מחזור 12 בפרמייר-ליג: צ'לסי עולה לפסגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏4/11/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדי הגזמת, גם בכושר הנוכחי אנחנו אמורים לנצח את פאלאס (בקושי, אבל עדיין אמורים לנצח). לדעתי אנחנו צריכים לתת להם ליזום, להשאיר הרבה שחקנים יחסית מאחורה כדי לעזור למרכז ההגנה הפגיע שלנו מול ג'ונסון האימתני ושות', ולעקוץ במתפרצות כפי שאנחנו נוהגים לעשות. חבל לי שפירס כנראה יירד לספסל, אבל כנראה שזה מתבקש בכושרו הנוכחי.

בקשר לצ'לסי-אברטון - נו באמת. אברטון היא בלון שמחכה להתפוצץ, וגודיונסן יהיה יותר משמח לפוצץ אותו. נצחון בהפרש גדול לצ'לסי.

2. רועי הירוק Member

ארסנל היא כבר לא באנקר אפילו לא מול פאלאס, פעם היא הייתה באנקר מול כל קבוצה והיום שום דבר לא ידוע עם ארסנל, אבל בכל מקרה קריסטאל פאלאס היא האחרונה בטבלה

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דבר ראשון- שאמרו פה באנקר התכוונו לבאנקר על קריסטל פאלאס.
    דבר שני- הפאלאס כבר ממש לא במקום האחרון, הם 14.

4. KirkH Member

אני די בספק שזה יהיה ההרכב שיפתח מחר את המשחק. סמרטין עדיין סוחב פציעה עד כמה שאני יודע (זו שהשאירה אותו בחוץ במוסקבה), אני חושב שלטיאגו יש יותר סיכוי לקבל את חולצת ההרכב ואולי אפילו פארקר יקבל שני משחקים נדירים בהרכב הפותח ברצף.

לגבי החוד, אני לא מאמין שמוריניו ישנה את הקונספציה שהביאה לו שלושה ניצחונות רצופים, זאת אומרת חלוץ חוד בודד. אולי זה יהיה קז'מן שיפתח על חשבון הנסיך האיסלנדי - אבל אני מאמין שזה יהיה על בסיס של חלוץ אחד.

השאלה הגדולה שתישאר פתוחה היא מעמדו החדש של ג'ואי קול. לא שאני מבין למה, אבל בחודש שעבר הוא קיבל המון קרדיט ויחד איתו המון דקות של דשא ובופעות בהרכב הראשון. אבל עכשיו גם לאור החזרה של רובן מפציעה ובעיקר אחרי שדאף וההולנדי הצעיר הוכיחו שיש ביניהם שיתוף פעולה נהדר - צריך לראות איפה מוצא את עצמו ג'ו קול. לדעתי מחר קול יהיה זה שיקבל את חולצת ההרכב כשדאף יורד לספסל ורובן מקבל תפקיד חופשי מאחורי החלוץ.

אבל כנראה שניצטרך להתאזר בסבלנות עד מחר כי לסוגיות האלה רק מוריניו יודע את הפיתרונות.

את זה אני כבר ממש לא מבין. על מה כל הרעש? אנדי ג'ונסון? אמתני??? ושות'? וויין רטלידג' אומנם עושה רושם של שחקן איכותי, אבל הוא עדיין היחידי שעוד איך שהוא תורם למשחק ההתקפי, אז הם ניצחו פעמיים ברצף (את ווסט ברום השוקעת ואת ברמינגהם שלא מצליחה להתניע את העונה שלה) מה הביג דיל?!?!

פאלאס עדיין קבוצה שמול קישור איכותי ודומיננטי כמו של ארסנל לא אמורה להיות מסוגלת לאיים בצורה ממשית על השער של האידיוט מגרמניה. צריך לזכור שג'ונסון יתמודד מחר מול שחקן מאוד מהיר כמו קולו טורה ולא מול ליצן סטייל דארן מור, צריך לזכור שוויין רטלידג' עדיין לא פגש מולו הרבה מגים איכותיים כמו אשלי קול (וכשהוא פגש אחד כזה בגשר הקבוצה שלו הפסידה בלי שרשמה שער זכות)...

