מחזור 14 בליגת העל: הפועל ת"א מביסה את מכבי חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏2/12/11.

1. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/1.Xxxהפועל חיפה - מכבי תל אביבhttp://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx

ראשון, 20:00, איצטדיון קריית אליעזר בחיפה.

http://images.one.co.il/Images/Teams/Logos_55x50/1.Xxx
    הפועל חיפה מגיעה למשחק במצב קשה, כאשר היא ממוקמת במקום הלפני אחרון בליגה, ובאמתחתה ישנן 7 נקודות. ההפסד במחזור שעבר 2-0 לעירוני רמה"ש היה הקש ששבר את גב הגמל, ויואב כץ החליט סוף סוף לתת לניצן שירזי להתפטר וללכת הביתה. כמה ימים אח"כ הוזעק טל בנין, שהתחיל את דרכו בקבוצה, מהנבחרת ומונה למאמן החדש של האדומים מהכרמל. משחק זה יהיה עבורו המשחק הראשון על הקווים בליגת העל, וינסה להוביל את קבוצתו החבולה לניצחון על הצהובים שבשורותיהם הוא שיחק במשך למעלה מ-3 שנים ולקח 2 גביעים ואליפות.
    בנין מתכנן מספר שינויים: הקפטן אייל טרטצקי והבלם דיאן קלהאר ישובו להרכב אחרי הרחקות במקומם של שרון לוי וגולן חרמון והציוות המפתיע של המאמן הטרי יהיה דווקא באגף הימני של ההגנה, שם המגן עאהד אזאם שרק השבוע הוקפץ ממחלקת הנוער, יפתח בהרכב במקומו של גל אראל שירד לספסל. רן אבוקרט ששיחק כמגן ימני במספר משחקים, ישתף פעולה עם יוסי דורה במרכז המגרש.

http://img708.imageshack.us/img708/7002/51408664.Xxx
    חוזר הביתה היישר מהנבחרת, טל בנין וצרפתי לא מוכר

הרכב משוער: דרשלר קאלה, עאהד עזאם, דיאן קלאהר, אושרי רואש, אייל טרטצקי, יוסי דורה, רן אבוקרט, חנן ממן, סטפן דנקוביץ', יובל אבידור, ולדימיר גלושצ'ביץ'.

http://images.one.co.il/Images/Teams/Logos_55x50/3.Xxx
    מכבי ת"א תופיע למשחק היום כשהיא נמצאת במקום ה-9 בליגה, עם 20 נקודות. בדומה ליריבה שתעמוד מולם, גם הצהובים מגיעים למשחק בכושר רע, וברצף תוצאות לא מחמיא בלשון המעטה. אחרי שהפסידו בשלושה משחקי ליגה רצופים (אחד מהם היה הדרבי של ת"א) ולבשיקטאש בחמישי האחרון, הצהובים של איווניר ינסו לחזור אל המסלול ולהתאושש על חשבונם של טל בנין וחניכיו.
    מספר שחקנים, ביניהם עומר ורד, גיז'רמו ישראלביץ' ורוברטו קולאוטי נמצאים בספק. לעומתם, גל אלברמן ערך אימון מלא והוא צפוי לפתוח בקישור האחורי כאשר לידו יתופקד אחד מבין השניים: משה לוגסי או רוברטו פונצ'ץ. מוסא קונאטה והאריס מדוניאנין שלא שיחקו ביום חמישי עשויים לקבל דקות משחק. גם דור מיכה שהחלים מפציעה ישוב לסגל ויפתח על הספסל.

http://img829.imageshack.us/img829/2251/99464812.Xxx
    בספק למשחק, רוברטו קולאוטי

הרכב משוער: ברק לוי, עומר ורד, שרן ייני, סאבו פאביצ'ביץ', יואב זיו, משה לוגסי (רוברטו פונצ'ץ), גל אלברמן, גיז'רמו ישראלביץ', ברק יצחקי, אלירן עטר, רוברטו קולאוטי (מוסא קונאטה).

נערך לאחרונה ב: ‏4/12/11
  2. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לא נרדם וממש משעמם לי, אז החלטתי להביע את דעתי בגוף שני על השלושה:

נעים: "המעמד שלי יותר חזק מכל המאמנים ביחד בליגת העל"
    סחה על הביטחון יובל, לא אופייני לאחד שאימן קבוצות קטנות לאורך קריירת האימון שלו טרם הגיע לבירה. מעניין מה גורם לו להיות כל כך בטוח במעמדו... רק שלא יאחוז בקרנות המזבח כמו ניצן שירזי.

