מחזור 12 בליגת העל: חיפה מנצחת באשדוד, תיקו לנתניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏28/11/08.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בסדר סיכומים עושים בסוף... נתניה החמיצה פנדל ויש לה עוד מספיק זמן לנצל את ההרחקה של מכבי פ"ת.

2. SusPoni Member

0-0 בסיום בין מכבי נתניה למכבי פ"ת, פספוס גדול של נתניה שהיתה צריכה לנצח את המשחק הזה בבית.
    המשחק כלל פספוס פנדל של רביד גזל (אין מה לעשות, לפעמים מפספסים פנדלים וזה לא לגמרי אשמתו) והרחקה של איסמעיל אעמר. במשחק לא נראו יותר מידי התקפות ובעיטות לשער, ובכללי לדעתי הוא היה חלש מאוד מצד 2 הקבוצות, בעיקר המחצית הראשונה.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי רק את המשחק בנתניה החל מהדקה ה-60, אבל נתניה פשוט שיחקה חלש בצורה מדהימה. לדעתי דווקא מכבי פ"ת הראתה יותר כדורגל כשמדי פעם יצאה מהמגננה (וברור גם למה) ואולי עם קצת יותר תעוזה יכלה לקחת את המשחק.

היה מצחיק לראות את שחקני מכבי נתניה מנסים בכל הכח למנוע ממכבי פ"ת את בזבוזי הזמן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

4. Igi Member

אירוני משהו הייתי אומר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

מחצית באצטדיון היא' באשדוד, 1:0 לחיפה משער של פאנטיני, לא אהבתי את המחצית שלנו,
    השער נוצר מניצול טעות של ה"אין הגנה" של אשדוד, אשדוד שיחקה יותר טוב ואף השכילה להתקיף יותר,
    בעקבות כך רפאלוב קיבל פקודה לעשות הגנה וכך לא ראינו את חיפה יוצאת מספיק קדימה, מקווה למחצית שניה טובה יותר שלנו.

6. oFiRzZz Member

לא יאצ לי לראות את המשחק עדין מהטלווזיה (כי הייתי במשחק ועדיין אין תקציר) .
    אז ממישהו אובייקטיבי , איך היה השופט והקוון מהצד של שהטלוויזיה ואיך אמר נגע ביד ?(ז"א בכוונה או בטעות) .

7. Igi Member

עאמר הוציא כדור שהלך לרשת עם היד, מהלך שהתברר כמעולה לפ"ת בסיום.

בינתיים לאחר שבשבוע שעבר גאדיר כבש את ה-1 שלו בפ"ת, עכשיו באשדוד אייל 'בניון' גולסה כובש גם הוא את שער הבכורה שלו בירוק!

8. SusPoni Member

3-0 לבני יהודה 36 דקות מהפתיחה. בתור אוהד מכבי אני אומר שכרגע אני לא אופתע אם בסוף נרד ליגה. אני לא יודע מה נראה בהמשך המשחק, אבל ב36 הדקות הראשונות נראינו כמו קבוצת תחתית לכל דבר ואנחנו גם ממוקמים בהתאם לכך בטבלה.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לרדת ליגה מכבי ת"א לא תרד ליגה, כי יש רק יורדת אחת...

אבל זה בדרך לעוד עונה מבוזבזת וחסרת כל השגיות (נגיד שיש סיכוי בגביע...). בני יהודה מפרדת בקלילות את מכבי ת"א ששוב מוכיחה שהיא קבוצה רכה ובלי אופי.

כל מי שבמערכת אשם ענק בעניין הזה שבמרכז אלו כמובן רן בן שמעון ואבי נמני שבנו את הקבוצה.

10. SusPoni Member

אני לא מסכים שהם אשמים, בתכלס הם לא יכלו לדעת שזה מה שיצא מהרכש. דולי ג'ונסון קשר שהרשים ולא מראה כלום במכבי תל אביב. איליה יבוריאן ומאור בוזגלו היו מהמצטיינים בעונה שעברה ובהתחלה נראו כרכשים טובים. בתחילת העונה יכולתי להצביע רק על עמדת המגן השמאלי שהיתה זקוקה לחיזוק, אבל כרגע כשאין חיבור וכל השחקנים ללא יוצא מן הכלל מפחדים מהכדור ומאבדים בלי סוף, קל להגיד שהרכש גרוע. לי אישית לא ברור למה זה קורה ולמה שחקנים שהיו טובים בקבוצות אחרות באים ונופלים במכבי העונה.

וגם אני מאמין שמכבי לא ירדו בעיקר בגלל שיש קבוצות חלשות ממנה בכל זאת, ובגלל המסורת.

