מחזור 14 בליגת העל: חיפה ממשיכה להתקדם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏29/12/06.

1. Forza Parma Member

נגד מכבי פת באורווה הוא שיחק מצויין

2. הרצליה Member

מכבי הרצליה - בני יהודה.
    וואו כמה שהמשחק הזה מחזיר אותי לימים עברו.
    כאשר שתי הקבוצות נאבקות באופן תמידי אחת בשנייה על הזכות להישאר בליגת העל.
    אחרי ים של מאבקים והישרדות של שתי הקבוצות בשיניים הגיע תורם של שתיהם גם לחוות את הליגה הלאומית כאשר בני יהודה מצטרפת להרצליה בלאומית שנה מאוחר יותר, בני יהודה פוגשת את הלאומית למבט חטוף של עונה אחת בלבד ואילו הרצליה הכירה את הליגה הלאומית לעומק לאורך שש שנים.

והנה אנחנו חוזרים אחורה בזמן אל אותה עונה שבה בני יהודה שיחקה בליגה הלאומית לאותו משחק מטורף בשכונת התקווה שבו הרצליה חוזרת מהגיהנום הכתום עם ניצחון מתוק, 3-2, אחד מהמבקיעים באותו משחק היה בחור צעיר בשם ליאור אסולין ילד בן 21 שקורע כל מה שזז בליגה הלאומית ומסיים עונה עם 28 כיבושים.

ואז הגיע לו ה-18.5.02, מכבי הרצליה מביאה כמות מפתיעה לטובה של אוהדים לאיצטדיון המכתש בגבעתיים(לאחר שמונה ניצחונות רצופים) בשביל לשים סוף לנדודי הליגה הלאומית לאחר שנתיים.
    בין היתר מגיעה גם כמות נכבדת של אוהדי בני יהודה לאיצטדיון המיושן בגבעתיים עם מטרה אחת ברורה לעשות לבחור הצעיר שקורע כל מה שזז את המוות גם אם זה תלוי באיומי פנים על פנים מול אביו של השחקן.

את ההמשך כולם מכירים הרצליה מפסידה 3-2, בני יהודה עולה לליגת העל.
    נקפוץ קצת קדימה, בעונה שהחברים מהשכונה הופכים כבר לקבוצת צמרת בליגת העל, רק אז חוזרת הקבוצה הנוסטלגית מבחינת אוהדי בני יהודה על מעגל המשחקים הפעם בבימה המרכזית,ליגת העל.

ומה אם אותו בחור צעיר אתם שואלים? מאז אותו משחק הוא לא שב למעודון אותו עזב לפני ארבע וחצי שנים.
    המשבצת הריקה שהותיר אחריו נשארה עד היום כאשר בין השנים מילאו את אותה משבצת שחקנים כמו מאיר סוויסה ועבד טיטי.
    אסולין עבר שלוש תחנות בקריירה מ.פ"ת,בני סכנין ובית"ר ירושלים כאשר האחרונה ויתרה על ילד הפלא,אהוב ליבו והמחזיק בכרטיסו שוב הופיע עם חיוך רחב על פניו,הגיע הזמן לגזור קופון נוסף או שילד הפלא ישוב לביתו.
    את אסולין זה לא עניין,מכבי הרצליה לא עניינה אותו הוא רצה להמשיך בשלו.
    איפה בחר הגיבור שלנו? כן,בבני יהודה אותם האנשים שעשו לו את המוות לא מזמן איימו וגידפו הפכו לחברים הטובים ביותר שלו.
    אסולין רצה קבוצה מבוססת בצמרת הכדורגל הישראלי עם השתתפות בגביע אופ"א לא באיזה קבוצה מסכנה וצנועה שכל מבוקשה הוא לשרוד בליגה הבכירה.