אבוקסיס לפני שבוע: "יש לאנשים כאן יותר מדי ציפיות"
    אני רוצה להזכיר למר בכייני שבני יהודה בשתי העונות האחרונות סיימה במקום הרביעי, נראה לי לגיטימי לחלוטין שלאוהדים תהיינה ציפיות. לסיים מתחת למקום הנ"ל משמעו כישלון! אני בכלל לא מופתע מהאפטיות שלו בריאיונות, הוא יודע טוב מאוד שבזכות הקשרים שלו הוא יחזור למקום שממנו הגיע (בדיוק כמו האובריייטד, אקס בולטון וונדררס, שמצא את הפראיירית התורנית שתחתים אותו ותשלם לו שכר גדול), לכן עונה פיננסית עם קבוצתו לא תגרום לו נזק לקריירה.

בדש: "מבחינתי היה פנדל מאה אחוז. אפילו היה אפשר לשמוע את המכה ברגל, גם השופט שמע ובגלל זה הוא היה החלטי בשריקה"
    מעבר להיותך כדורגלן בינוני מינוס שנהנה מריצה של קבוצתך, גם לשקר אתה לא יודע (אם אתה רוצה להיות יותר משכנע, תשתדל כמה שפחות לגמגם במהלך המשפט). לפחות סידרת לעצמך מקצוע לעסוק בו אחרי הפרישה - מדריך צלילה.

עד כאן פינתי, במחזור הבא פנינים חדשים.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

Raulito - המערך שלנו השנה לא התקפי בצורה יוצאת דופן. למעשה, הוא פחות התקפי מבעונה שעברה בצורה משמעותית. אנו משחקים עם שני קשרים אחוריים, כשאחד מהם לא מסוגל לעשות שום פעולה התקפית. בנוסף, אין לנו שום עזרה מהמגינים. טואברנו פינס עוד משתדל (קשה לו, כי הוא ימיני), אבל ליאור ראובן אפילו לא מנסה לעלות, כי הוא יודע שבלי קלנועית אין לו סיכוי לרדת בזמן להגנה.

ertyo - אין צורך להזכיר לנו שהתקציב שלנו לא גבוה במיוחד בכל פעם שמונית כלפי ראובן עטר ביקורת לגיטימית. התקציב הנמוך הוא לא זה שעולה לכר הדשא מדי משחק. לעומת זאת, השחקנים הטובים (חלקם הטובים בליגה בתפקידם, רובם מהמובילים) כן.
    לראובן עטר הייתה משימה פשוטה למדי בקיץ האחרון והוא נכשל בה. השנה יש לנו נקודות תורפה גדולות יותר מבעונה שעברה. זו אך ורק אשמתו של המאמן.

הקבוצה לא מתקדמת בשום מאפיין של המשחק כבר 14 מחזורים ואנשים כאן מדברים על תקציב. מה הקשר? זה כדורגל מקצועני, זה לא משחק מחשב. יש אימונים באמצע שבוע. זה הרבה מעבר לתקציב. זה נכון שאנחנו לא שופעים במזומנים, אבל במעט שהיה לו, ראובן עטר פספס בענק.

ולא כל ביקורת משמעותה "ראובן הביתה!".

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. יצא לי לדבר הרבה השנה עם אבירם על מכבי נתניה. אני חושב שאפשר לבקר את עטר, שכן למרות שעטר ממשיך לעשות קסמים עם התקציב והתנאים שיש לו, הוא עדיין מבצע טעויות, אבל צריכים לשמור על הפורפורציות הנכונות.
    ליאור ראובן וקרופניק אכן מציגים יכולת חלשה, וגם בעמדת השוער עטר לא הצליח השנה (למרות שלזכותו יאמר שהוא ניסה לתקן כשהביא את אדרי ברגע האחרון). אבל השאלה מה האלטרנטיבות שיש לעטר. האם באמת האופציות על הספסל הם טובות יותר.
    צריך לזכור שאם זה היה תלוי בעטר שחקן כמו אוראל דגני היה נשאר בקבוצה ואז ההגנה הייתה יציבה הרבה יותר. זה קשה מאוד לאמן קבוצה כשבכל קיץ עוזבים אותך השחקנים הבולטים שלך ואין לך שום יכולת לשנות זאת.
    אני מזכיר לכולם שנתניה כרגע במקום ה7 בטבלה, נקודה בלבד מהמקום הרביעי.
    אני חושב שאוהדי נתניה השנה מחפשים יותר מידי את רגעי הקסם, את ההשוואה לעונה הקודמת שהייתה קסומה וייחודית. אוהדי נתניה חייבים להבין שלא תמיד אפשר להגיע בתקציב נמוך לעונות קסומות כמו בעונה שעברה, והציפיות צריכות להיות בהתאם.

