מחזור 13 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rudess, ‏18/11/05.

1. George Best Member

כל הכבוד טל על הסקירה המצוינת באמת אבל נדמה לי שיש לך טעות אחת-גיגס עדיין לא חזר מהפציעה

2. Rudess Member

אתה צודק בהחלט, גיגס עדיין פצוע.

3. cityblues beter dead than red

כל הכבוד על הפריוויו.
    למרות שהבטחתי לאיתי שאעשה פריוויו על המשחק,שמחתי לראות שעשית עבודה טובה.

רק ששכחת לציין בסטטיסטיקות שהמאזן בליגה מתייחס גם לליגות הנחותות(Division-1,2).

4. city Member

תודה על המחמאות.
    בקשר לסטטיסטיקות, יש את המאזן של המשחקים בפריימרליג ויש את המאזן של כל שאר הליגות, לא חשבתי שצריך לציין שזה מתייחס גם לליגות הנחותות כמו שאמרת, אבל אני אזכור לפעם הבאה.

בקשר למשחק, אני מקווה שנצליח לנצח. בלקבורן קבוצה שהשתפרה בזמן האחרון ואצלנו ג'ואי בארטון מושעה, אבל אני סומך על סאנג'י ואיירלנד שיתנו לרובי סבאג' קרב טוב במרכז השדה.

5. Hammers Fan Member

עד אתמול לא הצלחתי להתאפק לקראת הדרבי מחר נגד טוטנהאם, אבל אז חזרתי הביתה וקיבלתי את הידיעה המזעזעת על גיל, שרוקנה אותי מהתלהבות והחזירה אותי לפרופורציות נכונות יותר.

אבל כדי לחזור איכשהוא לאיזושהיא שגרה, הנה כמה מילים לקראת מחר.

אני לא יודע כיצד האוהדים של טוטנהאם מתייחסים למשחק מחר (עזבו את הזווית הישראלית שבה בא לכם לכם להכניס לבניון), אבל עבור אוהדי ווסט האם זה הדרבי הגדול מכולם, אפילו יותר מזה נגד מילוול (מילוול אף פעם לא הייתה בליגה שלנו, זה כמו לשחק סטנגה נגד אחיך הקטן והמרדני, גם אם הוא מצליח לנצח אותך מפעם לפעם). טוטנהאם היא האנטיתזה של ווסט האם, קבוצה צפון-לונדונית עשירה עם נינוח של שחצנות וניתוק מהמציאות ("רונאלדו בקרוב תרנגול", "בקהאם בדרך לליין" http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ) ואם להוסיף שמן למדורה, במרווח הזמן הגדול בין המפגש מחר למפגש האחרון (נצחון 2-0 של הפטישים במרץ 2003) הספיקה טוטנהאם לבעוט בנו כאשר היינו חסרי הכרה על הקרקע בכך ששדדרה מאיתנו שניים משחקני הבית המוכשרים ביותר שצמחו באפטון פארק זה שנים כאשר היינו בעיצומה של תקופה קשה בליגת המשנה. אבל שיא ההשפלה הייתה גישתה של טוטנהאם בתקופה ששיחקנו בצ'מפיונשיפ. טוטנהאם קיבלה החלטה להפוך אותנו לפח הזבל שלה לשחקני סגל לא מוצלחים. אבל ווסט האם כמו ווסט האם שאני אוהב לקחה את הלימון והפכה אותו ללימונדה- מאטי את'רינגטון התפתח לאחד השחקנים המלהיבים ביותר שלנו בשנים האחרונות (ואף נבחר לשחקן העונה של האוהדים בעונתו הראשונה לאחר היציאה מהפריזר בליין), בובי זאמורה היה זה שהתעלה מתי שבאמת היה חשוב ובעצם העלה אותנו ליגה בעוד שטדי שרינגהאם (הגיע מפומפי, אני יודע, אבל האקסית המיתולוגית עדיין שוכנת בליין) מבקיע בצרורות, הפך לדמות מובילה בחדר ההלבשה ולמנהיג שמבדיל בין קבוצה מבוהלת בעונתה הראשונה בפרימיירשיפ לקבוצה סמוכה ובטוחה במרכז הטבלה.