הכל חוזר כמו בומרנג את משמעות המשחק היום מבחינת הטבלה כולכם יודעים,אופ"א הסתיים בכישלון של 6-0 וילד הפלא שהפך מזמן להפך הגמור ממה שהיה אז, חוזר למגרשו הביתי בפעם הראשונה.

צהוב עולה.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי ת"א- מכבי נתניה
    http://www.liga.co.il/leaguespic/1042575124mta.Xxx- http://www.liga.co.il/leaguespic/1042575383netanya.Xxx

שבת, 19:30
    שופט: אלי חכמון

מכבי ת"א חוזרת מהפגרה אחרי 2 תוצאות תיקו רצוופים ורוצה לחזור ולנצח, העיקר כמובן לא להפסיד. מכבי מקום 4 עם 3 נקודות מתחת למקום הראשון תארח את מכבי נתניה שנמצאת במקום ה-8 ואחרי שלא ניצחה 3 משחקים רצופים תרצה לחזור לעיניינים.

http://images.one.co.il/images/d/gg106076.Xxx
    אבי נימני, בספק למשחק

הכותרת המרכזית במכבי ת"א לקראת המשחק היא המחלה של אבי נימני, נימני חש היום ברע ולא הגיע לאימון הקבוצה. לכן שיתופו מוטל בספק גדול וחיסרונו הצפוי זו מכה קשה ביותר לאלי כהן כי ראינו כבר העונה שמכבי ת"א פשוט לא שווה שום דבר ללא המנהיג שלה והשחקן שתמיד מושיע אותה.
    חסרונו עדיין לא סופי אבל זה מה שמסתמן, מי שבטוח לא ישחקו הם מישאלוף ואורי שיטרית המושעים. אלי כהן יעלה כך או כך עם 2 חלוצים שהם מרדיקוביץ' ומשה ביטון. החיסרון של אורי שיטרית יוצר בעיה לאלי כהן מכיוון שהמגן הצעיר פתח בכל משחקי הקבוצה, במקומו אלי כהן מתלבט בין שירן ייני לבין ארז מסיקה שחוזר מפציעה ארוכה אחרי שלא שיחק 7 חודשים.
    אבל כמובן שמה שבאמת חשוב במכבי זה הופעתו או אי הפעתו של אבי נימני, חיסרון שלו וסיכויי מכבי יורדים וצונחים ונראה מכבי שונה לחלוטין, מכבי שיהיה לגוטמן הרבה יתר קל להסתדר איתה.

http://images.one.co.il/images/d/gg117688.Xxx
    גוטמן, עצבני בזמן האחרון

במכבי נתניה הצרות גדולות והעונה הזאת מסתמנת בינתיים לאכזבה עצומה יחסית לכל הרעש והצילצולים שהיו מכיוון הקבוצה בתחילת העונה. בנתניה יודעים שאם הם רוצים בכל זאת להציל משהו מהעונה הזאת הם חייבים לעצור את רצף הכישלונות ובבלומפילד נגד מכבי ת"א זה יהיה אחלה מקום לעשות זאת.
    הבלאגן בנתניה די חוגג, בלאגן בין הקבוצה לאוהדים, יחסים לא תקינים בין גוטמן לשחקנים שהגיע השבוע לשיא חדש עם מקרה שטראובר החולה או הבליין. שטראובר בכל מקרה לא ישחק השבת ואת מקומו ימלא השוער המחליף גל ניר שהיה שוער המשנה של מכבי ת"א בעונה שעברה. בהתקפה איתי שכטר מושעה ולא ישחק ואת מקומו יתפוס שי בירוק.

זה יהיה משחק פתוח, בין 2 קבוצות שיחפשו את הניצחון וצמאות מאוד לניצחון, משחקים משעממים זה משהו שאנחנו רואים הרבה מהקבוצות האלה אבל נקווה שבשבת נראה משחק ראוי, התקפי והמשחק הזה יכול להתפתח לכל כיוון, שום תוצאה לא תפתיע.