2. הניצחון על בני יהודה היה קריטי, בטח שבשבוע הבא יש לנו קרב על 6 נקודות מול ראשון לציון. ניצחון ולראשונה העונה אנחנו מעל הקו האדם.
    יוסי אבוקסיס העלה אתמול הרבה סימני שאלה לגבי יכולת האימון שלו. להוציא בפיגור את גלבאן? איזה החלטה זאת? גלבאן היה האיש שבנה את השער הראשון של בני יהודה וגם האיש ששלח כדורים מסוכנים ללא הפסקה מהמצבים הנייחים השונים (בעיטות הקרן, בעיטות חופשיות). אחרי שהוא יצא בני יהודה הפכה להרבה פחות מסוכנת.

3. לטעמי, למרות שהמרחק בין אשדוד לקריית שמונה הוא רק 2 נקודות כרגע, קריית שמונה טובה בלפחות דרגה אחת מאשדוד.
    אשדוד עד עכשיו ניצלה את המגרש הביתי כדי לצבור נקודות אבל בשלב מסוים זה לא יספיק לה כדי להישאר בצמרת.
    לאשדוד היו עד עכשיו 6 משחקי חוץ, בהם היא ניצחה רק משחק אחד (נגד האחרונה בטבלה הפועל פ"ת).
    לעומת זאת אשדו שיחקה כבר 8 משחקי בית, בהם היא ניצחה 7 משחקים.
    ההבדלים בין משחקי הבית לחוץ הם מהותים, בטח כשאשדוד שיחקה שני משחקים יותר בבית.
    יש לאשדוד עכשיו שני משחקי חוץ ואחריהם שלושה משחקים מול קבוצות צמרת (מכבי חיפה, מכבי ת"א וקריית שמונה). אני בטוח שאשדוד תאבד גובה בקרוב מאוד ועוד 5 מחזורים כולם כבר יבינו את הגודל האמיתי של הקבוצה מאשדוד.

לעומת זאת קריית שמונה, כבר עונה שנייה ברציפות, מוכיחה שכשהיא נכנסת לכושר היא מציגה את הכדורגל הטוב בליגה (ב8 משחקים האחרונים היא ניצחה 7 משחקים וסיימה 1 בתיקו, וזה כולל ניצחון גדול על מכבי ת"א וניצחון על מכבי חיפה בקריית אליעזר).
    לא יודע אם קריית שמונה מסוגלת לקחת אליפות, הסגל שלה קצר וזה יקשה עליה בהמשך העונה, אבל אין לי ספק שקריית שמונה תמשיך להיות בין ה-4 הראשונות עד לסוף העונה, והיא בוודאות תסיים מעל אשדוד.

5. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

נתניה כל שנה/תקופה יש לה את הפנצ'רים מהסוג הזה...הם לא מספיק (לא מוצא את המילה המתאימה) בשביל לקחת משחקים מהסוג של אתמול...

6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

האמירות של שחקני קרית שמונה על אליפות די מצחיקות בשלב הזה, כי בכל עונה היא פותחת מצויין ואז חלה ירידה. כן לא ירידה דרסטית, אבל ירידה שתגרום לה לסיים במקומות 3-4. מעניין יהיה לראות מה יהיה בשבוע הבא כשהפועל תגיע לקרית שמונה. בלי קשר למשחק מחר, אם הפועל תנצח שם היא כנראה שתעלה על דרך המלך. אולי הניצחון של החבורה של בן שמעון, קצת תדחה את החלומות שלהם כמה מחזורים. בכל מקרה, אליפות אני בספק אם מסוגלת לקחת.

7. שער 7 Member

הפועל לא מסתדרת עם המגרש בקריית שמונה, היא ניצחה שם פעם אחת ב- 5 ניסיונות, וחוץ ממשחק אחד שהסתיים ב- 0:0, בכל המשחקים שם ספגנו לפחות שער אחד.
    אני יודע שאני עולה לכם על העצבים עם ניסיונות הנאחס שלי, אבל ככה זה איתנו אוהדי הפועל, לא פותחים עין הרע בשום שלב, ובטח שלא מדברים על אליפות, אז מה הייתי אומר אם הייתי אוהד של קריית שמונה?
    אין ספק שהמשחק מחר משמעותי מאוד לשני הצדדים, גם של הפועל וגם של מכבי חיפה. למכבי חיפה זו אולי ההזדמנות האחרונה להיצמד לחבורת הצמרת, העומס מאירופה נותן את אותותיו ולא בטוח שאחרי שלב הבתים המצב בצמרת יישאר על כנו. בהפועל מודעים לכך שאסור לתת לקריית שמונה לברוח, ובטח שלא לתת למכבי חיפה להתקרב. זה ללא ספק, אחד המשחקים החשובים ביותר בעונה הזאת.