הבעייה של ארסנל היא מנטלית ופסיכולוגית, שורה תחתונה אני לא חושב שהם יכלו לבקש יריבה יותר נוחה מקריסטל פאלאס. הכל כמובן תלוי באיך יתפתח במשחק. שער מהיר של התותחנים יוביל לדעתי לבליץ' קליל שישקיט את כל מי שמיהר לספיד את הקבוצה של ונגר. מצד שני, שער מהיר של פאלאס או חוסר הצלחה בכיבוש עד המחצית יכול להכניס את התותחנים למשבר יותר עמוק. בקיצור, לא הייתי ממהר לשבור תוכנית חיסכון כדי לשים כסף על פאלאס מחר.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

קירק קשה לי להאמין שגודיונסן שנמצא בכושר הבקעה נהדר ייצא מההרכב. אם צ'לסי תשחק אם חלוץ אחד אני מניח שזה יהיה הוא.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא רואה שינוי בהתקפה. גודיונסן בכושר נפלא, אין שום סיבה בעולם שמוריניו יפתח עם קזמן שגם ככה לא מרשים ממש על חשבונו של האיסלנדי. וגם אני לא רואה את מוריניו משאיר את דאף על הספסל כי כמו שקירק אמר... דאף ורובן נראים מצויין ביחד.

7. ג'רמיין דפו Member

צלסי קיבלה חיזוק משמעותי עם החלמתו של רובן,אישית אני חושב שהוא עולה אפילו על גיגס בגלל יכולת הסיום שלו מול השער. אבל מה זה ענייני יש לי מאמן לחפש על הראש...

8. KirkH Member

אז הוא שם שלושער מול הליצנים של ווסט ברום, זה לא הופך אותו לרונאלדו. שורה תחתונה התפקיד שלו אף פעם לא היה לכבוש אלא לעשות עבודה שחורה ולמשוך אליו שמירות שמפנות שטחים לחברים. שערים זה התחום של דאף / רובן / לאמפס וכמובן דידי לכשיחזור.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עובדה אבל שעכשיו הוא כן עושה אז מה אכפת לך.

10. ArsenalFan Member

אני לא טענתי שפאלאס קבוצה טובה מאיתנו, לא השוויתי בכלל במעמד של שתי הקבוצות וברור שאנחנו על הנייר חזקים מהם בכל פרמטר. אל תכניס לי מילים לפה. מה שכן, תסתכל על המומנטום החיובי והביטחון העצמי שפאלאס צוברים בשבועות האחרונים, פתאום הם מגובשים ומאיימים (כן, כן קירק- גם חבורת חוטבי העצים הזו מסוגלת לאיים). מנגד, תראה את הדינמיקה של העניינים אצלנו בקבוצה, את היכולת החלשה והמדרון התלול שמוליך למשבר. אפשר למנוע את זה, רק זה יצטרך להתחיל מחר וזה לא ייעשה בניצחון משכנע אלא רק בניצחון סיזיפי ומכוער. אני לא מאמין שכרגע הקבוצה מסוגלת להוציא כזה ניצחון, להגיע למשחק עם מנטליות אחרת (זוכר שלפני שנתיים הגענו לפולהאם אחרי 4 הפסדים רצופים והוצאנו ניצחון מכוער 1:0 מגול עצמי? עם כזו גישה), והיא פשוט צועדת לעבר משבר רציני ראשון אחרי הרבה מאוד זמן. זה קורה גם לקבוצה שלא הפסידה 49 משחקים! אבל מה זה חשוב, העיקר להתעלם בזכות הפרט הסטטיסטי הזה שהוא לא יותר מפיקנטריה יפה...

טעות. אחרי ההפסד ליונייטד, לא יכלנו לבקש יריבה נוחה יותר מסאות'המפטון כדי לשכוח את הכל ולהתחיל דף חדש, אבל סחטנו תיקו ועכשיו מצבנו גרוע בהרבה והביטחון שלנו ירד מאוד. שיגידו מה שרוצים על ההפסד ליונייטד שגרם כביכול לירידה בכושר, אני חושב שדווקא התיקו עם סאות'המפטון שבשבוע שעבר (היו כאן כאלו שממש צהלו ממנו), הוא משהו שנצטער עליו מאוד בשבועות הקרובים.

