מחזור 14 בליגת העל: חיפה ניצחה, נתניה והפועל אכזבו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏12/12/08.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

de Middenweg - המשחק יערך בהרצליה. יכול מאוד להיות שלותר מתיאוס יקח בו חלק, אבל הסיכויים שזה יקרה נמוכים. על כל פנים, אני אגיע למשחק בתקווה לראות את לותר מתיאוס משחק. השחקנים אומרים שבאימונים הוא מציג יכולת טובה ושהוא יכול לשחק בליגת העל, למרות גילו, כי הוא דווקא שומר על כושר. הלוואי שהוא ישחק. למכבי נתניה יש המון דברים שיחודיים רק לה ודמות כמו לותר מתיאוס שלובש את החולצה שלה, גם אם מדובר במשחק ידידות, זה משהו שילך איתי הרבה שנים קדימה.

בקשר לפוטנציאל, אז אני חושב שאף קבוצה כרגע לא מצליחה להוציא את הטוב ביותר שלה. במכבי נתניה, למשל, איתי שכטר מתעקש לא לפרוץ ואין לנו חלוץ רחבה אמיתי. למכבי חיפה חסר בלם טוב נוסף כדי שתהיה הגנה חזקה והפועל תל אביב כנראה גם תעשה שינויים. הכל תלוי במה כל קבוצה תביא בינואר ואיך השחקנים החדשים יתאקלמו בכל קבוצה. בקטע הזה אני אופטימי (יהלום שהוא לא אופטימי הוא לא יהלום), כי אני חושב שפוטנציאל ההשתפרות שלנו הוא הגדול ביותר. כמעט כל שחקן התקפה נורמלי שיגיע אלינו יחשב לחיזוק רציני, כי מה שיש כרגע זה פשוט רע.

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/08
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאד מוזר המשחק עם מינשנגלדבך. הגרמנים משחקים מחר בדורטמונד וכנראה טסים מיד אחרי המשחק לארץ. היא לא תבוא למשחק רעננה במיוחד ולכן אני מצפה שנתניה תנצח...

ברצינות, אני אחד האוהדים הגדולים פה של מתיאוס. כשחקן פעיל פשוט לא יכולתי לראות אותו בטלוויזיה (ליותר הולנדים היתה את הבעיה הזאת עם לותאר), אבל אני מאד מעריך אותו עכשיו שהוא עם כל הקלאסה שלו כשחקן בא למדינה עם איצטדיונים כל כך פרימיטיבים. אין לי באמת מושג איך יאמר 'גרר' אותו לארץ, אבל אם מכבי חיפה לא תזכה באליפות אני רוצה שנתניה תקח.

אני בנוסף לזה גם מאד מכבד את מתיאוס כגרמני שהולך לעבוד במדינה היהודית. מה לעשות הקטע הזה תמיד כבן לניצולת שואה יהיה חשוב לי ואני חש גאווה שהוא מאמן בארץ. ברור לי שאם מתיאוס אולי כמאמן היה נחשב לאיש עם יותר איכות הוא היה היום מאמן ביחד עם קלינסמן את ביירן, אבל כנראה שיש סיבות למה הוא לא מאמן קבוצה גדולה באירופה. שוב פעם, כשחקן מתיאוס היה סמל!

מאד לא מפתיע שמתיאוס מתאמן עם הקבוצה. באירופה הרבה מאד מאמנים עושים את זה, בהולנד זה מאד מקובל. הדברים האלה אתם בטח יודעים, אבל קצת מעצבן אותי שדווקא שחקני נתניה לא ממש כלפי חוץ יודעים עם מי יש להם עסק? שוב פעם, כמאמן מתיאוס אולי לא גדול, אבל כמקצוען? הבחור השיג דברים אדירים בקריירה שלו ואני מאד לא אוהב את הדברים שאני מדי פעם קורא, כנראה שמדובר בשחקנים שיותר מדי מפונקים, עצלנים וסובלים 'מהמנטליות הישראלית' של 'אותי לא יגידו מה עושים, אני יודע הכי טוב מכו-לם'.