הרכבים משוערים:
    מכבי ת"א: טברטקו קאלה, יובל שפונגין, מילאן מרטינוביץ', אבי יחיאל, שירן ייני (ארז מסיקה), יוסי שבחון (אבי נימני), ליאור ז'אן, ג'ובאני רוסו, עומר פרץ, משה ביטון ומילאן מרדיקוביץ'
    מכבי נתניה: גל ניר, אורי אוזן, אבי סטרול, לואיס מארין, דדי בן דיין, מזואה אנסומבו, אמיר טגה, זנו בונדיאה, אופיר חיים, שי בירוק ואוקוצ'ה אובודו

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

שמעתי שנימני בספק לראת המשחק.אין ספק שבלעדיו מכבי היא לא אותה מכבי, ומקווה בישביל מכבי שנימני בסופו של דבר ישחק.
    מכבי נתניה אני חושב שאפשר לפי הדיון של הקבוצה להבין שאני לא מת על נתניה כל עוד גוטמן שם. סביר להניח שגם הפעם גוטמן ישחק את המשחק האפור שלו ללא חלוצים, אוקי חלוץ אחד-אוקוצ'ה כשגם הוא כשהוא עולה גוטמן צועק עליו לרדת.

גם עם נימני וגם בלי נימני מכבי בבלומפילד חייבת לנצח את נתניה.

5. ReL Member

נתניה מגיעה בלי שכטר ועם גל ניר , שזאת אומרת אין התקפה וגם אין שוער . אני לא מזלזל בגל ניר וביכולת שלו אבל כשאין לו ביטחון הוא משחק גרוע ורק שלא יחזור על עצמו ה4-0 בשנה שעברה מול בית"ר.

אבל בכל מקרה לא משנה לי ניצחון או הפסד , העיקר שגוטמן יילך כמה שיותר מהר

6. Forza Parma Member

אתה אוהד חיפה ומקווה בשביל מכבי ת"א?
    אוי ואבוי..

לנתניה אין את הכלים לעצור אותם, בלי שטראובר ושכטר הם לא שווים כלום לדעתי

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכח עמידר רמת גן - הפועל תל אביב
    בסיבוב הקודם הפועל תל אביב שדדה את הכח עמידר רמת גן. הפעם, אני חושב שהחניכים של אורי מלמיליאן לא יתנו לזה לקרות שוב. אם הפועל תל אביב תצליח לנצח את המשחק הזה, היא תראה שהיא באמת רצינית בכוונות שלה לרוץ לאליפות.

הפועל פתח תקווה - מועדון ספורט אשדוד
    כאן אני מצפה למשחק גדול, כיוון ששתי הקבוצות משחקות יפה ומהיר. למרות זאת, אני חושב שמועדון ספורט אשדוד היא זו שתנצח את המשחק הזה, כיוון שיש לה שחקנים מנוסים יותר.

מכבי הרצליה - בני יהודה
    זהו, היום זה היום. לדעתי, בני יהודה הולכת לנצח את המשחק הזה ולצאת דרכו לדרך חדשה, שתציב את בני יהודה במקום שבו היא אמורה להיות.

מכבי חיפה - מכבי פתח תקווה
    זה משחק שהייתי נורא רוצה לראות ואני ממש מתבאס שהוא נופל על המשחק של מכבי נתניה. ההרכבים מרמזים על כך שיהיה לנו משחק התקפי ויפה. לדעתי, לא תהיה הכרעה במשחק הזה, כי שתי הקבוצות משחקות באותה הרמה.

מכבי תל אביב - מכבי נתניה
    לא משנה לי ממש מה תהיה התוצאה, אני רק רוצה שאלי גוטמן ילך הבייתה. אם זה אומר להפסיד 10-0, אני מוכן ברגע זה לחתום על ההפסד, רק שאלי גוטמן ילך כבר הבייתה. מבחינתי, אני רק רוצה לראות איך שי בירוק משחק במשחק הזה. חוץ מזה, באמת שאין לי ציפיות.