התערובת שתכיל היסטוריה, שוני תרבותי בין הקוקנים המזרח-לונדונים ליהודים צפוניים, אלמנט הנקמה לאחר שנתיים של המתנה, הרצון העז של את'רינגטון וזאמורה להתנקם במועדון שלא נתן לשניהם סיכוי והקפיא להם את הקריירה והרצון הקולקטיבי לסגור חשבון עם הבוגד ג'רמיין דפו (לא תשמעו ממני מילה רעה על מייקל קאריק) משכנעת אותי שיש לנו סיכוי לא רע בכלל לנצח מחר.

המינוס הגדול ביותר מבחינתינו יהיה חסרונו של נייג'ל ריאו-קוקר, ששבר את הקרסול ויעדר שישה שבועות. אין לנו שחקן 50/50 אחר בסגל שמשלב באופן כל כך שלם מהירות עם הכדור, עין לכדורים עמוקים, דינאמיקה ללא כדור וגם עבודה הגנתית. פחדנות של פארדיו תכניס את כריסטיאן דיילי כקשר הגנתי יחס עם היידן מאלינס (מה שישאיר אותנו ללא מהירות במרכז המגרש), אני גם לא אוהב את האפשרות של הכללתו של קרל פלטשר במרכז המגרש, הוא אמנם דומה יותר לריאו-קוקר במאפיינים שלו כשחקן, אבל לא איכותי מספיק לדעתי כדי לשאת את האחריות במשחק כל כך חשוב. האפשרות האידאלית היא לתת למארק נובל את הופעת הבכורה שלו בהרכב הפותח בפרימיירשיפ. אפשרות נוספת היא להעביר את בניון למרכז ולהציב את בליון/אליאדייר על כנף ימין.

לצערי אני אהיה בבסיס בזמן המשחק וחוץ מרבע שעה פה- 10 דקות שם, אני לא אזכה ממש לראות את המשחק. אני מצפה לקרוא כאן בסופ"ש הבא חוות דעת אובייקטיבית באמת לגביו.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחחחחח ערן, מה אומר ומה אגיד?
    קודם כל, אם מישהו בחר להפוך ל"פח הזבל" שלנו זה אתם. כן, נתנו את זאמורה תמורת דפו ואת את'רס תמורת קאנוטה (אל תשכח אותו), אבל זה הגיע אחרי היענות מוחלטת שלכם, שעבדה רק לטובתכם.
    כן, יש כאן יוקרה, האוהדים לא רוצים להפסיד בדרבי גם אם זה מיני-דרבי (והכל מתגמד כשזו לא ארסנל), אבל אני בטוח שהאווירה תהיה מחשמלת.
    אני יודע שבניגוד לסימפטיה שאני רוכש לפטישים, רוב אוהדי טוטנהאם התקשו שלא לשמוח לאיד כשווסטהאם ירדו וזה מובן - בכל זאת יריבה שעברה תקופה קשה, אבל עכשיו המפגשים האלה חזרו והקהל תמיד בולט במיוחד במפגשים כאלה, כשיש רצון להוכיח מי הכי רועשת בעיר.
    על המגרש נטו אני אעביר את מה שהקבוצה שלי תעמיד מחר. ראוטלדג' הוא הנעדר הרציני היחיד מהמשחק (בונייבצ'ביץ' ואל חמאדואי לא ממש נכללים בסגל בדרך כלל), הייתי רוצה לראות במשחק כזה דווקא את סטיבן קלי במקום הסיוט הקנדי, אבל רוב הסיכויים שיול יעמיד את סטאלטרי על את'רינגטון. בקישור כנראה נחזור למערך של לנון - קאריק - ג'ינאס - דאווידס, אם בניון יפתח קשר ימני בטח יול יעלה את דאווידס עליו, ואני מקווה שג'ינאס ימשיך בהשתפרות. אה, ואם מרטין יול למד בדרך פלא לקרוא ולכתוב עברית - תן לרובי קין קצת יותר דקות מהרגיל.