נערך לאחרונה ב: ‏5/11/04
  11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם התפקיד המרכזי שלו הוא באמת לא כיבוש שערים, אבל זה אחד התפקידים שלו. עדיין מצפים ממנו יותר מאשר דאף ורובן שיכבוש שערים.

12. KirkH Member

כל עוד הוא עומד ליד למפארד בסיום העונה עם המכסה של גביע הפרמיירליג על הראש ושותה שמפנייה - שיעשה מה בא לו. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/champions.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏5/11/04
  13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדרבי המנצ'סטרי:
    במפגש שהפך בשבועות האחרונים ל"קרב הבלתי-רשמי על פורום כדורגל אנגלי באייסוקר" ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) ייארחו חניכיו הבלתי-יציבים של סר אלכס פרגוסון את הסיטי הפצועים והחלשים של קווין קיגאן. סטרטפורד למעשה אמר קודם הכל. למרות שהדרבי של מנצ'סטר לא נחשב לרוב לאחד הדרבים החמים בעולם, הוא מושך עניין עצום במנצ'סטר וסביבותיה ויש לו חשיבות אדירה עבור שחקני הקבוצות והאוהדים משני המחנות. בסטטיסטיקות (שגם אותן סטרטפורד הביא - תודה! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx ) ניתן לראות שהמפגשים בין השתיים, בייחוד בשנים האחרונות, נוטים בבירור לטובת השדים האדומים, אך הסיטיזנס ינסו לשחזר את ההופעה הבלתי-נשכחת מהדרבי האיסטלנדס בעונה שעברה, שהסתיים ב4-1 לתכולים.
    אם כי המשחק הוא בראש ובראשונה על גאווה לוקאלית, שתי הקבוצות זקוקות בצורה די נואשת ל-3 נקודות ממנו. היונייטד מגיעים למשחק כפייבוריטים ברורים, והם מוכרחים לנצח כדי לשמור על פער 9 נקודות מצמד המוליכות הלונדוניות. סיטי מנגד נמצאת 5 נקודות בלבד מעל הקו האדום ובפורמה בינונית למדי לאחרונה, כך שגם עבורה המשחק יכול להוות קרש קפיצה למקום טוב יותר.
    בשתי הקבוצות ישנם חיסורים, אך בעוד שביונייטד פרגי ייאלץ להסתדר רק בלי רוד ואן-ניסטלרוי המושעה, אותו יחליף אלן סמית' הנפלא, קווין קיגאן ייאלץ להסתדר בלי הפצועים בן ת'אצ'ר, טרבור סינקלייר, קלאודיו ריינה, ג'ואי ברטון וסון ג'יהאי. משמעות הדבר היא שבסגל של קיגאן נוכל למצוא ילדים ממחלקת הנוער של המועדון כמו "המלאך" של איסטלנדס וילו פלאד, סטיבן גו'רדן, ברדלי "האח של" רייט-פיליפס ונדום אונוהא. האמת, עם איך שהותיקים של סיטי משחקים, אני בכלל לא בטוח ששילוב הילדים הרעבים במשחק הוא דבר רע.
    http://www.4thegame.com/media/00/02/39/flood_willo_mcfc_profile_2004.Xxx
    האירי הצעיר וילו פלאד ינסה לקנות את עולמו מול היריבה העירונית השנואה

בשני מפגשים בין השתיים בעונה שעברה באולד-טראפורד (האחד בסיבוב החמישי של הגביע) היונייטד ניצחו בקלות, וגם הפעם, עם כל הרצון הטוב, אני לא רואה את הסיטי מפתיעים. 3-1 ליונייטד בסיום.

