מחזור 13 בליגת העל: סימן לבאות? ב"ש אלופת הסיבוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏8/12/17.

1. Raulito Madridista

לרוב אני מדלג על הפינה הזו ב-'וואלה' שמביאים את המספרים לקראת המחזור מאת אתר 'סקורר', הפעם מצאתי כמה דברים מעניינים:

# מכבי חיפה כובשת בממוצע כל 14 איומים לשער. רק לשלוש קבוצות יש רקורד גרוע ממנה. במחזור האחרון היו לה 18 איומים לשער - הכי הרבה מבין כל הקבוצות.
    # הפועל באר-שבע כבשה 22 שערי שדה (הכי הרבה בליגה). 12 מתוכם הגיעו דרך האגף השמאלי, האגף של אנתוני וואקמה האדיר.
    # מצד אחד בית"ר, הקבוצה שכבשה הכי הרבה פעמים העונה במהלך 45 הדקות הראשונות (16). מצד שני רעננה, הקבוצה היחידה בליגה שטרם כבשה במהלך המחציות הראשונות. האם המפגש יוכרע כבר בפתיחה?
    עדיין במשחק הזה: בית"ר ירושלים מדורגת רק במקום השישי בליגה במספר האיומים שלה לשער בממוצע למשחק (12.6). מנגד, קבוצתו של בני בן זקן כבשה את מספר השערים הגדול ביותר העונה (30). יחס איומים לשערים של שער כל חמש בעיטות. מזל או איכות?
    # תשעה מתוך 16 שערי השדה שכבשה העונה מכבי נתניה הגיעו דרך האמצע (הכי הרבה בליגה). על הנתון הזה אחראי יותר מכל עלי מוחמד, אחד השחקנים המצטיינים של הסיבוב הראשון. על פי הנתונים הסטטיסטים בלבד, הקשר המרכזי הוא אחד המתקלים, המוסרים והדריבלסטים הטובים העונה בליגה שלנו.
    # הפועל חיפה היא הקבוצה שספגה את מספר השערים הקטן ביותר עד כה העונה (10). בנוסף, האדומים גם ספגו הכי מעט שערי שדה בליגה (7). הרבה בזכות הבלם המצטיין שלהם, גבריאל תמאש, שמחזיק בנתונים סטטיסטים מרשימים (76% ניצחון במאבקים, 76% הצלחה בניסיונות התיקול ו- 8.5 חילוצי כדור במשחק).

הנה טבלת איבודי הכדור בליגה:

https://img.wcdn.co.il/f_auto,w_700/2/5/2/3/2523046-46.Xxx
    [שימו לב שוואקמה למשל מדורג גבוה אבל ברור שהוא לא משחק לרוחב ותמיד מנסה דריבל או משהו מתוחכם].

2. Drama2 הסמל מעל הכל

לא להשאיר את וואקמה עם שומר בודד כשהוא מקבל כדור, ושאלוהים יעזור לכל המאמנים.

3. Melikson24 Member

צ'יבוטה שחקן כל כך מוכשר ובו זמנית כל כך לא חכם.
    מאחל לו לברוח מהארץ כמה שיותר מהר לאיזו אוסטריה וינה כדי שילמד כדורגל. הוא עדיין צעיר.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

קנדיל מבחינה התקפית מגן מאוד מרשים.
    לא פעם אני רואה אותו עושה פעולות שאני גם לא רואה מווינגרים בליגה שלנו.

5. zivmay Member

הקרב בין צמד הדפרים של הכדורגל הישראלי יוצא לדרך.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

חצי שעה של משחק, 0-0 בסמי עופר. מעט מדי כדורגל. נגיחה של קהת אחרי תרגיל בקרן הסתיימה בשום דבר, בעיטה חזקה של בוזגלו נעצרה די בקלות ע"י איינוגבה וקאיו צריך חמש דקות בשביל להשתלט על כדור ולבעוט במגן אשקלוני. חוץ מזה שום דבר.

7. Butragueño מנהלים

למי שתהה למה אני מתכוון כשאני אומר כל הזמן שזו קבוצה לא מאומנת. רמי גרשון כל הזמן נותן כדורים לבן הרוש שתחת לחץ, רוקביצה לא מקבל כדורים לשטח אלא כל הזמן כדורים חזקים לגוף, בוזגלו וקהת לא רואים את הכניסות של רוקביצה וסולליך לרחבה וכל שחקן שמקבל כדור מוסר אחורה אוטומתית. אף שחקן לא מכיר את החבר שלו, אין שיטה אין כלום.

הייתי אומר שאני ממש רוצה שאשקלון תנצח, אבל היות ואפילו הפסד בדרבי לא העיף את הלוזון הזה, מה כן?

8. טל. Member

מה ההבדל בין חיפה לאשקלון? חוץ מהצבע של החולצות אין שום הבדל.

כצפוי.

9. alexshw Member

אני חושב ששחר פשוט כפה על אלאך את השארת לוזון ובתקשורת כמובן שידרו את מה שהזקן רוצה שישדרו.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לקח למכבי חיפה איזה 25 דקות בשביל להבין שאשקלון צריכה לחזור הביתה ללא נק', אבל הקבוצה לחוצה וטועה ברגע האחרון. כבר ראיתי העונה משחקים יותר גרועים, אבל שערים עדיין לא רואים. הבעיה היא שבחצי השני עלולה אשקלון לגנוב ניצחון. כבר ראינו את זה בחודשים האחרונים לא פעם שהגנת מכבי חיפה לא מסוגלת לשמור על רשת נקייה. ההתקפה הולכת קדימה, רוצה להצח בכל מחיר, ואז היריבה מנצלת את חולשת ההגנה הירוקה. אותי זה לא יפתיע אם זה שוב יקרה.

11. Butragueño מנהלים

מעניין אם גם המחצית הזו היא "אחת המחציות הטובות שלנו העונה, הקבוצה נלחמת", כמו כל מחצית.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחצית. לדעתי יובל נעים מרוצה. עדיין אין שערים ומכבי חיפה לא בדיוק הצליחה ליצור כמויות של הזדמנויות. ברגע שהלחץ עולה בחצי השני מתפרצת אחת יכולה להספיק לאורחת.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

גם חיפה וגם אשקלון קבוצות מביכות. היו מלא מצבים של הגנה מפורקת וקבלת החלטות רעה, לשני הצדדים.
    אם היו לקבוצות שחקנים עם מוח, זה 4-2 חיפה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה למה שאני מתכוון. כבר ראיתי העונה משחקים בהם מכבי חיפה אפילו לא מצליחה בתשעים דקות לאיים על השער. בנתיים ראיתי מספיק שטח בשביל להבקיע, אבל ברגע שקאיו צריך חמש דקות ברחבה בשביל להשתלט על הכדור בחיים לא נראה שערים. אשקלון הצליחה בעיקר ב-25 הדקות הראשונות להראות שהיא מסוגלת לצאת מסמי עופר עם הנקודות. גלזר אולי לא התאמץ במיוחד, אבל גם בהגנת חיפה רואים חורים.

הניחוש שלי. אם מכבי חיפה לא כובשת עד הדקה השישים הסיכויים לאשקלון עולים.

15. סמואל אטו Member

מתי שהוא השבוע יצא לי לראות "מגרש פתוח" ובדיונים לקראת מחזור השבת אייל לחמן השתפך(כהרגלו) על נריוס ולאסקיס של בני יהודה. לכך הגיב בזלזול משה פרימו "נראה ביום שבת כמה הוא טוב".
    שיעור בצניעות.