מחזור 14: ארסנל וצ'לסי שומטות נקודות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hammers Fan, ‏18/11/04.

1. ArsenalFan Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx הניחוס על צ'לסי עבד, מי שראה ראה...

אמרתי במפורש- כשמסתכלים על זה עכשיו. ה"עכשיו" ההוא היה כשצ'לסי היו עם 4 נקודות יתרון ולא עם שתיים. לא שמצבנו השתנה הרבה, אבל לראות שדברים כאלו יכולים לקרות גם לצ'לסי המתבשמת בריח ההצלחה (לשון המנג'ר השחצן שלה) קצת מעודד אותי בערב מאכזב זה.

לא יודע מה איתך, סקוטיש, לי כבר די נשבר שאנחנו שבוע אחרי שבוע שומטים יתרון בטיפשות מקוממת, יש היום בפרמייר ליג מעט מאוד קבוצות עם סף שבירה יותר נמוך משלנו. היום היה לנו יותר מזל משכל עם הנקודה שבולטון הוציאה בברידג' (לצ'לסי זה קורה פעם בחודשיים, לנו זה קורה כל הזמן. חוסר מזל זה אצל צ'לסי, אצלנו זה קצת יותר עמוק), אבל משהו חייב להשתנות בחוסן המנטלי של הקבוצה שלא מסוגלת לשמור על יתרון נגד קבוצות עם משחק התקפה משמים. במה אפשר לתלות הפעם את ההפסד? בשופט כמו באולד טראפורד? בחסרון של סול קמפבל? בהשפעה של ההפסד באולד טראפורד (עבר כבר חודש!)?

מה שכן, נהיה יותר חכמים אחרי המשחק עם פ.ס.וו, זה המשחק הכי חשוב העונה. אם שם אנחנו מפסידים אנחנו מחוץ לצ'מפיונס ליג, אפילו תיקו עלול לא להספיק, וההשפעה המוראלית של הפסד כזה יכולה להיות הרסנית על כל העונה גם בליגה. ניצחון שם והכל נראה אחרת (לפחות עד אנפילד, עם ג'רארד).

Yeste, פברגאס לא הפסיק לאבד כדורים. תאמין לי, אני המפרגן הכי גדול לססק, אבל היום הוא לא היה טוב, בעיקר לא במחצית ה-1. על מה אתה מדבר? ויירה "לא הגיע לעונה"? גם היום אליו אין לי תלונות, הוא היה בסדר, אבל כל העונה? אני לא יודע כמה משחקים שלנו ראית העונה, אבל הוא טוב. ואם הוא היה רוצה להיות היום בקאמפ נואו- הוא היה היום בקאמפ נואו.

2. KirkH Member

אז או שאתה לא רואה טוב, או שהשידור בבלוג לא משהו, או שאתה פשוט מתעלם מעובדות כל עוד מדובר בשחקן ספרדי... עוד משחק בינוני ומטה של ססק.
    מסירות פשוטות שלו הולכות ליריב, לא נותן כדורים לכיוון של המשחק, אומנם בן 17 ובשני המחזורים הראשונים היה ענק - אבל עכשיו כבר מחזור 14 ואדו משחק הרבה יותר טוב ממנו.

לגבי צ'לסי, אמרתי בשבוע שעבר שצריך לחכות עם הביקורת על רובן למשחק בו הקבוצה נפגעת מכך - אז לא היינו צריכים לחכות יותר מדי זמן. ממה שראינו (ותודה לאגף התנועה של לונדון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx ) שוב פעם רובן פשוט לא סופר את החברים. בפחות מ-40 דקות שקיבלנו מהגשר, במשחק שבו השליטה של צ'לסי בכלל לא הייתה מוטלת בספק, ספרתי 5 הדמנויות בהן רובן בוחר לנסות ללכת לבד במקום לשתף חברים שחיכו למסירה בעמדה טובה יותר ממנו. אז זה שיש לו טכניקה עילאית זה נחמד, וזה שהוא כבש חמישה משחקים ברציפות (6 עם המשחק של האוראנג') זה עוד יותר יפה - אבל פה זו קבוצה, לא הופעת יחיד...