בית"ר ירושלים - הפועל כפר סבא
    אני בספק אם המשחק הזה יצליח לשחזר את הדרמה שהייתה בסיבוב הראשון, אבל אני חושב שלמרות זאת צפוי לנו משחק טוב. אני לא חושב שיש להפועל כפר סבא סיכוי לקחת נקודות מול בית"ר ירושלים ואני לא חושב שהאחרונה תיקח פחות מ-3 נקודות.

8. Raulito Madridista

המשחק היום נגד עמידר הוא משחק חשוב מאוד שלנו, אנחנו חייבים 3 נקודות ולקוות למעידה של בית"ר כנגד קבוצה לא רעה בכלל שיכולה בהחלט לעשות בעיות לבית"ר, שעדין לא מיצאה את הפוטנציאל שלה. הפועל משחקת נגד אחת הקבוצות החלשות בליגה, אבל זה היה גם נגד הרצליה, ואני לא אתפלא אם שוב נזלזל ובמחצית הראשונה נהיה על הפנים, במחצית השנייה יהיה שיפור אבל נצא פראיירים. מעט מאוד משחקים שום הצליח להחדיר בשחקנים שלנו מוטיבציה, וחבל, אני בהחלט מקווה שהפועל יודעים מה המשחק היום שווה והגישה המעצבנת הזו תיעלם ויהיה להם דם בעיניים, כי לעמידר יהיה זה בטוח. צריך להיזהר בעיקר מאבי תיקווה שיודע לנהל משחק, גם מור גולן שחקן מסוכן, אני מקווה שרוזן לא יישחק כי הוא לא רע. עמידר לא הבקיעה אומנם גול כבר שבעה משחקים, אבל אני בטוח שהבצורת הזו תישבר היום, אין לנו הגנה ראויה לקבוצת צמרת ואני מקווה שביטון ייתן משחק טוב, אני בעיקר חושש מאנטבי. שום עולה בהרכב ההתקפי הטוב ביותר שלנו, דגו צריך לשחק מתחת לחלוץ ולנהל את המשחק, אני גם בונה על סלים טועמה בעיקר, כמו בהפועל, וורמוט אדיש וזה קורה כל הזמן, אני בטוח שברדה יילחם וגם דגו השאלה מה יהיה איתם. הקישור האחורי שלנו אמור להיות חזק ואנחנו חייבים לשלוט במגרש. אין לנו אף מחליף רציני על הספסל שיעשה את השינוי, זיטו יילחם אבל אני לא סומך עליו כבר ויוליץ זה יוליץ, נתאכו לא ייקבל צ'אנס מעולם, חייבים שהקישור יידפוק כמו שצריך. יאללה הפועל!

