, רן בן שמעון פוטר מתפקיד מאמן הקבוצה לפני שלוש שבועות ובמקומו מונה מספר שמונה האגדי של המועדון, אבי נמני. חמישה ימים בלבד אחרי שמונה למאמן, הוא הוביל את מכבי ת"א לניצחון קטן-גדול על הפועל פתח תקווה בחוץ, אמנם שינוי ביכולת לא היה אבל השחקנים הראו הרבה אופי וניצחו בפעם הראשונה אחרי ארבע משחקים. יחד עם זאת, במחזור שעבר ראינו את השינוי, למרות שהקבוצה לא ניצחה. מכבי ת"א הראתה מחצית ראשונה גדולה, הטובה ביותר העונה והיותר טובות בעונות הקודמות, הבקיעה שני שערים, אבל המחצית השנייה הייתה קטסטרופלית ואשדוד הצליחו להשוות. חשוב להדגיש שלפני מינויו של נמני למאמן, הקבוצה לא הראתה כמעט כדורגל כך שאפשר וצריך להיות מרוצים. האוהדים נמצאים בטירוף בגלל המצב החדש בקבוצה ובגלל הדרבי ורכשו את כל הכרטיסים שהפועל נתנו להנהלת מכבי, 6500 במספר. למרות זאת, עדיין יש ביקוש גדול לכרטיסים ובהנהלה בטוחים שאם היו עוד עשרת אלפים כרטיסים, האוהדים היו רוכשים גם אותם. כמו תמיד, לפני כל דרבי, 500 אוהדים הגיעו לדרבן את השחקנים לקראת הדרבי, ובעיקר את המאמן אבי נמני. כאמור, נמני היה בהרבה דרביים ואין אחד שיודע טוב יותר ממנו מה זה דרבי, והוא יוכל להטריף את השחקנים לפני המשחק, אבל השאלה היא האם הם יפנימו.
    אבי נמני ומרקו בלבול לא מתכוונים לערוך שינויים לפני משחק כה חשוב. למרות חזרתם של יובל שפוגנין ואורי שטרית לכשירות מלאה, נמני מעדיף להמשיך לתת את המושכות לדור מלול ושירן ייני בעמדות המגנים. אבי יחיאל, שפרש מהאימון ביום שישי בגלל כאבי גב, החלים ויפתח בהגנה לצידו של ליאור ז'אן.

הרכב משוער: דרגו יבריץ', דור מלול, ליאור ז'אן, אבי יחיאל, שירן ייני, משה מישאלוב, דולי ג'ונסון, ג'יזרמו ישראלביץ, מאור בוזגלו, יאניק קאמאנן(רודי חדד), איליה יבוריאן.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/20022007/1122311/IMG_4366-(Large)_wa.Xxx
    הקהל הצהוב. "רוצים רק את הדרבי, אנחנו לא נפסיק לרקוד".

ראש בראש

דרגוסלאב יבריץ VS וינסנט אניימה
    אמנם שניהם שונים בגילם ובמוצאם, יבריץ בן 34 ונולד בסרביה בעוד שאניימה צעיר ממנו בשמונה שנים ונולד בניגריה, אבל יש להם הרבה במשותף מבחינה מקצועית. שניהם הגיעו בעונה שעברה ולמעשה השאירו את הקבוצות שלהן במו ידיהם בזמן שההגנה קרטעה משחק אחר משחק. אפשר לומר בפה מלא שאם יבריץ ואניימה לא עמדו בין הקורות, סביר להניח שהתל-אביביות היו מחליפות את מקומן של מכבי הרצליה והפועל כפר סבא בירידה לליגה הלאומית. מסתבר שהעונה שעברה לא הייתה חד פעמית עבור השוערים הזרים, וגם העונה הם מצילים את הקבוצה שלהם שוב ושוב. לדוגמא, במחזור שעבר מקרייב מגיע למצב אחד על אחד בגלל טעות קשה של ההגנה, אבל יבריץ עוצר כמו גדול ומונע הפסד. אז נכון שלעיתים רחוקות הם עושים טעויות, אבל אם נעמיד את הטעויות מול ההצלות, העצירות מנצחות בגדול, ולכן חלק גדול מתוצאת הדרבי תלויה בשני השוערים המצוינים של מכבי והפועל ת"א.