הלוואי והמחצית השניה תשפר לי את המצב רוח ותרים את המוניטין של מכבי קצת, למרות שזה לא נראה הגיוני.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שמע, אין מה לעשות, חייבים להיות אשמים. בטח במצב שבו קבוצה השקיעה כל כך הרבה כסף ויתפתחו כל כך הרבה ציפיות. להגיד שלא היה חיבור זה עדיין בעיית המאמן, תפקידו לחבר במהלך הקיץ את כל הקבוצה, ואם יש לך אוסף שחקנים באמת טוב אתה אמור להצליח לחבר אותם- אם לא הצלחת כנראה שהבנייה הייתה מאוד מאוד לא נכונה. אין גרזן אמיתי, אין מישהו בעל נוכחות שיצליח להציל את הסירה הטובעת.

בניית הקבוצה לאו דווקא הייתה לא נכונה, אבל כנראה אין עמידה נכונה על המגרש, כנראה שיש תיכנון טקטי לא נכון ולא יעיל.
    אין מה לעשות, סגל יקר ואיכותי צריך להניב תוצאות, שזה לא קורה כנראה שמישהו פישל איפשהו באמצע.
    את נימני עדיין אין צורך לצלוב, הוא אומנם היה חלק עיקרי בבניית הקבוצה, אבל בתור מאמן צריך לתת לו קצת זמן להעביר את הראייה שלו לשחקנים. ההתחלה שלו גרועה אבל צריך לתת לו זמן.

12. Raulito Madridista

צפיתי את התיקו היום בין במשחק בקופסא. נתניה קבוצה חסרת יצירתיות, חוץ משכטר ואולי שלו מנשה, אין לה שום שחקן שיעשה פעולה מעניינת, ומשחק ההתקפה שלה הופך לחלש הרבה יותר כאשר דדי בן-דיין פצוע. פ"ת רצתה להשיג נקודה ועשתה עבודה טקטית טובה. נכון שנתניה החמיצה פנדל, אבל בכל-זאת, הקבוצה לא מגיעה למספיק מצבי כיבוש, ולמרות שמתיאוס מנסה להנחיל לשחקנים יסודות, לשפר אותם ולהציג כדורגל אחר, קשה מאוד להוציא מים מהסלע. נתניה חייבת חיזוק בינואר, וגם אם הוא יגיע לא בטוח שהיא תוכל לרוץ לאליפות.

מכבי צריכה להגן כרגע אך ורק על הכבוד שלה שנרמס בינתיים, הקבוצה נראית בושה וחרפה. את הלחץ אפשר לראות בחילופים המהירים שביצע נמני, בדר"כ לא מחליפים מגן כבר לאחר 40 דקות, אני גם לא בטוח שהמהלך הזה הוא נכון, הביטחון של שפונגין ייפגע וזה לא שהוא היחיד שמשחק רע, יחיאל למשל גם ממשיך את הכושר הרע שלו, השער הראשון של בני-יהודה התחיל בכך שהוא הפסיד במאבק לאלירן עטר. בני-יהודה הבקיעה שלושה שערים בלי מאמץ בכלל. אני לא מבין למה דווקא אסוס הוחלף, לטעמי ג'ונסון לא תורם למכבי שום דבר. המצב במכבי נראה רע מאוד. לא יהיה רציני לשפוט את השילוב של מאיוקה וקמאנן לפי הדקות השלהם בייחד היום, כאשר המשחק גמור, אולי מכבי תרוויח מכך לעתיד(רק אני רושם ומאיוקה כובש). מכבי לא ניצלה בכלל את העובדה שבני-יהודה ללא אף מגן טבעי על המגרש.
    לראות את לוזון קופץ בגולים כמו משוגע זה דבר בהחלט נחמד ואני לא אומר זאת משום שזו מכבי, אלא משום שנחמד לראות מאמן חיי את המשחק, ובהחלט מגיע ללוזון קצת נחת אחרי תסכול מתמשך.