9. Raulito Madridista

עוד לא נגעתי במשחק של מכבי ת"א נגד מכבי נתניה ואני אעשה זאת עכשיו בקצרה. כל צד חייב נקודות, הקבוצה של אלי כהן נעצרה לאחר תקופה טובה מאוד עם שתי תוצאות תיקו ודיי ירדה לקרקע, לוני הבין שאליפות העונה הוא לא ייקבל ומקום שלישי בהחלט יכול לספק. לפי מה שהבנתי, שיבחון עשוי להשתלב בהרכב מכבי היום וזה מעניין, שיבחון לא הגיע לעונה הזו במכבי, הוא עוד לא נתן משחק שהצדיק את הסכום ששולם עליו והוא בינתיים נחשב במכבי לכישלון. אם אבי נמני לא כשיר במאת האחוזים למכבי ת"א אסור לשתפו בכוח, אותי מעניין אם רוסו ימשיך בתקופה הטובה שלו, או ימשיך לשחק כדורגל כמו שצריך, יותר נכון. מכבי יכולה לנצח את נתניה בהחלט, היא יכולה לגעת בצמרת ועם ניצחון של 2-0 לעלות זמנית ולראשונה העונה למקום הראשון, דבר שלא קרה במכבי הרבה מאוד זמן. הקבוצה של גוטמן נכשלה בסיבוב הראשון, היא לא מספיק זוהרת, כל המשחק בנוי על שכטר, שגוטמן לא נותן לו חופש וזה פוגע בקבוצה, כאשר שכטר לא טוב נתניה לא טובה, אבל גם כאשר שכטר טוב, קשה לו להכריע משחק לבד. נתניה צריכה לנצח ולהידבק למרכז הטבלה, ומעלה, לחצי העליון. דיי יצאנו מפרופורציות בקשר למכבי נתניה אחרי הניצחון על חיפה, נתניה קבוצה מוגבלת מאוד. החיסרון של שכטר ייפגע מאוד היום בנתניה, שוב גוטמן לא מחליף מערך ואני לא בטוח שהוא יצליח עם המערך הקיים שלו. כל צד חייב שלוש נקודות וכמה שיותר מהר. מעניין לראות איפה יתופקד שבחון, במידה וביטון ומרדיקוביץ ישחקו חלוצים. האם רוסו ימשיך לשחר כ50\50 ופרץ ושבחון באגף? אולי שבחון באמצע כמו בפ"ת?

10. stas18 Member

הכח עמידר ר"ג- הפועל ת"א, שבת- 17:20-הפועל ת"א
    הפועל פ"ת- מ.ס. אשדוד, שבת- 18:00-תיקו
    מכבי הרצליה- בני יהודה, שבת- 18:00-בני יהודה
    מכבי חיפה- מכבי פ"ת, שבת- 19:10-מכבי חיפה
    מכבי ת"א- מכבי נתניה, שבת- 19:30-נתניה
    בית"ר ירושלים- הפועל כפ"ס, ראשון- 20:50 -בית"ר

זה התוצאות היו ולא משנה כול הדיבורים מסביב !!

11. שגיא Guest

איזה מחצית פנטסטית במשחק בין הכח להפועל תל אביב. קצב טוב, מהירות, והכי חשוב - חמישה שערים במחצית אחת. מזמן לא היה לנו פה כזה דבר. ברדה כובש שלושער מצד אחד, כששער אחד באשמתו המלאה של השוער אודה, ומנגד צמד שערים נפלאים של אבי תקווה, השחקן הכי טוב הכח. אם המחצית השניה תביא לנו 70 מהקצב של המחצית הראשונה אז אפשר להיות רגועים. לדעתי הכח לא תצליח לחזור למשחק ותספוג עוד שער עד הסיום.

12. Milevskiy Member

ברדה עם רביעייה תוך 60 דקות.. החמישי בדרך?
    ומתי פעם אחרונה שחקן ישראלי כבש רביעייה?

13. Igi Member

איזה משחק ענק עד עכשיו בין חיפה לפ"ת עכשיו בקרית אליעזר !! 25 דקות וחיפה יכלה לעלות כבר ליתרון של 6-7 שערים! כל פעם אוהד כהן מציל עם קצות האצבעות והכדור חומק ליד הקורה... המשחק הכי מהנה שראיתי השנה בליגה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/12/06
  14. Milevskiy Member

אחד המחציות הכי טובות של חיפה העונה! אם לא אוהד כהן היה פה איזה 5 בלי בעיה..
    יאאאלההה חיפה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

15. לא מצאתי כינוי Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx
    כמה החטאות של חיפה, בנתיים זה המחצית הכי טובה שלה העונה. קולואטי עם עוד קצת ריכוז כבר היה עם צמד/שלושער. אבל קשה בדיוק להתרשם מזה, ככה זה שגם ג'ובאניני וגם מגמאדוב לא משחקים, בלי אוהד כהן זה כבר היה 4-0.