7. Hammers Fan Member

משום מה קוסמת לי העובדה שהמשחק הזה יוקרתי וחושב יותר לנו מאשר לכם. זה יכול לעבוד לטובתנו. למרות שמבחינת אווירה ושנאת ראש בראש עדיין אין על הדרבים שלנו עם מילוול (אחח...הזכרונות מהצ'מפיונשיפ).

לגבי "פח הזבל", זו לא שאלה של מי בחר ולמה הוא הסכים, זו עצם הגישה של טוטנהאם בתקופה שהיינו ליגה אחת מתחת: "מה נעשה עם טאריקו? אולי כדאי להרים טלפון ללא-יוצלחים האלו ממזרח לונדון, הם מוכנים לקבל כל אחד במצבם" http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx . זה גם לא נכון לומר שאנחנו רק הרווחנו מהשחקנים האלו. טאריקו כאמור החזיק בדיוק 27 דקות אצלנו, רברוב היה נפל גמור.

אבל לא צריך יותר מדי בילד-אפ, המשחקים עם טוטנהאם תמיד ענקיים, ה4-3 הענק ב96' משער נצחון מהפנדל ההוא של ג'וליאן דיקס, זכור לי גם נצחון 2-1 נפלא משער נצחון של ברקוביץ' שקפץ לתוך יציע מלא פטישים מאושרים (נכון שאני לא מת על כל מיני שטיקים ישראלים באנגליה, אבל זה היה רגע ענק שאף אחד חוץ מצבר אמיתי לא היה עושה כל כך יפה). אמנם לא יצא לי לראות בגלל יום כיפור, אבל קשה לשכוח גם את אותו 3-2 דרמטי לספרס בליין לפני ארבע שנים. ווסט האם וטוטנהאם תמיד היו קבוצות שדגלו בכדורגל התקפי ואטרקטיבי, מפגשים בינהן לא יכולים להיות יותר מדי משעממים.

מחר הייתי הולך על ההרכב הבא (בהנחה שקארול חוזר ואנטון פרדיננד כשיר לאחר המשחק שלו בצרפת):

---------------------------קארול---------------------
    קונצ'סקי----------פרדיננד---------גאבידון-------רפקה
    את'רינגטון---------נובל------------מאלינס-------בליון
    --------------------------בניון----------------------
    -------------------------זאמורה--------------------

הגיע הזמן שהרווד יקבל קצת מנוחה כדי להתאפס מחדש, טדי לא מסוגל להחזיק 90 דקות ועדיף לנו אותו כג'וקר על הספסל, המהירות והטכניקה של בליון מתאימים כמו כפפה לאגף ימין והאיכויות של נובל יכולות להתברר כמלהיבות יותר מאלו של ריאו-קוקר אם יתנו לו צ'אנס ראוי. אני בטוח שבניון יהיה יעיל ומגוון יותר מאחורי החלוץ מאשר לאורך הקו הימני וזאמורה הוא למעשה חלוץ המטרה היחיד שלנו בסגל, הוא היחיד שמשחק טוב עם הגב לשער, הוא היחיד שמציע משהו בקרבות האוויריים ויש לו את מוסר העבודה הגבוה ביותר בין החלוצים. הוא מתאים לתפקיד הזה יותר מהרווד, למרות שהרווד בסך הכל הכללי חלוץ טוב יותר במערכים מסורתיים יותר (ומשום כך זאמורה בדרך כלל נופל בין הכסאות למען האמת).