אגב, האם לא חשבתם פעם לנסות לראיין את מתיאוס? זה יעשה טוב לאתר! ברצינות, אם אני הייתי עדיין גר בארץ... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx . אני בכיף מוכן לשתף פעולה עם מי שרוצה לעשות את זה. אולי כדאי שאדבר עם אחד מ'אנשי הקשר' שלי של האתר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/08
  3. קובי ברייאנט Member

נתניה קבוצה חלשה שלא מגיעה כמעט למצבים במשחקים הם צרכים קשר וחלוץ אחרת אין להם מה לדבר על אליפות! אם חיפה מנצחים ביום שני אני לא רואה את נתניה מצליחם להשיג אותם.בני יהודה יאלה מלחמה לנצח את חיפה ביום שני לא סובל את חיפה.ומקווה לניצחון ראשון בטדי מחר מול הכח החלשה והגרועה שהיא בכלל מתאימה לליגה א!

4. מקסים לנגו Member

ואם חיפה לא תנצח? פער נקודות כמו שקיים היום בפסגת ליגת העל לא יכול לאפשר חיזוי מי הקבוצה שתזכה באליפות. אפשר לשער זאת ע"פ היכולת. הפסד של מכבי חיפה בבלומפילד כשמחזור הבא בית"ר מגיעה לחיפה מותיר את שלוש המובילות לקרב קשה עד לסוף העונה. ניצחון של חיפה נגד בני יהודה ישאיר לה נשימה אחת לקראת בית"ר - חלילה אם תאבד נקודות בית פעם נוספת.

5. Raulito Madridista

הפועל חייבת לנצח היום את המשחק נגד ק"ש בבית ולנצל את איבוד הנקודות של מכבי נתניה, המטרה שלנו היא להתקרב למקום השני, כאשר דיבורים על אליפות מאוד לא ריאלים. אני מאוד לא אוהב את ההרכב של גוטמן, אני לא מבין למה הפועל משחקת בהרכב הגנתי כל-כך נגד ק"ש. בקריית-אליעזר נגד מכבי חיפה, זה בסדר לשחק הגנתי יותר(למרות שעד גבול מסויים), אבל במשחק היום אני לא רואה שום סיבה. לדעתי במקום אביחי ידין היה צריך לשחק דימיטאר טלקיסקי, ולא שי אבוטבול(אולי במקום דגלאס כי הוא יותר התקפי ממנו) במערך 4-4-2 עם שני קיצוניים חכמים. כעת כל המשחק ההתקפי המרתק שלנו בנוי על וורמוט. ק"ש קבוצה שעוקצת במתפרצות בעיקר והיא לא תבוא לפתוח בסערה את המשחק, אני מאוד מקווה שנדע להתמודד עם זה. ק"ש קבוצה עם כישרון גדול בחלק הקדמי וכמובן התקפה מהירה,יובל אבידור שחקן מסוכן ובאדיר שנמצא בכושר טוב ייתקשה מולו. מנגד, החלק האחורי של ק"ש לא טוב, ואני מצפה מיבואה ליבול היום. כמובן שאשמח לראות גם את לאלא ממשיך לכבוש. כל תוצאה פחות מניצחון תיהיה אכזבה גדולה. כמו שגוטמן אמר לשחקנים - "תעמדו מאחורי המילים שלכם".

6. Number 8 Member

בשש מילים - שירן ייני ילד מטומטם וחסר אחראיות.

נערך לאחרונה ב: ‏14/12/08
  7. מקסים לנגו Member

המגמה של המחזור מתחזקת: קבוצות הצמרת מאבדות נקודות. הפועל ת"א סיימה בתיקו 1-1 עם קריית שמונה לאחר יכולת טובה וספיגה בפנדל בדקות האחרונות של המשחק. כעת נשאר לחכות למכבי חיפה - האם תגדיל את הפער בפיסגה או תמשיך את מגמת איבוד הנקודות של המובילות.

8. Igi Member

תודה לכם שופטי ליגת העל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

רק לא לפשל מול הכתומים!