מכבי חיפה ממשיכה בשלה, ניצחון חוץ בהחלט משכנע על אשדוד(התוצאה יכלה להיות אפילו יותר גבוהה), ששוב עושה שטויות בחלק האחורי. לא חשבתי שאשדוד תנצח את חיפה, אבל בוודאי שהאמנתי שהיא תיראה טוב יותר, אחרי שאשדוד ספגה את השער היא הפסיקה לשחק. אשדוד צריכה לחזק את החלק האחורי בינואר. מה שמוזר זה שלמרות העובדה שיוסי מזרחי משחק עם שני קשרים אחוריים - טובול ואופיר, הקבוצות מדלגות מהר מאוד על הקישור של אשדוד. אשדוד גם נפגעת מכך ששריקי נאלץ לשחק בשמאל כדי ליצור מן סימטרייה והוא נפגע מכך, וגם העבודה הטקטית לא מצליחה. ברוך דגו לא מספיק מעורב ומעניין אם אמיר לביא ייזכה למקום בהרכב במקומו. בצד של חיפה אפשר לתת רק מחמאות. כל השערים נפלאים. גולסה עשה שער של אלוף, כאילו הוא משחק בליגת העל כבר הרבה שנים, כמה ביטחון מתחילת המהלך, זריזות וגם סיומת. חיפה הסתדרה היום מצויין למרות ששיחקה בלי קולמה שאחראי על עצירת ההתקפות של היריבה, וזה כישלון של אשדוד. משחק מסירות שהוביל לשער השלישי זה דבר שאפשר לקבל אך ורק ממכבי חיפה של השנה, קבוצה שמחה. כיאל השנה בהחלט תורם את שלו גם מבחינת כיבושים. קטן היום הציג יכולת טובה אחרי משחקים יותר רדודים ופאנטני אותו דבר. חיפה מוכנה מאוד לקראת משחק הבית שלה נגד הפועל.

ק"ש של מישל דיין ממשיכה לצלול. עוד שער של הגנה עלובה היא סופגת היום, והגיע הזמן באמת שג'וניור ויסה יבקיע גם הוא. אבחוצירא בתפקיד המבשל הפעם, החלפת תפקידים. אחמד קאסום הבקיע את השני בנגיחה אחרי הרמה של אוזן שהשנה בהחלט נראה טוב, ולדעתי טוב מאוד עבור פ"ת שקאסום חזר לסגל, הוא שחקן מוכשר שיכול למלא את מקומו של נימבה הפצוע שלא סיפק את הסחורה בינתיים. מישל דיין ניסה היום מערך של שלושה קשרים באמצע וזה גם לא עזר לו, בהחלט לא ברור מה ייקרה עם ק"ש. מה שכן ברור זה שהקבוצה מתקרבת לתחתית וחבל כי הסגל שלה שווה יותר. ברק בכר חסר מאוד בצד ימין וגם שאר שחקני ההגנה מגלים יכולת ירודה אחרי שנת שיא.

13. Igi Member

למרות שבמחצית ה-1 חיפה לא הגיעה למשחק, השער היפה של פאנטני והירידה למחצית שחררו את הקבוצה ובאמת שכיף לראות אותם ב-2 במשחקי חוץ עם ניצחונות כל כך משכנעים... גאדיר נתן את השער הנפלא בפ"ת, גולסה/בניון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx עם שער עוד יותר יפה מול אשדוד ,רק שימשיכו ככה! מצחיק לראות כמה מכבי חיפה ראויה להוליך את הטבלה כשרואים שהאפשרות השניה היא האפורים מנתניה.

בירם כיאל ללא ספק איש המשחק. כל הכבוד לו על איך שהחזיק את מרכז השדה שלנו. כנ"ל לגבי קרופניק שסגר את מקרייב באופן מושלם וגם קינן עם חיפוי נהדר בהתקפות של אשדוד.

מחזור הבא משחק ענק נגד הפועל שנמצאת בתנופה, בקריה אני מאמין ומקווה שנצא עם כל הנק'. רק שערוץ 10 ימשיכו לקחת משחקים כמו בית"ר סכנין כמשחק מרכזי ויקחו את משחק מרכז הטבלה של מכבי ת"א מול בית"ר ליום שני..האמת שזה רק עושה לנו טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏30/11/08
  14. Igi Member

משחק מצויין בדרבי הקטן של ת"א בינתיים... אפשר לראות כבר עכשיו שמאיוקה הזה חתיכת שחקן, לכן אני מציע לו לברוח מהבית קברות שלהם כמה שיותר מהר.

נערך לאחרונה ב: ‏30/11/08
  15. SusPoni Member

קשה לתת חוות דעת על משחק תחתית. גולים סתמיים, אין אף שחקן שאפשר לציין לטובה במכבי תל אביב. במחצית השניה השוער של בני יהודה איינוגבה נתן הופעה יפה ועצר כמה מצבים.
    אין דרך, אין מוביל, אין תוצאות. אולי כששבחון יחזור יהיה טיפה יותר טוב במכבי.

האמת שהם גם הפתיעו אותי כשהם הצליחו להראות כמו קבוצה במחצית השניה וגם להבקיע פעמיים. חבל שלא נתנו עוד דחיפה אחרונה והיו קוטלים אותי ואת כל מה שאמרתי.