אגב, זה די מבאס שהעיפו את הוייה, פעם עוד היה על מי לרדת אחרי הפסדים ועוד היו לו תמיד תירוצים מעניינים, עכשיו לראות את ליברפול חסרת שמץ של כדורגל וסיכוי זה סתם עצוב.

3. ArsenalFan Member

לא הייתי הולך עד כדי כך רחוק. לאדו היה משחק אחד טוב בדיוק העונה, משחק שבו הפסדנו. פברגאס היה טוב בעוד משחקים פרט למשחקים נגד בורו ובלקבורן (שם הוא באמת היה מדהים, וגם היה לי העונג לצפות בפלא), הוא היה גדול נגד אברטון, ומנצ'סטר יונייטד בגביע הליגה, נגד צ'רלטון, נגד וילה... הוא ללא ספק תגלית העונה בפרמייר ליג. גם היום היו לו 2-3 מהלכים יפים, אבל בסך הכל היה לו משחק מאכזב.

תכל'ס, במחזורים האחרונים הוא נחלש יחד עם הקבוצה. בכל מקרה, אדו פצוע ככה שאין לנו יותר מדי אופציות.

4. Yeste Member

KirkH\ אתה זורק בינוני "פלוס",אבל תלוי באיזה סטנדרטים אתה מסתכל על ילד שחקן זר בן-17 שמשחק באופן קבוע באלופת אנגליה,אתה יותר אובייקטיבי ממני ,ארסנל שלטה במרכז המגרש באופן מוחלט בעיקר בזכותם של ססק וויירה,כמה איבוד כדור של פאברגס לא אומרת כלום,קשרי וססט ברום, במגבלות הסגל הפתאטי שלהם,לא הצליחו לעצור את ניהול המשחק של ויירה וססק,ואלה בלמו לחלוטין את קשרי וחלוצי נוריץ.שום בינוני ושום מינוס. אני מאשים בעיקר את פטריק ויירה, עדיין הקשר האחורי הטוב בעולם,באיבוד הנקודות של ארסנל מאז ההפסד ליונייטד,ויירה הוא זה שצריך להנהיג ולהעזר בכישרון העצום של ססק,בינתיים,העונה הוא ממש לא עושה את זה,אני מאמין ומקווה שהוא יחזור בקרוב.
    קירק,גם קשר נבחרת ברזיל לא יוריד את ססק לספסל.

נערך לאחרונה ב: ‏20/11/04
  5. KirkH Member

מה זה באיזה סטנדרטים?!? מה זה פה משחק נוער? בפרמיירליג אני מודד לפי מדד אחד ויחיד - איך השחקן שיחק.
    את מי זה מעניין בן כמה הוא? את מי זה מעניין איפה הוא נולד? את מי זה מעניין באיזו נבחרת הוא ואת מי הוא השאיר בחוץ??? או שהוא טוב - או שהוא לא טוב.

היום ובתקופה האחרונה בכלל, הוא לא טוב (לדעתי). ככה זה.

6. ArsenalFan Member

ההאשמה שלך כלפי פטריק ויירה היא במילה אחת- אידיוטית. דווקא בתקופה שבה אנחנו נראים רע, ויירה נתן משחקים ברמה די גבוהה, וכבר אמרתי את זה. יותר ויותר נדמה לי שאתה לא ממש צופה קבוע במשחקים של ארסנל. איך אפשר לתלות בכלל את הכל על שחקן אחד? ואם אתה אומר שויירה שלט היום במרכז השדה, איך בדיוק אשמתו איבוד הנקודות? זה חתיכת דיסוננס! (ממש כמו שאסור להגיד מילה רעה על אראגונס כי אני לא מכיר אותו למרות הגזענות הגלויה שלו, אבל מותר להשמיץ את הנרי שלא אמר ולא עשה שום דבר אבל זכה להערות המכוערות שלו. Yeste יקירי, כדאי אולי שתעבוד על לוגיקה בטיעונים שלך).