9. שגיא Guest

תשמעו, לא יודע מה הלך שם חמש דקות לסיום המשחק עם הפנדל הזה, אבל לקריית שמונה היו עוד לא מעט הזדמנויות לכיבוש לפני זה, ואם שחקן כמו עומר פרץ לא היה מקבל כרדיט כלכך מוגזם, אולי הם היו כובשים עוד לפני. לפחות הייתה דרמה.

המשחק שנערך במקביל היה נראה כלכך משעמם מהדקות שזיפזפתי אליו מידי פעם. שתי קבוצות שנמצאות אולי במומנטום הכי גרוע חוץ מהכח עמידר רמת גן. משחק כלכך שבלוני ומבולגן. מדחי אל דחי.

10. AVISEY Member

היה פנדל ברור , תפיסת חולצה ברחבה זה פנדל , והתנהגות של באדיר זו בושה , שחקן מנוסה וקפטן הקבוצה מתנהג בצורה כזו מבישה , גם לאחר הכרטיס הצהוב שהוא מקבל , מקווה שיטפלו בו.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה פנדל על "נגיעת יד" :aaarofl:
    איך הגעת לתפיסת חולצה?

12. מקסים לנגו Member

הפנדל נשרק על תפיסה בחולצה

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה והפועל ת"א מבשלות את מה שהן אוכלות. שתי קבוצות ללא שום רצון אמיתי לכבוש את הלבבות של האוהדים הניטרלים מקבלות בסוף את העונש. אני מאד נזהר להגיד משהו על המשחק של הפועל ת"א כי בנתיים לא ראיתי אפילו תקציר, אבל אם להאמין לשגיא ק"ש לא היתה ראוייה להפסיד.

בכל מקרה קבוצה שראוייה לאליפות מנצחת את ק"ש יותר מ-1-0 'גרמני/איטלקי'. אמרתי כבר הרבה לפני עכשיו שגם נתניה וגם הפועל משחקות טוב/מנצחות נגד מכבי חיפה או בית"ר ירושלים כי הקבוצות האלו רוצות ללכת קדימה ולהכריע את קבוצתן בהרבה שערים. נגד סכנין וק"ש צריכים ליזום ואז נתניה והפועל מתקשות.

אני ראיתי יותר מדי דקות את השיעמום בפ"ת (פשוט לא היה לי מה לעשות...)
    מה להגיד? שתי קבוצות מסכנות. לפני ההרחקה המוצדקת של ייני המשחק היה גרוע, אחרי זה פ"ת עשתה כל טעות אפשרית בשביל לא לסכן את יבריץ' ואפילו את העזרה הנדיבה של נימני עם חילופים מוזרים הקבוצה של עזורי לא ניצלה. האדום לבסוף של לירן כהן היה לדעתי אדום ישיר כי העבירה על ג'ונסון היתה מאחור והיתה מכוערת.

ב'טדי' יש עכשיו רק 4,000 צופים...זה אומר הכל, לא? כבר 1-0, אולי הצגה של בית"ר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏14/12/08
  14. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

יאמר לזכותה של קריית שמונה שהיא לא באה למשחק בכדי להוציא תיקו, היו לה התקפות, אמנם במתפרצות, אך עדיין תקפה.

יבואה ממשיך לכבוש, הוא פשוט סקורר ואם הוא יסיים בתום העונה בפסגת טבלת מלכי השערים זה לא יפתיע אותי.

לגבי הפנדל, בהתחלה טענתי שזו טעות של הקוון, אך לאחר צפייה נוספת רואים שהיתה שם משיכה בחולצה ולכן השריקה מוצדקת.
    אני מסכים עם ג'ימי טורק שלאחר ה1-0 של הפועל ת"א, גוטמן לא היה צריך להוציא את לאלא, חלוץ, ולהכניס במקומו את ידין, קשר אחורי.

אם הפועל היתה מבקיעה את השני זה היה מחסל את הסיכויים של קריית שמונה לחזור למשחק.

נ.ב. וואליד באדיר היה צריך לקבל אדום, בלי יותר מדי מחשבה, אדום!!!

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה באסה..........ברגע האחרון החלטתי לא ללכת למשחק בגלל שלא היה לי כוח לראות את החבורה המגמגמת הזאת עושה בושות מול נמושת הליגה , ופיספסתי שער ענק של יצחקי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx