מחזור 13 בליגת העל - הפועל מאכזבת עם 1:1 מול עכו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏11/12/09.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום הם קיבלו קצת יותר מחצי מנה...4 וגם זה מבזה ובאמת לא משנה מאיזה קבוצה אתה מקבל. אם זו מכבי חיפה או מנצ'סטר סיטי, עם איך שפ"ת נראית זה פשוט מבזה. אני מרחם על האוהדים שלה...באמת שלידה סנטה קולומה נראית כמו קבוצת ליגה לגיטימית, ואין לה תקציב של 10.7 מייליון שקל.

אגב אם למשיהו עוד היה תהיות לגבי בני יהודה, היום היא סיימה את הסיפור עם 2:2 מול ב"ש...11 הפרש וזהו, אפשר להשאיר את המאבק להפועל ולמכבי חיפה.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן בעונת 2001/2 מכבי ת"א ניצחה את צפרירים חולון 2:6, את בית"ר ירושלים 0:7 ואת עירוני ראשון לציון 1:10.

אני לא יודע בנוגע ליורדת השניה אבל אתם יכולים להגיד מזל טוב ליורדת הראשונה מהליגה המורחבת של אבי לוזון, הפועל פ"ת. מי תהיה השניה? תודו שזה יהיה מצחיק אם יחנכו את המגרש החדש בשנה הבאה בפ"ת ושתי הקבוצות יהיו בלאומית.

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/09
  3. alexshw Member

2000/01, הם גם סיימו עם הכי הרבה הבקעות בגלל המשחקים האלה.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק. בכלל מכבי ת"א באותה עונה היתה קבוצה מאוד מהנה, הרבה גם בגלל שהיא התחילה לשחק מהמחזור ה-7 בערך כשהיא היתה בפיגור של איזה 10 הפרש...מכבי גם ניצחה את בית"ר ירושלים במחזור 17 אם אני לא טועה 0:2 בפרידה מאובארוב והנחילה לה הפסד בכורה שבעצם היה הסיפתח להתפרקות של ה"אימפריה של גד זאבי".

דור הלוי רואה אדום בצדק...אני אישית מאוד מחבב את דור הלוי כי אני מכיר אותו אישית הוא גם גר בשכונה פה..אבל עדיין משחק מלוכלך שלו, יאמר לזכותו שהוא היחידי מבין כל שחקני פ"ת שירד לגליצ'ים במשך כל המשחק...דוידוביץ' אפילו לא נגע בכדור...זה הכי עצוב.

5. Love Is Red Member

הפועל באר שבע בפעם השנייה העונה חוזרת מפיגור של 2-0 ומוכיחה שלמרות התוצאות הנוראיות מול מכבי חיפה, הפועל תל אביב ומכבי תל אביב יש לקבוצה הזאת מה לומר והיא עוד יכולה להפתיע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אני מקווה רק שבמשחק הבא נצליח לנצל את המומנטום אם נכנס אליו לידי ניצחון.
    ולמרות שהפועל חיפה ניצחה את המשחק האחרון אפשר לומר שבאר שבע יכולה וצריכה לנצח את הפועל חיפה.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל ב"ש לא יכולה להפתיע אף אחד...יותר מזה שב"ש חזרה היום אפשר להגיד שבני יהודה איכזבה...עם חוליית הגנה כמו שלה גם האין התקפה של מכבי ת"א עשתה ממנה צחוק...ב"ש קבוצה של מקומות 6-8 לא מעבר. מבחינה הגנתית הקבוצה שווה מקום 13, מבחינה התקפית אין לה הרבה מה למכור...דוד רביבו כבר מזמן זה לא דוד רביבו שאנחנו מכירים מלפני שנתיים. מאור מליקסון עדיין ילד בראש ועם כל הכבוד ליאור אסולין זה לא חלוץ שיכול להוביל קבוצה. קדוסי שחקן נחמד, לא מעבר. אין בב"ש שחקנים רעים ושחקנים עם המון כישרון, בדומה למכבי ת"א. ב"ש עם כל הכבוד רק עלתה מהלאומית ובשבילה לסיים מקום 6-8 זה בסדר גמור...אם אני במקום אלונה, אני מנחית את קשטן בקיץ לב"ש, זה אולי יהיה פיתרון טוב ל-2 הקבוצות, קשטן עדיין למרות הנבחרת המאמן הכי טוב בליגה שלנו וגם עם הרקורד הכי טוב בליגה וב"ש תשפר את היחסי ציבור של הקהל שלה.