ועל איזה נוריץ' אתה בדיוק מדבר? את נוריץ' ניצחנו 4:1 לפני שלושה חודשים, היום שיחקנו נגד ווסט ברום... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

7. Yeste Member

בסטנדרטים של לתת משחק גאוני שבוע אחר שבוע?
    תבין,הוא טיפה נעלם בשני המחזורים האחרונים ,ביחד עם כול הקבוצה! מעניין שעל הנרי,שלא היה יותר טוב ממנו היום,או על בראקפ ,כנ"ל ושאר הגלקטיקו אני לא שומע ביקרות,אבל ישר את קופץ על פאברגס,למה? לדעתי כי הוא ספרדי וזה אוכל אותך שהוא מככב באלופה בגיל -17,במיוחד כאשר אתה אוהד צ'לסי.
    ויירה שלט במרכז המגרש ,אבל את התרומה שלו בחלק ההתקפי(ההצטרפות כגורם המפתיע מאחור),כמו שבימים טובים יותר רואים ,לא ראיתי! ומפה בעיקר נובעת הביקורת שלי,אם היית מטריח את עצמך להבין את ההודעה קצת יותר לעומק היית מבחין בעובדה שאני מבקר אותו כ"כ בגלל שאני דורש ממנו הרבה יותר מלשלוט במרכז המגרש מול ווסט בורם,בתוקף היותו קשר מספר -1 בעולם לעייני רבים דיסוננס לא תמצא בהודעה הזאת.
    טעיתי,קורה...

8. KirkH Member

טוווווווב, איבדתי אותך, עזוב - ספרד הכי טובה. כל הספרדים כוכבים.

מה לעזאזל הקשר בין ססק שהוא ספרדי ואליי או לצ'לסי ממש לא ברור לי. אוכל אותי? אני שונא את כל שחקני ארסנל באותה מידה (אולי את ליונגברג קצת פחות)...

9. eastlands Member

הספרדי שנחת בפורום לפחות איחד את כולנו , כחולים ,אדומים , תכולים , תותחנים .
    מישחק עונה בספרד וכל מה שיש לו בראש זה ססק .
    תיזהר שגדליה לא יעשה מימך שסק , לך לך לספרדי הועלת מספיק אוהבים אותך ודש
    לנומנסיה . יאלה ביי

10. Yeste Member

כי ביקרת אותו ראשון, עקצת את ססק,מוזר שהשתמשת דווקא בספרדי כמדד לבינוניות של ארסנל, שדווקא שאר הגלקטים היו בינונים באותה מידה,לא פחות ולא יותר מססק. ופה הקשר,מכאן הסקתי את זה.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx ,לא נמאס לך?

11. THE STRETFORD END Member

ארסנל היתה צריכה לנצח היום את ווסט-ברומיץ,לפני חודשיים זה היה נגמר ב 4 חתיכות אבל משהו לא דופק בהייבורי מאז ההפסד ליונייטד,בסך הכל שיחקה טוב,הגיעה לכמה הזדמנויות אבל היתה חסרת מזל(חוץ מאשר בשער).
    ברומיץ אכן הפתיעה לטובה בעמידה שלה,ברגע ש 15 דקות לסיום התוצאה היתה רק 1-0 רובסון הכניס 2 חלוצים במקום קאנו שלא יכל לעשות כלום לבד בהתקפה,הלך על כל הקופה והצליח,
    כאשר התוצאה עומדת על הפרש של שער אחד בדקות הסיום הכל יכול לקרות ולא משנה מי נגד מי והיכן,ארסנל שילמה על כך כמה פעמים העונה.

כשצ'לסי ניצחה את אברטון 1-0 לפני כמה שבועות כתבתי שמוריניו הסתכן בכך ש15 דקות לסיום עשה חילופים הגנתיים במקום לנסות ולגמור את המשחק שצ'לסי שלטה בו ללא בעיות,מוריניו עשה היום את אותה טעות והפעם הוא שילם על כך.
    לא מתאים לצ'לסי לאבד יתרון של שני שערים בבית אבל כל הכבוד לבולטון שמול שלושת הגדולות בליגה מסיימת 2:2 ופעמים במשחק חוץ!

ליברפול עם הפסד 5 העונה תאבק על מקום בגביע אופ'א.
    ניוקאסל חוזרת לנצח ופתאום סונס כבר לא כזה נורא,אני עדיין מחזיק ממנו כמנג'ר מצויין.