אלין טופוזאקוב VS אבי יחיאל
    לאחר שבשנה שעברה נבחר על ידי האוהדים לשחקן העונה בצוותא עם הבולגרי השני, דימיאטר טלקיסקי, העונה חלה ירידה גדולה ביכולתו של טופוזאקוב, שהחל לשחק באופן חולמני משהו, עם פחות אגריסיביות וזריזות. במשחק נגד נתניה נפצע טופוזאקוב והפועל עשו מאמצים להכשירו לקראת המשחק החשוב נגד בית"ר, כשבועיים לאחר-מכן. למרות שהצליחו במשימה, גוטמן העדיף שלא להשתמש בו, ולמרות ההערכה הגדולה של גוטמן אליו, המאמן המשיך באותו קו כאשר פתח עם באדיר כמו גם בשני המשחקים הבאים. כעת, לטופוזאקוב יש אפשרות לחזור לעצמו, דווקא במשחק הגדול הזה.
    "יחיאל הוא נכנס", אמרו במכבי לפני שבועיים, אלא שבמשחק האחרון נגד אשדוד הוא שגה ואיפשר למקרייב לכבוש את שער השיוויון. הבלם שהצטיין לפני שנתיים השתלב בהרכב רק החל מהמחזור הרביעי בליגה, למרות שכל המקורבים כבר נידנדו לבן-שמעון לשלבו עוד קודם. למרות חוסר היציבות, במכבי בטוחים שיחיאל יעלה על דרך המלך, והוא עדיף על טומאסיץ כמובן. הפיזיות והזריזות שלו הם בהחלט כלים להתמודד מול יבואה.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/874/418.Xxx
    דימיטר טלקיסקי ואילן טופוזאקוב. סופר חשובים בהצלחה של הפועל.

ביבראס נאתכו VS דולי ג'ונסון
    בן-שמעון רצה את ג'ונסון בכל מחיר וגם הידיעות על השטויות שעשה בעבר מחוץ למגרש, והמשפט הצפוי לו על נהיגה בשכרות, לא הפריעו לו. אז הקשר הליברי נחת בקריית-שלום כדי להוות את הקשר ה-50-50 במערך של מכבי, ובינתיים יותר מידי ממנו לא ראינו. מסירה יפה פה, ניסיון חכם שם, אבל גם הרבה חוסר ריכוז, איבודי כדורים רבים ובעיקר רכות, קיבלנו ממנו, הוא לא מסוגל להחזיק לבד את האמצע. למכבי ובעיקר לנמני יש סבלנות, ובמכבי מקווים שזה ישתלם, שג'ונסון יידחוף קדימה ואולי גם שער בזכותו יגיע.
    נדמה שאף שחקן בשנים האחרונות לא זכה מגוטמן לכל-כך הרבה קרדיט כמו ביבראס נאתכו. אחרי המות של אביו בשנה שעברה, אימו של נאתכו פנתה לגוטמן בפנייה נרגשת ואמרה לו:"קח אותו תחת חסותך". ואכן, גוטמן לקח את נאתכו כפרוייקט. השנה הוא מאיים יותר על השער, ממשיך את קו העלייה ואפילו תורם לא רע למשחק ההגנה. נאתכו נוסה בכל עמדה אפשרית בקישור, גם כאחורי, גם 50-50 וגם מתחת לחלוץ. בטוח שנאתכו ישרוף את הדשא, אבל הפועל צריכה ממנו מעבר.