8. Alexander Hleb Member

מחצית
    3-2 לארסנל על וויגאן
    צמד של הנרי ועוד 1 של ואן פרסי

9. Mourinho Member

מחצית ראשונה מדהימה במשחק בין ארסנל וויגאן.
    ארסן וונגר מוכיח איזה מאמן ענק הוא, ושהוא אחד הסקאטורים היותר טובים שיש בעולם הכדורגל, מזהה כשרונות בצורה מדהימה.
    רובן ואן פרסי, שחקן מדהים, ההצבה שלו בהרכב במקום רייס היית כנראה מוצדקת, הסיבוב שלו והיכולת הטכנית שלו עשו את ההבדל בגול הראשון של ארסנל, פשוט גול לקום ולהריא לילד הסופר מוכשר הזה, שעוד נשמע עליו רבות.

על ססק פברגאס דיברנו יותר מדי, אבל אי אפשר שלא להתפעל מהמניהגות שהשחקן הזה לוקח בגיל כה צעיר, מארגן את המשחק של ארסנל בצורה מדהימה, המסירה שלו להנרי הית מלחת מחשבת, שחקן ענק שגם עליו עוד נשמע הרבה.
    *שים לב ארגונס.

ארסנל צריכה 3-4 חיזוקים והיא קבוצה מושלמת- מגן ימני, בלם, קשר אחורי{במקום ג'ילבירטו}, וחלוץ{אם הנרי יעזוב}

והנרי מה נגיד ומה נאמר, בשנה הבאה {כנראה} בברצלונה.
    למרות שאני לא בטוח שהרומן שעשוי להיות בין ברצלונה לבארסה יעבוד, הנרי הוא חלוץ מרכזי, בעמדה הזאת יש את סמואל אטו שלעולם לא יצא מההרכב, בצד ימיין יש את ז'ולי ומסי שאם הנרי יבוא ברצלונה תצטרך לוותר על מסי או על ז'ולי ואני לא רואה אתזה קורה, מסי הוא יהלום לשנים הבאות, וז'ולי הוא השחקן שאהוב על ריקארד, בצד שמאל יש את השחקן הטוב בעולם.
    בקיצור, לא יודע.

10. Jose Mourinho Member

כל קבוצת צמרת באירופה אם תקבל 3-4 חיזוקים נכונים תהיהי מושלמת. אני אומר שונגר צריך סוף סוף להבין שהשנים בהם קנה שחקן אחד בחלון העברות כבר עברו. בלי הנרי ראינו איך ארסנל נראתה, אם הוא יפצע שוב? מה אז? צריך לעשות מיני מהפכה בסגל של ארסנל לדעתי.

הנרי לא מתאים לבארצלונה ולדעתי לא כדאי לו לעבור לשם, בדיוק בגלל הסיבות שציינת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/11/05
  11. George Best Member

עם כל השנאה שלי לארסנל,ויש כזו בכמויות מטורפות,אין מה להגיד-תיירי הנרי הוא השחקן מספר 1 בעולם,וגם מי שלא מסכים ידרג אותו מינימום 3.
    אין אף קבוצה בעולם שתלויה בשחקן אחד כמו שארסל תלויה בהנרי,שפשוט תענוג לראות אותו משחק.
    אם היו לצידו שחקנים טובים יותר ויותר מרוכזים,הוא היה כובש 3 ומבשל עוד 2,לפחות במשחקים מול קבוצות עם 2 בלמים כל כך כבדים כמו הנצוז ואריאן דה זיו

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/11/05
  12. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש שידור של צ'לסי בצ'רלטון?

13. Jose Mourinho Member

מה לעשות שאלה שני הבלמים הכי טובים שמאמן וויגאן הצליח להשיג בתקציב שיש לו...
    ועד המשחק הזה העונה הם בכלל לא רעים

14. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתקציב שלו הוא יכל להחתים את ריו פרדיננד וסול קמפבל.

15. Gooner Member

וויגאן האלה עלוקות.