הפער בצמרת מצטמצם,ארסנל שבוע הבא באנפילד,צ'לסי וארסנל עוד צריכות להיפגש ויונייטד אם תמשיך לנצח היא חזרה חזק במאבק.

12. Gooner Member

בקשר לפברגאס-שהוא אחד השחקנים האהובים עליי בארסנל השנה,אז צא מכל הקטע הזה של ספרד-אנגליה לרגע ותבין,היום היה לו משחק לא יציב,דקה אחת הוא שיחרר מסירת רוחב חלשה שנחטפה בקלות,ושתי דקות אחרי זה הוא מרים כדור גובה מדויק ויוצר מצב מסוכן,פברגאס הוא שחקן קישור שאוהב לשחרר את הכדור במהירות אל השחקן הקרוב אליו,היום היו לו כמה מסירות ממש לא מדויקות-אחת קריטית במיוחד אל קאנו 17 מטר מהשער,אבל אני לא בא אליו בטענות,הבחור שיחק 3 משחקים השבוע,זה די טבעי שהוא יאבד ריכוז...
    בקשר לויירה-איש המשחק של ארסנל ללא ספק,שמר על יציבות לאורך כל המשחק ונלחם כרגיל,הוא משתפר ממשחק למשחק-אל תשכח שלא היה לו את כל אימוני טרום העונה,אז הוא נאלץ להוריד את החלודה תוך כדי המשחקים.

13. ScottishGunner Member

דווקא הנרי היה טוב, וגם ויירה שהיה התקפי מתמיד, וגם פירס. מי שלא היה טוב והיה אחראי לתיקו המביך הם השחקנים האפורים יותר שלא עשו טוב את העבודה. קולו היה חלש לדוגמא, אשלי היה חלש, ססק היה חלש... ולא, לא בגלל שהוא ספרדי. אבל זה באמת שטויות ולא צריך להסיק מסקנות בגלל זה, קורה שיש משחק חלש, במיוחד בתקופות חלשות. זה יעבור.

רק עוד משוה, ליונברג היה מדהים, הייתה לו איזה פריצה לקראת סוף המשחק שהוא נלחם על הכדור במאבק של איזה חצי דקה כאילו אין מחר עם נחישות ותשוקה שאי אפשר לא להעריץ. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx :aaarse:

14. THE STRETFORD END Member

שיטי מנצחת את פורטסמות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx טוב אי אפשר להיות חזירים.
    כמה שברקוביץ היה מת להוכיח/להחזיר לקיגאן אבל היה חלש(כנראה אפקט החזרה מפציעה).
    שיטי במחצית שנייה טובה,השוער המחליף של פורטסמות הרשים לטובה.

15. Yeste Member

מסכים איתך ב-100 אחוז,הם לא הבינו למה התכוונתי,להיות איש המשחק בתיקו 1-1 עם וסט ברום זה לא משהו שויירה צריך להתגאות בו.השחקן הזה,לדעתי הקשר האחורי הטוב בעולם בדרך לחזור ,רואים את זה,אבל עדיין אני דבק בדעה שהוא ה"אשם" העיקרי,ויירה הוא המנוע של ארסנל,וברגע שהמנוע חלוד,שלא באשמתו כמו שציינת ,המכונה לא עובדת כמו שצריך,מרגיז שמאשים את פאברגס,תודה שציינת שהבן אדם,תלמיד בכיתה יב' שיחק השבוע -3 משחקים,פה ושם הוא איבד כדורים, ברוב המשחק הוא היה בסדר גמור בסטנדרטים שלו,להאשים אותו זה מגוחך.

ולשאלה של איסטלנדס,למה אני בפורום? להזכירך,באלופה,ארסנל, משחקים שני שחקני הרכב ספרדים+שוער ספרדי מחליף,בליברפול הפצועה והחבולה משחקים -4 ספרדים,שהפצועים יחזורו,כנראה כולם יהיו שחקני הרכב.ועוד בדרך,לצערי.
    עכשיו קיבלת את התשובה שלך.חוץ מזה שיש עוד(הרבה) שחקנים טובים בליגה הזאת,והעובדה שאני מעדיף את הספרדית,וחושב שהיא יותר טובה,לא אומרת שאסור לי להתעניין בכדורגל שמחוץ לאי האיברי.