8. Raulito Madridista

אין ספק שהדבר האמיתי מתקיים מחר אבל המשחק בין הפועל חיפה למכבי הוא בהחלט 'חימום' לא רע לקרב בין ת"א לחיפה. מעניין אם אפקט המאמן החדש יעבוד לצידה של הפועל חיפה כמו גם העובדה שמדובר במשחק בית(שכן אם המשחק היה בבלומפילד לא היה לי ספק שהיא הייתה מקבלת בראש), הרי בסה"כ מדובר בקבוצה לא משהו בכלל ואני חושב שהיחיד שיכול למכור משהו הוא יובל אבידור. אם מכבי הייתה מגיעה אחרי הפסד אחד הייתי אומר ניחא אבל אחרי שרשרת הפסדים קשה לי לראות אותה מגיעה 'כדי להתפוצץ', היא כן תשדר מן פחד מסוים למרות המערך ההתקפי. אלברמן ויצחקי צריכים לשחק וכך יהיה ואני חושב שלמכבי סיכויים לא רע להוציא היום משהו. האם באמת איווניר יילך הביתה אם יפסיד?

בתקשורת אמרו שבני-יהודה שיחקה לא רע מול באר-שבע ולפי התקציר ראיתי גול עצמי בפוקס וזהו. באר-שבע עם שלוש הפגזות מרחוק - יופי. מעניין מה יהיה במשחק התחתית הכל-כך חשוב בשבוע הבא.

נתניה באמת כל-כך כבדה ולא חכמה במשחק ההגנה, איזה טעויות מביכות.

ביקורות מוגזמות על מכבי פ"ת בתקשורת - הייתה רק קבוצה אחת על המגרש בטדי. חוסר הפירגון ותנועה לא נכונה של שחקנים הביאה לכך שפ"ת שוב לא הבקיעה. בית"ר צריכה להגיד תודה שלפחות הוציאה נקודה, שלא נדבר על הפנדל הברור של פורטיז'ו שלא נשרק משום מה.
    אם כבר בעניין בית"ר:
    1) אם יובל נעים כל-כך בטוח במעמד שלו למה הוא חוזר שוב ושוב על המנטרה 'אני מוציא את הניתן מהסגל הקיים' ובטח שלא צריך להגיד דבר כזה אחרי תיקו עלוב עם מכבי פ"ת
    2) לא ידעתי שיש לבית"ר שגריר חדש בתקשורת - אראל סגל. למה שההתאחדות תבדוק מה עם גאיידמאק? אולי שאבי לוזון יידאג לבית"ר גם לבעלים חדש? נו באמת.

9. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

Raulito, להגיד שהייתה רק קבוצה אחת בטדי אמש זה קצת הגזמה.
    גם בית"ר הגיעה ל2 מצבים מסוכנים בדיוק כמו פ"ת, ואפילו שלטה יותר בכדור (אומנם ללא כל תועלת וצפוי מדי), כך שךהגיד שהייתה קבוצה אחת... בעייתי.

מכבי ת"א ממשיכה ביכולת המצויינת שלה.
    פשוט לא יאמן איך קבוצה יכולה להתדרדר בבת אחת.

10. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

אני באמת לא מבין מה קרה לקבוצה הזאת. איך לעזאזל עוצרים את כדור השלג הזה?
    כואב הלב...

11. VAR Member

יש את הגרסה המלאה - מנצחים קצת, מנפחים את החזה, בטוחים שהשנה לוקחים אליפות, מתחילים עם מסיבות העיתונאים (נראה לי שאפילו האוהדים שלהם בעצמם מתחילים להשתעמם מכל מסיבות העיתונאים האלה), מדברים על הדרבי שבועיים לפני (כאילו שעכו היא יריבת אימון ולא יותר) ואחר כך מגיעות מכבי חיפה והפועל ת"א ומחזירות אותם לגודל הטבעי שלהם.

ויש את הגרסה המקוצרת - יהירות.

12. אבו Member

גלושצ'ביץ! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

13. riquelme1 Member

אין לקבוצה הזאת מאמן, שההנהלה ימשיכו לתת לו גיבוי ולהיות מרוצים מהפסדים להפועל ובשיקטש.

2-0 לחיפה, מכבי בדרך להפסד 6 בליגה, רק לשם השוואה, הפועל פ''ת במקום האחרון עם אותו מספר הפסדים, משהו כמו 13 משחקים ללא ניצחון, לקבוצה עם תקציב של 100 מיליון יורו.

14. VAR Member

לא ייאמן. השטיח של הליגה.

15. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יאמן מה שקורה עכשיו במכבי..בתחילת העונה נראו כל כך אחרת, באמת שחשבתי שאולי הפעם הם מסוגלים לתת פייט ובגלל שלא היו דיבורים לפני העונה אולי יתנו עונה טובה ושקטה לשם שינוי אבל כנראה שאי אפשר שזה יקרה במכבי