7. alexshw Member

גאדיר ולדו היו רעים אפילו היום. מאוד מדאיג אותי. כעיקרון הפועל פ"ת הכניסה את מכבי חיפה למשחק בכח.
    ראיתי בחצי שעה ראשונה משחק חושך של האלופה.
    אני עוד לא הייתי ממהר להוציא את מכבי חיפה מהמשבר שנקלעה עליו(בליגה זה בעיקר מבחינת צורת המשחק, אבל גם עלה לה בהפסד למכבי ת"א).
    ברור לי לגמרי שמול בני יהודה יהיה הרבה יותר קשה.
    המשחק היום היה משחק בדיחה.

8. איגור .פ. Member

לא ראיתי את המשחק אבל הפועל פ"ת מצטיירת כקבוצה שלא מגיע לה להשאר בליגה.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין שום דבר שאפשר לקחת ממכבי חיפה בנוגע למשחק הזה...פשוט כלום. אין לי ספק שאם היתה קבוצת כדורגל אפילו ברמה של הפועל רעננה על המגרש, שהיא קבוצה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר טובה עם דגש על הרבה יותר טובה מהפועל פ"ת, יכול להיות שמכבי חיפה היתה מנצחת היום, כנראה שכן, אבל היא היתה מזיעה בשביל לקחת את הניצחון, לא מטיילת בשבילו.

זה פשוט מרגיז לראות ככה משחק כדורגל, גורם לי להתעצבן על מה אני משלם כסף, למה? מה עשינו רע שאנחנו צריכים לראות את הפועל פ"ת בליגה שלנו? למה? אני בטוח שגם במכבי חיפה היו מעדיפים את הפועל פ"ת כקבוצה טובה ולא כמו מה שהיא נראית השנה.

שבוע הבא הפועל פ"ת מארחת את הפועל עכו. אפשר לסמן כבר עכשיו בטוטו 2.

הפועל עכו נגד הפועל ת"א ב-6 בינואר 2010.

10. ארסנל ונגר Member

הרעיון להגדלת הליגה נכשל בפעם המי יודע כמה, עם עוד תבוסה תוצרת מכבי חיפה.
    אני חושה שזה מה שמצפה לנו כמעט בכל משחק כאשר מכבי חיפה או הפועל תל אביב תפגוש את אחת מקבוצות הבטן ומטה.
    אני חושב שצריך לשנות את שמה של הליגה מ"ליגת העל" "לסיבוב ט", כי אין הבדל בין מפגשי ליגת העל לבין מפגשי סיבוב ט בגביע המדינה שהתרגלנו לראות.

11. Hapoel B"s Member

חבל שלצד דבר אחד טוב כמו לפתוח עם קשר אחורי אחד(יוסי אופיר) הוא עושה 2 דברים רעים ביותר:
    זה כבר נראה שקוף ומגעיל.רואים שיש משהו בין קדוסי לבין עזורי.אתה מעלה את פדידה ולא את קדוסי?!מה אתה רציני?!פשוט בושה.
    למה אחרי שנדב קידר שיחק טוב ב-2 המשחקים האחרונים אתה שוב נותן למוריירה ופרגל את המקום בהרכב?פשוט בושה.

לפעמים בא לי שנפסיד רק כדי שאלונה תעיף את הליצן הזה קיבינמט.

12. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לא הייתי ממהר לחרוץ את גורלה של הפועל פ"ת, מקווה גם שהיא לא תרד, זה מועדון גדול בכדורגל הישראלי, אמנם שנותיו המפוארות התרחשו לפני כ-50 שנה, אך בכל זאת לא הייתי רוצה לראות אותם בליגה השניה.
    אין עוררין על החולשה של המלאבסים, אך גם בליגות הטובות בעולם תוכלו למצוא מדי עונה קבוצה שמשמשת כבשר תותחים לגדולות, בקטע הזה אנחנו לא שונים מאף ליגה.

לגבי חיפה, שמח על הניצחון וגם על כך שלא ספגנו שער, זה חשוב בשביל יחס השערים, אך המשחק הזה הוא לא מדד לשום דבר.
    עותמאן היה המצטיין במגרש, הציג רוח לחימה ועשה המון תנועה, מצוין! אני מעדיף אותו על פני משומר, חבל שאלישע לא חושב כך.
    אלישע רצה לתת לדוטרה קצת כבוד בכך שהכניס אותו במהלך המחצית השניה, אני בטוח שגם הברזילאי יודע שזהו משחקו האחרון בקבוצה, קיבל משחק פרידה, הגיע הזמן להגיד שלום.
    הפנים לבני יהודה, שזה למעשה סיפור אחר, אמנם אנו יותר טובים מהכתומים אך לא צפוי לנו טיול קליל, ממש לא, בטח לא כאשר עטר חוזר לעצמו.