בורו - בולטון: (ראשון, 16:00, שידור ישיר בספורט 5+)
    בקרב בין שתיים מההפתעות הנעימות של העונה עד כה, יתארחו הוונדררס השנויים במחלוקת של סם אלרדייס אצל בולו זנדן ומידלסברו. בורו מגיעה למשחק במצב-רוח מרומם, לאחר נצחון היסטורי על לאציו ביום חמישי בגביע אופ"א, בעונתם הראשונה במפעלים האירופיים. גיבור ה2-0 היה בולו זנדן, שכבש צמד אישי מבריק. זנדן, יחד עם שחקני הרכש הטריים ריי פארלור, מארק וידוקה וג'ימי פלויד האסלביינק, התחילו להיכנס לפורמה בשבועות האחרונים, מה שמתבטא גם בתוצאות בליגה, שם בורו כבר זינקה למקום החמישי. שחקנים נוספים שהיוו גורם חשוב בשיפור שמתרחש בריברסייד הם הצעירים, בראשות סטיוארט דאונינג, שכבר מועמד לסגל נבחרת אנגליה לקראת משחק הידידות בהמשך החודש מול ספרד. צעירים נוספים שזכו לצ'אנס בגלל מכת הפציעות שפקדה את המועדון והרשימו הם ג'יימס מוריסון וטוני מק'מהון, והם גם צפויים לפתוח בהרכב - שימו עין.
    http://www.4thegame.com/media/00/02/37/downing_stuart_mfc_profile_2004_new.Xxx
    לסטיוארט דאונינג יש לאחרונה הרבה סיבות לחיוך - בקרוב בנבחרת?

בולטון מנגד מגיע למשחק ממרומי המקום הרביעי בטבלה, אך היא עמדה תחת ביקורת כבדה בשבוע האחרון מצידו של מנג'ר ניוקאסל גרהאם סונס. הסקוטי הססגוני ביקר את הוונדררס על סגנון המשחק הקשוח והמיושן בו הם השתמשו בנצחון 2-1 מול ניוקאסל שלו. גיבור הנצחון היה ג'יי-ג'יי אוקוצ'ה, בזכות זריקות החוץ הארוכות שלו, שהתגלו כנשק קטלני מול ההגנה הרעועה של המגפייז. אולם מחרתיים בולטון תפגוש את אחד מצמדי הבלמים המרשימים של הליגה, כריס ריגוט וגארת' סאות'גייט, כך שהם לא יכולים לסמוך על זריקות החוץ הארוכות כטקטיקת התקפה. היעדרם של חלילו פאדיגה, איבן קאמפו ופלורנט לאביל לבטח לא יקל את המשימה עבור חניכיו של אלרדייס, אבל הם לפחות יכולים להיות מעודדים מכך שראדהי ג'אידי הנפלא ייפתח במרכז ההגנה למרות ששבר את אפו.
    המפגש מחרתיים יהווה שיחזור של גמר גביע-הליגה מהעונה שעברה, אותו ניצחה בורו בתוצאה 2-1. גם במפגש בין השתיים באיצטדיון הריברסייד בעונה שעברה ניצחו בורו (2-0), וגם ביום ראשון, למרות הפתיחה הנפלאה של הטרוטרס, אני צופה תוצאה דומה. אני אלך על 2-1 לבורו.

14. toon-UPON-tyne Member

חחחח, גודיונסון עושה מה בא לו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

אני דווקא לא מסכים שהתפקיד של גודיונסן הוא לא הבקעת שערים וזה עבודה שמושארת דווקא לקשרים ההתקפיים של צלסי. גודיונסן הוא חלוץ גבוה עם יכולת סיום טובה והרבה איכיות נוספת. רואים אצלו שיפור גדול מעונה לעונה ואני חושב שכשמוריניו שם אותו בהרכב הוא מצפה ממנו למחץ ולשערים.
    אולי באמת אבל עם כל החלוצים שיש ב צלסי מוריניו יכול להרשות לעצמו לייעד לו תפקיד של מכין מצבים, מושך בלמים, בכל מקרה אתה צודק שכחלוץ מטרה יש לו מתחרים הרבה יותר רציניים ממנו בצלסי(שגם להם יש איכויות רבות נוספות), רק שכרגע הם לא ממש פוגעים (לפחות מבחינת שערים, מבחינת יכולת תעדכן אותי אתה כי אני לא ראיתי משחקים של צלסי). מה עם דרוגבה באמת? הוא פצוע או שסתם לא ראיתי אותו הרבה זמן ברשימת המבקיעים?

האמת, יכל להווצר לי הרושם שמלך השערים של צלסי העונה הוא גון טרי...

15. ArsenalFan Member

דרוגבה פצוע, וגודיונסן נכנס לכושר למעשה רק בשבועיים האחרונים. במשחקים הקודמים, גם בליגה וגם באירופה, הוא נראה חיוור לגמרי והיה לגמרי לא אפקטיבי. באירופה טרי הוא מלך השערים, לא? הוא כבש בכל שלושת המשחקים הראשונים.