מאור בוזגלו VS דימיטאר טלקיסקי
    גם כאן שני השחקנים דומים מאוד זה לזה. שניהם משחקים ברוב הפעמים על אותה משבצת הקשר הקיצוני, רשמו עונה מצוינת בעונה שעברה, דבר שגרם לעליית הציפיות מהם, אבל עד עכשיו שניהם מאכזבים. נתחיל עם הבולגרי של הפועל שהובא בעונה שעברה בחלון ההעברות בינואר כדי להשאיר את הקבוצה בליגה וזה מה שאכן קרה. טלקיסקי כבש חמישה שערים, בישל שבעה, וכבש את שני השערים היפים ביותר אשתקד, שאגב אחד מהם היה בדרבי. כמוך כמוני, בוזגלו נתן עונה מצוינת בסכנין, כבש ובישל בלי הפסקה והיה אחראי להגעת הקבוצה למקום הרביעי. אותן עונות או חצי עונות גרמו למכבי לקנות את בוזגלו ולהפוך אותו לשחקן היקר ביותר בליגת העל, ולהפועל להשאיר את טלקיסקי בישראל. כאמור הציפיות משניהם גדלו, אבל עד כה הם מאכזבים כאשר טלקיסקי הבקיע רק שער אחד ובוזגלו שלוש ב10 משחקים. שניהם שחקני מפתח בקבוצותיהם עד הנייר וזה בדיוק הזמן להתעורר. היכולת שלהם מספיקה בשביל להכריע משחקים גדולים כמו הדרבי.

סמואל יבואה VS איליה יבוריאן
    שני החלוצים נתנו אשתקד את העונה הטובה בקריירה שלהם. בעוד ליבוריאן היה ביקוש גדול בקיץ, אחריו רדפה כמעט כל הצמרת, ליבואה, מלך השערים של הליגה עם 15 כיבושים, פחות התייחסו. אלישע לוי ויתר עליו דיי בקלות ורק הפועל הייתה מוכנה לשים מיליון דולר על השולחן של אלי טביב. היום המצב נראה הפוך. יבוריאן נמצא בנבחרת המאכזבים של הסיבוב עם שער ליגה אחד, ולעומתו השני כבר נכנס עמוק ללב של הקהל האדום. בעוד יבוריאן מחמיץ מחמש מטר, יבואה בונה את הגולים לבדו, בלי עזרה מהקישור החלש שלו. בהפועל לא זוכרים מתי בפעם האחרונה היה להם סקורר אמיתי, אחד שכובש שער בשני משחקים, אחד שעושה שער מכלום כמו נגד בני-יהודה, אחד שלא משקשקות לו הרגליים בטדי נגד בית"ר . הדרבי תלוי לא מעט בשניים הללו ששונים מאוד בסגנון המשחק, אבל יודעים לעשות את המלאכה.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1529895/IMG_4437-(Large)_wa.Xxx
    איליה יבוריאן ומאור בוזגלו. תוצאת הדרבי תלויה בעיקר בהם.

אבי נמני VS יוסי אבוקסיס
    שניים מהשחקנים היותר גדולים בכדורגל הישראלי. מצד אחד עומד הסמל הגדול ביותר של מכבי ת"א ומאמנה כיום, מצד שני נמצא אחד המנהיגים הגדולים של הפועל בעשור האחרון ועוזר מאמן הקבוצה הנוכחי. לשניהם יש היסטוריה ארוכה אחד מול השני. לא היה משחק דרבי אחד שהשניים לא התווכחו, ירדו לרגליים של השני וצעקו, גם אם זה לא היה בצדק, אבל בסופו של דבר הם עשו הכל למען הקבוצה. לפני מספר שנים היה דרבי שאבי נמני היה פצוע ואבוקסיס הושעה בגלל חמישה צהובים, וזה פשוט לא היה אותו משחק. גם לא בתוצאה וגם לא ביכולת המשחק. קיים ביניהם הבדל אחד ומשמעותי - כאשר אבוקסיס פרש ורצה להישאר בצוות המקצועי, המאמן דאז גיא לוזון וההנהלה לא רצו אותו במועדון, בניגוד לאבי נמני, שההנהלה ראתה אותו כמועמד הראוי ביותר במקומו של רן בן שמעון ואחד כזה שיכול להוביל את מכבי ת"א להישגים. כמובן שלאבי נמני תהיה השפעה יותר גדולה על השחקנים כי הוא מאמן, אבל גם לאבוקסיס לא חסר. שניהם שיחקו בכל כך הרבה דרביים אחד מול השני, כך ששחקניי שתי הקבוצות רק יכולים ללמוד מהם.

http://msc.walla.co.il/w/18-200/255150-18.Xxx
    אבי נמני ויוסי אבוקסיס. פעם רבים על המגרש, היום מאחורי הקווים.