13. שגיא Guest

ניצחון מבאס. שיחקנו רע וניצחנו 4-0 כשתכלס לפחות חצי מהזמן בכלל לא שיחקנו כדורגל. כבר רשמו לפני, מכבי חיפה בהחלט נוהגת לרחם. גם לפני שלושה מחזורים מול אחי נצרת היינו באותו מצב עם אפשרות לדרוס וזה לא קרה. בכל אופן, ניצחון זה ניצחון.

ב25 הדקות הראשונות לא ראינו כלום וכבר חששתי שהמשחק הזה יגמר בלי ניצחון ואז הגיע מהלך כדורגל נהדר שהסתיים בשער גדול של גולסה. המזל הוא ששתי דקות אחרי רפאלוב הצליח לכבוש מהכדור החופשי ובעצם לסגור את האפשרות שהפועל פתח תקווה לחזור למשחק. ארבייטמן כמובן הוסיף שני שערים ושיפר את מאזנו.

ואם נהיה קצת יותר פרטניים. נתחיל עם הפחות טובים. בראש ובראשונה דבלשווילי, אני לא יודע אם זה בגלל הפציעה שהייתה לו או לא, אבל כבר תקופה הוא לא מתפקד. הוא מאבד כדורים על ימין ועל שמאל ולא עושה יותר מידי פעולות חיוביות. צריך להחזיר אותו לעניינים ומהר כי ארבייטמן לא יוכל לשמור על קצב כיבוש קשה לאורך כל העונה. גם המחליף שלו, מוחמד גאדיר לא ממש נכנס למשחק ולא היה מעורב.

מי שכן ראוי למילים טובות הוא עלי עותמן. כמו כל הקבוצה פתח לא טוב את המשחק עם כמה פעולות לא טובות, אבל בהמשך השתפר מאוד והוכיח שהוא ראוי לשחק בהרכב. יש לו הרבה דברים שאין למשומר - טכניקה, יכולת הרמה תוך כדי תנועה וגם משחק הגנה טוב ממנו לדעתי. לפעמים הוא מרשה לעצמו יותר מידי, אבל זה משהו שאפשר יהיה לעבוד עליו. אני מאמין שהוא ימשיך לזכות למקום בהרכב גם בהמשך וכפי שאמרתי, הוא ראוי לכך.

סופסוף אלישע נתן לרפאלוב לסיים משחק שלם. אחרי השער שלו רפאלוב התחיל לשחק הרבה יותר משוחרר. הוא כנראה היה צריך את הגול הזה כדי לשחרר לו איזה בורג בראש. אמנם לא משחק גדול, אבל משחק טוב ועכשיו הוא יצטרך ליצור המשכיות. אני גם מקווה שאלישע לוי אכן יאפשר לו ליצור את ההמשכיות הזאת.

14. alexshw Member

אה, וכשהיה 7:1 להפועל ת"א אז הליגה הייתה הצלחה?
    אז דעתי היא שלמרות חסרונות כמו שראינו היום, בכל זאת ליגה של 16 יותר מעניינת. אז כן יש חסרונות, אבל בליגה של 12 אין צעירים ואין שערים.
    אז אם צריך לפעמים לסתום את האף, את לא נורא. עדיף מאשר להרדם בעוד 0:0 במשחק העונה של שתי קבוצות שפחדו לעבור את החצי עם יותר משני שחקנים.

נוח מאוד לקפוץ במשחקים כמו היום באורווה, אבל מה עם ב"ש, עם הפועל חיפה?
    אפילו קבוצה כמו עכו לא עושה חיים קלים להרבה קבוצות. מובקעים שערים בכל המשחקים, גם כשאין כאלה פערים בין הקבוצות.

תאמינו לי העונה מי שהורג את העניין בכדורגל תוצרת כחול לבן, הם קודם כל ערוצי טלויזיה, שמזלזלים בצופה.

15. ארסנל ונגר Member

אני מניח שאתה מאלה שקוראים ולא מבינים או שפשוט לא קוראים.
    בפירוש כתבתי את שמה של הפועל תל אביב באותו ההקשר.

לגבי ה"יתרונות" שציינת, השערים הם תוצר ישיר של הרמה הנמוכה.
    אין פלא שארבטימן ושכטר כבשו כבר כל אחד מספר שערים דו ספרותי,
    לא שאני מזלזל חלילה ביכולתם, אבל אין ספק שהמספר היה נמוך יותר אם הליגה הייתה באותה המתכונת של שנה שעברה.