סטטיסטיקה

http://images.one.co.il/images/d/gg112385.Xxx

* סה"כ משחקי דרבי בשנות ה-2000 – 32;
    הפועל עם 15 נצחונות, מכבי עם 10, תיקו 7 פעמים, סה"כ שערים: 41-30 לטובת הפועל;

* מכבי ת"א ניצחה בארבעה מחמשת הדרבים הראשונים בשנים האחרונות;
    משחקי הדרבי הראשונים:
    עונת 03\2002 – ניצחון 3-1 להפועל ת"א במחזור ה-11;
    עונת 04\2003 – ניצחון 2-0 למכבי ת"א במחזור ה-9;
    עונת 05\2004 – ניצחון 1-0 למכבי ת"א במחזור ה-11;
    עונת 06\2005 – ניצחון 2-0 למכבי ת"א במחזור ה-2;
    עונת 07\2006- ניצחון 3-1 למכבי ת"א במחזור ה-7;
    עונת 08\2007 – ניצחון 1-0 להפועל ת"א במחזור ה-9;

* כובשי שערים במשחקי הדרבי בסגלים הנוכחיים:
    הפועל ת"א - דימיטאר טלקיסקי, בן לוז, וואליד באדיר - שער אחד;
    מכבי ת"א - יאניק קמאנן - שער אחד;

* שיחקו בשתי הקבוצות בסגלים הנוכחיים:
    בן לוז (שיחק במכבי ת"א בין השנים 1994-2000);
    ראובן עובד(שיחק במכבי ת"א בין השנים 2000-2005);
    איליה יבוריאן(שיחק בהפועל ת"א בעונת 06\2005);

- תודה לדור(Raulito) על הכנת חלק מהמצא'פים והסטטיסטיקה

14. SusPoni Member

מחר אני בטיול שנתי, וזה יהיה גדול אם יתאפשר לי לראות שם את הדרבי. האמת שממש ציפיתי לדרבי הזה, ושכחתי מהטיול השנתי שנופל בדיוק באותו יום, אז אני אתאכזב אם אני בכל זאת אפספס אותו.

כמובן שבדרבי כמעט בלתי אפשרי להעריך את התוצאה, זה משחק לא כמו כל המשחקים והמשחק יכול להגמר בכל צורה, אפילו ב0-0 מאכזב.

יאללה מכבי!!!!

נערך לאחרונה ב: ‏24/11/08
  15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

ואלו הן שעות המשחקים במחזור הקרוב:

(15:00) הפועל תל אביב - הכח ע. רמת גן
    (17:15) מכבי נתניה - מכבי פתח תקווה
    (18:30) הפועל פ"ת - ע. קריית שמונה
    (19:00) מ.ס אשדוד - מכבי חיפה
    (19:30) בני יהודה - מכבי תל אביב

כל אלו יערכו בשבת כמובן, המשחק המרכזי יהיה בטדי כאשר בית"ר תארח את בני סכנין.

באמת שאני לא מבין את זה, נכון, המפגשים בין שתי הקבוצות הללו הם מפגשים טעונים ומסקרנים,
    אך בעקבות המצב של סכנין העונה והמצב של בית"ר במשחקי הבית אני לא מוצא סיבה הגיונית להציב אותו בתור המשחק המרכזי של המחזור.

אך כנראה מי שבחר כך הפעיל שיקול דעת של אצטדיון,
    כי המגרש העירוני באשדוד (שבו יהיה קרב מעניין בין אשדוד לחיפה, אפשר לקרוא לזה קרב צמרת) לא משהו בלשון המעטה.
    גם אצטדיון הקופסא, שבו תארח נתניה את מכבי פתח תקווה, כפי שצוין שורה מעל.

אבל אני עדיין חושב שעשו החלטה לא הכי נכונה שיש ...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/11/08